Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 4

  • 39 752
  • 978
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 632
От болницата не казаха ли на какво се дължи? При нас имаше някаква инфекция още с раждането, заради което стояхме още дни там.
Те също са млечни продукти. На тебе ти трябва калций, просто не ги приемай в големи количества.
Питай лекарката пак дали не може да ви предпише нещо за мазане или някакви изследвания дали се налагат.

# 76
  • Мнения: 275
Имам странен проблем малката не иска да пие кърма, а като и дам АМ не го отказвя. На някой случвало ли му се е и сали е само временно или ще трябва да минем изцяло на АМ.

# 77
  • София
  • Мнения: 632
Имам странен проблем малката не иска да пие кърма, а като и дам АМ не го отказвя. На някой случвало ли му се е и сали е само временно или ще трябва да минем изцяло на АМ.

KapriZ от шише ли даваш кърмата? Ако е така, със едни и същи биберони ли са?

# 78
  • Мнения: 5 393
KapriZ - някаква промяна в диетата имаш ли? В цикъл ли си? Вкусът на кърмата се променя понякога и се случва бебетата да не са много доволни от този факт.

# 79
  • София
  • Мнения: 632
Да преди и по време на цикъл всеки път беше голям зор, казват че ставала по-солена не знам дали е вярно.

# 80
  • Мнения: 16
Благодаря ви!
В болницата нямаше пъпчици...

# 81
  • София
  • Мнения: 632
Кремовете за подсичане вършат добра работа, в много случеи пъпчиците изчезват сами. Grinning

# 82
  • Мнения: 275
Да от шише и я давам и не съм ги сменяла тя харесва само тези на Нук с анатомичните биберони и само с такива и давам. Промяна в диетата също нямам цикъл още не ми е идвал. Укре сутринта ще пробвам пак да и дам ако не иска ще изчакам няколко дни и пак ще пробвам, а ако не не знам и аз.

# 83
  • София
  • Мнения: 632
Как съхраняваш кърмата? В хладилник или направо я даваш?
Понякога бебетата усещат и най-малката промяна.
Моя не искаше, ако стои малко повече в хладилника.
Пробвай да му я дадеш веднага.


# 84
  • Мнения: 275
Държа я в хладилника и после и я затоплям ама тя до сега винаги я е яла така. Сутринта, когато не искаше от тази от хласилника пробвах и с току-що изцедена и пак не я иска бута бибероната с език и реве. Пробвах с чая да видя дали ще пие или и него няма да иска. Започна веднага да го пие личеше и че е гладна, а отказва кърма. newsm78

# 85
  • София
  • Мнения: 632
Държа я в хладилника и после и я затоплям ама тя до сега винаги я е яла така. Сутринта, когато не искаше от тази от хласилника пробвах и с току-що изцедена и пак не я иска бута бибероната с език и реве. Пробвах с чая да видя дали ще пие или и него няма да иска. Започна веднага да го пие личеше и че е гладна, а отказва кърма. newsm78

При нас подейства "безапетитието се ликува с глад" - на много майки този начин не им харесва, на мен също в началото, но когато изчакаш повечко време, върнах бебето към апетита.
Нещо в другото мялко му харесва повече. bowuu Но можеш да спреш да му редлагаш каквото и да е друго освен кърма.
Въпросът е дали на тебе ще ти хареса тая идея, да изчакаш малко повече време и да предложиш кърма.
На колко време се храните?

# 86
  • Мнения: 275
Пробвах го безапетитието сутринта тя за последно беше яла в полунощ и сутринта като стана в 7 и предложих да яде отказа изчаках още час пак отказа още час и пак отказа отказах се в 10 часа сутринта да я карам да яде и излязохме на разходка. Яде на 4 часа, не мога да не и предлагам АМ понеже кърмата ми не стига за всяко хранене и трябва да я дохранвам.

# 87
  • София
  • Мнения: 632
KapriZ аз мисля, че може нещо от кърмата да не му е харесало, прекалено топла, прекалено студена и има друго, че претоплената кърма има друг вкус и мирис...А, когато на бебетата нещо не им хареса, започват само от вида му или мириса му да се дърпат упорито.
Аз ти предлагам да не се отказваш! Бъди упорита, защо не пробваш със протектори за зърна? Така няма да вижда шишето директно. А пък и друго е да е до мама...
Гадно е да го казвам ,ама моя го оставих за доста време гладен и се случи чудо прояде!
Забравихме за злоядството! Адаптираното мляко наяжда повече от кърмата, за това може би се храните на 4 часа. Иначе най-много огладняват май в дневните часове, пробвай тогава или, когато почти е заспала! Един път да започне аз мисля, че после ще бъде по-лесно.

# 88
  • Мнения: 275
Мерси ще продължавам да опитвам дано да я прояде отново, че с каката не можах за я кърмя дълго и сега имам голямо желание с нея да е различно.

# 89
  • Мнения: 386
Да от шише и я давам и не съм ги сменяла тя харесва само тези на Нук с анатомичните биберони и само с такива и давам. Промяна в диетата също нямам цикъл още не ми е идвал. Укре сутринта ще пробвам пак да и дам ако не иска ще изчакам няколко дни и пак ще пробвам, а ако не не знам и аз.

Не изчаквай няколко дни.Вкуса на АМ може повече да й хареса и изобщо да забравите за кърмата.Всъщност, мисля,че и сега в това е проблема.Ам са по-сладки и по-ароатизирани от кърмата.Ако кърмата в храненията е по-малко като количество,може лесно да е свикнала на АМ.
Аз също храних сина си с изцедена кърма.Можеш да поработиш по въпроса да увеличиш кърмата си и да махнете адаптираното мляко.По-честото изцеждане и повечето течности ще ти помогнат.

Общи условия

Активация на акаунт