Отговори
# 690
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Софи, нали знаеш, че с кравето масло въвеждаш краве белтъка, т.е. млечните. Между другото хипската тиквичка не е лоша, Ивайло я обожаваше!  Grinning

# 691
  • Мнения: 6 717
Хелоу мацки Hug
Не мога да се включа адекватно щото не съм ви чела, само по диагонал  Grinning
 Hug за тези които ме споменават Grinning Ами, а, де Блонди, можеш ли да си представиш, ама явно болестта на Ивайла ми отключи проблема  Rolling Eyes пък и по цял ден в къщи, еднообразно ежедневие и то се събира. Ами всичкия стрес и тревоги назад в годините сега ми се връща с тройна сила Tired ама не се давам Grinning
Така че, мили момичета, не се тревожете напразно и не си го слагайте за глупости, защото от здравето по-ценно няма Grinning На мен като ми говориха, аз не вярвах, ама и аз съм много чувствителна, за убийство да споменат по телевизията и аз го преживявам 2 дена Rolling Eyes

А има ли някой като проблема на Ивайла, ситни пъпчици под очичките и нослето, да не би да е от АБ newsm78

Месечинка, дано синоптиците се окажат прави за хубавото време през март, то наистина много помага за настроението на човек Grinning

Софи, изчетох поста ти, ако знаеш броколите на Хип какви са  Sick странно ама на Ивайла май й харесаха Crazy А акото как мирише Sick познавам я по миризмата вече  Joy

# 692
  • До морето
  • Мнения: 7 083
Хелоу прекрасници  Hug

Първо и много важно: - Искам най-най- сърдечно да благодаря на Фери и на Диди за коледните картички, днес си ги получих  Joy Joy Joy Joy Много са хубави, а пожеланията са много мили и ще ги запазя в една кутия, където събирам всичко на Самито!  Hug Hug Hug

Бюти, как ще си се провалила, ти си една от най- изстрадалите кърмачки в историята на бгмама  Mr. Green

Кашпи, излизай от депресията, хомеопата за това ли ще помага или за Ивето?

Принцеске, радвам се, че сте добре?

Да ви се похваля, ние снощи излизахме с ММ, а свеки гледа малчо. Дивяхме до 1:30 (за първи път откакто се е родил). Прибираме се и гледаме Самуил буден, ококорил се и ми се хили. Обаче си стои кротичък в кошарата и аз реших да видя какво ще стане. Ми нищо не стана, полежа, полежа и си заспа човека, съвсем кротичко. А после се събуди чак в 5 да яде, а след това чак в 9:30 пожела. Което на мен ми показва, че май не е нужно да го храня постоянно през нощта. Явно не се буди от глад, пък аз все му бутам цицата  newsm78

Дафи, Койчева и при нас е същата работа с шишетата. Само дето Самуил никога не е пил. Същото е и с преходната чаша, пи 2-3 пъти и вече и нея не харесва. А аз имам и друг зор, по принцип не ми тежи да го кърмя, обаче той се научи да заспива само на цица. Вече почти не заспива сам, преди го правеше чат-пат, а сега хич. И като му мне часа за спане и се изнервя и почва да мрънка. Вие как се приспивате?

И последно: ние се храним така: през нощта се кърмим, сутрин към 9:30 кърма, после около 12 изяжда 1 малко бурканче зеленчуково пюре, малко след това се донакърмваме, към 4 яде около 100 мл. каша, после кърма и после към 8 и половина пак кърма и заспива. Сега на 8.03. започваме трети месец от захранването, това означава ли, че трябва да въведа и закуска и ако да каква?

А и още едно последно  Laughing - сега щом мислим скоро да ги слагаме в проходилки и бънджита и малко или много ще стъпват, означава ли, че трябва да купим такива обувки за прохождане или може и с буйки? Месечинке, какви лоши отзиви има за КиК, аз мислех, че те са най-хубави?

# 693
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Гале,
уф, и при мен на синузит отива, направо отврат. Чудя се за дребния, как да разбера накъде отиват нещата, той вече е весел, понякога изкихва някой сопол, но като цяло диша през носа, не хърка, пърка или мърка. Докторът като го прегледа каза, че има само остатъчни секрети Confused
Тринити,
и на мен здравият разум ми казва, че вече е ок да излизаме, но пусто голям страх ме гони. Утре ако го няма днешния противен вятър може и да го изведа за мъничко, че от миналия вторник не сме излизали ooooh!
Еее, само моят син ли е фен на картофа Joy Яде го с голям кеф и усмивка на уста. Затова пък тиква не ще. Днес взех био картофи от карфур да правя домашно пюре. Обаче тиквички нямаше, а искам това да ми е следващият и последен зеленчук преди ориза. Утре ще ида на един био магазин да видим ще има ли там, ако не - трябва да въвеждам морков Whistling

# 694
  • София - град
  • Мнения: 141
Знам Диди, но тя категорично отказа и с масло. Така е , но нищо не съм въвела. Плюе всиииичко  Joy
Сега се опитаха да ме обвинят че не го правя като хората , с тоя пасатор не ставало трябвало на ръка да се мачка. Та сега свекърва ми ще търси нищо си там дето мачкало  Crazy. Според мен успеха ще е нулев, но си мълча че имаше коментари за уважението и реших край,  да правят каквото си искат . Оф отплеснах се пак.  Crazy

Последна редакция: сб, 02 мар 2013, 18:22 от Софи:)

# 695
  • Мнения: 2 052
Сами, ние преди се приспивахме само на гърда. Една вечер реших да я оставя и да не и обръщам внимание, сложих и бибата, легнах си и все едно ме няма, тя помрънка 10-15мин. (не е ревала, само мрънка), умори се и заспа. Така няколко вечери и се научи да заспива с бибата.
Месечинке, и Ина обича картоф  Laughing
СофиHug Малко бебета харесват картофа, няма за какво да се ядосваш, не може всичко да харесва.

Да ви се похваля, преди малко изяде цяло бурканче пюре. Обаче сложих повечко каша  Mr. Green Към 80-90 мл. пюре и другото каша, въобще не се усещаше сладкото и си го изяде  newsm44

# 696
  • Варна
  • Мнения: 25 254
СамиМАми,
ами писах в гугъл "обувки за прохождане" и ми излязоха сума теми оттук, в една от тях четох - в общи линии това, което пишеха майките е, че обувките се обелвали и смачквали за нула време, освен това подметката била ужасно твърда Rolling Eyes Не знам, аз наживо не съм ги виждала и също бях с впечатление, че са хубави, но определено се разколебах. А в Карфур гледах на Капчица два-три модела, не изглеждат никак лошо, но тези ортопедични стелки наистина са ужасни, ще трябва да търся нормални и да ги сменям, ако се спра на тях Confused

# 697
  • Мнения: 2 052
А защо не може ортопедични, нещо съм пропуснала  newsm78

# 698
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Ами защото сводът на стъпалото се оформял до третата година и не трябвало да се "подпомага" с ортопедични стелки, понеже по този начин мускулите ставали "лениви" и не се тренирали да го поддържат, нещо такова. Затова се препоръчва прохождането да става с боси крачета или с обувки с мека подметка и равна стелка. Поне аз така разбрах и реших за себе си. Ето мнения по въпроса:
http://prodavalnik.com/forum/topic/?t=23388

# 699
  • София
  • Мнения: 39
Сами, три пъти поглеждах коя дата сме  Laughing

И мойто плющи картофи и за още пита  Thinking До сега съм давала само пащърнак от зеленчуковите пюрета, иначе другите си ги правя аз, и всичко смесвам с картоф и много се котира.  Месечинке миналия ден намерих био тиквичка в Балев  Peace
Сега се чудя мога ли да правя пюрета с ориз  newsm78 че то само картофи иначе яде. Взех едно броколи с ориз на Хип и мисля следващата седмица да въведа карфиол и броколи и си мисля, че мога да започна да правя си правя аз броколи с ориз или пък тиквичка с ориз  Thinking
А иначе днес правих тиквичка, картоф и морков и ми стана манджа за 5 дни, много съм доволна.

# 700
  • Мнения: 577
Аз пък знам, че трябва да са ортопедични обувките и да обхващат глезена отзад. Ама знам ли може вече да са се сменили нещата.......

Софи:), само да ти кажа, че аз като захраних Сн с картоф, не го пасирах, а намачках - е резултата беше повръщане...останаха парченца.

Месечинка, какво си въвела от зеленчуците и защо изчакваш преди ориза - защото ще стане 2-ро ядене ли?

# 701
  • Мнения: 6 717
Сами, хомеопата ни лекува всички без мъжа ми /той , да ми е жив и здрав не боледува, пу пу/.Последния път излекува на Ники бронхита и хриповете изчезнаха с неговите лекарства.Ивайла да ти кажа честно, ме достраша да я лекувам с хомеопатия и то бронхит, заложих на сигурното.А мен ме е поел от година някъде Crazy

Софи, ами може детето да не обича картоф, какво толкова Grinning Ивайла също не яде само картоф, отказва и тиквички с картоф и я разбирам, де Laughing Винаги й смесвам тия храни с морков и/или тиква, понякога слагам и мляко.

Какви са тия грамажи дето ги яде Емма на Тайра 190 гр Shocked, много ми се струва, Ивайла повече от 100-120 гр не може да поеме.После и мляко не иска, ама аз не я тъпча.

# 702
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Сами, те сега покрай писмата с мартеничките са се активизирали и с коледните картички!  Joy
Снощи над нас пък имаше тийнейджърски купон, до 3 часа слушах Преслава и Галена и не можах да заспя, а сутринта ММ ми повърнато на терасата.  hahaha
Кашпи, разбирам те напълно, и аз много се депресирах децата като бяха болнички, а и това дълго зимно стоене вкъщи идва нанагорно, но сега като започне по-често да ни се усмихва слънчицето, ще се усмихнем и ние. Аз имам чувството, че цялото ми тяло е спало зимен сън и сега покрай пролетните разходки последните 2 дни имам чувството, че кожата ми започна да диша. Странно звучи, ама не мога да го обясня по друг начин, като пробуждане такова.  hahaha И започнах да си мисля за козметични и фризьорски салони, че като се погледна в огледалото и все грозна се виждам.  Whistling  Mr. Green  Не се давай на лошите мисли и излизай често да разхождаш принцесата!  Hug
И как пропуснах да се похваля, че отпушихме дупето.  Mr. Green 10 дни миличката ака всеки ден по едно "бадемче" и днес вече три пъти се изходи-повечко и миризливо.  Laughing Дупенцето и чак получи кървави рагади, но ги оправих с едно намазване с ланолин.  Grinning Вече съм убедена, че догадките ни тук кое разхлабвало и кое затягало за момента не важат, всичко е от захранването и свикването на коремчето с новата храна.

Последна редакция: сб, 02 мар 2013, 18:42 от didi24

# 703
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Гале,
картоф, тиква и пащърнак съм въвела. Де да знам защо чакам, защото май всички въвеждат по 4-5 зеленчука преди да минат към ориза, пък аз само три Crazy
За ортопедични-неортопедични май точно в последно време са се сменили теориите и препоръките, както за толкова много други неща Twisted Evil Но и баща ми спомена нещо такова, когато наскоро гледах едни обувки с ортопедични стелки, останали от племенницата ми. Тя е на 3 и половина и той каза, че когато ги е носила са търсили равни стелки за тях, трябва да разпитам сестра ми подробно.

# 704
  • До морето
  • Мнения: 7 083
Диди, да и ММ така каза, че покрай мартениците съм забърсала и картичките  Laughing

Месечинке, сега ще чета, мерси  Hug

Кашпи, а зпомня, че вие всички се лекувате с хомеопатия. Стана ми интересно дали заради депресията ще ходиш при него и дали хомеопатията помага при такива състояния. За моята хомеопатка ми казаха, че можела да ми помогне за фобията с котките, ама аз още не съм я питала.

Общи условия

Активация на акаунт