КГБ = Клуб на Готините Баби - 132.

  • 54 093
  • 722
  •   1
Отговори
# 45
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Айша , аз не опитвам храната ,
рядко ми се случва.  Peace По принцип няма навик.
Не заради диетата естествено. Ма я не се излагай , ми вземи и си
пробвай , егати сега пък за 5 зрънца ориз няма нищо.  Laughing
Чак пък толкова не се вталясвам. Пробвай си спокойно. 

# 46
  • У дома във Варна
  • Мнения: 38
Добър вечер и наздраве  Drunk
Празника сигурно е в разгара си.
И аз днес си мислих за Таня, няма я и във фейса. Дано е заета с организационна работа и да не може да ни се обади.
Роси, правилно предполагаш, не се получиха на вид много добре но са много вкусни ....
Джили валентинките ми са - дамски дупета в прашки .... Laughing
А знаете ли че:
Св. Валентин може да не е най-известният светец в България, но у нас се пазят част от мощите му. Те са в манастира "Св.св.Константин и Елена", разположен в едноименния курорт край Варна.

Малко известен факт е, че такива свети късчета има само на три места в света - в родината му Италия, в Русия и в България. Мощите са донесени в страната преди шест години от тогавашния игумен на манастира отец Серафим. Той ги получил като дар от римски кардинали при посещението си във Ватикана.
Първото, което трябва да се знае за Св. Валентин е, че той не е католически светец, разказва послушницата в манастира Стела Тодорова за БТА. На практика той е живял и умрял мъченически за христовата вяра доста преди църквата да се раздели на православна и католическа. Дотогава канонът за светостта е бил единен, така че Валентин е и православен светия
Марк Аврелий Клавдий II наложил забрана на войниците си да се женят с идеята, че като нямат семейство, ще са по-самопожертвователни в битките. Християните в армията обаче търсели епископ Валентин, за да ги венчава тайно. Заради тази му дейност по-късно той е обявен за закрилник на влюбените.
Лека вечер!

# 47
  • София
  • Мнения: 16 024
Жабката, дано е станал ориза и без опитване.  Grinning
Ега Мега, много интересен разказ за светеца. Не съм ги знаела тези неща.
Ние май няма да празнуваме - скъпия  нещо се разболява. Кихали са му клиентите.

# 48
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Уф аз голЕм празник изкарах.  Mr. Green
Дойде комшийката да ползва телефона и се изненада от осанката ми.  Laughing
Вика , че много съм била отслабнала и в лице и тяло , та се заприказвахме
и поиска диетата , та до сега останах без ръце от писане.  Joy
Важно , че не само умствено ми личи отслабването.  Joy

# 49
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Добро утро!
Петък е! newsm44 newsm44 newsm44

[/b]

# 50
  • Мнения: 15


Добро утро на всички !
Как се чувствате след  празниците ?Оказа се че били три вчера ? newsm78
Все още май си поспивате  или поне се излежавате в леглата Хайде подготвих за всяка кафенцето,лаптопа и...кантарчето ,да се притеглите и да докладвата !
АЯз вчера отидох на очен лекар и както обикновено при мен с едно ходене не става...такъв Марко Тотев съм  Оказа се че  са сменени  някакви кодове от Новата година ,та или плащам или се връщам при докторката да ги поправи
Добре ,че излезе готина дама и може би и кокичетата  които и носех помогнаха ,та не ме върна  и ме прегледа с уговорката днес да занеса поправеното направление..
Оказа се ,че очилата за близко гледане т и за компютъра вече са с 1 диоптър по слаби Леле това говори че започва късогледство с далекогледство да се компенсира т е  остарявам... hahaha
Сега  новите очила ще почакат да се върна от София и тогава ще ги поръчам ,а може и в София да се случи -имам си рецепта
Меги ,разсмя ме с твоите кладки "дупета в прашки" Нямаше да се сетя дори ,по-скоро си помислих че това са сърца с панделки Joy
Кари,добре че внук ти се е разминал само с охлузване Деца ,палави ,но пък това говори че са здравички Болно дете ,палаво няма !
Мамси,наслаждавай се на гостите и да направиш много снимки на слънчицето !
Евче,лека му пръст на свекър ти !Споменах го !
Айша,вземай мерки за грипа на  Пламен, че като знам как моя три дни  го обикалях ....нали знаеш че са гевезета ,когато са болни  #Crazy
Роска,ти си бойно момиче и си ги сложила на мястото им Мтел!Радвам се ,че деди вече се оправя и се усмихва повече!
Танитка не съм я виждала и във ФБ тези дни Дано е здрава ,другото  е лесно Впр тя има и много ангажименти  особено около празниците и може би затова  newsm78

Такаа времето напредва и аз си изпих кафето  тук с вас Сега трябва да ставам ,да пооправя и да ходя пак по доктори за да довърша поетия ангажимент
Бъдете здрави ! Hug Hug Hug

# 51
  • ВАРНА
  • Мнения: 144
Добро утро и приятен ден!


# 52
  • У дома във Варна
  • Мнения: 38
И аз да кажа ДОБРО УТРО И ВЕСЕЛ ДЕН!

# 53
  • София
  • Мнения: 4 177
Добро утро и приятен ден!

# 54
  • Мнения: 1 082
Добро утро мили празнуващи КГБ-девойки!Да Ви се отчета че получих подарък от мъжлето-мечтаната бяла орхидея-наредих я до другата ми лилава-станаха дружки е най-тъжното е че до тях е снимката на момчето ни дето не е сред нас но пуста тежка орисия-и се моля ли моля дано е на по-хубаво място и с Мариелчето нали са набори да са се събрали.Живейте за мига-това е истината-а и за вчера - в квартала ни имаше уж празник пред читалището-представете си жалката българска действителност-опашка за чашка вино и 1 кебапче-малко приказки от актьор от Варненския театър и 2-3 хора, изиграни от дечица-никой от присъстващите не се хвана-просто тъжен празник-"да се наядеш и напиеш".Е стига толкова мрачно-слагайте розовите очила и на където Ви видят очите е аз на работа-кой за каквото е заслужил.

# 55
  • Мнения: 1 563

Добро утро готинииии .. ! Hug Hug Hug
Влизам набързо да ви поздравя , че излитам на  newsm44 newsm68 wavey wavey
Нелка Hug благодаря !Големи глезотийки  си предложила..... Laughing ще вземем да поискаме и още нещо.... hahaha
Благодаря и на Мари М за кафенцето Grinning и на Фури за чудесните музикални поздрави ,с които ни зарежда от снощи и сега.... Laughing
На мен пък ми е пролетно, на вън слънчо е огрял... Laughing sun sun sun


Римарче Hugдобре ли си вече ?  Grinning
Жабче Hug голям агитатор си ... Браво на теб ! Отборът се увеличава и така стимулът е по голям.. Аз съм доволна до тук - 4 кг за 16 дни . Деди днес да чукам на дърво е добре ... , с усмивка на уста Grinning Grinning
Ега Мега  Hug Hug
За Танчето и аз си мисля и днес ще взема да и звънна по телефона. newsm78
Дидимити Hug писали сме заедно . Браво на твоето момче за орхидеята. Това са едни от любимите ми цветя! Имам 6 саксии ,различни цветове- трите цъфнаха , а другите три още се кумят.
  love001  love001  love001  love001

 Весел и успешен ден  на всички момичета !!!

# 56
  • Мнения: 1 065
Добро утро, ето съм и аз.
Преди малко се излюпих, оправяне на котката ( чистене ,миене, хранене) направих си кафенце и отново в креватчето ( като на картинката, но масичката е от страни). Вън такова слънчице е грейнало, не е за разправяне .... точно като за ,,слънчогледи'' като мен.

Нелка, и аз съм с далекогледство сигурно от дете, но очила нося постоянно от 15-тина години. С 2.75 и 3.25 диоптъра съм. Все още не нося очила за наблизо, при нужда свалям моите и така се справям. С мъжът ми сме набори, той не вижда наблизо сигурно от 7-8, та може и 10 да са , години.
Ти с комбинирани стъкла си правиш очилата, нали?  Лесно ли се свиква да се гледа през различните им части? А като дойдеш в София, ако имаш възможност и ни искаш - обади се, моля да пийнем по едно и да се запознаем на живо. Аз иначе толкова твои снимки съм виждала, че все едно си те познавам от отдавна, но друго си е да се видим.

Ега мега, никога нямаше да ми дойде идея какво представляват твоите сладки. И аз като Нелка - мислих си за сърчица разни, но пък не ,,вдявах'' защо са им тези шарки по тях ...

Мари М, Фури,  благодаря за сутрешната ,,доза'' настроение, удоволствие за очите и ушите.

Роска, браво на теб. Така трябва, човек да знае какво иска и да го отстоява, но  ,,со кротце, со благо''.... С рогата напред  да се тръгва не е добра идея, но аз именно така правя, но и това  се опитвам да променя в себе си. Не си струва да хабим нерви за чуждо безхаберие, но и не бива да се оставим да ни вземат за канарчета .

