Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 4

  • 39 715
  • 978
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 645
Здравейте ще се радвам на бърз отговор Simple Smile
На моя приятелка днес й правиха скенер на гръбнака и крайниците, тя кърми по принцип и са й казали да прекрати за 1 ден (т.е. един ден да не кърми), това достатъчно ли е?

Благодаря!

# 61
  • София
  • Мнения: 193
Ivy, благодаря за отговора. От болницата искат 2ро изследване, а за моето лечение не знам към кой да се обърна - гинеколог, личен лекар, педиатъра на бебето???

# 62
  • Мнения: 1 313
Някой знае ли защо и как се определя, че е добре първо да се замести обедното хранене на бебето? Като цяло не се стремя да заместя хранене все още, но имам усещането, че бебето най-лесно ще замести вечерното (тя не заспива на гърда и често я приспива баща и). Чудя се проблем ли е това? Уж казват, че е добре вечерното кърмене да си остане до много късно. Само да уточня, че дребната се събужда да суче на 2 часа през нощта.

# 63
  • Мнения: 565
Едва ли като е на косата ще навреди Simple Smile Даже се препоръчва и бебетата да се мажат с него Peace

Благодаря deiza!  Hug

# 64
  • Мнения: 266
Някой знае ли защо и как се определя, че е добре първо да се замести обедното хранене на бебето? Като цяло не се стремя да заместя хранене все още, но имам усещането, че бебето най-лесно ще замести вечерното (тя не заспива на гърда и често я приспива баща и). Чудя се проблем ли е това? Уж казват, че е добре вечерното кърмене да си остане до много късно. Само да уточня, че дребната се събужда да суче на 2 часа през нощта.

Започва се с обедното, защото преди и след него има хранения, които позволяват на бебето да си навакса ако е гладничко - това ми каза педиатърката в България, но тя изобщо не е привърженичка на нощните кърмения, препоръча ми да ги махна още на 2 месеца (ама ги махнах на 9).
Сега си гледам детето в Германия и тук мисленето им е по-различно, нищо не е задължително, съобразяват се и с бебето. Не знам с какво захранваш първо, но ако си избрала каша даже ще е добре да я даваш вечер, защото засища.

# 65
  • Мнения: 5 393
Brayda - мисля, че е ок 24 часа пауза, а и щом лекар го е препоръчал. Нека изцежда през това време и после да си продължи кърменето.

# 66
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
На пук на дългия ми стаж като кърмачка го закъсах и не знам какво да правя. От два дни имам постоянни болки в гърдата. Сутринта забелязах и червено възпалено пенто по голямо от едни лев, намиращо се над зърното. Все още не съм вдигала Т, но май е въпрос на време. Не знам дали има отношение, но малката е със сопол, воднист и безцветен от седмица, а на брат й излирахме стрептококи и спорид доктора вероятността да има и при нея е много голяма. Та въпросът ми е възможно ли и да ме е заразила?

# 67
  • София
  • Мнения: 632
Болката локална ли е, смисъл около петното?
Носи по широк сутиен, който не притиска много гърдите.
Възможно да е запушен млечен канал.

# 68
  • Мнения: 62
Момичета помагайте  Hug
С температура съм 38.5, и не мога да преценя дали е от гърдите или съм лепнала някой вирус.
Гърдите са ми напрегнати, но винаги така си ги усещам рано сутрин, не ме болят при допир, не съм ги огледала дали имам червени петна.Не мога да разбера дали проблема е в тях, кажете какви симптоми да търся, ако е мастит или запушен канал.

От друга страна пък от онези дни бях болна, ама уж ми мина, не ме боли гърлото, не кашлям.

Направо не знам какво да взема, ЛЛ е чак следобяд, моля за първа помощ  Hug, какво температуро понижаващо да взема.

# 69
  • Мнения: 275
За температурата мисля, че нищо повече от парацетамол не можеш да вземеш.

# 70
  • Мнения: 16
Здравейте ,момичета!Вчера бяхме на доктор заради малки,червени пъпчици по цялото тяло,включително и лицето,с бяло връхче...Докторката каза,че е от кърмата,от маслеността й...не било нищо страшно,но да ви питам-какво е най-добре да хапвам сега,какво да махна от менюто си?
чета много и много внимавам какво ям,но малко се обърках.Ще съм благодарна ,ако споделите  bouquet

# 71
  • Мнения: 5 393
mpp07 - за първи път чувам кърмата да е свързана с тези пъпки, които обикновено се асоциират с хормоните и "чистенето" на бебето след раждането.Като гледам бебето е на 1 седмица, така, че е напълно вероятно обривът да е такъв. И все пак не съм 100% компетентна по въпроса.

# 72
  • София
  • Мнения: 632
Момичета помагайте  Hug
С температура съм 38.5, и не мога да преценя дали е от гърдите или съм лепнала някой вирус.
Гърдите са ми напрегнати, но винаги така си ги усещам рано сутрин, не ме болят при допир, не съм ги огледала дали имам червени петна.Не мога да разбера дали проблема е в тях, кажете какви симптоми да търся, ако е мастит или запушен канал.

От друга страна пък от онези дни бях болна, ама уж ми мина, не ме боли гърлото, не кашлям.

Направо не знам какво да взема, ЛЛ е чак следобяд, моля за първа помощ  Hug, какво температуро понижаващо да взема.

Запушения канал боли май, не знам дали е при всички случеи де. Можеш да вземеш лецитин профилактично.
За температурата пий ОСЦИЛОКОКЦИНУМ. Можеш да пиеш унфлуцид + цинабсин  за гърлото.
Но най-добре при чичо доктор, ако не мине. Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 632
Здравейте ,момичета!Вчера бяхме на доктор заради малки,червени пъпчици по цялото тяло,включително и лицето,с бяло връхче...Докторката каза,че е от кърмата,от маслеността й...не било нищо страшно,но да ви питам-какво е най-добре да хапвам сега,какво да махна от менюто си?
чета много и много внимавам какво ям,но малко се обърках.Ще съм благодарна ,ако споделите  bouquet

Как така от масленността?
Моя го мазах със зехтин Extra Virgin, преварен 20-30 мин. за всеки случей. Все пак внимавай да не ядеш шоколад много, прясно мляко и такива неща.

# 74
  • Мнения: 16
Когато го кърмя се появяват,после изчезват червените пъпчици... Rolling Eyes Шоколад изобщо не ям,прясно мляко не пия,а как стоят нещатата с киселото,сирене,кашкавал

Общи условия

Активация на акаунт