73 СОУ-начална степен и прогимназиален етап

  • 106 523
  • 710
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 673
П.П.  - днес м/у другото се заговорих с още една майка, и тя ми разказа за 2 нейни приятелки, които са отписали децата си от 73-то в 3 кл., защото не са доволни и било прехвалено. Критерии и изисквания всякакви, но явно не са съвсем ок нещата там............не знам.
Ето това вече не е честно!  Crossing Arms
Защо не са от нашия клас пък, поне щяха да са под 31 децата...
Аааааааааа..........не знам.........Защо сте 31?!?!Сега приемат по-малко............ Попадам все на такива дето са се отказали..........аа тук, чета точно обратното.......Кажи ми как е точно при вас?
Аз лично знам само за едно дете, което е отписано от това училище и го записаха в 5-то. Сега е 5-ти или 6-ти клас. Не казвам, че няма други, но просто не знам. Не се е чувало такова нещо.
Какво влагаш във въпроса как е точно при нас? Какво те интересува?

# 31
  • Мнения: 27
Ами какво.... кой клас сте в момента? Учат ли децата, какво е отношението на учителите към децата, изискват ли от тях, аз очаквам, т.е предполагам, че до 7кл. трябва да имат едно средно ниво поне по немски.В занималнята обръщат ли им внимание, контролът и дисциплината как са, с ръковоството родители-ученик как са, децата във вашият клас например как се отнасят едно с друго,.... искат ли се пари от родителите за нещо през годините...Колко лева всъщност ви излезе униформата?Спокойна ли си за детето си докато е на у-ще? Оправда ли очакванията и хвалбите ти у-щето?

# 32
  • София
  • Мнения: 7 673
Ами какво.... кой клас сте в момента? Учат ли децата, какво е отношението на учителите към децата, изискват ли от тях, аз очаквам, т.е предполагам, че до 7кл. трябва да имат едно средно ниво поне по немски.В занималнята обръщат ли им внимание, контролът и дисциплината как са, с ръковоството родители-ученик как са, децата във вашият клас например как се отнасят едно с друго,.... искат ли се пари от родителите за нещо през годините...Колко лева всъщност ви излезе униформата?Спокойна ли си за детето си докато е на у-ще? Оправда ли очакванията и хвалбите ти у-щето?
Трети клас е детето в момента.
Учат си децата - според мен умерено. Не са преучили, но не е и занемарен учебният процес. До 4-ти клас зависи основно от класната, както навсякъде. Въпрос на късмет. По принцип имат сериозни конкурси за учители, така че повечето трябва да са на ниво. В занималнята също е на късмет. Ние не сме доволни от нашата учителка в занималнята, но в другите класове няма проблеми. Децата в класа имат конфликти, имат и хубави моменти. Това пък вече съвсем си зависи от децата и семействата им. Пари събираме в началото на годината, ако искаме нещо да се направи по класната стая. Но към днешна дата вече не мисля, че е останала стая в училището, която да има нужда от ремонт. Най-големият проблем - с тоалетните- беше решен. За униформата - блузите са просто бели. Вземате ги, откъдето искате. Не помня точно по колко бяха суитшъртите и жилетките. Нещо като 70 лв. ми се върти за по една бройка от двете, но не съм сигурна. За детето дали съм спокойна, е относителен въпрос. Спокойна съм, доколкото мога да бъда, когато детето е по цял ден там и все пак си е лудница в двора, по коридорите. Стават инциденти, но едва ли са повече или по-малко от на друго място. Не съм имала грандиозни очаквания, които да оправдае училището или не. Училище като училище. По-чистичко и с по-приветлива обстановка от голяма част от другите.
Ако те интересува още нещо - питай.

# 33
  • Мнения: 27
Какви инциденти стават?Нали си има охрана в у-щето?А с колко точки влязохте и какви, ако не е тайна?Много нещо не ме впечатлиха госпожите за този набор, не знам как си ги представях, но ....а с немския как е?Детето как е с него? Аз лично не бих могла да помагам по немски. А по-добре ли е да е в платената занималня? Директорката как е? Въобще ако има проблем, ръководството как е? Налага ли се да си доучва в къщи? Кое не и е добре на учителката в занималнята? А при вас родителите какви са? Питам, защото с тези критерии и изисквания... ...Участват ли достатъчно на състезания и др. подобни и към математиката например как е отношението?

Последна редакция: нд, 31 мар 2013, 00:44 от Осем

# 34
  • София
  • Мнения: 7 673
Охраната може ли да спре децата да се сблъскат в коридорите, примерно? За точките  нещата са различни всяка година, критериите също се поизменят, така че си следи текущите.
С немския се оправя сам /без наша помощ - вкъщи никой не знае този език/.  Ходи на следобедните часове също. Не доучва вкъщи, учи в занималнята. Директорката е симпатична, но никога не съм имала никакви взаимоотношения с нея. Нищо не знам за платената занималня. Нашата учителка от занималнята е доста нервна, но и аз бих била с толкова деца на главата следобед, когато са вече и много изморени. От състезанията участват в ЕК, тези на СБНУ, СМТ /от тази година/, Таралеж /от тази година/. Отношението на ръководството към математиката е ...никакво.
П.П. Наистина много го мислиш. В крайна сметка, пак ще е на късмет, каквото и да ти пишем тук - учителки, деца, родители, сработване с колектива, справяне на детето с материала, емоционално преодоляване на промяната и т.н...

# 35
  • Мнения: 27
Благодаря ти.Какво да ти кажа- свило ми се е всичко, защото много ме е страх....искам както по мое време, но уви нещата са на светлинни години по-зле.... Ще силягам, ако се сетя нещо пак ще те питам. Лека нощ!

# 36
  • София
  • Мнения: 361
Здравейте!
Аз ли бъркам или не - вие ще кажете. Вероятно заради шума по време на презентацията на училището, но лично аз не успях да чуя всичко, казано от учителите и зам. директора, както и част от зададените въпроси от родителите. Повечето от вас знаят, че имаше много хора в първия ден на отворените врати. Може и така да ми се е чуло, но на няколко пъти се спомена от зам. директора - да, запишете и това в мотивационното писмо когато подавате документите. За какво става дума? Трябва да се пише и мотивационно писмо ли?!?  Shocked
Благодаря за отговорите!

# 37
  • Мнения: 4
Здравейте,
На деня на отворените врати /първият ден/ зам. директора спомена, че срещу училището се водят две съдебни дела във връзка с миналогодишният прием в първи клас и има подадени жалби, в резултат на което ежемесечно ги проверяват от Инспектората на МОНМ. Възможно е същите да са основателни? Някой знае ли нещо по въпроса?

# 38
  • Мнения: 2 037
П.П.  - днес м/у другото се заговорих с още една майка, и тя ми разказа за 2 нейни приятелки, които са отписали децата си от 73-то в 3 кл., защото не са доволни и било прехвалено. Критерии и изисквания всякакви, но явно не са съвсем ок нещата там............не знам.
Ето това вече не е честно!  Crossing Arms
Защо не са от нашия клас пък, поне щяха да са под 31 децата...
Аааааааааа..........не знам.........Защо сте 31?!?!Сега приемат по-малко............ Попадам все на такива дето са се отказали..........аа тук, чета точно обратното.......Кажи ми как е точно при вас?
Аз лично знам само за едно дете, което е отписано от това училище

И още поне 4-5 деца от същия клас.  Peace

Не че темата ме вълнува, но трябва да сме коректни.  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 1 861
.. Може и така да ми се е чуло, но на няколко пъти се спомена от зам. директора - да, запишете и това в мотивационното писмо когато подавате документите. За какво става дума? Трябва да се пише и мотивационно писмо ли?!?  Shocked
Благодаря за отговорите!
За първи път чувам и ми звучи абсурдно! Ако е истина, е нововъведение. Но не виждам такова нещо и сред обявените необходими документи за прием.

Стана ми интересно за какво е показателно преместването на някое или друго дете в друго училище? От класа на големия ми син след първи клас се преместиха две деца, и двете с пробемна дисциплина. От класа на малкия - едно, преместиха го в Италианския лицей. Хората могат да имат най-различни мотиви, включително и да попаднат в "кофти" клас и във всяка ситуация винаги има поне две гледни точки...

# 40
  • София
  • Мнения: 7 673
П.П.  - днес м/у другото се заговорих с още една майка, и тя ми разказа за 2 нейни приятелки, които са отписали децата си от 73-то в 3 кл., защото не са доволни и било прехвалено. Критерии и изисквания всякакви, но явно не са съвсем ок нещата там............не знам.
Ето това вече не е честно!  Crossing Arms
Защо не са от нашия клас пък, поне щяха да са под 31 децата...
Аааааааааа..........не знам.........Защо сте 31?!?!Сега приемат по-малко............ Попадам все на такива дето са се отказали..........аа тук, чета точно обратното.......Кажи ми как е точно при вас?
Аз лично знам само за едно дете, което е отписано от това училище
И още поне 4-5 деца от същия клас.  Peace
Не че темата ме вълнува, но трябва да сме коректни.  Peace
Предполагам, че не са харесали преподавателката. Тя в момента води втори клас, нали?

# 41
  • София
  • Мнения: 361
Morrighan, благодаря за отговора ви и тук!  Simple Smile
На мен също ми се стори абсурдно и, да, на сайта никъде не се споменава, както и във форума. За това и зададох въпроса тук. Изглежда не съм разбрала, заради шума. Наистина на моменти не се чуваше нищо. За съжаление, имаше родители, които почти през цялото време обсъждаха нещо. Изглежда не уважаваха хората, които говореха, както и трудът им. На няколко пъти им правих забележки - без особен успех. Въпрос на възпитание!
Аз изчетох цялата предишна тема за 73 СОУ - от първата до последната 98 стр., защото училището ме интересува, и определено разискванията в тази тема ми бяха много полезни да си съставя мнение за институцията.

# 42
  • Мнения: 27
Morrighan, благодаря за отговора ви и тук!  Simple Smile
На мен също ми се стори абсурдно и, да, на сайта никъде не се споменава, както и във форума. За това и зададох въпроса тук. Изглежда не съм разбрала, заради шума. Наистина на моменти не се чуваше нищо. За съжаление, имаше родители, които почти през цялото време обсъждаха нещо. Изглежда не уважаваха хората, които говореха, както и трудът им. На няколко пъти им правих забележки - без особен успех. Въпрос на възпитание!
Аз изчетох цялата предишна тема за 73 СОУ - от първата до последната 98 стр., защото училището ме интересува, и определено разискванията в тази тема ми бяха много полезни да си съставя мнение за институцията.

Можеш ли да ми копираш линк към тази тема.Аз сега не мога да я намеря, а преди няколко месеца я засичах, а сега не знам защо ми се губи......
Бях вторият ден на отворените врати, и за такова мотивационно писмо не разбрах......Ще падна от смях вече, ама ако е вярно наистина ни мислят за маймуни!

Последна редакция: пн, 01 апр 2013, 22:14 от Осем

# 43
# 44
  • София
  • Мнения: 361
Да, това са темите! Приятно четене!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт