Няма тук за нас спасение, всички ще заминем в родилно отделение! Март 2013

  • 27 710
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Божее колко бебчовци са се появили,пу пу всички да са живи и здрави,а на мамите бързо възстановяване и прибиране в къщи Simple Smile  И аз вече искам да раждам,всеки ден й се моля да излиза на момата,защото много ми тежи вече Sad

# 721
  • Мнения: 20
Еха колко много бебчета са се родили тези дни, аз ви чета постоянно, но рядко пиша. Да са живи и здрави всички мъничета , да имат прекрасно детство, изпълнено с много усмивки и любов Hug
Аз с нетърпение чакам да гушна и моето бебче, дано не се бави много с излизането .
Приятна вечер момичета !  Hug Hug

# 722
  • Мнения: 15
иха, колко много бебета имаме днес Simple Smile Ама нали вече сме в март Simple Smile

Честито на всички нови бебенца! Да носят много радост, а мамчетата бързо да се възстановяват Simple Smile

А на всички, чийто термин е настъпил, леко раждане и после чакаме разкази за пухкави бебенца и положителни емоции Simple Smile

# 723
  • Мнения: 62
Ей добре дошли на сладките бебчета  Hug Много здраве и щастие, а на мамите бързо възстановяване!

# 724
  • Мнения: 0
Като гледам ние ще сме в новата темичка.Кой ще я направи

# 725
  • Мнения: 2
mariavarna аз на 01.03. бях на консултация и Рени Корновска ми разказваше как са се родили 7 бебета в този ден. Тя буквално беше в еуфория и изглеждаше заредена с положителна енергия тъй като тъкмо беше слязла от отделението когато аз отидох. А то виж едно всичките 7 бебенца било твоето! Много се радвам да ви е жив и здрав малкия Димитър!
Честито и на всички родили мами, за ви радват много малките бебенца!

# 726
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
...
И аз имам малък проблем с кърменето. Бебчо е голям майстор на сукането, сякаш е ходил на специален курс.   smile3504Аз реших, че този път няма да си подготвям гърдите, защото първият път след 4 мес. подготовка бях с рани на зърната. Та като резултат – още преди да започне същинското кърмене, на четвъртия ден от раждането (от началото на третия ден слагах бебо на гърда, за да суче и да стимулира идването на кърмата) бях с рани, които доста болят. Мажа се с Garmastan и това в известна степен ми помага, но ми се ще да няма болка и на 100 % да се насладя на кърменето. Приемам всякакви идеи, страхувам се от силната болка да не ми намалее кърмата, а и не е добре човечето да суче и кръв като малко вампирче. ЛЛЛ Моля помогнете и вие със съвет.
...

gugi4ka, най-често болката при кърмене се свързва с неправилно засукване. Затова е добре първото нещо, което да се погледне и провери, е именно засукването и позиционирането. Важно е при засукването зърното да сочи нослето на бебето (не устата), да се изчака бебето да отвори добре устичката (може да се погали горната устна със зърното, за да се стимулира) и при засукването, бебето да се придърпа към тялото на майката, плътно (не гърдата към бебето, а бебето към гърдата). При това се получава така, че главичката е леко извита назад, брадичката е заровена в гърдата, а нослето почтни не докосва гърдата. В списанието "Кърменето от А до Я" на Ла Лече Лига има статия за позиционирането и засукването - стр. 41-49, като на 48 страница долу има 3 снимки на асиметричното засукване, което обясних по-горе. Тези идеи може да се комбинират с контакт кожа-с-кожа, който обикновено задейства вродени рефлекси в бебето и то засуква по-добре.

Гермастанът по принцип е с отмиване. Когато се използват кремчета за зърна, се препоръчва да са такива, които са на основата на пречистен ланолин, без отмиване, тъй като водата допълнително изсушава кожата. За по-бързото оздравяване на зърната, може да се мажат с кърма след кърмене и да се оставят така на въздух известно време (ако има възможност). Въздухът и слънцето подпомагат оздравителния процес, а кърмата има антибактериални и регенериращи съставки, които също дайстват благотворно.

Ще се радвам да споделяш как се развиват нещата и да помислим и за други неща, ако няма резултат.

...
И един въпрос към ЛЛЛ. Цедя и давам от шише, бебка не пожела да захапе гърдата /поради плоски зърна/, със силиконовите става, лапа, но не може да издърпа. Вероятно е мъничка, в момента е около 2600. Някакви идеи как да я накарам да суче от гърда. Кърма вече има много и ще тече лесно...

Нощна птица, чудесно е, че поддържаш лактацията така добре. Това си е немалко усилие с цедене. Има различни идеи, които може да се пробват за връщане на бебето на гърдата. Важно е да има търпение и постоянство, както и да се прави, когато бебето не е изгладняло, защото тогава са по-склонни да изчакват. Това означава при първите признаци на глад (започва да отваря леко устичката с примляскване, да върти глават).

Едно от нещата, които имат най-голям успех при майките, е контактът кожа-с-кожа - ти с разголени гърди, тя голичка по пелена, двете завити с топло одеалце. Полегнала на леглото, с повдигнати на възглавници рамене, можеш да я поставиш между гърдите си, дори и още спяща и да наблюдаваш за признаци на глад. В повечето случаи при тази поза бебетата започват първо да опипват с ръце и така се ориентират накъде да тръгнат, за да стигнат гърдата. При това може да и помогнеш като я насочиш и приближиш към гърдата. Възможно е в началото първо да започне да облизва гърдата (може да изстискаш няколко капки кърма), да пипа с ръчичка. След това вероятно ще се опита да засуче. Хубавото на тази поза е, че гравитацията естествено придържа бебето плътно към тялото на майката и контактът, и засукването обикновено се получават много добре.

Този начин на сучене се нарича биологично хранене и дори новородени на няколко часа се справят чудесно с пропълзяването до гърдата и засукването. Важно е да се отбележи, че наистина е необходимо търпение - може да не стане от първия път, може да се пробвате няколко пъти, бебето трябва наистина да е спокойно и да не е гладно.

С теб сме обсъждали варианти за оформяне на зърното. Дали имат ефект сега при теб? Ще е чудесно, ако имаш възможност да споделиш дали биологичното хранене дава резултати.

Ivelina_ValentinovA, нито размерът на гърдите, нито наличието на изтичане на коластра по време на бременността имат отношение към това дали ще има кърма или не. Най-голямо значение има ранната и честа стимулация - колкото по-рано и по-често бебето суче (или се изцежда, ако няма възможност бебето да суче), толкова по-добре.  Hug

Този пост го посветих на кърменето, че не бях влизала от 27-ми и бързах да отговоря на тези въпроси. Ще пиша по-късно, а междувременно Добре дошли на всички бебчета! и Честит 3-ти Март!

# 727
  • Плевен
  • Мнения: 0
Честити бебчета на всички нови мами Simple Smile Да са ви живи и здрави и бързо възстановяване.

# 728
  • Мнения: 0
Честит 3 март!

# 729
  • Мнения: 2 843
Първо- Честит Национален празник, момичета! Прекрасен ден за раждане  Mr. Green
Честити ни нови попълнения, да са живи и здрави бебчовците и да радват много своите майки!
Заемам се с темата, времето е прекрасно, та мисля да я пускам и да запрашя на припек  Mr. Green

# 730
  • Мнения: 26
Честит 3-ти март момичета!  Hug
orchid_,mariavarna,jen1 Честити бебчета!Да са ви живи и здрави,спокойнички и усмихнати!Многооо радост да ви носят!   bouquet
Деситка тъкмо си мислех че те няма от 1-ви,но ти се появи,много хубави мартенички си сложила на профила си!!!  Hug
Момичета на мен днес ми е термина,но.... newsm78
Хубав,слънчев и усмихнат ден!   bouquet

# 731
  • Мнения: 5
Привет ! Вчера ни изписаха с Габи, добре сме слава богу  Simple Smile  Мъничка е но е много сладка
 Laughing  Честито на всички родили мами много здраве любов и късмет с малките бонбончета !
Чувството наистина е уникално Simple Smile На останалите не се плашета, очаква Ви най-прекрасното събитие  Hug

# 732
  • Мнения: 374
Честит Празник! bg

# 733
  • Мнения: X
Честито и на мама Пролет,да е жив и здрав Бранко,много да ви радва!!!  bouquetЕхаааа,колко много бебета Wink  Hug
Нощна птица,ти си ми най-близка по дата Simple Smile на раждане,кога мислиш да изкарваш бебокът на вън Simple SmileКато те чета много си смела,браво,аз си викам сега второ,по-смело се гледа,обачеее елате ме вижте,треперя му като орлица над него,луда работа
Изведох вчера, за малко. В петък 15 минути на терасата + 1-2 проветрявания на стаята за минутки, вчера 1/2 час навън, че исках най-сетне да напазарувам собственолично, писна ми да препредавам!!!  Сега ще излизаме - мисля с баткото в Борисовата на слона, че и бебка да глътне въздух, напекло е чудесно. Вчера термометърът на балкона ми показваше 13 градуса, какво да чакам, 20 ли да стане... Днес ми се види по-студено, но след час, два - когато ще излезем, ще е по-топло. Получих и потвърждение от педиатър - апропо свекърва ми - която, въпреки 'преклонната' си възраст 68 години има сравнително съвременни разбирания, тя позволи, така че съм спокойна. Каза ми само да избягвам струпвания на много хора - пазари и т.н., точно това, което направих, но мен идеята ми беше таткото да стои с беба в градинката, аз да пазарувам, но в момента на  излизането усетих вятър при нас и се отказах и ги взех с мен на шопинг, не беше нарочно, но не ми се връщаше просто. Инак трябва да викам цяла баба да идва за часове, че да мога да си напазарувам, абсурд просто.
Честито на всички родили се тези дни бебчета.
Мимсат, с издърпването засега не ми се получава, но и бебка е малка - 2680 е някъде в момента, а и устицата й е малка... Ще се мъча тия дни, но то зърното в момента в който го изкарам, то си се прибира. Ще пробвам със студени кърпи да го задържа.
Моята бебка яде по много на 4 часа, изобщо няма никакво намерение да яде по 8 пъти на ден...

Последна редакция: нд, 03 мар 2013, 11:15 от Анонимен

# 734
  • Мнения: 2
Ей добре дошли на сладките бебчета   Hug Много здраве и щастие, а на мамите бързо възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт