Субхордален (алергичен) ларингит

  • 2 257
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Съжалявам предварително ако има такава тема или съм я пуснала на неподходящо място, но понеже не намерих друга реших да пусна темата.


За първи път се сблъскахме с този проблем на 8 месечна възраст. Лежахме в болница 3 дни. После на 1г и 1 месец след ваксината пак направи пристъп, но беше в лека форма и влизане в болница не се наложи. След това на 1г и 5м пак направи пристъп и този път лежахме 6 дни в болницата.
За този пристъп никой нищо не може да ми обясни. От болницата ни пратиха за консулт с УНГ и човека ми каза, че дори от влизане на вода в носа пак може да направи ларингит. Лекарите ми казват: "Така ще е докато порасне. Като стане на 5г ще му се правят тестове." #Crazy #Crazy
Последния ларингит се получи от една съвсем обикновена кашлица при настинка.

Някой друг запознат ли е с този проблем?

# 1
  • Мнения: 4 308
Моят син, вече е на 5. И той като при вас за първи път се разболя като беше на 8 и направи ларингит, приеха ни в болница, биеха му урбазон. От тогава почти всеки вирус минава през ларингит. Опитвах и хомеопатия, обаче изобщо не се повлия. И в други теми съм писала, че за момента най-добре се овладява от синекод /за вашата възраст мисля че капки/. Все пак лекар трябва да го предпише, ериус. Ако почне да свисти и да става сериозно положението давам капки солдесанил. Това е орален кортикостероид като урбазона, който бият в болницата. Но не се намира в България. Слава Богу в повечето случаи успявахме със симптоматични лекарства да го повлияем, без антибиотици. Друго полезно е, както предполагам знаеш: инхалация с физиологичен разтвор /без билки и етерични масла/, хладен въздух и достатъчна влажност в помещението.
Сега вече като по-голям правим гаргари, но за вас това е неприложимо, иначе ефект ние имаме.

# 2
  • Мнения: 161
При първия пристъп в линейката беше на кислород. Но при последния 3 седмици беше болен 6 дни, от които в болница. В болницата беше на 2 антибиотика. При изписването Аугментин и след като го изпи приемаше още един, но не помня как се казваше. И така за 3 седмици 4 антибиотика, направо ми се беше взел акъла. Това с инхалациите, го зная да, най-много те му помагат. Даже последния път незнаех дали ще го вземат в болницата, но бях сравнително по-спокойна. Приготвих си му багаж. Всичко необходимо, защото предполагах само по начина по който диша, че е направил ларингит. Докато първия път бях много паникьосана. Вече така съм си настроила психиката, че мога да чакам всеки един момент да направи пристъп.

Вече незнам докъде ми е дошло само по лекари да ходя от както се е родил всеки месец има някакъв проблем. То не беше тежка жълтеница 45 дена, то не беше червен пъп, червени очи, възпален пенис, болно ухо.... Абе всякакви алергии.....

# 3
  • Варна
  • Мнения: 152
С алерголог консултирахте ли се?

# 4
  • Мнения: 161
Да казаха, че още е малък за тестове. Чак, когато станел на 5 години. А даже си нямам и на идея какви са тези тестове...

# 5
  • Мнения: 18
Мили мами включвам се с надеждата да престанете да слушате нашите мили некадърни лекари, които не разбират дори защо следват медицина, за вашите проблеми лек има и той е:
1. Взимате на детето гърлен секрет и ако се открие бактерията (нарочно ще я напиша на български) хемофилус инфлуенца, отивате до най близкия специалист уши, нос и гърло да ви каже колко време да си пиете антибиотика.
Стига с тези измислени диагнози като алергичен ринит, вазомоторен ринит,алергичен ларингит и т.н. какви са тези диагнози? Диагнози на незнание и купени дипломи.
Послушайте ми има няколко вида бактерии като хемолитичен трептокок, хемофилус инфлуенца и стафилокок които тровят организмите ни съсипани от днешния живот.

# 6
  • Мнения: 4 308
tea_77 , микробиологичната посявка е важна, особено при хронични състояния. Проблем е обаче, че дълго не може да се намери "читава" лаборатория и започва едно обикаляне от врата на врата. И до последно има съмнение. Със сина ми например обиколихме пет лаборатории, докато се засече независимо една от друга в две наличието на патоген. Друг е въпроса с тълкуването на резултатите. Нямаше едно мнение как да постъпим в съответната ситуация. Бяха ни изолирали много тежка инфекция, джи пи то и УНГ казваха да не предприемаме нищо. Да не говорим, че останах с впечатление, че изобщо не му е известен този патоген и рисковете от него.  Слава Богу се оказа, че намерихме -енайстия УНГ, който с доста агресивна и дългосрочна стратегия успя да изкорени това чудо. Стана за месеци, обаче после сме пускали пет, шест посявки и са чисти.
При субхордалния ларингит нещата обаче са на алергична основа, поне според това, което са ми обяснявали. Организмът реагира на атаката от вируси с оток, който причинява стестняване на въздухоносните пътища при ларингса и състоянието е животозастрашаващо. Овладява се с антихистамини и противоалергични.
Малкият например по това го различавам дали е настинал или е вирусно. Ако ми направи на първия, втория ден ларингит - ясна работа, ако си тече носа и подкашля си е настинка и имат голяма разлика в динамиката на протичанията заболяванията.

Здрави и усмихнати дечица пожелавам на всички и без подобни преживелици!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 152
При моя син към 2 год. възраст се случи точно по описания начин. Вечер се събуди без признаци на настинка (или хрема) със спазъм на ларинкса. Трудно дишаше или говореше. В спешното му сложиха урбазон и след това около седмица останахме в болница.
Алергените може да са всякакви хранителни, прахови, полени и др. Консултирахме се с алерголог, който каза същото - правят се тестове след 5 год. възраст и то на най-разпространените алергени. При нас обаче съществува фамилна обремененост от страна на таткото. С времето и израстването на детето, като че ли спазмите не са вече толкова силни. Не сме влизали в болница втори път. Лечение.. трудна работа!
А по повод ларингита в къщи съм прибрала всички плюшени играчки, вълнени и мъхести тъкани. Много разходки и често проветряване. С друго не мога да помогна.

Общи условия

Активация на акаунт