Нека бъдем здрави и добри, та МАЙско сладко бебенце да се роди!

  • 25 062
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2
Привет мили майчета Simple Smile
Най после намерих време да ви изчета, от вчера съм си в къщи понеже ме е хванал ужасен грип и прочетох всичко което сте писали.
Т.к. аз за първи път ще раждам много ми е полезно да ви чета, ще ми бъде от полза всичко.
За раждането аз съм решила да е нормално, стига да е наред всичко и малчо да се обърне правилно.
Дори съм се уговорила с лекаря, който ще ме изражда. Майките от Варна решили ли сте вече къде ще раждате, да споделите, аз мисля в АГ при Георгиев.
Jos благодарско за подробното описание за дишането, ще го прочета няколко пъти и се надявам да не забравя как трябва да е като започне болката, по принцип не съм от тези дето се оплакват ама знам ли какво ще стане. Само бебо да е добре, аз ще търпя. Мисля и без упойка да е че казват че не се усещали много контракциите, не знам дали е така.
Да си изкарате безпроблемно малкото дни до края, а аз ще гледам по редовно да ви чета  Hug

Здравей
vivviann Аз мисля да раждам в ОБ на случаен принцип без избор на док и екип.
Колкото до упойките - бих се възползвала от всякакъв вид упойка без епидуралната( нямам чак такова огромно доверие на нашите БГ доктори за да дам да ми я сложат при положение,че има 20% риск да ме осакатят за цял живот )
Много ме е страх от това което ми предстои,двойно повече ме е страх от игли,прага ми на издръжливост на болка не е от най-ниския,но е нисък причернява ми и припадам от кръв  ooooh!
направо не ми се мисли какво ме чака  ooooh! искам по- бързо да идва и да заминава  Whistling

# 661
  • Мнения: 76
Борил, щом и ти си се записала за 27.03 на отворените врати в Шейново, значи може заедно да отидем. Жената каза, че около 13:50 трябва да сме там. Като наближи датата ще се доуточним.

# 662
  • София
  • Мнения: 4 884
Това за епидуралните упойки е пълна глупост,няма риск да ти се случи каквото и да било,освен да спре да те боли,а още по-малко пък рискът да е 20% Laughing

# 663
  • Мнения: 2
Това за епидуралните упойки е пълна глупост,няма риск да ти се случи каквото и да било,освен да спре да те боли,а още по-малко пък рискът да е 20% Laughing

Извинявам се в такъв случаи  Embarassed
Явно информацията ми е грешна...... newsm78

# 664
  • Мнения: 62
Борил, щом и ти си се записала за 27.03 на отворените врати в Шейново, значи може заедно да отидем. Жената каза, че около 13:50 трябва да сме там. Като наближи датата ще се доуточним.
Идеално!

# 665
  • Мнения: 1 350
днес бях на ЖК, ок сме засега, дано и занапред да е така.
от петък започваме запис на тоновете, дойде и това време  ooooh!

гледаме се с малката, сега е добре вече, за гърлото, че след Т й беше възпалено, давах сок от черна ряпа, издълбана вътре с мед, правих й два пъти изварен компрес и вече е спокойно гърлото.

книгата е от поредицата Книги за родители на изд. Слънце,
"Аз съм бременна" на Ален-Пиер Вател и Сандрин Жерен. книга 2, книга 1 е по седмици.

didoliniq,  при мен слизестата запушалка падна след като ходих до тоалетната и усетих после нещо - погледнах на гащите имаше слизесто-розово-прозрачно колкото една с.л.
преди това бях на преглед, 4 см разкритие имах към 13 ч. тапата падна към 17ч.
бяха започнали контракции, които засичах.
така че всичко е индивидуално, водите и на мен ми ги спукаха в болницата при около 7см.
ако усетиш нещо необичайно, различно от досегашно течение, ако имаш, се обади на док.

довечеа ще правя тема, ако успея ще пиша и ще я пратя като НОВА тема в съобщенията на МАЙ2013.

# 666
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Моята бебка или се смля да хълца от вчера насам или не знам какво става ... вече взех да се шашкам чак  Rolling Eyes

Усещам едни равномерни потрепвания, мога да го оприлича с пулсираща вена или нещо подобно, усеща се на равни интервали ... продължава от няколко минути до 10-20мин ... по няколко пъти на ден и вечер. Като си сложи някой ръката на корема ми, пак се усеща, чак се вижда как потрепва и подскача ритмично...

И със сина ми съм го изпитвала, нормално е, просто се шашнах, че е страшно често последните дни и по много време...

Някой да има подобни усещания...?

п.п. и ми много горещо, не се издържа направо ... ooooh!

# 667
  • Мнения: 22
Аз днес бях на 3-та ФМ  Simple Smile Та да се отчета: Бебочка е 1900 гр. с големи бузи и косми по главата (както се изрази док.)  Mr. Green Седалищно е, но няма значение, аз ще съм секцио, което е определено за 30 април (живот и здраве) От 34 г.с. започвам да ходя на запис на тонове.

Мон аз имам същите усещания и то напоследък доста често и днес питах АГ и той каза, че в моя случай (седалищно бебе) като хълца се получава като тик и ме рита с крачето ниско долу  Crazy

# 668
  • Мнения: 173
Ванила, браво, много сте големи . Hug Hug Hug
Мон, според мен си е хълцане и е нормално, не се притеснявай, добре си е малката сладурка  HugБаткото как е? По- добре ли е вече?
Мале , като гледам как са Ви назначени вече горе долу датите за секцио и ми се струва тооолкова близо Simple Smile Само да сме живи и здрави всички и малките ни съкровища Praynig Praynig Praynig Praynig
Аз нямам търпение да дойде четвъртък , да ида при доки , вече едвам издържам Simple Smile

# 669
  • Мнения: 0
Здравейте майчета,
Аз днес след 17-тият или 20-тия опит да се свържа с регистратурата на Токуда успях да си запиша час за д-ра, който си избрах за раждането и се успокоих като че съм родила вече Simple Smile На 18 април ще ни е първата среща.

Vanila синът ми е роден на 30-ти април и много си я харесвам тази дата. Ако се случи да раждам секцио и ме питат коя дата искам, ще си избера отново 30-ти, че иначе ще празнуваме рожденни дни през 3 дена: таткото е на 27-ми, баткото на 30-ти, аз имам имен ден на 5-ти май и бебока ако се намести на 8-ми ще са двуседмични празненства в нашето семейство Simple Smile

# 670
  • Мнения: 2
Моята бебка или се смля да хълца от вчера насам или не знам какво става ... вече взех да се шашкам чак  Rolling Eyes

Усещам едни равномерни потрепвания, мога да го оприлича с пулсираща вена или нещо подобно, усеща се на равни интервали ... продължава от няколко минути до 10-20мин ... по няколко пъти на ден и вечер. Като си сложи някой ръката на корема ми, пак се усеща, чак се вижда как потрепва и подскача ритмично...

И със сина ми съм го изпитвала, нормално е, просто се шашнах, че е страшно често последните дни и по много време...



Някой да има подобни усещания...?

п.п. и ми много горещо, не се издържа направо ... ooooh!


Здравей Мон

И аз имам такива усещания,даже преди няколко дни бях попитала тук дали някоя мама има нещо подобно Simple Smile
Нашата бебка също хълца (подскача)  Laughing само че не толкова често както при теб , аз го определям нещо като сърдечен пулс но мн забвен и на равен интервал от време тупти ,като продължава до 5 мин макс
При мен има и друго от време на време усещам едно като потрепване и треперене,както като се протягаш,изтягаш като ти потрепнат мускулите  Thinking Не знам какво е   newsm78 ,дано да е нещо нормално Simple Smile
Утре сме на Жк,ще видим док какво ще каже Simple Smile
Поздрави  Peace Hug

# 671
  • Варна
  • Мнения: 478
Момичета,записите на тоновете на ЖК ли ви ги правят и безплатни ли са?

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, и това другото - сякаш ѝ потрепват мускулите вътре го усещам ... в началото бебчетата като се родят точно такива движения правят и на яве...

Някъде четох чак, че било хубаво бебчето да хълца, защото така си правело дихателни упражнения ... не знам така ли е, но поне не е вредно.

Просто при мен много често взе да се случва...
Ще питам и аз АГ като отида колко често е нормално да го прави...

Момичета,записите на тоновете на ЖК ли ви ги правят и безплатни ли са?

На мен - да, аз още не съм тръгнала де, но така разбрах, прави ги сестра, не лекар. Аз основно на прегледите разчитам.

# 673
  • Варна
  • Мнения: 478
Защото при нас разбрах,че се правили само в болницата и то срещу 20лв.Да кажат и другите мами от Варна,дали знаят нещо по въпроса.

# 674
  • Мнения: 2
Защото при нас разбрах,че се правили само в болницата и то срещу 20лв.Да кажат и другите мами от Варна,дали знаят нещо по въпроса.

На мен ми правеха записи сутрин и вечер като лежах предния месец в ОБ за задържане.
За други записи нищо не са ми казвали.... До колкото съм успяла да огледам 2та кабинета на док където ме е преглеждал не съм видяла такава джиджавка за запис на тоновете на бебчетата
Надявам се утре на ЖК да ми даде повече информация от тук на татък какво ме чака,като на колко време ще ходя на ЖК,дали трябват някакви изследвания,по специални прегледи  и тн.
Не съм ходила до сега на отворени врати,не знам как протича една такава среща... искам ми се да отида,в същото време ме  е страх и не искам да знам какво ме чака,единствено си взех списъка на ОБ  за родилното и това е  Embarassed Grinning

Общи условия

Активация на акаунт