Как да успея да превъзмогна негативните чувства, които изпитвам ?

  • 18 454
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Мислих дълго преди да пусна темата. Много ме е срам да призная в какво същество съм се превърнала. Накратко малко предистория. Самотен родител съм. С бащата на сина ми нещата са сложни. Няма смисъл да се отклонявам от темата. За в момента живея с баба ми.  Баща ми е починал. Майка ми има втори брак. Но почти всеки ден идва при нас с баба ми. След няколко дни ми изтича втората година майчинство. Няма да се връщам на старата работа. Ще чакам септември месец детето да тръгне на ясла и тогава ще търся работа. С две думи основната финансова помощ идва от семейството ми.

Та да преминем към негативните чувства, които изпитвам. Най - големия ми проблем е нервността. Дразня се от най - малкото, крещя, озъбвам се. Старая се пред детето да се сдържам. Забелязвам, че през последните 2-3 години съм станала ужасно злобна. Не се вълнувам от нищо. Нищо не може да ме трогне емоционално. Завиждам ужасно много на приятелките си, въпреки, че реално погледнато те не са кой знае колко повече от мен. Завиждам даже и на собствената си майка, че си има партньор. Вечно съм потисната, негативно настроена, нищо не ме радва. Дните ми са монотонни. Не се събуждам с никаква надежда за нищо. Кроя планове за бъдещето, но те ми се струват като нещо много далечно. Вечния въпрос, който ме разяжда отвътре е ,, Защо еди кой си/ еди коя си има еди какво си ? С какво той/тя е повече от мен ?,, Чувствам , че тази злоба и завист ще ме умопобъркат. А преди не бях такъв човек. Не ме интересуваше кой какво има/ кой с кого ходи. Винаги съм се радвала на чуждото щастие. Другояче казано бях над тези неща. Но сега сама не мога да се понасям. Превърнала съм се в едно жалко мрънкащо и завистливо човече.

Бих искала да разбера дали има и други като мен минали през такъв период. Как да преодолея целия този негативизъм, който е в мен ?

# 1
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Без да  съм  преминавала  през  изпитания, подобни  на твоите, и аз изкарах един  депресарски  период,  докато  се  гледахме с дребното  вкъщи. И това при положение, че  таткото   участва  активно  във всичко покрай детето , откакто  се е  родило, та  досега. Обаче  той си ходеше  на работа,  срещаше  се  с хора, пък   аз си комуникирах  основно  с бебока и бабите, когато ни споходеха. С млади майки  така  и  не  се   сдружих.Чувствах   се  зад борда-аз, дето  бях работохолик и  ако имаше  как, щях да прекарвам 24 часа  на  работа, сега  изведнъж  бях зад борда. Сутрин  гледах   от терасата  спретнати  жени, тръгнали  за работа и   жестоко  им завиждах, че техните  деца  са  сигурно  вече отраснали ,пък аз патицата, дундуркам бебе  на   34, когато   не ми се стои  у  дома затворена.
Всичката ми депресия  се изпари  яко  дим, когато  детето   стана  на  6 месеца и  се  върнах  на работа, но  на граждански договор, с ненормирано  работно време. Работех по 3-4 часа  на  ден, но  ми стигаше да се съвзема и  да се почувствам пак  добре- хем  се откъсвах  за малко  от   затъпяващото ежедневие, хем не лишавах детето  от   времето  близост, защото   често  обикаляхме заедно / къде с колата, къде  с  количката/, абе, друго си беше.
Според мен, когато   се върнеш на работа,  ще се успокоиш- първо, финансово  далеч няма  да си толкова зависима, второ, ще  разнообразиш средата, трето, ще  се уморяваш  повече и няма  да ти остане  време  да  се  депресираш и да завиждаш. Сега, три години по- късно, вече  си работя  на пълен работен ден / до 18.30/,  вечер детето  си иска вниманието , къщата  си иска  нейното, мъжкото- и то. И съм  така уморена, че  сили  за излишни   неща нямам Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 1 383
То лошото е че аз започнах да ги изпитвам тези  чувства още преди да забременея, но тогава бяха само моментни. Сега положението е страшно. Депресия, нерви.  Осъзнавам, че има хора доста по зле от мен - инвалиди, с репродуктивни проблеми, с болни деца, финансови проблеми и др. Обаче аз все съм недоволна от живота. От това нервиране, самоизмъчване и самокритикуване започнах да заеквам понякога. Мисля след като детето тръгне на ясла да посетя психолог или даже направо психиатър.

# 3
  • Мнения: 2 124
Липсва ти любов...
Вземи на първо време да пиеш някакви витамини от група В; намери нещо, което да те зарежда - дали ще е музика, някакъв спорт... Това, което пише Бронте също има значение.
Няма как да стане от раз, просто трябва да смениш твоя поглед към ситуацията.

# 4
  • Мнения: 8 163
намери нещо, което да те зарежда - дали ще е музика, някакъв спорт...
Наистина, започни да спортуваш активно. Хем ще изразходваш натрупаната енергия, хем по време на интензивна тренировка не можеш да мислиш за нищо друго, освен за дишането си и за правилно изпълнение на движенията. На всичкото отгоре ще изваеш тяло за чудо и приказ. Самочувствието ти ще се повдигне. Ще излъчваш привлекателни здраве и тонус.

Ела в темата Тренировки в домашни условия. Ще получиш много идеи за това с какво да започнеш. Ще имаш и подкрепа.

# 5
  • Мнения: 1 199
И аз особено към края на майчинството гледах часовника когато наближеше времето да си идва мъжът ми, особено през зимата, и закъснееше ли малко, бях готова за скандал. Оправих се от раз като тръгнах на работа. Но при теб явно е на друга основа, щом е почнало по-рано, стоенето вкъщи може би го е засилило. Това, че си даваш сметка за положението, е голяма стъпка. Не спирай дотук. Вече ти ще си избираш според предпочитанията ти - дали психолог, дали хомеопатия, дали нещо друго. Ако си намериш хоби и поводи да излизаш без детето, също може да помогне. Трябва ти любов, но в това състояние едва ли имаш нагласата, за да я срещнеш. Трябва първо себе си да оправиш, да намериш отново вътрешната хармония, а посбе и другото ще се нареди.bouquet

# 6
  • Мнения: 1 765
Завиждам даже и на собствената си майка, че си има партньор. Вечно съм потисната, негативно настроена, нищо не ме радва. Дните ми са монотонни. Не се събуждам с никаква надежда за нищо.
Напълно те разбирам.  Чувствам се по абсолютно същия начин. И аз завиждам на родителите си за хармоничния им брак. Дай боже всекиму. И мен нищо не ме радва и нямам надежда живота ми да се промени. Всъщност ще се промени, но към по-лошо - очертава се да остана без работа през тази година, а издържам син студент. Защо не искаш да се върнеш на старата работа? Не е ли по-добър варианта да почнеш работа, а да търсиш междувременно нова? Може би това ще промени нещата. Също можеш да си направиш регистрация в някой сайт за запознанства, да видиш какво ще излезе. Чух добри отзиви за Романс бг.

# 7
  • Мнения: 6 214
Хм, да се включа и аз към депресираните и чакащите съвет - самотна майка, живееща с родителите си. Само дето аз не завиждам. Просто нищо не може да ме зарадва. Живея на самовнушение.

И най ме е яд като чуя, че радостта от живота била в малките неща.   Close Та това не е нищо друго за мен, освен самовнушение. Да, помага първоначално да се измъкнеш от най-дълбоката дупка. Но цял живот на самовнушение не се живее.  Naughty

Или пък някои сме създадени за велики дела и не можем да се радваме дълго на дреболии.  newsm78

И аз ходя на работа, но не работата е това, което може да изпълни живота ми.  Sad Работата днес я има, утре я няма, днес си на една, утре си на друга работа. Не можем да разчитаме и на работата да ни радва.

Също така нито децата, нито приятелите ни са длъжни да запълват нашите емоционални празноти.

Явно трябва сами или с помощта на специалист да започнем да запълваме сами празнотите си и тогава ще можем да се радваме на всичко останало.    Peace

# 8
  • Мнения: 25 620

И най ме е яд като чуя, че радостта от живота била в малките неща.   Close Та това не е нищо друго за мен, освен самовнушение. Да, помага първоначално да се измъкнеш от най-дълбоката дупка. Но цял живот на самовнушение не се живее.  Naughty


Не, не е самовнушение, а просто друг тип ценностна система.
Малък пример. Отиваш на среща с някой мъж, той ти поднася някакво простичко цвете, което е откъснал по пътя. Ти можеш да реагираш по два начина. Първият е да се зарадваш искрено, защото те е трогнал романтичният жест. Вторият е да си помислиш възмутено: "Я па тоя, как може да ми се явява с този бурен??? Сигурно е голяма скръндза, щом даже му се е досвидяло да ми купи един нормален букет. Не ми трябва такъв, тази среща ще е последна!"
Ако не тръгваш с голямата кошница и големите очаквания, винаги ще се намери какво да те зарадва в този живот. Ако претенциите и очакванията ти са големи, никой и никога няма да ти я напълни. Все някой друг ще има по-голяма къща от твоята, по-руса коса, по-сини очи, по-тънка талия, по-дълги крака, по-потентен и по-млад любовник, мъжът ще е на по-висок пост от твоя, банковата му сметка ще е по-голяма, островът му - по-красив или самолетът му - по-нов модел.
Човешкото око насита няма.

# 9
  • Мнения: 6 214

И най ме е яд като чуя, че радостта от живота била в малките неща.   Close Та това не е нищо друго за мен, освен самовнушение. Да, помага първоначално да се измъкнеш от най-дълбоката дупка. Но цял живот на самовнушение не се живее.  Naughty


Не, не е самовнушение, а просто друг тип ценностна система.
Малък пример. Отиваш на среща с някой мъж, той ти поднася някакво простичко цвете, което е откъснал по пътя. Ти можеш да реагираш по два начина. Първият е да се зарадваш искрено, защото те е трогнал романтичният жест. Вторият е да си помислиш възмутено: "Я па тоя, как може да ми се явява с този бурен??? Сигурно е голяма скръндза, щом даже му се е досвидяло да ми купи един нормален букет. Не ми трябва такъв, тази среща ще е последна!"
Ако не тръгваш с голямата кошница и големите очаквания, винаги ще се намери какво да те зарадва в този живот. Ако претенциите и очакванията ти са големи, никой и никога няма да ти я напълни. Все някой друг ще има по-голяма къща от твоята, по-руса коса, по-сини очи, по-тънка талия, по-дълги крака, по-потентен и по-млад любовник, мъжът ще е на по-висок пост от твоя, банковата му сметка ще е по-голяма, островът му - по-красив или самолетът му - по-нов модел.
Човешкото око насита няма.

Много грешно си ме разбрала. Казах, че аз не завиждам, особено за материални неща. Просто искам да имам това, от което аз имам нужда. Това, което мен ме прави щастлива. А това са хората и отношенията. Нищо друго. ще ме зарадва много откъснатото по пътя цвете, само да се сети някой да ми го подари.  Cry
ПС - Гладна не съм стояла Wink. За това се целя в разни цели от сорта на отношения.

# 10
  • Мнения: 25 620
Да бе, не приемай думите ми толкова буквално. Просто исках да илюстрирам мнението си.
Макар че то и за отношенията зависи. Не гледайте какво имат другите, много често отвън изглежда едно, а отвътре - съвсем друго. Гнило и гадно. И накрая се оказва, че може да завиждаш на някого, който е много по-зле от теб, само защото не му личи.
Понякога да ти липсва нещо е по-добрият вариант от това да го имаш, но на много висока и болезнена цена.

# 11
  • Мнения: 6 214
Да бе, не приемай думите ми толкова буквално. Просто исках да илюстрирам мнението си.
Макар че то и за отношенията зависи. Не гледайте какво имат другите, много често отвън изглежда едно, а отвътре - съвсем друго. Гнило и гадно. И накрая се оказва, че може да завиждаш на някого, който е много по-зле от теб, само защото не му личи.
Понякога да ти липсва нещо е по-добрият вариант от това да го имаш, но на много висока и болезнена цена.
Дам. Понякога е по-добре да си сам, защото така няма опасност да те наранят. Но аз не съм от тия съвременните хора, които предпочитат да живеят сами.

# 12
  • Мнения: 8 808
Мислих дълго преди да пусна темата. Много ме е срам да призная в какво същество съм се превърнала. Накратко малко предистория. Самотен родител съм. С бащата на сина ми нещата са сложни. Няма смисъл да се отклонявам от темата. За в момента живея с баба ми.  Баща ми е починал. Майка ми има втори брак. Но почти всеки ден идва при нас с баба ми. След няколко дни ми изтича втората година майчинство. Няма да се връщам на старата работа. Ще чакам септември месец детето да тръгне на ясла и тогава ще търся работа. С две думи основната финансова помощ идва от семейството ми.

Та да преминем към негативните чувства, които изпитвам. Най - големия ми проблем е нервността. Дразня се от най - малкото, крещя, озъбвам се. Старая се пред детето да се сдържам. Забелязвам, че през последните 2-3 години съм станала ужасно злобна. Не се вълнувам от нищо. Нищо не може да ме трогне емоционално. Завиждам ужасно много на приятелките си, въпреки, че реално погледнато те не са кой знае колко повече от мен. Завиждам даже и на собствената си майка, че си има партньор. Вечно съм потисната, негативно настроена, нищо не ме радва. Дните ми са монотонни. Не се събуждам с никаква надежда за нищо. Кроя планове за бъдещето, но те ми се струват като нещо много далечно. Вечния въпрос, който ме разяжда отвътре е ,, Защо еди кой си/ еди коя си има еди какво си ? С какво той/тя е повече от мен ?,, Чувствам , че тази злоба и завист ще ме умопобъркат. А преди не бях такъв човек. Не ме интересуваше кой какво има/ кой с кого ходи. Винаги съм се радвала на чуждото щастие. Другояче казано бях над тези неща. Но сега сама не мога да се понасям. Превърнала съм се в едно жалко мрънкащо и завистливо човече.

Бих искала да разбера дали има и други като мен минали през такъв период. Как да преодолея целия този негативизъм, който е в мен ?

Нужно те е някой да те обича. Щом намериш такъв човек, всичката ти завист ще се изпари. Щастливите хора нямат време да завиждат на другите. Пожелавам ти го! Peace

# 13
  • Мнения: 6 214


Нужно те е някой да те обича. Щом намериш такъв човек, всичката ти завист ще се изпари. Щастливите хора нямат време да завиждат на другите. Пожелавам ти го! Peace
Това е истината.

# 14
  • Мнения: 45


Нужно те е някой да те обича. Щом намериш такъв човек, всичката ти завист ще се изпари. Щастливите хора нямат време да завиждат на другите. Пожелавам ти го! Peace
Това е истината.

Глупости! Още малко ще изкарате че всички, които нямат партньор да ги обича, трябва да са злобни и завистливи.

То за да те обича някой, трябва да има защо. А тук явно няма.

Човек е такъв, какъвто иска да бъде. И няма значение обичан ли е или не, ако той сам достатъчно се обича за да бъде това, което желае.

Тази тема въобще ми е много смешна... "извинете, никак не ми се ще ама съм много гадна, помогнете ми да не бъда..." Joy

Баси и глупостите се ръсят направо не мога да повярвам.
Върви в църква- там на доброта учат, а не по форуми! Откога в най-злобарския форум в нета се търси помощ да станеш човечен?

Последна редакция: сб, 23 фев 2013, 13:18 от Lizet33

Общи условия

Активация на акаунт