Мартенички ний да изплетем, за здраве да ги раздадем! - 88

  • 64 888
  • 726
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 114
Ако знаех къде точно да търся щеше да е по-лесно ...

Не знам къде да търсиш безплатно преведени плетки.  Simple Smile И аз бих  искала да знам къде има.

# 646
  • Мнения: 57
Момичета, нова съм сред вас, но се надявам да ми помогнете с 1 схема. Реших да плета това поло, но като гледам схемата има разминаване между нея и легендата. Та да попитам, някой плел ли е това моделче и може ли да ми помогне? Последния знак не го виждам никъде в схемата, а пък в нея има друг, който не е в легендата. Прилагам описанието на моделчето и схемата. И ще се радвам, ако някоя от вас се отзове.
   
Благодаря предварително!

# 647
  • Мнения: 4
Ако знаех къде точно да търся щеше да е по-лесно ...

Не знам къде да търсиш безплатно преведени плетки.  Simple Smile И аз бих  искала да знам къде има.

В сайта на коутс има някои модели на български.

Виждам, че и питането на Angelika е за модел на коутс, дори има описание на български до снимката.

http://totalpinkknittingrelay.blogspot.it/p/english.html  

     eat. sleep. knit...

Последна редакция: вт, 26 мар 2013, 19:21 от dodofit

# 648
  • Мнения: 30
Ако знаех къде точно да търся щеше да е по-лесно ...

Не знам къде да търсиш безплатно преведени плетки.  Simple Smile И аз бих  искала да знам къде има.

В сайта на коутс има някои модели на български.

Виждам, че и питането на Angelika е за модел на коутс, дори има описание на български до снимката.

eat. sleep. knit...


Сърдечно благодаря!  bouquet

# 649
  • Мнения: 57

Цитат
В сайта на коутс има някои модели на български.

Виждам, че и питането на Angelika е за модел на коутс, дори има описание на български до снимката.

eat. sleep. knit...



Да, описание има. Но не го разбирам. Написала съм какво точно. И затова моля за помощ и съвет.

# 650
  • Мнения: 4

Да, описание има. Но не го разбирам. Написала съм какво точно. И затова моля за помощ и съвет.

Аз пък не виждам какъв символ има в повече в схемата. Последният символ в легендата е свиване на три бримки заедно лицево.
Има разделяне на отделните мотиви с линии, т.нар. рапорт - нужния брой бримки и мотив, който се повтаря, колкото пъти е нужно по цялата дължина на плетивото.

Ако твърдо си решила да плетеш, хващай куките и пробвай. Освен свивки и наметки в определена последователност, не виждам друго. И в краен случай пиши на Теменужка, която е публикувала схемата в блога си www.temenuzhka.blogspot.com

Успех!

eat. sleep. knit...

# 651
  • Мнения: 94
Съвсем ви изтървам красотите Confused
Само исках да споделя, че видях прежда на Ред хард в Кауфланд. Цената обаче е 10лв за 100гр памук и ми уби илюзиите да я пробвам Shocked

# 652
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Много моля за помощ от рускоговорящите за разчитането на ето тази схема на туника http://thedariablog.blogspot.com/2009/10/blog-post_07.html
Руският го разбирам горе-долу,но схемата е невъзможно миниатюрна  ooooh!

# 653
  • Мнения: 3 632
http://www.garnstudio.com/lang/us/pattern.php?id=3383&lang=us

Ето по-голяма схема Simple Smile
И на тази по-голяма схема:
- лицева бримка
- опакова бримка
- една бримка се слага на спомагателна игла зад плетивото, плетат се 3 лицеви, бримката от спомагателната игла се плете опаково
- три бримки на спомагателна игла пред плетивото, една опакова, бримките от спомагателната игла лицево
- три бримки на спомагателна игла зад плетивото, три лицеви, трите от спомагателната игла лицево...

ПП Винаги превеждам безплатно... Не беше ли това идеята на темата? newsm78

# 654
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
The ant has made himself  много ти благодаря  Hug Hug
колко се рових за голяма схема,но така и не открих  Peace

# 655
  • Мнения: 1 365
Майсторки, можете ли да ми кажете как да изплета на 1 кука цифрата 7. Плетох снощи нещо, но то прилича повече на 1 отколкото на 7... newsm78 Дали има някъде схема за плетене на цифрички?

# 656
  • Мнения: 6
ПП Винаги превеждам безплатно... Не беше ли това идеята на темата? newsm78

 Hug Обичам те!

Котенце, хващай http://www.liveinternet.ru/journalshowcomments.php?jpostid=18908 … =prev&categ=0не ми харесват много-много, ама на пръв почит-това намерих.
Ако питаш чичко Гугъл "цифры крючком" ще видиш вероятно и други неща, успех!

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 12:08 от Ох, на баба!

# 657
  • Мнения: 1 365
Ох, на баба! благодаря много!  bouquet

# 658
  • Мнения: 4

ПП Винаги превеждам безплатно... Не беше ли това идеята на темата? newsm78


Който може и има време, превежда. И който има време да рови в темите и библиотеката, намира каквото е преведено.
Напоследък не влизам често и не съм видяла твоите преводи, браво за което!
Като се постопли пак ще плетем в парка и ще обменяме мурафети, друго си е на живо.

Кога ли Дропс-а ще вкара и българския език като официален в сайта си?!

Хайде да плетем розАви квадрати! http://totalpinkknittingrelay.blogspot.it/p/english.html

    Joy    eat. sleep. knit...

# 659
  • Мнения: 3 632
 Wink Е, сега пък ти Додо, куките ли ще си мерим?

Общи условия

Активация на акаунт