Няма тук за нас спасение, всички ще заминем в родилно отделение! Март 2013

  • 27 720
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 858
Какво говорите,вчера в МОЛ-а, докато нося пълна табла с неща за ядене и пиене,нося торбички и гледам по-голямото дете да е наоколо и поставям нещата на масата.Една бременна от съседната маса,стана и ми дръпна единият от 2та налични стола,защото нямало къде да си сложи дамската чанта,а не можело да си я държи в скута  Shocked И след като ми даде това обяснение,добави че явно аз съм бременна в по-малките месеци и няма да ми е проблем да си потърся столче наоколо.
  Shocked  Rolling Eyes  ooooh!  Whistling

# 271
  • Мнения: 22 439
Добро утро и от мен. )

Днес май пак ще ходя да ме погледне моята лекарка, струва ми се, че тапата ми започна да пада през нощта...
Едно прилично на "сопол" с розови нишки....предния път не съм забелязала такова нещо, та не съм много сигурна....
Сега се чудя да ям ли, да не ям ли....ако реши още днес да ме вкарва за секцио....иначе вчера говорихме за 2ри март, защото бебока вече е доносен.

# 272
  • Варна
  • Мнения: 912
dennis,  #Crazy

# 273
  • Пловдив
  • Мнения: 44
Какво говорите,вчера в МОЛ-а, докато нося пълна табла с неща за ядене и пиене,нося торбички и гледам по-голямото дете да е наоколо и поставям нещата на масата.Една бременна от съседната маса,стана и ми дръпна единият от 2та налични стола,защото нямало къде да си сложи дамската чанта,а не можело да си я държи в скута  Shocked И след като ми даде това обяснение,добави че явно аз съм бременна в по-малките месеци и няма да ми е проблем да си потърся столче наоколо.
  Shocked  Rolling Eyes  ooooh!  Whistling


 ooooh! #Crazy Много елементарни момичета има, извинявам се за грубия израз, но на това аз му казвам поведение на т.н. "кифла". Явно тези постъпки са част от ежедневието й Thinking
Точно тази сутрин обяснявах на ММ за това, как хората са някак си безразлични към другите, намиращи се в по-особено положение.
А иначе за протокола: хайде хоп вече и аз в 9-я месец  newsm44 Днес записах и час (в четвъртък) за тестуването за алергии. Само това ми остана като неотложен и важен ангажимент. Моля се бебчо да си ритка в коремчето поне до средата на март.
Хубав ден и нека тази седмица да е изпълнена с пухкави бебешоци  smile3541

# 274
  • Мнения: 8
Добро утро и от мен  Mr. Green
Много нагли хора наистина има, добре, че не ми се налага да използвам градски транспорт, но в магазин са ме пускали 2 пъти да мина отпред на опашка, та вече не се и надявам Simple Smile... Все още си се придвижвам сама с колата, въпреки, че ми остават 9 дни до термина. Акушерката, която ще ме изражда ми се скара и ми казва "ами ако ти започнат болките", аз и казах - предпочитам да съм в колата, от колкото в метрото. Ще отбия, ще се обадя на ММ и ще чакам, какво лошо има.
Иначе утре съм на консултации и се чудя дали да не взема да тропосвам пеша до 8-я етаж в блока и обратно.
 Hug Хубав ден на всички Simple Smile

# 275
  • Мнения: 43
 kaffeetrmker_2 Добро утро! Отдавна не съм чела Simple Smile

За имената: Иван!!! Лично аз не харесвам кратките форми, ако ще е Иво, то по-добре да е Ивайло. А съм категорично против чуждоезичните имена в БГ. Звучи ми изключително смешно нещо от сорта на Браян Михайлов наприемер (дано не обидя някой), а и като се замислиш, че момченцето някой ден ще стане баща и ще даде името си като презиме - Браянов хич не ми е българско и родно. Просто съм си традиционалист. Имаме прекрасни имена.

За течението: Аз имах и преди бременността. Къде ли не съм ходила, къде ли не съм се изследвала, какво ли не съм си слагала - нищо. Няколко АГ-та, включително и сега следящия бременността ми, ми обясниха, че е въпрос на среда. Няма нищо страшно след като няма наличие на инфекция, гъби и т.н. Просто имало жени, които си имат по принцип. Искрено се надявам да са прави в тези "еретични" тези и сега при раждането да нямам проблеми.

Честито на новите попълнения в мартенския отбор! Да бъдат живи и здрави, много обичани и да даряват много щастие на хората около себе си!

Искрено се надявам бебче Андрей да се оправи скоро!

Mirama, да не ни зарадваш и ти по-рано с хубава новина? Пожелавам късмет!

# 276
  • Мнения: 0
Добро утро!Честито на новите мами.Чакаме още попълнения Simple Smile
Така като гледам и моята лентичка как е накрая вече и се чудя кога ще дойде великия момент.Честно да ви кажа изобщо не ми се чака повече.Знам,че е хубаво да се износи до край бебенцето,обаче до другия петък ми се струва ужасно много време.Та аз вече всичко съм свършила и няма с какво да си запълвам времето Grinning А да не говорим как се дразня на някои "компетентни" покрай мен,които все се изказват,че съм щяла да пренося и едва ли не скоро няма да родя.А другата част пък само ми прегръщат корема и говорят на бебето да излиза вече,че не им се чакало повече Grinning
Днес времето е срахотно и ще се възползвам за една разходка и кафенце.
Хубав и ползотворен ден ви желая   bouquet

# 277
  • Мнения: 129
Ей, Мирама, много си нетърпелива. Хайде, пиши след прегледа. То уж тапата значи, че може след 2 дни, може и след 2 седмици... А на всички, които търсят признаци на наближаващо раждане - може и да няма никакви. Аз снощи се сетих, че с предното дете, бях сутринта на преглед и тъкмо уговаряхме, че плацентата вече е стара и ще предизвикваме раждане на следващия ден ... и следобеда раждането само си започна. Но нито имах разкритие, нито нищо подсказващо...

# 278
  • Мнения: 22 439
3M, така де, всичко може да е, ама аз да се подсигуря...) ето, вчера бях в болницата повече от час и нищо....но тези розово-кафеникави нишки ме притесняват и за това ще отида да ме погледнат.

# 279
  • Мнения: 37
Добро утро и от мен. )

Днес май пак ще ходя да ме погледне моята лекарка, струва ми се, че тапата ми започна да пада през нощта...
Едно прилично на "сопол" с розови нишки....предния път не съм забелязала такова нещо, та не съм много сигурна....
Сега се чудя да ям ли, да не ям ли....ако реши още днес да ме вкарва за секцио....иначе вчера говорихме за 2ри март, защото бебока вече е доносен.

Mirama, аз точно влязох да задам абсолютно същия въпрос. Преди малко ми изтече нещо- точно kaкто го описваш ти "сопол", но прозрачно, без никакви нишки, но много различно от стандартното ми бяло течение. И аз днес съм на преглед в МД от 1 часа. Ти къде ще ходиш ?
Моля и мамите, които вече са минали, кажете, при вас как е изглеждала тапата ?
Аз съм тук до 12 часа, после отивам към МД, но някакво 6-то чувство имам, че щв се върна след 5-6 дни Grinning

# 280
  • Мнения: 583
Моята тапа беше точно както Мирама я описа. Падна следобяда, през ноща ми започнаха контракциите. Но пък вечерта  отидохме на пицария и чудничко си хапнахме /колкото можах да поема Simple Smile/, като за последно. Simple Smile
Стискам палци, момичета, сега или по-късно, всичко да мине наред и възможно най-леко!!!

# 281
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
Браво на новите бебета, бая станаха вече, а какво ни чака по-нататък...
ще се почне всеки ден, ще има рекорди за ден с най-много бебета Simple Smile

и аз нямам търпение вече, само дето се местим сега в нов апартамент и уикенда беше такова чистене, шетане, хем имахме доста помощ, но бая се поуморих.. тази седмица трябва да пренасяме багажи и да подреждаме и надявам се другия уикенд да сме си вече там и да чакаме бебето, аман вече от тоя корем. вечер като се опитам да полегна на дивана и ми е много неудобно, корема ще се скъса, срамната кост ме боли не мога да си помръдна краката...
чудя се като ме изпишат от болницата дали ще мога да клякам, да сядам на земята и да спя нормално...какво облекчение би било..

днес си пуснах кръв и урина, в сряда на доктор. тонове не са ми мерили досега, може би се прави като има проблем или в по-напреднал стадий..като ме слуша с доплер си отчитаме пулса и всичко е наред. това за алергии, което правите май не е задължително!? не са ми споменавали за такова, а и аз нали искам нормално..

визуално не си виждам корема слязъл, но като че ли е по-надолу като качвам стълби си удрям краката в корема, а и движенията на бебето доста в ниското ги усещам..

за ситните пъпчици които се обсъдиха - и аз съм склонна към такива. лятото имах, но то беше обрив от постелката на йогата, по ръцете и краката, мн неприятни. иначе водната екзема ми се появява редовно лятото, като почнеш повече да се потиш, само по дланите между пръстите.
забелязала съм напоследък, че краката ми се потят повече от обичайното, сигурно е екстра от бременността Simple Smile поредната!

учудва ме на какво отношение сте попадали от хората, на мен често ми правят място в градския транспорт (от както ми личи де) - и малки момиченца и по-възрастни жени, но и мъже - млади, средно възрастни.. никой не се е държал така грубо като във вашите случаи.

Мирама, това звучи като тапа Wink Честито

Май се поолях, хайде със здраве и още бебета, а Андрейчо да се оправя бързо

# 282
  • Мнения: 858
тапата може да е с розово-кафеникави нишки или без никакви....раждането може да почне до няколко часа след падането й,до няколко дни....та....стисваме палци и ви чакаме новините с вързопчета  Mr. Green

Мен този случай вчера ме фрапира,защото жената също беше бременна (но явно повече от мен  Mr. Green )и е единственият,който ми се е случвал.
Иначе пътувам с колата или пеша.Не ми се е налагало някой ,някъде да ми прави място,отстъпва.В последно време мъжа ми пазарува.Няма къде да чакам на практика по опашки.В МОЛ-а ,който ми е на 3мин пеша ходя за различни неща,но е през деня и делник и няма жива душа.

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 11:14 от dennis

# 283
  • София
  • Мнения: 167
Цитат
Едно прилично на "сопол" с розови нишки....предния път не съм забелязала такова нещо, та не съм много сигурна....

Mirama, аз точно влязох да задам абсолютно същия въпрос. Преди малко ми изтече нещо- точно kaкто го описваш ти "сопол", но прозрачно, без никакви нишки, но много различно от стандартното ми бяло течение.

Точно това е тапата, с нишки или без, но тя може да пада и на порции, може и 10-14 дена по-рано да започне да пада. При мен при първото раждане падна някъде 2 седмици по-рано. Сега преди 10тина дена падна част от нея.

Цитат
а и като се замислиш, че момченцето някой ден ще стане баща и ще даде името си като презиме - Браянов

Вече презимето може да е без окончанието -'ов/-ова'  Peace
Не че харесвам името Браян, само споделям информация от първа ръка

А за отстъпването на място - аз имам други впечатления.  Thinking Редовно ми правят място в гр.транспорт, особено в Метрото, дори в час пик и чак ми се карат, че не искам да сядам, защото специално в Метрото пътувам за една спирка до АГ-то ми, което си е около минута и нещо и аз докато седна и трябва да ставам  Crazy В магазини по опашките също много често ме пропускат да мина, но пък аз не винаги се възползвам, защото понякога виждам, че хората, които чакат бързат повече от мен (така е като все се сещам да пазарувам в обедната почивка и всички са излезли за 20-30 мин. от работа да хапнат). Т.е. дават ми ред, но гледам да се съобразявам със ситуацията и не винаги се възползвам. Все пак ние сме бременни, не инвалиди  Peace


От последното ми влизане сте изписали повече от 10 страници!  ooooh!
Честито на новите мами, ще хвърля поглед назад да видя кои са, но от сега пожелавам бебоците да са живи и здрави, да спинкат, хапват и много сладко да се усмихват!  Hug

# 284
  • Мнения: 43


Цитат
а и като се замислиш, че момченцето някой ден ще стане баща и ще даде името си като презиме - Браянов

Вече презимето може да е без окончанието -'ов/-ова'  Peace
Не че харесвам името Браян, само споделям информация от първа ръка

[/quote]

O, съвсем наясно съм с тази тенденция в езика.  Peace Все пак казах, че съм традиционалист и в това време, в което традициите и ценностите са на изчезване, предпочитам българското или хайде да не бъда крайна българозвучащото. Пък и примерния Браян все ще трябва да се обвърже като първо или презиме с някаква фамилия и ако тя е БГ стандартна фамилия на -ов/ев, -ова/ева, ще си е смешка отвсякъде. Робърт Кафалиев и сина му Руже Робърт Кафалиев например, си ми звучи като виц  Peace Peace

С тапа, без тапа, от това което съм поизчела и подочула за раждането всичко си е индивидулано. А и моят АГ ме посъветва да не се втилясвам по историята с тапите. Ако всичко си е ок и бременността протича нормално, към болницата се засилвам при съмнение за изтичане на околоплодни води или ри регулярни контракции на 10 мин (това съобразено с разстоянието между дома ми и клиниката). Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт