Нека бъдем здрави и добри, та МАЙско сладко бебенце да се роди!

  • 25 037
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Добър вечер!
Аз също днес ходих на ЖК-всичко е наред, само дето ми изписаха малтофер. Бебчо отговаря по ехограф на 30 седмица. Лекарката каза, че е категорично против да насрочвам секцио повече от 10 дни преди термин. Момичета, отивам да се излегна, че доста се поизморих - лека вечер   bouquet

# 676
  • Мнения: 1 350
Мон, и аз усещам хълцането така, при малката беше малко по-различно.
но е такова, може да хълца и по 40-50 мин.

растат бебоците, браво.

както писах за тоновете - всеки път док ми ги гледа на ехограф, не плащам.
запис за първи път в петък ще правя.
но на частно, при док ще ходя той да ми ги прави.
иначе в МД е 15 лв записът, но понякога мноого се чака, че са само 2 места.
и около 40 мин... Crazy
та така.

направила съм новата тема, в профила на май2013 е. като дойде време, само една-две козметични грешки имам, но се оправят лесно Wink

# 677
  • София
  • Мнения: 484
Момичета ,направо ви завиждам  18-20 април за раждане  звучи страхотно.  ние сме с термин 23.05 с тенденция ,ако всичко е нормално и бебка се обърне  да пренося 1-2 седмица , което вече отива към края на м. май  #Crazy.


 Относно шишетата аз съм се насочила към Нук , за козметиката още не съм решила

# 678
  • Мнения: 18
Аз да подхвана пак старата песен на нов глас. Днес в Кауфланд видях, че гела Персил е на промо 1.5л. за 7 и нещо лв. и се сетих, че бяхте казвали, че го ползвате за децата. Ама се чудя дали за новородени става, все си мисля, че е силен. Мислите ли, че няма проблем да се ползва?  newsm78 newsm78

# 679
  • Мнения: 173
Didoliniq,не съм супер наясно, ама защо да не става.Мисля, че момичетата бяха споменали конкретно Персил сензитив, мисля, че той е за мъниците.Ние вехме малко Тео бебе, ама да си призная не съм очарована как мирише.Ще видим как е като изпера количката, че тя май май ще е първа.
Аз снощи изобщо не можах да спя, много ме боля коремът, не бяха контракции ми май по-скоро бебка се беше наместила по някакъв по-крив за мен начин и ме болеш, точно както ако си тичал много и си се изморил нали знаете (ама само как го описах и аз) и ми се гадеше и коремът ми гори направо от този обрив Sad. Утре ще видим доки какво ще каже, тези дни се мажа малко със зехтин, че пък като не съм се мазала цяла седмица и ми е супер изсъхнала кожата

# 680
  • Мнения: 21
А,какво е мнението ви за пер препарат Сано ?

# 681
  • Мнения: 1 350
добро утро Simple Smile
naninа, сигурна съм, че обривът съвсем ще изчезне дни преди раждането или след него веднага, ако не и по-рано.
може би е от хормони.
на мен дни преди раждането ми се появи ситен червен обрив отдолу около ср,устни нагоре към корема 3-4 пръста, много странно беше как се появи и изчезна, док ми изписа тридерм крем, каза че е нормално това да се получи, от второто намазване изчезна, а МБ беше чиста, ..., просто ми обясни, че е от хормоналните промени.
дано мине бързо, досега док виждал ли го е?

djuliani, за сано максима вече чувам, че много го харесват за бебо.
а за тео бебе има с алое, има с лайка, мен лично ми харесва как мирише праха в картонените кутии, тоочно на бебе  Heart Eyes в началото ползвахме картонените кутии, сега вече и найлоновата опаковка Simple Smile
и мен сега ми е едно такова кисело на вкус, не знам какво да хрупна...
с малката лепим и режем, така че продължаваме.
мисля да е пусна чак понеделник на градина, и без друго не е пропускала от септември ден, малко с мен да е, така или иначе си взех седмицата отпуск цялата.

хубав ден от мен и късмет на прегледите!  Hug

# 682
  • Мнения: 0
Аз да подхвана пак старата песен на нов глас. Днес в Кауфланд видях, че гела Персил е на промо 1.5л. за 7 и нещо лв. и се сетих, че бяхте казвали, че го ползвате за децата. Ама се чудя дали за новородени става, все си мисля, че е силен. Мислите ли, че няма проблем да се ползва?  newsm78 newsm78
Добро утро!
За праха за пране- аз си купих Персил сензитив, но като се прибрах вкъщи и прочетох, че е за бяло пране. Не посмях да изпера цветните дрешки. Купих Тео бебе за тях, изпрах ги, обаче за мен е силно ароматизиран и ме хваща алергията, аз съм си и в сезон на алергии, но все пак от бебешките очаквах почти да не са ароматизирани.Sad

# 683
  • Мнения: 173
Jos, не го е видял още, утре съм при него и ще видим- то е комбинация от ситен червен обрив и едни големи лилави петна и всичко се бели Sad Дано не са стрии- ама не приличат мн мн де.
За тео бебе- и на мен нещо ми идва силна миризмата, ама мама каза , че като родя и няма д ами мирише на нищо толкова вече Simple Smile

# 684
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Момичета ,направо ви завиждам  18-20 април за раждане  звучи страхотно.  ние сме с термин 23.05 с тенденция ,ако всичко е нормално и бебка се обърне  да пренося 1-2 седмица , което вече отива към края на м. май  #Crazy.
 Относно шишетата аз съм се насочила към Нук , за козметиката още не съм решила
kanye, и аз така се чувствам  Shocked С миналата бременност пишех в юнската отчетна, та водех парада обще взето с още 2-3 мами, а сега съм на опашката. Ама, важното е всичко да върви като по вода  Praynig за всички ни. И моят бебок е седалищно за сега, което е вреда на нещата, но аз съм с диоптър 7.00, та секциото ми е ясно.
Относно шишетата да ви кажа много се колебая - Никола го кърмих изключително до 5 месец и от шише нямах нужда, освен в единичните случаи, в които се е налагало да ходя някъде и да го оставям на мама, но тогава наставаше суматоха, защото той не искаше шише. Аз го кърмех със силиконови зърна, че още от първото му слагане на гърдата в АГ ми направи синки, толкова беше лаком  Heart Eyes Бибероните пък бяха каучукови и може и заради това да не е искал шише, знам ли.
Със стерилизатора на Чико вървеше и шише, та такова ползвах. Също и тези от помпата на Авент. Но това беше вече след 5-6 месец. После съм вземала и от тези преходните на Нук -също много ги харесах.
Ох, олях се, днес  Blush
didoliniq , лично аз мисля, че трябва да си вземеш препарат за бебе - по-щадящи ще са към бебешката кожа  Peace
djuliani, Сано-то е чудесно според мен, особено БИО-то - то ни спаси, когато Ники беше с дерматит. И без омекотител, категорично.
jos, и моят син е в къщи, но с тати. Мама още удържа фронта, въпреки че, към разболяване отивам. От сутринта ми е едно такова хремаво ...  Cry
nanina_87_ , стискаме палци  Hug

 

# 685
  • Някаде там
  • Мнения: 245
И аз кърмех дъщеря си до 10 месец и не съм ползвала шишета. Имах само едно за вода - мисля, че беше на НУК.  И сега не мисля да купувам предварително.
Тео бебе беше първият прах, който купихме, но го спрях на второто или третото пране именно поради силната миризма. А персила с алое вере си го ползвах за бяло и цветно и не съм имала проблем. Омекотител не съм ползвала докато не стана някъде на 1 година. За Сано и аз съм чула,че е хубав и ще го пробвам.
JOS, благодаря за книгата. Ще я потърся.

# 686
  • Мнения: 38
Привет и от мен,мили4ки  Hug
Нанина,ще мине обрива,важно е вси4ко да е оки с бебка,другите подробности не ги мисли!
за прахове-в Бг съм ползвала Тео бебе и много не съм о4арована,но явно другите са ужасно скъпи  Crazy
аз ве4е си изпрах кош4ето за колата и коли4ката,сега съхнат на парното  hahaha
приготвихте ли си багажа за болницата?То за някои има доста време още де  Peace аз сложих няй необходимите неща ,мисля и за бебко да сложа в друга 4анта някои дрешки  Peace
Ве4е се 4увствам огромна,тежи ми ,като се видя в огледалото съм като пингвин  Joy ина4е си се радвам на големият тумбак  Hug да расте бебко само и да стои на топли4ко още !!! Hug
Kayne,cigarette,не бързайте,така или ина4е времето минава ! Peace тъкмо да се стопли хубаво и да става за разходки  Hug

# 687
  • Мнения: 18
Нанина, това с тези странни болки  може да е от притискане или разширяване. При мен от единия край като започне едно протягане на дребното и като ме подпре под ребрата и изпитвам ужасна болка в черния дроб, направо съм си пред умиране и ребрата ми натиска. Така че при теб бебка може да се протяга на длъж и шир и от това да е, не се притеснявай.  Hug

За шишетата и аз твърдо съм се спряла на НУК стъклените. На Авент също ми харесват, но стъклените са им ужасно скъпи, а не разбирам защо, освен че дизайна им е сладък, ама и на Нук не са лоши (поне едните от тях). А и бибероните им са ортодонтски (единствените с такъв лиценз, доколкото знам) и трудно се смуче от тях, което не би трябвало да пречи на кърменето, като при другите шипета от които направо тече млякото.

# 688
  • Мнения: 151
Прах за пране съм ползвала Тео бебе в картонена опаковка с каката, после преминахме на пластмасова опаковка  и сега мисля да го ползвам..доволна съм като цяло. Нямам наблюдения върху другите прахове и немога да помогна
Jos, цяла седмица отпуска ..супер..моята отпуска мина в грижи за каката, когато беше болна от грип и сега трябва да устискам до 45-ден преди раждането
Вчера консултацията за избор на екип мина много разочароващо за мен. Не искам да  ви отекчавам, но пък може някой да е преживял подобно нещо и да даде съвет или пък да има впечатления от този доктор
Скрит текст:
Миналата седмица се разбрах по телефона с д-р Дяволов, който изражда в МД да мина вчера евентуално да се запознаем и да видим дали може да ми поеме раждането с избор на екип. Избрах точно нещо, защото много го хвалят във форумите на бгмама. Посрещна ме с една отекчена физиономия " Кажете". Казах му, че става въпрос за израждане и че сме говорили по телефона. Въздъхна, физиономията му стана още по отекчена и заби поглед в пода. Е..не съм очаквала да стане и да ме разцелува, ама все пак..при платена консултация..Създаде ми усещането, че съм натрапник и наглец. Казах му че си нося всички изследвания до момента и да ми каже какво го интересува, за да се запознае с бремеността ми. И той..нищо Shocked Като че ли участвах в някаква анкета: " И кой ви каза за мен?" " И защо не си раждате пак в Шейново?" " И там при кой раждахте?" " И защо сега пък избирате екип?"' И защо така решихте че ще е голямо бебе" и т.н. Сега съм в голяма дилема, мога или не мога да се доверя на този човек в чието присъствие не се чуствам изобщо добре.
Имам въпрос към мамите, който са ходили да се уговарят за раждането с доктор, който не им е водил ЖК. Поиска ли ви някакви изследвания? Какво ви попита за да се усведоми за текущото ви състояние?
Отгоре на всичко ми каза, че бебето е седалишно..и мисълта, че има вероятност и да не мога да родя нормално, както много бих искала ме доразби след вчерашния преглед
нанина- успех с прегледа, не звучи сериозно..дано всичко е наред Hug
Понеже кърмех дъщеря си до 1 година и 5 месеца не съм ползвала шишета ежедневно. И аз като Елисандра и Цигарете имах две шишета за спешни случаи да наточа малко кърма, ако ми се налага някъде да отида без детето..И сега ще купя 1-2 шишета..да имам за всеки случай..Нук или Авент незнам още ..С каката бях на Авент:peace:
Багажа за болница не съм го приготвила. Приготвила съм списък, ще го стегна до 10-тина дни Peace

# 689
  • Мнения: 151
И аз като стоя по дълго време или ходя почва да ме боли ниско долу..но като се хоризонтирам болката отшумява та си мисля, че просто трябва повече да се пазиме и да си почиваме Peace

Общи условия

Активация на акаунт