Великденска трапеза 2013

  • 50 042
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 22 867
Вижте и други харесват моите снимки, даже им премахват логото ми:

Те, че са ти хубави снимките - хубави са, ама дето им махат логото вече не е хубаво. Бързо да ги скастриш и един мебел по желание в замяна да ти осигурят за компенсация (ако има какво да си харесаш, де). И за всяка следваща открадната твоя снимка увеличаваш бройката на мебелите. Peace Не е за майтап обаче........как си позволяват хората........ ooooh!

# 256
  • Мнения: 1 435
Мда, трябват ми две скринчета...

# 257
  • Мнения: 1 435
Някои предложения за декорация на масата

Великденски декорации с яйца

# 258
  • Мнения: 92
Ето ги и моите яйца от вчера - с естествени боички Simple Smile Още снимки в блога - цък Странни бяха лучените люспи тази година, но поне станаха по-различни от обичайното яйцата Simple Smile

# 259
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 748
Весели празници на всички!
Тази година яйцата вкъщи са едноцветни, но станаха с много наситени цветове и затова така ги оставихме Simple Smile


И за първи път да направя хубав козунак Simple Smile Благодаря на Елексир Simple Smile



Рецептата е без използване на хлебопекарна и миксер Simple Smile Не ми се вярваше, че ще се получи , но е факт Simple Smile

# 260
  • Мнения: 3 289
Великденски гнезда от блога на Бени.Едвам опазени от малката ми щерка.Благодаря ти за рецептата.

Последна редакция: пт, 03 май 2013, 20:51 от mimi0585

# 261
  • София
  • Мнения: 2 045
Чудесни яйца сте боядисали всички! Много пъстро и весело става тук   bouquet  chef
Сега да се отчета и аз с първи опит за декупаж:






Ей страхотни са CrazyИ аз взех много красиви с алфетки за тази цел,но моля за съвет-за лепило което да е безвредно GrinningБелтък ?-разбит или просто отделям белтъка и почвам да мажа newsm78

# 262
  • Мнения: 261
Прекрасни са ви яйчицата момичета, толкова са пъстри - голяма красота.
И аз съм готова с моите, основно са едноцветни, няколко нашарих с памук, има едно с декупаж  Laughing и разбира се, любимите ми пъдпъдъчи яйчица.





повече снимки в албумчето: http://zllate.snimka.bg/?album;aid=748016
С какво боя са боядисани?

# 263
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Тази година се прецаках, като взех неизпробвана боя и резултата е плачевен  Confused Но все пак ще споделя снимка с вас на яйцата и наченатата великденска торта. Весело посрещане на празника  Hug


# 264
  • Мнения: 2
Много се радвам, че ви харесаха моите декупажни яйца, благодаря!   bouquet
Вие продължавате да творите чудесни неща - всичко ми хареса!
ani_d , с какво докара такива хубави цветове - чудесни са. А козунака е много апетитен.
doniboni , хич даже не са плачевни яйцата, много са си добре - не се ядосвай.
mimi0585 , гнездата изглеждат много апетитно.
danielad за лепило използвах само белтък - леко го разбих с вилица ,  за да се накъса и почна голямото мазане  Laughing Много ми хареса, догодина пак ще мажем  Laughing

# 265
  • Мнения: 1 435
О, какви красоти!Браво на козуначените майсторки! Моите козунаци ще ги меси мама! Да е жива и здрава, аз други неща... Wink

Ако някой обича винтидж стил-малко снимки :

Великденска декорация със сукуленти

# 266
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Марина Котева, много хубави стават белите яйца, боядисани с най-обикновените бои,тип "антибиотик" Тези лазурносините се получават, като ги държиш малко по-малко в боята. Аз купувам 2 пакетчета бои и слагам по две капсулки от цвят наведнъж в половин буркан гореща вода. Можеш да си направиш и розови, като ги държиш за по-кратко в червената боя. И жълтото, и оранжевото стават много хубави, ако яйцата са бели. При тъмните яйца не се получава такъв хубав ефект, имайте  го предвид.

# 267
  • Мнения: 261
За съжаление дори и с бели яйца не съм постигала такива цветове. Утре ще боядисвам и дано се получи.

# 268
  • Мнения: 721
 MarinaKotevaq,
на предната страница съм отговорила, а в скрития текст съм показала точно кои бои ползвах.
За да се получат хубави цветовете, боядисвам бели яйца. Разтварям по една капсула на МЕТМА(отварям я и изсипвам съдържанието, че иначе самата капсулата не се разтваря изцяло и се образуват едни неща, които полепват по яйцето) в около 200гр. гореща вода, прибавям 1с.л. оцет и пускам яйцето. Държа за кратко(5-6мин), като периодично проверявам как се е оцветило, когато ми хареса цвета го вадя. Ако не съм успяла да боядисам всички яйца, а боите ми са изстинали ги загрявам за 20сек. в МВ и продължавам. С тези бои оцветявам няколко поредни години и винаги се получават много хубави цветове. От 6-те цвята единствено лилавото не ми допада и не го ползвам.

Ето снимки и от предни години:





Последна редакция: сб, 04 май 2013, 11:31 от zllate

# 269
  • Мнения: 931
Zlate много са ти красиви яйцата , получила си много хубави цветове, а как направи точиците.

Ето ги и моите яйца тая година :



Общи условия

Активация на акаунт