КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 26

  • 39 880
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein , това което описваш на мен ми прилича на зъби . Ние не сме имали такива изпълнения със зъбите , но имам приятелки , чийто деца при ваденето на всеки зъб правеха такива неща.

той вади зъбите без Т. мрънка, ръфа всичко, но Т не е вдигал.

# 691
  • Мнения: 98
Пихме и други неща по схема, общо 9 дни.
според мен пиенето на няколко лекарства по схема е доста по-притеснително от името на някое лекарство  Peace

# 692
  • Мнения: 228
Бобчо, спокойно, моя хомеопат също ми е давал карцинозин. Аз също четох после и се бях притеснила, но напразно.  Hug  Peace

# 693
  • Мнения: 3 484
Доста деца и зрели хора са в конституция карцинозин.

# 694
  • Мнения: 103
Доста деца и зрели хора са в конституция карцинозин.
Понеже съм много боса в тези неща, бихте ли ми дали линк къде мога да прочета какво означава КОнституция карцинозин. Търсих инфо, но не открих.

Бобчо, спокойно, моя хомеопат също ми е давал карцинозин. Аз също четох после и се бях притеснила, но напразно.  Hug  Peace
Hug благодаря

Пихме и други неща по схема, общо 9 дни.
според мен пиенето на няколко лекарства по схема е доста по-притеснително от името на някое лекарство  Peace

какво точно имате предвид под това, другите неща, които пихме след 5 дни карцинозин бяха 3 дни арсеникум, 3 дни хапар и пак 2 дни арсеникум. Явно съм объркала броя на дните в предният пост  Embarassed . Извинявам се  Peace

# 695
  • Мнения: 8 527
bob4o_f, класическата хомеопатия предполага да бъде определяно ХЛ само след като е имало налична за него картина. Това ще рече: правите картина на лекарството А - хомеопата предписва лекарство А; след определено време правите картина на лекарството В - хомеопата предписва лекарството В и т.н. до когато е необходимо. А не - отивате при хомеопата и той предписва: 2 дни пиете А, после три дни пиете В, после два дни почивате, после два дни пиете лекарството С или пък друг вариант: сутрин пиете А, на обед В и вечер С.
Във всеки един момент от хомеопатичното лечение, за да бъде предписано лекарство, то трябва да има съответната на лекарството картина. Възможно е да се случи и пред половин час да се променя картината, но пак е необходимо хомеопата да бъде наясно каква е тя и тогава да каже кое точно лекарство и как да бъде прието.

# 696
  • Мнения: 3 484
http://www.puls.bg/health/homeopathy/news_10897.html

ето ви една малко наивна статийка какво е конституцията. Карцинозин като лекарство не е нужно да четете.

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 152
Може ли да ми препоръчате хомеопат за Бургас. Аз кърмя, а бебето ми е на 5 месеца и вече за 2-ри път пия АБ и се налага да го лишавам от кърма. Благодаря предварително!

# 698
  • Мнения: 2 176
На раково болни пациенти може да се изпише почти всяко едно лекарство. За хомеопатията рак не значи само тумор. Ако детето е конституция карцинозин, ще го пие.  Освен това така и така сте се хванали за рака, на раково БОЛНИ пациенти карцинозин не е особено показан.

Защо пък да е конституция?
Карцинозин е предимно сикотично лекарство (макар да има и от псоричния и сифилитичния миазми). Изписва се когато има предразположение, което не винаги/задължително води до рак. На терминални пациенти се дават лекарства, които действа на органно ниво.

# 699
  • Мнения: 0
На раково болни пациенти може да се изпише почти всяко едно лекарство. За хомеопатията рак не значи само тумор. Ако детето е конституция карцинозин, ще го пие.  Освен това така и така сте се хванали за рака, на раково БОЛНИ пациенти карцинозин не е особено показан.

Защо пък да е конституция?
Карцинозин е предимно сикотично лекарство (макар да има и от псоричния и сифилитичния миазми). Изписва се когато има предразположение, което не винаги/задължително води до рак. На терминални пациенти се дават лекарства, които действа на органно ниво.
Карцинозин не е предимно сикотично лекарство, то е нозод на раковия миазъм, а раковият миазъм е мултимиазмично състояние. На терминални пациенти не се дават органни лекарства само. Избира се подходящо предписание, което за едни може да е едно, а за други-друго. Често в такива случаи се правят специфични предписания, което не може да се обясни ей тъй, във форум, това е трудно и за хомеопати.
А по отношение на конституция карцинозин, ако се разбира правилно терминът "конституционално" лекарство, значи разбирате, че може да е конституционално.

# 700
  • Мнения: 2 176
Карцинозин не е предимно сикотично лекарство, то е нозод на раковия миазъм, а раковият миазъм е мултимиазмично състояние.

Какво като е нозод, каква е логиката - нозодите са свързани с..  миазмите или? Няма такова понятие "нозод на .. миазъм". Я ми кажете тогава Кандида на кой миазъм е нозод?

Като сте толкова отворена, направете си труда да извадите всички симптоми и да отделите сикотичните. Или прочетете известни автори, те са го направили вместо вас. И прочетете що е то нозод. Нищо лично.  Crazy

# 701
  • Мнения: 0
Карцинозин не е предимно сикотично лекарство, то е нозод на раковия миазъм, а раковият миазъм е мултимиазмично състояние.

Какво като е нозод, каква е логиката - нозодите са свързани с..  миазмите или? Няма такова понятие "нозод на .. миазъм". Я ми кажете тогава Кандида на кой миазъм е нозод?

Като сте толкова отворена, направете си труда да извадите всички симптоми и да отделите сикотичните. Или прочетете известни автори, те са го направили вместо вас. И прочетете що е то нозод. Нищо лично.  Crazy


Като е "нищо лично", защо ме наричате "отворена"? Не можете да пишете във форум какво се предписва на ракови пациенти, защото хомеопатичното предписание е индивидуално. Ако дадете на терминален пациент органно лекарство, ще ви кажа  насаме какво можете да му причините.  А що е то нозод и как се предписва, се изучава доста подробно в хомеопатичните училища. Посещавайте ги.

Последна редакция: сб, 30 мар 2013, 23:57 от само за малко

# 702
  • Мнения: 2 176
Като е "нищо лично", защо ме наричате "отворена"? Не можете да пишете във форум какво се предписва на ракови пациенти, защото хомеопатичното предписание е индивидуално. Ако дадете на терминален пациент органно лекарство, ще ви кажа  насаме какво можете да му причините.  А що е то нозод и как се предписва, се изучава доста подробно в хомеопатичните училища.

Написах този пост, на първо място, за да не се плашат родителите на деца, получили това лекарство. Те нито са болни от рак, нито пък задължително ще се разболеят.

Карцинозин си има картина и най-хубавото е, че ако има такова предразположение, ще бъде идентифицирано навреме. Това не означава, че детето е в раково или предраково състояние! Пак повтарям -  лекарството е предимно сикотично - ако изучавалите/изучаващите хомеопатия имат проблем с това, да потърсят и да прочетат. Второ, аз рядко пиша в тази тема и нямам намерение да участвам в измислени спорове. Обаче не ми харесва когато се пишат глупости от позицията на някой вездесъщ, като вас.

Бих посъветвала майките да ползват търсачка и да четат, дори да си купуват книги, вместо да търсят мнение от анонимни "хомеопати" по форумите.







# 703
  • Мнения: 3 484
Нозод е препарат от болестна тъкан. Кандида няма място тук, макар да има нозодно действие. Нозодно действие да обяснявам, мисля, че не е нужно, и самото нозодно действие - "отваряне на вратички" имат много лекарства.

Ако в сикоза трябва да скрия "лошото" в себе си, да го маскирам, в раков миазъм трябва да го изкореня.
Карцинозин е събрал в себе си всички черти на раковия миазъм. Абстрахирайте се отново от тумори. Тумори правят абсолютно всички миазми! Когато жертвам себе си (което и да е от мен - желанията ми също са част от мен), това е ракова черта, не сикотична. Едно е да потиснеш, друго е да жертваш. Разбира се, че карцинозин, като кулминация на своя миазъм, носи черти и от съседните - сикоза и сифилис. Претопяването на себе си и жертването в името на нещо или някого вече води до разпада в сифилис. Защото няма да имаме чистия творчески сифилис, лидерът. В раков миазъм се жертваш заради другите и сам се поставяш в тази роля. Бий ме, мачкай ме, аз съм светец и ти позволявам да правиш това с мен, защото така се издигам в собствените си очи.
А в сикоза те поставят – ти се чувстваш жертва на обстоятелствата. И двата миазма делят много общи черти, но има фундаментални разлики.
Поликрестите са мултимиазмични, но винаги имат център. Сепия нима няма псорични включвания, има и още как, и то немалко. Но за да се разбере миазмичния център на едно лекарство, трябва да се знае кое е неговата централна тема, затова сепия е в сикоза.

Разбира се, че има понятие като нозод на миазъм. Нозодите се използват когато добре показани лекарства не действат. Всеки хомеопат е запознат с т.нар. миазмичен блокаж.

Медорин е нозод на сикотичния миазъм. Интересно защо никой не пита той пък от какво е направен! Изобщо не  е работа това лудо питане за картини на лекарства из форумите. Имате си хомеопати, питайте ги. За съжаление понякога отговорите няма как да бъдат добре разбрани без необходимата основа, но все вярвам, че ще се намери начин да ви се обясни това, което ви притеснява.

Последна редакция: нд, 31 мар 2013, 02:02 от Мечка Малинарка

# 704
  • Мнения: 3 484
Впрочем внимавайте с търсачките и някои книги, ако ви се наложи да търсите хл Графит, където е представен образ на селянин с тъпо изражение и мазоли по ръцете. Това не е Графит! Дори елементарно изследване на симптомите от Синтезиса ще оборят твърденията. Внимавайте понякога и с лекциите на Кент, ако ги четете. Колкото по-високи потенции, толкова по-меко действие.... И т.н., и т.н. 

Общи условия

Активация на акаунт