ОКТОМВРИйче иска да играе, а майка му за сън мечтае!

  • 22 276
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 800
Здравейте,
Малко ми е претоварено днес, че баткото го спрях от градина заради хрема и сега не ми остава време за нищо. Постоянно ми ангажира вниманието.
Рали, Щастлива жена   bouquet
Мина е добре, правим инхалации, давам й Коризалия и Ангин хил по схема, която аз съм си измислила. Дано не я повтори предното разболяване, но мисля, че ситуацията е овладяна. Да я водя на лекар, няма особен смисъл. Тук за хомеопатия не са чували и най-много да й изпрося някой АБ без нужда. Но тя вече рядко киха, въобще
Независимо от дневния режми, вечер гледам да сме легнали между 22 и 22.30 ч. Понякога се буди още преди 3 ч., но й давам залъгалка и обикновено поне до 4 ч. откарваме. Днес обаче чак в 5 се събуди за кърмене. После отново към 7-8 ч. и обикновено спи до 9.30-10 ч. преди обяд. То и аз свикнах с този режим, та дори бебето да не се събуди, аз се ококорвам по никое време.
Нещо с храненето имаме проблем тези дни. Суче 3-4 минути спокойно и после почва да ме гледа, да се смее или да зяпа настрани, опъва зърното, пуска го, пак го поема, цоква малко и после отново го пуска, а междувруменно "рие" с крачета и натиска с ръчички. Проверявам дали има кърма - има, значи не е от ядосване, че няма. Та не знам какво й става, явно е много впечатлителна. Изходът е, че към момента спираме и след известно време пак й давам да посуче, после си прави 3-4 часа до следващото ядене. И така.
Lora Tsekova, баща ми навремето така захрани моя син със свинско филе на 3-4 месеца. Ама и онова ми ти бебе като засмука филето, като взе да се облизва. Ние го дърпаме от устата му, а то реве и пак си го иска. Виж на Мина и през ум не й минава да яде подобни неща, тя си е цицоманка и това е.

# 46
  • Мнения: 87
slavip, по принцип има специални бой за рисуване по тялото,нали последно време стана  много популярно децата да ги рисуват по детските партита. Но аз лично както писах и в другата група ще използвам акварел или темперна боя, мисля че нищо няма да му стане ако за две минути са му оцапани крачетата. Но всеки сам си преценява просто не ми се дават пари за това, макар че последно време баткото постоянно ме кара да се рисуваме по ръцете. Аз му рисувам чудовища и той съответно твори върху моите ръце, много е забавно.
Все забравям да поздравя новите майки в групата и да не се притесняват и ще чакам и техните снимки на бебета им.

# 47
  • Мнения: 75
  Благодаря за хубавата тема.   bouquet Да се запиша да не изпусна и се връщам да чета, че съм някъде на 35 страница  Embarassed
  м Много сладки бебчовци. Аз съм изпуснала срока да пратя снимка, дали няма да има втори шанс, за нередовните като мен  Rolling Eyes
 за кърменето и ограничаването все още внимавам какво ям, защото като хапна нещо газооразуващо и веднага става неспокойна Ния. Ама си пия по едно кафе на ден, ям и по малко шоколад. А така ми се хапват и на мен някои храни...Но ще изтрая още известно време, щом е за детето. Иначе при нас през деня поспива момата, ама като се ококори в 22-23 в "песни" и "приказки" откарваме до към 1-2...Буди се по няколко пъти на нощ, но тъй като съм я взела при мен, само давам да цока. Не мога да си представя, ако трябва да я взимам, да я приспивам и да я слагам обратно в кошарката..Баткото някъде по това време започнах да го залъгвам с водичка и за седмица две изключихме едното нощно. Но той беше на АМ... С нея май ще си караме така за сега.
  Имахме малко  проблеми с намаляване на кърмата, Ния беше по-неспокойна, ядеше по начесто. Надявам се да е било свързано с цикъла, който макар и нередовен се появява. А това с притеснението и теста и на мен ми е познато Simple Smile

 Освен., че забравям коя дата и ден сме, забравих да питам мамите, които се изцеждат: какви помпи ползват? Мисля да си взема една механична и ще се радвам да споделите мнение.

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 17:49 от timide

# 48
  • Мнения: 1 203
Мерси на Щастлива жена и palica за темата   bouquet

Обичам парка през седмицата и когато времето не е перфектно - празен и само за нас  Grinning Прибрахме се преди малко, доволно наспан Самуил,  с румени бузки Simple Smile

Прави ми впечатление, че доста майки предпочетоха ранното захранване. Интересно ми е какъв процент от общия брой мами са, ама ще е сложна една такава статистика. Е, важното е да са ни здрави дечицата Peace

Мдааа, ще е интересно да се види. Може би една анкета ще даде приблизителна идея Simple Smile  newsm78

Lora Tsekova и аз бих била ядосана.  Ама мнооого.

Паузите - моя Бузан най-сетне спи вечер. От няколко дни си заспива към 00ч. и ме търси за ядене около 6-6.30 и пак заспива, което мен ме устройва идеално Simple Smile Да видим до кога ... Wink

За храните избягвам бобови, зелеви, алкохол и цитруси. Шоколад обаче набивам яко  Blush

# 49
  • Мнения: 24
момичета да ви се оплача- направо ми се реве. Сега се прибрахме от консултация и не е наддал никак Иво. 400гр. Сега е едва 5750. Tired Face
Ще започвам пюренце от утре зеленчуково. Вече сме начело на класацията най-финно бебе
Според док. уж му стига храната, щом ака по2-3 пъти на ден
Ама..... cry Като гледам има бебовци по 8кг. Незнам какво да мисля

# 50
  • Мнения: 800
Азария, я по-спокойно. То и големи мъже има по 150 кг. Всяко бебе си има свое темпо и свой метаболизъм, пък и кантарите не винаги са верни. Като си ака редовно и не надава вой, че е гладен, не го пресирай. Сега ги тъпчем да наддават, а като пораснат искаме да са слаби. Мина миналият месец според доки беше наддала има-няма 500 грама, но като гледам как й отесняват памперсите повече ще да е. Не се притеснявай. От пюрето детето няма да стане по-дебело. Да си видяла някой да пълнее като яде зеленчуци? Кърмата е по-хранителна.

Аз вече не се ограничавам откъм храни. Ям всичко, пия по една-две чаши вино или бира всеки ден. Сладкото се старая да ограничавам, ама пусто много ми се хапва. От кърменето е със сигурност, защото иначе нямам проблем да не ям сладко въобще. А и като чета как "маате" шоколад - явно не съм сама.

# 51
  • Мнения: 1 359
Върнахме се от консултация и  мога да се похваля  newsm68  800гр и 4 см нагоре, т.е. 5750 и 60 см. Мнооооогоо съм доволна от бебка!

Е... бях посъветвана да захранвам вече, но не мисля поне още месец.  И на мен ще ми е интересно да видя резултати от анкета , кой кога е захранил/ще захранва. ( Това си е намек...  Heart Eyes )

slavip Виждала съм в някои магазини бои за тяло на Бочко. Предполагам, че като марка, насочена изцяло към детската козметика, ще са безопасни . Simple Smile  Аз май ще си взема, хареса ми идеята с пеперудките . Ето ги боичките http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=10119&cat=55

# 52
  • Мнения: 30
момичета да ви се оплача- направо ми се реве. Сега се прибрахме от консултация и не е наддал никак Иво. 400гр. Сега е едва 5750. Tired Face
Ще започвам пюренце от утре зеленчуково. Вече сме начело на класацията най-финно бебе
Според док. уж му стига храната, щом ака по2-3 пъти на ден
Ама..... cry Като гледам има бебовци по 8кг. Незнам какво да мисля

Току що измервах Сияна, за да си сравня моя кантар с този на док утре- 5460гр. Mr. Green

# 53
  • Мнения: 1 270
Азария ние сме 200 гр. надолу както споменах в предната тема, а не съм забелязала липса на апетит.Ти само заради това ли ще захранваш  newsm78 Колко кг.се роди Иво? Защото при мен в момента малкия е удвоил теглото си от раждане и затова педиатърката ми каза да не се притеснявам, че не е наддал този месец.А и казваш, че ака редовно.Според мен не се притеснявай излишно.Те по цял ден размятат ръце и крака и ти да си 4-5 часа във фитнес залата няма да наддадеш много  Hug

# 54
  • Мнения: 100
ЗдрАвейтеее!
Аз, докато се цедя, да се запиша. Снимка така и не пратих. Все си викам утре и накрая свърши темата  Laughing

Кирил нещо не е акал няколко дена. Утре, ако не стане, купувам пюренце да му дам малко.

Иначе аз не се ограничавам в храните. Само бобови не ям, но мен самата много ме подуват. От началото си ям и шоколад, пия по 1 кафе на ден, пия и вино, бира по-рядко.

Засега моят си спи по моите критерии.Яде към 23-23.30 вечер. Ако е изморен - заспива, ако ли не - играем до към 00 - 00.30 и после спи до 7 някъде. Понякога се буди към 5, ама заспива, ако го взема при мен.

Да споделя, че пия сок от арония и като че ли се увеличи кърмата Praynig

# 55
  • Мнения: 87
Момичета след като искате анкета напишете какво точно ви интересува а ние с Щастлива жена ще го обсъдим какво да направим, понеже не може да има две анкети за име и нещо друго.

# 56
  • Мнения: 29
Да,хубава идея с анкетата-подкрепям Grinning
Ние продължаваме със захранването...ех,ако можеше и цялото пюре щеше да изяде Laughing
Аз не мога сега много да пиша че сме на ръце пак Wink
Благодарности за новата тема!!!!  bouquet

# 57
  • Мнения: 77
И аз изцеждайки се да попитам blasphemy за сока от арония - прави ли се, купува ли се, отгде да го набавя, че от чайчетата за кърмачки ме боли много глава Sad Само дето накупих за цяла рота.. пък на Хип, пък бг, пък бг за износ... е, това е - явно някоя от съставките ми събужда мигрената... Та, този сок може да е спасение и за мен.

Днес бяхме на консултация. Резултатът 7500 (+900), 64 (+2). Явно въпреки недоимъка, все пак добре хапва. Май накрая ще се окаже, че всичко е в главите ни, ама пусто като все едни притеснения дебнат.

За помпата - използвам ел. Ръчна съм използвала с баткото, но за кратко. Като че ли е много трудоемко с тях. Някоя мама, която има пресен опит може да е по-полезна.

А, и още нещо - посъветва ни да сменим млякото НАН с Аптамил, че от НАН много се запичали. Каза: "Вие майките все това запекливото НАН избирате." Викам аз вече от няколко седмици не съм давала капка АМ, но настояваше, че то било достатъчно да му обърка перисталтиката това, което съм давала преди това. Защото няколко седмици бяхме почти изцяло на АМ.

И за захранването - имам желание да стане след 6-тия месец, НОООООООООО ... днес като ходих за бебешки покупки, та видях промоция на пюрета Нестле с гумена книжка, ама много сладка.. И купих един брой заради книжката. Намерението беше баткото да изяде пюрето. НОООООООООО като се прибрахме се изкуших да видя реакцията на бебето. Е, категорично не иска. Бута с език, блещи се, рано е. Начесах си крастата Simple Smile))))))

Последна редакция: пн, 18 фев 2013, 20:29 от Мapия

# 58
  • Мнения: 24
благодаря ви за успокоението, наистина Иво се роди малко-2900, на височина инъче е порастнал 3,5см. и е 63 сега. Ще захраня след няколко дена да не е след ваксината веднага. Мисля с тиква, но още не съм гледала по магазините какви пюрета има, пък дали на село няма някоя домашна? Ще видим. Rolling Eyes
Айде лека вечер от мен, дано всички се наспим
  sleepuu

# 59
  • Мнения: 1 270
palica може да има анкета една с два варианта на гласуване.Когато вървеше Биг Брадър така правеха анкетите.Просто трябва анкетираните, т.е ние да обърнем внимание, че има два въпроса.Но как точно става идея си нямам  Laughing
Мapия в болницата пък д-рката се скара на майчето до мен, че дава Аптамил и я накараха да купи Нан.И в родилното даваха Нан 1 на бебенцата.Явно всеки си има свое собствено виждане.

Общи условия

Активация на акаунт