МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 5

  • 87 959
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 55
vanesssa благодаря ти миличка,но аз се справих,бях доста настоятелна и накрая се свързах.Казаха че били в операции и за това бил телА постоянно на секретар Simple Smile записах си час за 17,да видим какво ще стане. А те работят до 18 включително,да знаете. Ако някой го интересува...
 Дано при нас новините да са добри  newsm17,въпреки,че ако не е варикоцеле,просто незнам каква може да е причината за проблемчето ни,но както и да е.
 А някой знае ли до кога можем да подаваме документи за ФАР? Дали и те бачкат до 18...че сигурно сега като идем в сф ще трябва да ги пускаме...тай като не се надявам на чудо...гледам да съм  подготвена  smile3554

# 736
  • Мнения: 2 153
Мисля, че приемат документи. Спрели са само раздаването на заповеди.

# 737
  • Мнения: 1 726
Приемат да, аз подадох в сряда!

# 738
  • Мнения: 1
momicheta az sam nova vav foruma.i nie sme sas mujki faktor.....az na mm mu kupix 4aq ot babinite zabi i se 6te mu kupq i drugiq 4ai ama vaprosa mi e dali da mu kupq i oksibor forte i cink i selen i spimen za6toto vijdam 4e mn momi4eta sa  gi samonazna4avali na polovinkite si ta se 4udq dali da vzema i az na moq?v kraina smetka ako ne pomognat nqma i da navredqt nali? Thinking

# 739
  • Мнения: 1 726
Бубе, първо ще те помоля да пишеш на български!
Второ относно чайчетата от бабини зъби и магарешки трън, нека ги пие три месеца и после почивайте малко и после пак да пие! А другите добавки, потърси информация за тях в интернет, отсносно спимена, тук съм чела че доста помага, ние лично не сме го пробвали! Не пречи да пиете някои от тези неща, но нека все пак сме наясно че със самоназначението на тези добавки трябва изключително много да се внимава! Защото не бива и да се прекалява! Сменете и хранителния режим! ММ е обезверен до такава степен вече че изобщо нещо ще помогне в нашия случай, че в момента яде само от бърканицата с мед сутрин и вечер и то по мое настояване! Успех!

# 740
  • София
  • Мнения: 23 165
никакви почивки не са нужни от билките, моя мъж ги пи над година, чудесно му се отразиха освен на спермограмата и на други работи.
синтетичните витамини и добавките обаче му се отразяват зле на чернодробните изследвания, та аз лично не бих му ги самоназначила.

# 741
  • Мнения: 1 726
Аха...демек, аз пак не съм разбрала и така съм му ги спирала...нищо...тамън ще си знам! Някъде тук бях чела, че е добре да се поспират за малко и за това така направихме...но от сега нататък никво спиране! Бамбара как се отразиха билките на СГ по точно? В подвижноста или в морфологията?!

# 742
  • София
  • Мнения: 23 165
подвижността влезе в норми, морфологията на обикновенните спермограми също мръдна нагоре, но ембриолозите казах да не разчитаме че означава нещо, не било съвсем точно измерването, а разширени не сме пускали.
година и половина след като ги спря обаче цифрите пак са трагични.

# 743
  • Мнения: 1 726
Ясно! Ще ти пиша на лични да не спамим темата ако е удобно, че имам едно-две питания относно ИНВИТРО-то в Надежда, гледам че си пациент и на клиниката!

# 744
  • Мнения: 55
Значи за документите разбрах Simple Smile А нещо искам само да питам... До колкото съм разбрала,а и питах биоложката в Щерев, морфологиата не се повлиава от нищо.Почти няма шанс да се подобри,и да има е малък, и пак доколкото знам трябва да се борим за добра подвижност и бройка на сперматозоидите,а не за морфологията,защото при потбора избират най здравите,най подвижните а трябва да има бройка за да има избор. Дали нещо да не съм разбрала?  newsm78
 Може да са  Малък % бебеправковци, но трябва да са идеални,бързи,подвижни и с идеален външен вид  smile3521
   И ако може да ми кажете пропорцията за чая магарешки трън и бабините зъби,също и за мед и орехите ясно,  пшеничен зародиш колко към колко,пчелен прашец  сусам мисля слагате?  В един буркан колко от тези работи забърквате? Защото доколкото разбрах с пчелния прашец може да се предозира,със зародиша също,незнам и аз, но се притеснявам и не съм купила,а искам. За сега сме само на мед и орехи. А някои казват и за чайчетата така,че може да дойдат в повече   33uu
 
 Да кажат профсионалистите  cook

# 745
  • Мнения: 28
Здравейте и Честита Коледа!
Бих искала да попитам дали някой е чувал, че може да има пикове и спадове в морфологията? Моят мъж има две доста лоши спермограми, но при последната ни консултация ни казаха, че щом сме имали една (макар и неуспешна) бременност то той най-вероятно прави някакви повишаване и понижавания на показателите.
Предварително благодаря и пожелавам на всички през новата година да получат най-щастливата вест Simple Smile

# 746
  • Мнения: 6 395
Неуспешната бременност най вероятно се дължи на кофти морфологията. Лош сперматозоид опложда яйцеклетката, съответно се получавак некачествен ембрион......това какъв пик е ....по скоро не е. Но по принцип е възможно. Ние сме с лоша морфология, неуспешно икси и майката природа плюс хубава здравословна диета си изигра ролята  Peace

Аз продължавам да си мисля, че при добри или около добри други показатели и лоша морфология е най добре да оставим природата да отсее лошият матиал. Към. Омента няма такъв добър и прецизен метод който да гарантира на 100 процента, че се избира при АРТ генетично и морфологично читав соерматозид...

# 747
  • Мнения: 533
Ето това са резултатите на ММ от последната спермограма:Предните бяха с лоша морфология-Тератозооспермия,а тази е със заключение Астенозооспермия.
Дни въздържание 3
Консумация на алкохол-да
време на втечняване-30 мин                          Референтни стойности----до 60 мин
цвят-слоножа кост
обем-1,6мл                                                       2.0-6.0 мл
ПХ-8,5                                                               7.2-8.0
вискозитет-0                                                     0-3
левкоцити -1-2                                                  3-5
Обща концентрация на сперматозоидите/1мл-26х10 на 6/мл                     20х10 на 6/мл
Нормокинетични-12%                                        >50%
Хипокинетични-15%
Акинетични-73%
Концентрация на нормокинетични/1мл-3,12х10 на 6 /мл.                           10х10 на 6/мл
Обща концентрация на нормокинетични ж обема-4,99х10 на 6/мл            20х10 на 6/мл
Оценка на морфологията по стриктните критерии на Кругер.
        WHO-N>14%
Макроцефалия-7
Микроцефалия-5
Двойни главички-2
Аморфни главички-31
Шиловидни главички-35
Таперинг форми-1
Шийни дефекти-63
Опашни дефекти-20
Цитоплазматичен остатък-20
Нормална морфология-4%                         >10%
Анормална морфология-96%
Заключение;Астенозооспермия.Вероятна оплодителна способност по стриктните критерии на Крюгер.
За това е изписал на ММ-Андроситол по 1 саше дневно вечер.
Ще му помогнат ли тези сашета за подобряването на спермограмата и колко е лоша за естествено забременяване?

# 748
  • Мнения: 759
Резултатите на моя мъж са:
Въздържание: 4 дни
Място на продуциране: донесен
Метод на колекция: мастурбация
Семенна течност:

Обем: 2,5 мл                    (>1,5мл)
Втечняване: 55мин         (до 60мин)
Визкозитет: нисък -          нисък
цвят: норма -                   белезникав
Частици: минимално         минимално 
Аглутинати: минимално    минимално 
pH: 7.3                               (>7.2)

Сперматозоиди:
концентрация: 80х10 на 6/мл               >15х10 на 6
общ брой: 200х10 на 6                          >39х 10 на 6
Подвижност (прогресивно+непрогресивно): 83 %                > 40%
прогресивно подвижни: 59%                                        > 32%
не-прогресивно подвижни: 41%
неподвижни: 17%               < 60%

Морфология:

Нормални форми: 26%                     >4%
кръгли клетки:<1 х 10 на 6/мл          <1 х 10 на 6/мл
т.
Диагноза: Нормозооспермия


Можете ли да ми помогнете с разчитането? Добре ли е, зле ли е?
И понеже нищо не разбирам - по Крюгер ли е или не?
Не знам в какво точно се изразява на самото изследване разликата, смао знам, че е по-обстойно...
Има само снимка в допълнение  newsm78


# 749
  • Мнения: 11
Благодаря за изчерпателната информация! Много полезно Peace

Общи условия

Активация на акаунт