МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 5

  • 88 085
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 056
Здравейте и от мен и аз за съвет в тази тема (ще се върна и назад да попрочета) - та с две думи, бебеправенето се забави при нас и за това милото ходи на спермограма в Петък.
Той е на 42 почти и накратко ще пиша, какви са резултатите, всъщност ще напиша само от показателите, които са под нормата. Проблема при него са му казали е в антителата. Ще съм благодарна ако някой може да даде съвет, какво се прави в такъв случай:

Обем - 2,2 мл (норм повече от 1,5)
Втечняване - 18 мин
активни 18 % - норма повече от 25%
Подвижност индекс 98 - норма повече от 120
Нормални форми 10% - норма повече от 14%


Отдолу на заключение пише Тератозооспермия

Анти-сперм IgG - 85% - Връх опашка

Анти сперм IgA - 32% - завишено - шийка и връх опашка  - нормални граници по-малко от 20%, положително 21-49%, клинично значимо 50%

Закл - наличие на антиспермалниантитела от тип IgA и тип IgG извън норма

Моля ако някой е по-запознат да ми даде съвет, какво се прави. От лабораторията са му заговорили направо за инсеминация, което обаче ми звучи малко... не знам и аз. Иначе утре е на специалист, но все пак ще съм благодарна на мнение.

# 61
  • София
  • Мнения: 23 193
много скромна спермограма , къде я правихте  newsm78

# 62
  • Мнения: 1 056
Аз съм преписала само тези резултати, които са маркирани, че са под-нормалните граници. Че листовете с резултатите останах в мъжът ми, не ми се ще да знае, че тук коментирам резултатите.

# 63
  • Мнения: 277
Здравейте момичета,
Искам да попитам следното: Възможно ли е направен скенер и рентген да даде отражение на резултатите на спермограмата? Облъчването от направените процедури бяха на 5.02,а спермограмата на 25.02.Благодаря на отзовалите се.

# 64
  • Мнения: 766
Момичета,
вчера ходихме да разчетат спермограмата.
При док. който я назначи и при още един за преглед за варикоцеле.
И двамата казаха, че спермограмата е добре (преди време и вие тук ми казахте същото), не че е безупречна, но може да настъпи спонтанно забременяване с тези показатели. Няма варикоцеле.
Проблема е, че има положителен резултат за хламидия, който ние повторихме в центъра по хламидии в София и се оказа, че няма такава. Както при него така и при мен.
Но, сега и двамата не могат да ми кажат кой резултат е верен, но казаха че ако има хламидия по показателите в спермограмата също си личало има ли инфекция, а в нашата няма данни за това.
Но, за да се застраховаме ни предписаха следното -
единия - АНДРОЗИТОЛ саше * 30 - 3 месеца и след това контрола,
другия - БИОЗИН; АНДРОЗИТОЛ и ОКСИБИО антиоксидант - 1 месец и след това контрола.

Втория вариант с цел ако теста за хламидия е излязъл положителен заради друга инфекция, да я повлияем с имуностимулаторите и да повторим хламидията, за да видим това ли е.
Моля ви за съвет коя схема да приложим?

Момичета, цитирам се защото имам нужда от съвета ви, някой може ли да ми каже за тази комбинация?  newsm78

# 65
  • Мнения: 6 395
Само да ви споделя една статия , която прочетох и смятаме да опитаме с посоченият ПИКНОГЕНОЛ® (PYCNOGENOL). Дано даде ефект....

http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=0&b=111

Повечето от вас знаят, ние сме с доста тежък мъжки фактор, имаме проблем с днк-то и морфологията.....и също ни е намалена бройката и подвижността./Тези последните фактори лесно ги коригираме с андроситол и бърканицата/ при което забременявам, но неуспешно......правя химически.

Дано даде положителен ефект антиоксидативен/предполагаме, че на това се дължи влошената ни спермограма, тъй като нямаме открити , други проблеми/

# 66
  • Мнения: 96
Здравейте и от мен!
Преди малко излязоха резултатите от спермограмата на мъжа ми и с него сме ужасно притеснени - има няколко диагнози в едно и всичките - все лоши Sad Не знам дали има нужда да давам детайлната информация, тъй като диагнозата включва няколко неща от заглавната страница на темата - Олигоастенотератозооспермия... Имаме каквото се сетите - слаба подвижност, малък брой сперматозоиди, морфологични изменения и какво ли още не...
Има ли някой от вас, който да се е сблъсквал с толкова комбинирана диагноза?
В момента толкова сме се притеснили, че дори не знам как да реагирам...

# 67
  • София
  • Мнения: 23 193
повечето сме се сблъсквали с такива проблеми, има си решения на всички.
дай все пак цифрите, понякога са мааааалко под нормите и положението не е съвсем отчайващо.

# 68
  • Мнения: 96
Малко по-късно ще напиша всичките неща, но това, което нас най-много ни притесни май е морфологията - само 3% с нормална морфология... Sad

# 69
  • София
  • Мнения: 23 193
нормата е 4%, значи не е съвсем зле

# 70
  • Мнения: 3 404
Аз пък не мога да го видя този % по Крюгер.Док ми каза 4%,което не било добре.
ПИше:
Съгласно морфологичният анализ(проведен по стриктните критерии на Крюгер),сперматозоидите в изследваната проба са със занижен оплодителен материал.
ИндекситенTZI и DI са в норма,съгласно СЗО,5-то издание.Прикрепяемост при НВА -в норма

# 71
  • Мнения: 96
В изследването пише "нормални стойност >=14%" - аз затова се притесних.
% сперматозоиди с нормална морфология: 3
% сперматозоиди с отклонения в морфологията: 97
4 % клетки на сперматогенезата (при посочени нормални стойности за Theratozoospermia index <= 1,6)
Обща одвижност: 25% при норма 40%, концентрация 10 млн/мл при норма 15 млн,
% сперматозоиди с нормокинеза: 19 (норма >32)
% сперматозиди с хипокинеза: 6
% сперматозоиди с акинеза: 75  Sad
Брой нормокинетични сперматозоиди: 1900000 (норма >= 10 млн)
Общ брой нормокинетични сперматозодиди: 7980000 (норма >= 20 млн.)
На аглутенация пише НЕ и Степен 1 (<10%)
Агрегация: НЕ
Желатинови конгломерати: НЕ
Незрели клетки на сперматогенезата: НЕ
Левкоцити: 1-2
Епителни клетки: <1
Еритроцити и др.: НЕ

# 72
  • Мнения: 96
Забравих да спомена (не знам дали има значение) - мъжът ми не пуши, от около 3 години е вегетарианец и от известно време пие Артростоп - не знам дали това би могло да окаже някакво влияние...

# 73
  • Мнения: 96
Здравейте!
Имам и един (може би глупав) въпрос - как се нарича в спермограмата показателят, който показва какъв е делът (%) на живите сперматозоиди? Гледах, гледах, но не мога да открия такова нещо, а може и да не го "виждам"... Simple Smile Подвижността я виждам, но жизнеността (мисля, че са различни неща) - не

# 74
  • Мнения: 28
Здравейте!
Имам и един (може би глупав) въпрос - как се нарича в спермограмата показателят, който показва какъв е делът (%) на живите сперматозоиди? Гледах, гледах, но не мога да открия такова нещо, а може и да не го "виждам"... Simple Smile Подвижността я виждам, но жизнеността (мисля, че са различни неща) - не

Мисля, че се нарича виталност на сперматозоидите, но за да я изследват се заплаща допълнително. Ако бъркам, момичетата да ме поправят...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт