Мнения за Др. Ташков ( МБАЛ Надежда ) гр. София

  • 65 992
  • 194
  •   1
Отговори
# 15
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 642
Не е за пренебрегване и фактът, че въобще не пробутва нещата така, че да те насочва на всяка цена да ходиш в частния кабинет.
tiina, какво имаш предвид под това ако не си случаен пациент? Че държанието му е различно към тези, които не са го избрали конкретно него ли? Аз не останах с такова впечатление от хора, които са били случайно при него, но пък може на теб да ти се е случило друго... Ти от кое точно не си доволна - като специалист или от отношение? Не се заяждам, просто питам, нали темата е точно затова, да се изкажат мнения за него.
В Сердика е някакво вавилонско стълпотворение - много бременни само за два дни, в които има часове.
Може би просто трябва да почне да отказва на желаещи пациентки.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 408
Много уважаван от мен специалист.Ходя при него на профилактични гинекологични прегледи,имам му доверие.

 Изключително се радвам че се премести в МБАЛ Надежда,наистина в кабинета му апаратурата беше под всякаква критика,в Сердика също.Каквото и да си говорим момичета,апаратурата е също толкова важна,колкото и уменията,и знанията на специалиста.Не говоря за магаре последен модел,а за ехограф,колпоскоп и.т.н.

# 17
  • Мнения: 5
а преглежда ли в Надежда, защотото мене ме вика в Сердика на прегледи, а наистина там апаратурата е малко старичка Simple Smile  newsm78

# 18
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 642
Попитай го, напълно е възможно да не му е удобно да те вика на прегледи в Надежда,
тъй като там при всички случаи е платено.

# 19
  • Мнения: 914
LemonDesi, дълга история. През моята втора бременност имах няколко пъти нужда от спешни прегледи, човека не можа да реагира, даже не ме насочи и къде да отида. Изгуби ми изследванията, разбираме се едно, след седмица той вече е забравил и т.н. Аз пък съм от тези, които си плащат, но не харесвам фамилиарничене и умилкване и разни такива тип "квартални" отношения. Преди раждането не ми пусна микробилогия, да съм отидела следващата седмица, аз вече бях родила.
Elia, никой не говори за хотел. Става въпрос за това, че техниката му е под всякаква критика, не може да има crt монитор през 21 век и то доктор, който е уважаван и добър специалист. Това един професионалист, който държи на себе си не би го допуснал! А трансдюсера на ехографа беше залепен с тиксо.

ЖК-то в Сердика си е чисто и просто зарибявка и въобще похватите на този доктор са работещи, защото хората са бедни. За тези пари, които взима за частен преглед е естествено да има толкова много хора.
За мен това е един прохождащ доктор, който е това, което е, благодарение на баща си и Св.София.
Най-странното е, че той никога не ми каза ясно как точно работи, абе въобще от форумите научавах повече. Аз даже държах да съм на платен абонамент към него, той не допусна. Но направи и едно голямо нищо на държавната ЖК. Явно му беше по-изгодно да ходя на частно и да не декларира тези доходи никъде, а също и да не ги влага в техника Crazy.
aisynkata, питай го каквото те вълнува, ако те притеснява нещо е най-добре да отидеш в частния му кабинет. Желая на теб и на kate_15 успешно раждане и здраво бебче.  

Последна редакция: ср, 06 мар 2013, 00:32 от tiina

# 20
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 642
В никакъв случай няма да оспорвам мнението ти,
но наистина ми е много странно...
Имах три пъти нужда от спешна реакция, като единия бях в Созопол и нямаше как да стане,
но при другите два - без да е в момента в болницата, тръгна веднага натам.
За умилкването, фамилиарниченето и "кварталните отношения" не те разбрах.
Ако до такава степен не ми харесват нещата, както ти описваш, бих си сменила лекаря.

# 21
  • Мнения: 25
 Laughing
Много интересно, хем недоволна, хем зор да си плати в св.София да е при него Grinning
Далеч съм от идеята, че всички трябва да са съгласни с мен в крайна сметка всеки си има виждане. Но, да ми говориш за квартално фамилиарничене е несериозно. Аз казвам,че съм доволна и благодарна на този човек, и далеч не съм единствена. Наистина ли смяташ, че броя на пациентките му се дължи на паричното им състояние, името на баща му, или св. София ? Това е меко казано наивно. Grinning Ако толкова нямаха пари родилките нямаше да плащат по 900лв за да им води раждането. А,идеята ти за зарибяване чрез Сердика е голям  Joy Като говориш за уважаващ себе си професионалист се замисли дали, др Стаменов (когото не познавам,но знам, че е име) и другите лекари от Надежда ще го препоръчват на пациентките си, и ще го викат да работи при тях ако не го оценяват като добър професионалист? Thinking
Както и да е, не си доволна - сменяш лекаря.
Моят съвет към aisynkata e виж се с него ако трябва в кабинета му и хубаво си поговорете. Задай му всички въпроси, които те интересуват и прецени сама дали ще му имаш доверие, и дали ще си спокойна в негови ръце защото това е най- важно. Не се притеснявай от това каква е техниката в Сердика защото е по-важно кой седи зад нея. По здравна каса имате само 3 прегледа на ехограв за цялата бременност, а Ташков ги прави всеки месец така, че споко. Освен това ще те прати и на 3д ехограв, където ще се види всичко и ако се налага ще се вземат мерки.

# 22
  • Мнения: 914
LemonDesi, исках да кажа, че за мен най-важно е доктора да си върши качествено работата, без да се налага да поддържаме "междусъседски" тип взаимоотношения.
ELIA111, нямам намерение да влизам в тона ти, нито да споря с теб. Достатъчно ми беше да прочета мнението ти. Wink

Бих искала да добавя, че доктора не знае нормалните TSH  стойности за бременни жени (които са различни от тези на лабораторията), така че ако имате някакво съмнение е добре да потърсите и ендокринолог. И дано ги научи, определено ще му бъде от полза.

Последна редакция: чт, 07 мар 2013, 15:01 от tiina

# 23
  • Мнения: 185
Записвам се да следя темата, защото живот и здраве ще раждам В Надежда.

Дълбоко се съмнявам във фактите, изнесени в коментарите на tiina. Д-р Ташков не го познвам, но ОТЛИЧНО познавам д-р Стаменов и останалата част от екпа му в Надежда и знам, че по никаква причнина, не биха поканили в новата болница лекар със спорна репутация, който пък дори не знае нивата на TSH за бременни.

# 24
  • Мнения: 104
Всякакви мнения оспорващи авторитета и професионализма на д-р Ташков са абсурдни, поради много обстоятелства, част от тях засегнати тук! Разбира се всеки има право на мнение и колкото и перфектно да е нещо, то винаги ще има недоволни. Но в случая те са толкова малко и с толкова неоснователни доводи (противоречащи на повечето останали мнения), че това едва ли може да повлияе по някакъв начин общото прекрасно впечатление на всички нас доволните от д-р Ташков. По този повод да кажа, че със сигурност ще има и има недоволни и от д-р Стаменов и от д-р Сигридов, също толкова абсурдно, но....хора всякакви Wink
Момичета д-р Ташков е прекрасен, доверете му се, не се съмнявайте, че ще бъдете във възможно най-добрите ръце. Новата болница Надежда е най-доброто място и съответно с най-добрите специалисти....а пък за недоволните избор богат, поне никои не ги кара на сила да ходят някъде където не им харесва Wink

# 25
  • Мнения: 382
Аз го избрах за ЖК по касата в МБАЛ Сердика, но паради лошата апаратура там малко ме изплаши и се чудя дали да не си променя избора. Не можа да види плодния сак с коремен ехограф, за което предполагам техниката има "вина". На вагиналния се видя и каза че бил прекалено малък и още много рано, за да се видят пулсации (на моя близка в този период ембрионът е бил 3.8мм и са се виждали пулсации, а според Ташков 5.4мм е малко  newsm78). Освен това се чудя нормално ли е в 6 гс да не ми назначи нито едно изследване (изрично попитах за определяне на кръвната група и РФ), да не ми каже да пия фолиева киселина (аз си знам, но той откъде знае че знам?!), да не ми даде лист (или както там се казва) с описание какво е наблюдавано, размерите на ембриона (не говоря дори за снимка, просто за описание). Не го приемайте като оспорване качествата на лекаря, защото нямам знанията за това, поради което и се чудя кое е нормално. Thinking Май споменаха, че е прекалено рано да ме регистрират, но като четох в брошурката на майчино здраве, си мисля че от първия преглед трябва да си тръгна с назначени доста изследвания   Peace

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 12:44 от pokita

# 26
  • Мнения: 914
Аз го избрах за ЖК по касата в МБАЛ Сердика, но паради лошата апаратура там малко ме изплаши и се чудя дали да не си променя избора. Не можа да види плодния сак с коремен ехограф, за което предполагам техниката има "вина". На вагиналния се видя и каза че бил прекалено малък и още много рано, за да се видят пулсации (на моя близка в този период ембрионът е бил 3.8мм и са се виждали пулсации, а според Ташков 5.4мм е малко  newsm78). Освен това се чудя нормално ли е в 6 гс да не ми назначи нито едно изследване (изрично попитах за определяне на кръвната група и РФ), да не ми каже да пия фолиева киселина (аз си знам, но той откъде знае че знам?!), да не ми даде лист (или както там се казва) с описание какво е наблюдавано, размерите на ембриона (не говоря дори за снимка, просто за описание). Не го приемайте като оспорване качествата на лекаря, защото нямам знанията за това, поради което и се чудя кое е нормално. Thinking Май споменаха, че е прекалено рано да ме регистрират, но като четох в брошурката на майчино здраве, си мисля че от първия преглед тряба си тръгна с назначени доста изследвания   Peace
Точно за това говоря, на мен също пропусна да ми каже за фолиевата киселина. Дори и при платен преглед няма да ти даде амбулаторен лист, в който да пише за прегледа.
Наистина е рано за регистрация, става около 12 седмица. По принцип по здравна каса си е едно нищо и ако искаш повече внимание трябва да се запишеш или на платена ЖК или да ходиш на частно. Защо не пробваш в Токуда? Аз ходих и там на прегледи и съм доста по доволна. Те работят и със ЗК, обаче е голямо чакане и мотаене. Но пък когато имах контракции с вагиналния ехограф видяха, че нямам разкритие и т.н., нещо за което Ташков разчита само на оглед със спекулум. Laughing   Между другото в Токуда д-р Лазарова ми каза, че не работи със ЗК, но се комбинира с д-р Евтимова по ЗК и така плащаш само допълнителните изследвания. Но раждането там си е цифра и ще паднеш от доста високо ако след това отидеш да раждаш  в държавна болница без екип. Confused

# 27
  • Мнения: 382
Дори и при платен преглед няма да ти даде амбулаторен лист, в който да пише за прегледа.
Наистина е рано за регистрация, става около 12 седмица. По принцип по здравна каса си е едно нищо и ако искаш повече внимание трябва да се запишеш или на платена ЖК или да ходиш на частно. Защо не пробваш в Токуда?
А защо не дава амбулаторен лист, някой от другите му пациентки знае ли? Забравих и да ви попитам, какъв е официалният документ, с който се удостоверява бременност пред работодателя? Не трябваше ли на първия преглед да ми назначи кръвен тест за бременност или да ми даде някакъв документ за удостоверяване? Струва ми се парадоксално да си стоиш бременна, да не знаеш къде/дали се развива плодният сак и да си чакаш 12 гс, за да ти кажат ДА, вече си наистина бременна, обаче за съжаление изпуснала си доста важен етап, като не си приемала фолиева киселина, защото зачатъците на органи вече са се развили.  #Crazy Нали първият триместър е най-важен за прием на качествена храна и предпазване от някои дейности, а ако няма ЖК дотогава кой ще ти ги каже (теоретично приемаме, че майката няма възможност да посещава частни АГта или да чете книги  Naughty)
Ходенето на тази ЖК ми е само за най-обикновените изследвания и документи, които ще нося на работодателя. Т. каже за същинското проследяване и раждане съм избрала друг лекар и място. Но има майки, които вероятно не могат да си го позволят, това е тъжното.  Tired

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 13:09 от pokita

# 28
  • Мнения: 25
Pokita, найстина е рано още за всичко това в 6 седмица. Най-рано те регистрират в 12 гс, като по това време (тоест 11;12гс) първо се ходи на изследване за синдром на даун (и други ), на 3д (където се вижда дали всичко с плода е наред) , и тогава те регистрират, а от там вече ти дават и направление за изследвания. За 3д и фетална си отиваш отделно ( където си искаш) , тези изследвания не се поемат от ЗК (освен ако не си над 30г , но не съм сигурна ), но те са много важни и не си ги спестявай Naughty. Ако не дай си боже има проблем до 12гс може да се направи аборт . За регистрация в ЖК ти трябва направление от личен лекар, останалите документи ти се дават 45дена преди термин.
Практически до 12 гс е важен период поради високия риск от спонтанен аборт, за това и не се регистрира и не се прави нещо по особено (освен ако няма кръвоизливи, както беше при мен и пиех прогестерон). Единственото,което трябва да правиш е да пиеш фолиева киселина, да не пушиш,пиеш,без кафе до 3/4месец ( после може по 1 дълго с много мляко), и тн. знаеш Laughing

Аз не смятам, че е необходимо да си плащаш за да получиш това което е необходимо. Ако всичко е наред не е нужно да се втелясваме и да висим по лекарските кабинети до припадък. Освен феталната,3д, ПКК,и тн, е достатъчно да се следят размерите на бебето, кръвното, теглото, накрая и тоновете и микробиологията -всичко,което др.Ташков прави в ЖК в Сердика. Аз не знам какво повече правят в платената ЖК.

# 29
  • Мнения: 0
Момичета, чета ви и на някои коментари се смея!
Ще ви кажа какво се случи с мен юли месец 2012г. Отидох при д-р Ташков в частния кабинет с положителен тест за бременност и той видя плоден сак, извика таткото и 40 мин. ни обяснява какво, кога и как се прави!!!!!!!! Ама наистина бяха близо 40мин. Каза ми, че за ЖК е рано и след ФМ в 11-13г.с., ако всичко е наред ще ме регистрира (или в Сердика или в Св. София), обясни ми, че до 12г.с. бременността се води рискова и затова няма да бързаме с записването в ЖК! ЕЕЕЕЕЕ беше прав, точно след 5 дни прокървих и започната болки ниско долу в средата. Обадих му се и той каза, че ще ме чака в кабинета си след като свърша работа. Отидох (той дойде само заради мен) и се убеди че кървя, обади се на негов колега в СВ.София, който беше дежурен в спешен кабинет и му каза, че ме праща за прием и да ми пусне изследвания. Отидох в Св.София, но на новият вегинален апарат се видя, че плода не е в матката (което значи че може би съвсем скоро ще изпадне) и другият доктор ме пусна да си ходя, като каза, че матката сама ще се изчисти и да си поддържам контакт с Ташков. На другият ден падна и плода. Д-ра каза да се пазим два-три цикъла за да се възстанови матката и така резултата се вижда на лентичката ми. Сега чакам доктора да ми се обади за дата за секцио в началото на юни месец в "Надежда", а иначе в Сердика е лудница и няма време да си говори с жените по час, като отвън чакат 10 момичета, смятайте какво ще стане!
tiina ти така както си тръгнала ще обиколиш всички гинеколози в София и май навсякъде кусури намираш!

Общи условия

Активация на акаунт