Няма тук за нас спасение, всички ще заминем в родилно отделение! Март 2013

  • 27 716
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3
За Цикатридина ми казаха, че би трябвало да предпази от разкъсвания. Това било хиалуронова киселина, което било добре за влагалищната среда по време на бременност и преди раждане!  newsm78 Дано да е така и наистина да мина без шевове тоя път.
А за термина-и аз уж знам кога е станало, ама все пак.... Трябва да се вземе предвид и това, че м. февруари е по-къс, а специално за мен- др. фактор е, че точно по това време бяха земетресенията и аз бях толкова уплашена и стресирана, че точно тогава ми се обърка малко цикъла и не знам дали това не ми измества термина малко по-напред newsm78. Така, че по-скоро си мисля, че ще пренося, отколкото да родя по-рано. Деница я родих само 2 дни по-рано, т.е съвсем навреме, но сега не се знае. Но все едно, важното е, че вече сме в 9-ия месец и каквото и да става няма да е страшно, надявам се.

Лека вечер Ви желая!

# 706
  • Мнения: 2
Момичета, дойде и моят ред да се похваля. Вчера 1.03. се роди моят син Емил, 3.3кг, 52см., много съм щастлива, прекрасен е!  Heart Eyes
Ето тук и подробности за раждането, нищо страшно, просто малко неочаквано се развиха събитията:
Скрит текст:
Вчера сутринта в 9 отидох за запис на тонове (по препоръка на лекаря ми), без да имам предварително никакви симптоми и междувременно започнах да получавам регулярни контракции, по време на самите записи. Дойде дежурната лекарка и ме провери за разкритие, оказа се че имам 3-4см! Кога съм ги получила, не съм разбрала.  Thinking Както и да е, казаха че ме приемат в родилно отделение и ми включиха окситоцин, за да предизвикат уж по-бързо раждане. Започнах да получавам контракции първо на 7-8мин, след това на 4-5мин, бяха напълно поносими като болка, нищо особено. След около 2 часа ме провериха отново, имаше само 1 см прогрес и лекарката реши да спука мехура, за да може да се стимулира допълнително по-бързо раждане. Ами определено се стимулира, но и сухи контракции си бяха много по-болезнени, дори бих казала нетърпими в един момент - бяха на около 2 мин. Затова реших че не мога да ги издържа така още 4-5 часа до пълно разкритие и се съгласих на епидурална. За тези, които се чудят, наистина препоръчвам, след упойката всичко е много по-добре. И действително както бяхте споменали, когато наближи пълно разкритие намаляват дозата и няма причина да не усещате напъните. В един момент обаче тоновете на бебо започнаха да падат, което мен много ме уплаши. Сложиха ми кислородна маска, тъй като най-вероятната причина за това било недостиг на кислород(дали от увита пъпна връв или нещо друго, не се знае). Също така видяха че във водите се е появил мекониум, който за бебе 9 дни преди термин казаха, че не било нормално. Обикновено се случвало при преносени бебета. По това което лекарката обясни 2те неща - мекониума и падането на тоновете са признак, че бебето страда. Също се притесняваше, че бебето може да погълне от мекониума и да получи инфекция Sad Проблема беше че получавах разкритие много бавно и риска за бебо да стои вътре още 5-6 часа докато дойде момента за раждане беше много голям. Съответно лекарката препоръча секцио и каза че по-добре сега в началния стадий на раждането да се направи, отколкото да изчакаме и вече когато главата на бебо е слязла много надолу, ще е много по-трудно. Обсъдихме с мъжа ми, аз принципно много се страхувах и не исках операция в никакъв случай, но в този момент исках само бебо да е добре и реших да послушам лекарката ми. Не съжалявам, операцията мина много бързо, нищо не усетих, възстановявам се също бързо, тази сутрин вече ставах от леглото без проблем, държа бебето. Още вчера ми го донесоха 1 час след операцията за кръмене, за сега всичко е успешно, имам коластра и бебо засуква добре(малко е поспалив, но това е нормално за първи ден:))

Пожелавам успех на очакващите мами, всичко ще е наред и ще имате здрави и прекрасни бебенца на финал. Още малко остана и ще се насладите и вие на този момент. Не мога да спра да гледам и да се радвам на прекрасното ми русо ангелче, чувството е невероятно! Прегръщам ви всички!  Hug

# 707
  • Мнения: 66
Да се похваля и аз:
Вчера, на 1,03,2013 г. в 9,21 ч. се роди нашия син Димитър, 3770 гр, 52 см. Раждането беше секцио, чувстваме се добре. Честито на всички майчета, които са родили междувременно. Да са ви живи и здрави бебчетата!

# 708
  • Мнения: 374
Честити бебета Емил и Димитър! Да са живи, здрави и страхотни!   bouquet

# 709
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Леле 4 бебета само за вчера! Страхотно! Да са ни живи и здрави, да папкат много и да пълнят памперсите.  Mr. Green
Днес дали ще имаме или нещо съм пропуснала докато чета последните странички.

# 710
  • Мнения: 24
Ех, че хубавоо:) Започна и мартенския бебевалеж:) Честито на всички мами с бебета мартенчета:)

И аз вече чакам с нетърпение - вчера и днес бебка е доста развълнувана и не спира да шава в коремчето ми, явно вече й е тясно:)

Имам чувството, че вече над 50% от бебетата от тази тема са на бял свят - може би ще е добре модератор да направи един ъпдейт:)

# 711
  • Мнения: 162
Честити ни бебчета Кристина, Бранко, Елица, Емил и Димитър! Нека майчетата бързо се възстановяват Peace Ей, варненските мами 2 в 1 взехме да намаляваме Wink

На момичетата, които достигат сега до термин пожелавам скорошно бързо и безпроблемно раждане, а на болничките и с болни дечица - да оздравяват бързо, пролет иде!

# 712
  • Мнения: 26
Честити нови бебчета! Да са живи и здрави и да носят много щастие на мама и тати! Разбира се, и мамите да се оправят бързо.   newsm44 newsm51

# 713
  • София
  • Мнения: 241
Момичета мина и моя ред Grinning
ДНЕС СУТРИНТА СЕ РОДИ МОЯТА МАЛКА ПРИНЦЕСКА ДИМАНА. Grinning
2.700кг.
Снощи към 19.30 усетих как нещо се пукна и леко се подмокрих Shocked Водите почнаха по малко да течат.Аз малко се притесних ,че съм още 37 седм .бебка да не е много мъничка.
Отидохме до болницата-Тина Киркова и ме приеха, но нямах грам разкритие-лекарката каза ,че ще се спи тази нощ та чак утре по някое време.Да ама не- аз постоянно се движех като на 2 часа само ме викаха да ми следят тоновете и после ми казваха свободна програма -като ми препоръчваха да поспя.Но от 1 часа контракциите почнаха да стават по-болезнени през 6-7 мин с продължителност 40 сек. и то не ме свърташе.Към 3 часа беше 3-4 см.и лекарката казва -я си поспи.Ама аз продължих с обиколките и към 5,30 станаха доста болезнени и много чести 2-3 мин.Почти имах пълно разкритие 8-9 см.Но аз си дишах дълбоко и така се улисвах и ги преодолявах.Към 6 и нещо с контракцията вече ме напъваше ,но те ми обясниха, че ще напъваме за раждане когато вече няма болка а само напъни като по-голяма нужда.И така към 6,35 ме преместиха в родилна зала и на 3-то напъване бебка се роди.Доста неприятно е на 2 -я напън защото главичката е наполовина излязла а се чака следващия напън който е след минута ,две .Като на един напън поемаш въздух на 3 пъти и напъваш силно.
Всички бяха мили а старшата акушерка беше една скица.Момичето преди мене явно много я болеше вече-тя роди много бързо между другото-та тя викаше боли ме,а акошерката еми боли .И обяснява -раждането е като едно голямо акане-и се обръща към родилката която вместо да диша само врещи-ти като акаш така ли крещиш да те чуе целия блок или си се напъваш и гледаш да свършиш работата Grinning
Та така трудна работа си е естественото раждане ама като видиш бебето и забравяш.
Иначе накрая се чудиха дали да сложат едно конче и докторката каза че ще сложи,че да не получи рекламация от мъж ми Mr. Green Та сега малко ме поболва отдолу ама се търпи -щом си седя на дъ-то. Grinning
Сега чакам да дойдат сина ми и ММ да донесат някой необходими неща че аз и сака за болницата не бях приготвила.

# 714
  • Мнения: 6
Е това е!!!! Браво!!! Колко много бебета са се появили! На всички желая живот и здраве и да бъдат голяма радост на родителите си. На мамите - браво момичета, бързо възстановяване и да си гушкате пухкавите бебоци с усмивка и топлина в сърцата! Много се радвам за всички ви, не ви споменавам поименно, от страх да не пропусна някоя!

# 715
  • Мнения: 0
Честити нови бебенца   bouquet искам и аз вечеее да раждааам  Praynig

# 716
  • Мнения: 129
Браво, честито на всички мами - героини! Прекрасни имена давате на всички бебенца, а Orchid - за теб специални поздравления, защото и моят син е Емил и много му харесваме името, дори го наричам Емче-бадемче Simple Smile

# 717
  • София
  • Мнения: 293
Честити бебенца!Нека бъдат много здрави,мамите бързо да се възстановяват!

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 89
EEEE, от сутринта не бях влизала във форума и сега като чета какви прекрасни новини.
Честито на всички мами и аз няма да изброявам да не пропусна някоя. Здрави и весели бебчета и с много любов да ги гледате. И на мене вече ми се иска да си видя бебка, но като му дойде времето.

# 719
  • Мнения: 858
Честито на всички нови мами с мартенски бебоци.Прекрасни имена,мерки и разкази.  Hug   bouquet

Има още много бебоци в очакване Simple Smile ,така че не бързайте чак толкова.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт