ОКТОМВРИйче иска да играе, а майка му за сън мечтае!

  • 22 281
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета  Hug
благодаря  за темата, колажа е страхотен   bouquet
хранене през нощта- кърмя на поискване,  прави паузи сама; само в определени периоди, явно при скок в растежа или когато беше със много запушено носле, или след втората  двойна ваксина, хапваше през 2 часа. Понякога не заспива след яденето в ранните сутрешни часове- 5-6 часа, но не плаче, гледа си играчките, играе си, но аз заспивам   Laughing,  вода не давам
моето хранене -пия по 1 кафе, досега не съм яла само фъстъци и  люто, цитруси-няколко броя мандаринки и банана , около  3-тия месец включих боб, зеле, кисело зеле; чесън например си хапвам още след като се прибрах от болницата;  много рядко малко вино или бира; не пия по принцип газирано, твърд алкохол, купешки сокове, рядко купешки сладкиши, вафли и подобни освен шоколад
захранване- искам да захраня след 6-ия месец, ако нямам проблем с кърмата
  Давам обикновено и от двете гърди.  Случвало се е да ги редувам 4 пъти- лява, дясна, лява, дясна на едно хранене(макар и рядко да се е налагало, ), но мисли дали не й стига не си позволявам  Embarassed

# 31
  • Мнения: 30
Благодаря ви много момичета, много ме успокоихте Hug Hug Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 1 751
Привет и от нашето зомби-леговище! С благодарности за темата   bouquet

И ние сме в отбора с разбитата нощна пауза - при моята джуфка няколко седмици през нощта режимът беше точно като описания от mimeto_slavova: яде в 22 докъм 23, заспива 23:30-24, после яде между 4 и 5:30 и става към 9-9:30.

Обаче това вече е мираж. Първо започна с често будене от пръцкане и свиване, гърчотене и от 3 дни стабилно си иска да яде към 2, което едва избутвам към 3, после в 6-7 и става в 9. И за капак през деня повече от 20 мин не спи, а преди поне преди 13 правеше един час сън. Нито мога да се наспя, нито нещо да свърша, защото и в шезлонг, и в активната и къде ли не на десетата минута й омръзва и надава рев. Мрън.

Ще звънна на консултантите да ги питам и ще пробвам с водичка нощес, но надали ще ме огрее. Баткото така го отучих от нощното, но той не правеше такива категорични заявки като нея.  Tired

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 16:12 от Milenita

# 33
  • Мнения: 35
Добър ден, дами  Hug
Позволете да се включа във вашата тема.
Да се представя - казвам се Милена, имам 2 дечица- батко на 4г. и бебок Даниел на 4месеца.
Заглавието на темата "ОКТОМВРИйче иска да играе, а майка му за сън мечтае!" ме описва най-добре  Simple Smile

Като първи пост да не прекалявам с дълги писания. Доскоро и хубав ден!!!

# 34
  • Мнения: 1 359
Запис! Благодаря за оформлението!   bouquet

Днес отиваме на консултация, винаги ми е напрегнато преди среща с педиатъра. Не ми харесва това, иска ми се да отивам с добро настроение, а не с мисълта, че пак трябва да кимам и да се съгласявам...  Sad  

После ще чета първите страници.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 152
Аз купих бодита. На Плами са с етикетите. Но ние ходихме и не съм ги поръчвала по еконт.

Сиана и Иво си кривеше главата, но спря. Питай педито, но не се шашкай Wink Явно всички го правят   babyuu

# 36
  • Мнения: 87
Момичета понеже не се сетих, че ще искате да има име върху всяка снимка за следващата тема обещавам да го направя но тогава ще  разделя колажа на повече от един, защото ако са много снимките те стават дребни и надписа няма да се вижда. Големи са сладури нашите деца. Така, че чакам снимките ви на r.cvetkova@gmail.com има само една снимка, която не съм качила но темата вече беше направена. Но за следващият колаж ще я кача. Пак ще ви помоля да ми ги изпращате снимки най късно до 48страница за да имаме време с Щастлива жена да подготвим темата.
Другото, което се сетих ако Деси е съгласна на първа страница да сложим нейният режим на захранване, защото смятам че ще бъде доста полезен за момичетата.
Пюрето което днес направих на Криста много и хареса и съм много доволна. То се състоеше от сварена на пара тиква ябълка и малко кърма.
Днес във Варна е много студено пече слънце но този вятър създава усещане за по голям студ, но все пак си направихме малка разходка в квартала.

# 37
  • Мнения: 2
Страхотни колажи, а бебчетата са ни много нежни и красиви! Иво е на първи ред, втората снимка.
За нощният сън и хранене- минахме през няколко различни периода. От будене и кърмене през около два часа, после ядене в 21ч- 3ч- 6ч, та сега от 21ч до към 6-7ч и така. Нищо чудно пак да се завърнем на някой от старите режими....
От моето меню съм изключила алкохола и пикантните храни, другите по специфични съм ги свела до минимум консумация. Кафе пия само сутрин след кърмене.
Днес купих три-четвърти чорапки, и от бебешките чорапогащници. Изпрах ги и ще видим как ще е с тях. В къщи ще го оставям само по чорапогащник. Не ми се иска да давам пари пак за ританки или цели гащеризони.  
red_nelitka бодитата изглеждат добре на снимката, дано и като материя и качество са добри. А цената е супер.
siana999 не се тревожи излишно, всичко ще е наред.
Добре дошла на новата мама Hug.

# 38
  • Мнения: 0
Ние сме готови с обяда!
Резултатът: Направихме заедно пюренце от картофче. Голяма радост на пасатора  newsm44 . Сложих АМ вместо кърма, че от няколко дни стискам, стискам, ама изкарвам наполовина на това, което беше преди (добре, че преди ми беше много, та сега ми стига уж). На първата лъжичка се намръщи, но си го глътна. Дадох и общо 4-5 лъжички, нищо не е омазано, мисля че и хареса. Утре ще увеличим дозата на 7-8 лъжички.  smile3503

Anni аз на Ели сокчета и давам, колкото и да ги отричат (ябълка, ябълка и морков, ябълка и круша). По едно време беше спряла да ака и педиатърката ми каза, че ако искам може да опитам да и дам малко сокче, колкото да се стимулира изхождането, за да не я тъпча с разни разхлабващи още от сега. Свърши работа, а на нея толкова много и хареса, че даже иска допълнително. Давам и около 50 мл. на ден, между някое от храненията. Прецених, че ще се водя по детето и затова продължих да и давам. Именно заради това започнах и да я захранвам. Мислех да изчакам още, но като види някой да яде и се започва едно мляскане и облизване  newsm62
happy girl_84 аз сищо мажа Ели със свинска мас  newsm10 - от прасето на баба ми, гледано е в чист район, хранено е "здравословно", преварена е и  е чиста, няма никакъв мирис. Добре и действа на кожичката, мекичка е на допир. Така реших, защото и мен, мъжа ми са ни мазали с мас и имаме много хубава и мека кожа, а брат ми е мазан с бебешко олио и до ден днешен му съхне и изпръхва кожата. Не знам дали си е до кожа или от мазилата, но е факт.

# 39
  • Мнения: 6 709
Привет!  Hug Ние вчера ходихме на село. Катрин спа малко през деня (нещо необичайно за нея), но беше заета с по-важни неща  Mr. Green като да разглежда обстановката, баба си (не сме ходили от Коледа). За сметка на това снощи заспа в 22ч и се събуди в 5,30ч , тъй като на мен ми се спеше я взех в леглото, тя похапна, поспах до 7,30ч , а госпожица - прекрасна откара до 11,30ч.  Grinning
За нощната пауза: спи от 24ч до 7-8 , рядко се буди за бързо хранене в 4-5. Обикновено това става на периоди  - 4-5 дни не се събужда в 4-5ч, след това 3-4 дни се събужда. Кърмим се често легнали, иначе много ме заболява гърба, пренасям я внимателно на кошарата, тя се ококорва, но с малко шъшкане заспива.
За захранването: колебая се откога да започна, може би ще изчакам да навърши 6 мес., което ще стане в началото на април. Като за начален ден на захранването, мисля че не е подходящ да е в петък защото ако има (недай боже) алергична проява, да не се случат почивни дни.
За моето хранене: вече всичко хапвам(зеле, бобови, цитруси, шоколад), добре че няма проблеми. Все още избягвам колбаси, но тях и преди не ядях много, газирано. Пия по едно нес-кафе сутрин, вино по една чаша от време на време.
simonap, честит рожден ден на патерица! Да си жива и здрава!  Hug

# 40
  • Мнения: 0
Здравейте  и от мен в новата тема! Благодарности на Веси и Рали!  bouquet
Кристиана да ви я похваля от 3 дни ака без никаква намеса. Реших да и спра Лактулозата, след като месец и давах всеки ден и засега е наред; дано да са се нормализирали нещата  Praynig
От храна не се лишавам, гледам да е в нормални количества. И винце по чашка си пийвам понякога.
Моята щерка си правеше едни хубави нощни паузиот по 7-8-9 часа, но от 3 седмици се събужда вечер. Яде примерно в 23 часа, събужда се към 3 и после към 6-7 часа. Снощи реших да я пробвам с вода в 3 часа, пи малко и като се усети, че не е кърма/АМ и наду алармата  Laughing Та пак си я нахраних в 3   #Crazy Иначе сутрин спи до 11-12 часа и аз успявам да си поспя  Heart Eyes
Челото и се бели от няколко дни и мажа с Мустела колд крем, но свършва и смятам да си купя стелатрия (или стелаклер ли беше  Thinking)
Хубав ден!

# 41
  • Мнения: 832
ginger.bs,оправи ли ти се цикъла? И аз бях със закъснение като теб, но днес ми дойде, на 37-ми ден. Е, минах и през един отрицателен тест за бременност, че доста се бях притеснила  Laughing

Аз също ям и пия всичко.
Прави ми впечатление, че доста майки предпочетоха ранното захранване. Интересно ми е какъв процент от общия брой мами са, ама ще е сложна една такава статистика. Е, важното е да са ни здрави дечицата Peace

# 42
  • Мнения: 8
Привет и от нас в новата ни прекрасна тема. Веси и Рали са изпипали страхотно темата   bouquet
Нашата Яна е на първи ред третата снимка (розовото бебе  Grinning ). Всички бебчета са страхотни и ми иска да ги нацелувам  Heart Eyes
Аз също мажа с олио на Hipp и не сме имали проблеми досега, макар и доста често да забравям да го правя преди да излезем на разходка.
За храненето - ами от нищо не се лишавам, но с шоколада и сладкото като цяло май прекалявам  Blush Добре, че на беба не й се отразява. Доста време се лишавах, че много пъпки ми излизаха, но след като родих нещата се промениха. Сега си наваксвам  Grinning .
Добре дошла Милена Б.
А на мен защо бодитата не ми се отварят или сте ги изкупили всичките вече  Laughing

# 43
  • Мнения: 23
Здравейте страхотна тема изпратих снимка за колажа едва днес така че за следващата тема.

И аз да се включа по темите

За спането Иво си става понягока по един път друг път по два  пъти сън повече от 4 часа аз нямам, но щом иска да яде нямам как.

За храненето аз не се окраничавам от абсолютно нищо освен от алкохол който така или иначе не пия ям всичко цитруси, бобени, сладко и на бебе нищо му няма кафе пия също моята педиатърка а и консултантите казаха, че храната не оказва голямо влиание. Четох някъде, че лещата е лактогенна и да ви кажа май е вярно аз днес пак си сготвих една леща хем лесно хем вкусно и при мен има ефект за кърмата.

И да ви се оплача вчера бяхме на гости в свекърва ми с която иначе се разбирам много добре и много ми помага и както си обядваме тя гушнала Иво на масате взе едно парче салам и му го набуда в устата да си близнел направо откачих мъжа ми и направи забалежка аз викнах, но тя втори път отново в устата на детето мъжа ми стана и и дръпна салама от ръката и естествено аз се вкиснах ужасно още пюре не съм му дала тя салам ще му дава да ближе #2gunfire  #Crazy . На времето направи същото с каката и ясно и казах, че не ми е приято но седем години по- късно  отново сега съм сърдита и още ме е яд много.

Толкова от мен

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 16:00 от Lora Tsekova

# 44
  • на Русе
  • Мнения: 358
Здравейте, много ми е вкиснато напоследък, затова не пиша.  Cry
Моя мъж заминава в края на седмицата и се прибира чак август  Confused Дано да се върне жив и здрав!  Има график кой ще ми помага през това време  ooooh!
По темите:
захранването мисля да започна най-рано март. Макар, че ядем все по-успешно млякото с лъжица, не мисля да давам друга храна. Пък и у нас картофите и морковите свършиха  Blush Вероятно ще започна с морков или пък каквото каже педито. Баткото захранвах по реда зеленчук-плод-безглутенова каша-месо- глутенова каша - жълтък- сирене. И аз да благодаря на Деси за огромния труд да обобщи всичко относно захранването - мисля, че заслужава място на първа страничка.  Peace
Лора, знам какво е чувството. Мойто свеки даде коричка хляб  ooooh!
За нощното хранене - яде по 2 пъти, рядко веднъж. Ако е заспала в 9 вечерта, се буди към 2 и после в 6. Ако е заспала към 22ч. - в 3 и в осем. През нощта яде без проблеми в полусън. И през деня яде така понякога.
Зъби още нямаме, но вече долния венец е подпухал целия. Преди бях писала, че само кучешките са подути. Вие с какво мажете венците?
Рали, в края на предходната ни тема си дала страхотна идея за отпечатък. Може ли да споделиш какви бои са това?

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 16:40 от slavip

Общи условия

Активация на акаунт