А сега да ви се похваля, похвал, похвал - моят Половинчо снощи ме зарадва с лилава орхидея.
Запомнил е милия, че все се заглеждам по тях, но все се отказвам, че се знам каква пишман цветарка съм и се не знае колко ще оцелее цветенцето. Миналата година си бях купила червен антуриум, любимо мое цвете, което е доста лесно за отглеждане. Развиваше се прекрасно,но лятото, реших да му поорежа изсъхналите по крайчето листа, и от лист на лист, та почти всички ошмулках , бяха останали да  стърчат само няколкото цвята. Поливах го, торих го, но до там, изсъхна си и това е. Логиката на моят мъж е, че съм му нарушила фотосинтезата, а аз си мислих, че ще изкара новички  листенца като му осигуря, слънце вода и торове.
Та така, сега трябва си седна на д-то и да попрочета как се отглежда орхидея. Съвети приемам всякакви, ако имате опит. Много ми е жал когато ми ,,умре'' цвете, много си ги обичам, но  само с обич не става, ,,трябва и акъл'' .

Толкова за сега.
Дано неписалите дълго време пишат 2-3 реда да не ги мислим.

Хубав ден на всички!

П.П.  Ой, ой, ой, - [Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора./color] - Браво, браво!

Римарче, как си? Ходи ли на д-р, или ще се справиш и без него?

Люска 60, Дидимити,  давайте съвети по орхидееното житие -битие?

Дидимити, нашите мъже все едно са се наговорили, заслужават поощряване за досетливостта си.
Знам, че няма да ти помогна, но понякога ,,розовите очила'' помагат и човек като, че ли привиква и светът ( Животът!) започва да му изглежда една идея по малко черен.
Прегръщам ви!

# 57
  • Мнения: 894
Здравейте,здравейте!
Ето ме и мен вече на работа
Много сте изписали,много материал за четене -браво
Първо благодаря на Фури,пуснала съм Демис Русос и мисълта ми върви  на приятен фон Hug
Нели благодаря за кралското поднасяне на закуската, Hugне съм загубила надежда някога и на мен да се случи,ха ха шегувам се  къде ти newsm78
Мери благодаря за кафенцето Hug,с удоволствие си изпих моето тази сутрин.
Ега мега благодаря  Hugза "тайнственото ти послание"  Joy
Роси,благодаря и на теб  Hugза красотата,нуждая се защото при нас е толкова студено и мрачно .
дидимити, Hugчестита ти придобивка,а пък розовите очила май не трябва да ги сваляме 24 часа Wink
Джили  Hugи на теб честито подарък и аз като теб съм "пишман цветарка",или ще ги удавя или пресуша,но опитите продължават Joy
Мамси Hugднес си на крилете на щастието идват твоите слънца,бъди щастлива   Laughing
Ега мега много оригинални сладки си поднесла на половинката newsm10,аз ако правех трябваше да бъде друга част от тялото хаха ,като се видим ще ти кажа hahaha
Дано всички половинчовци оздравяват защото са "цяла детска градина"когато са болни Laughing
Жабка  Hugсамо така,като апостолите разпръсквай диетата по света Laughing
Аз днес съм плодова,Роси ние вървим след теб,днес съм казала на моите мъже да не ме търсят за нищо Stop

Хайде на плодчетата    chef

Последна редакция: пт, 15 фев 2013, 13:17 от Ivllin

# 58
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 Heart Eyes  като ще съм сериозна ....ще съм  / за сега /
Здравейте и ви пожелавам спорен петъчен ден!
При мен е скука, наваксвам обаче с интернет разходките! Днес съм на танци и трябва да измисля нещо за вечеря , че и десерт да има, за да е мирна и щастлива къщата докато мен ме няма!
ега мегааа, аз ги познах дупетата, от кога се каня да ги правя!
Целувки за всички!

# 59
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Добър ден , момичета!  bouquet
Сутринта се излюпих и отидох на пазар , че
дедко довечера или утре сутрин ще се прибере ,
та да понапълня хладилника. Взех едно зайче ,
че ми се дояде. Пък и утре съм белтъчна.  Mr. Green
Взех пилешки пържолки , свински , месо , колбаси и
куп още нещица. Езици исках да взема , но нямаше , та ги
поръчах и към 14 ч. трябва да ходя да ги взема.  Peace
Днес съм на плодове , та сега изядох ½ кг. ягоди. Blush
Те захар , разкошни как да им устоя.  Embarassed
Айде да не ви занимавам , хубав ден на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт