Времето минава, МАЙчето расте, пролет наближава, ставаме на ДВЕ!- 22

  • 62 780
  • 731
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 669
Хоупче, аз затова съм стиснала палци на всички възможни крайници, че ние сме в края на април и ще е в заведение на открито...Засега. Ако синоптиците кажат друго  Tired нямам резервен план Tired Tired Tired

# 256
  • Мнения: 451
И аз се оплаквам с моите 200, които ще стигнат за всичко. Парти центъра, тортата, родителите и облеклото на рожденичката. Даже и за подаръка може да останат.

е,нЕма такава икономия,браво  Joy

# 257
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Еми 100 лв е детския кът за децата (15 деца). 30 лв. е тортата, 50 лв. слагам за родителите в детския кът и някаква рокля от 20-тин лева. Толкова.

# 258
  • Мнения: 451
Еми 100 лв е детския кът за децата (15 деца). 30 лв. е тортата, 50 лв. слагам за родителите в детския кът и някаква рокля от 20-тин лева. Толкова.

а на мен само подаръка ми е 250 лв. Whistling Mr. Green

# 259
  • Мнения: 1 669
А аз за подарък не съм мислила ooooh! Знаех си, че съм пропуснала нещо Mr. Green

# 260
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Лусинда е решила да вземе в крайна сметка кола на Мистър В.  hahaha

# 261
  • Мнения: 331
Аз подаръкът и тортата  не ги включвам в калкулацията  Whistling
Абе, важното е децата да са щастливи  Hug

# 262
  • Мнения: 660
Хора, за какви цифри говорите?! Shocked И това в България?! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Тук за рождения ден на Рая за 9 деца с детско меню по 2 питиета на дете, вход за тях, дребна играчка за всяко дете и голям подарък за рожденичката и неограничено време в детския център платихме 90 евро. За родителите поръчахме кой каквото иска от бара и ресторанта, ама те не ядоха изобщо, само пиха по нещо - за тях платихме още около 40 евро и това беше. Тортата си я правих аз и не съм смятала на каква сума възлиза, ама не вярвам да е много. Та цялата галимация преко сили излезе 130 евро. За какви 500 лв и то без подаръци и торти говорите...и кво разбират децата за тези пари се чудя?!?! newsm78 newsm78 newsm78

На Нико празникът ще е по същата схема...само дето детският център ще е друг - с атракции навън и вътре, според атмсферните условия. Sunglasses

# 263
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
При нас пък няма хубави детски центрове Confused. Партитата в детските центрове са 2 часа, час и поливна игра и половин час ядене на парче или две пица, пеене хепи бъртдей и торта.
Най посещаван е ChukECheese, забавлението за децата е игра на ротативки, събиране на талончета и взимане на болкуче срещу събрани хиляди талончета Confused. Цената е около $15 на дете, включва определен брой жетони за игрите, парче пица и лимонада, за възрастните отделно се плаща.
Другото е зала в която се провеждат тренировки по акробатика и гимнастика. Партито включва беснеете на децата из залата час и половина, почерпката осигуряваш сам, цената е $200 за дестина-петнайсе деца. На Соник ѝ харесва там, но нещо на мен не ми е по сърце.
Има и боулинг партита за малко по големите пак е $15 на дете, включва парче пица и сок, след час и половина игра.
Сигурно има и други, но не ги знам, били сме канени н партита само на тези места, всъщност на първото най често.

В по големият град до нас има такива, ходили сме там когато е било лошо времето да си играят децата(хубавото е че плащаш $8 на дете и играеш неограничено време, а  в тези с по големи пързалки и ние сме играли, има интернет  и телевизия, можеш доста време да утепаш там), лошото е че н повече от 40 мин път от нас и не става за парти Confused

Няма много голям избор, може би защото сме в по малък град, на топло сме и има доста партита по парковете, там времето е разделено на до обяд и след обяд, като плаща за ползването на навес с масички(малък за около 25 човека е $30, голям за до 100тина е $100).

Оплаках, се , ожалих се , в крайна сметка детето ми има РД след една седмица, а аз нямам ясна визия какво точно ще се случи и къде............ мам**** му #Cussing out

# 264
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359


Оплаках, се , ожалих се , в крайна сметка детето ми има РД след една седмица, а аз нямам ясна визия какво точно ще се случи и къде............ мам**** му #Cussing out

На същият хал съм...само дето моето е след броени дни Tired
В крайна сметка....дядото реши пързалка да му подари...ние къщичка за двора Wink

# 265
  • Мнения: 15
Здравейте! Малко се поизгубих и съм пропуснала доста писания.... Но имахме приключения  с "11-та сливица" и диагнози изискващи поставяне на макарички в ушите, астма и т.н..... и след голямо тичане по доктори 2 седмици се оказа, че детето е добре и няма нужда от разни операции и интервенции...  Simple Smile

Виждам, че готвите Рождените дни вече! Аз реших да празнуваме в Монтана при баща ми. Ще събера  племенниците в двора, ще направя сандвичи и торта и така.... Миналата година на Алекс така му направих Р.Д. -то и стана супер. Бях взела един пакет 100 балона украсих двора, останалите надух и вързахме с една мрежа на високо и им ги пуснахме като изненада Simple Smile Пусках им музика и си правихме разни игри Simple Smile

Интересна идейка за торта си намерих тук
 
Подарък още на съм измислила... Simple Smile

И не се плашете толкова, няма много време, но пък сме изобретателни, все ще измислим нещо! Simple Smile Crazy

Сега ще чета назад, да не пропусна нещо!

# 266
  • Варна
  • Мнения: 302
Здравейте, минавам да ви кажа как мина консултацията ни с психолог.

Общо взето на дЯтито нищо му няма /виж, за майка му въпросът е спорен/ Laughing. И все пак са си били основателни притесненията, защото малкото думи, които казва и фактът, че не свързва две думи може в някои случаи да означава, че има проблем. В нашия случай обаче не е така, според психоложката детето си се развива съвсем нормално, даде ми някои насоки за игри и какво да променя, че да му помогнем малко да проговори. Общо взето каза да правим разни неща за фината моторика, защото помагали и за речта, от сорта да пресипва с лъжица орехи (а след това по-дребни неща - боб, леща, ориз) от една купа в друга; да смеся примерно в една купа шишарки и кубчета и да го накарам да ги раздели по вид в две купи. Каза ми като му казвам дадена играчка какво е, да я доближавам до устата си, за да му привлека вниманието към устата и да вижда как се мърдат устните за изговаряне на думата. Също ме посъветва да скрия поне половината играчки, а останалите да ги подредя по вид - колите на едно място, пъзелите на друго, конструкторите на трето, за да знае мястото на всяко и да не се разсейва от много неща. За книжките ми каза да избирам книжки с по една картинка на страница, пак от гледна точка на концентрация върху едно нещо, а не сто. Споделям, защото може на някого да му е полезно.

За цени на РД говорите - нашият предполагам ще излезе около 300 лв. без подаръка и тоалета. Няма да го правим в детски център, а в една сладкарница, която се намира в огромна детска площадка. Ако е хубаво времето, ще сме навън, ако е лошо - ще сме вътре. Тортата ни струва 65 лв., иначе се очертава да сме 15 деца и още толкова възрастни, та предполагам с почерпката и някоя друга украса ще чукнем 200-300 лв.

Подарък ще вземем колело за балансиране, само че той ще бъде сигурно от гостите, по принцип тук компанията майки, с които се събираме така практикуваме за РД - събират се пари и се купува нещо голямо на детето, каквото реши майката, така се избягва моментът с трупане на излишни играчки. Не знам обаче от нас какъв подарък да му вземем newsm78. Мислех да взема някакъв комплект инструменти, ама той ММ има от своето детство запазени 3 такива, много хубави /имам чувството, че на ММ не са му давали да си играе с играчките, защото всичките му играчки са ужасно запазени, прилежно прибрани в кутиите си, без нито една липсваща част/. Та не знам какво да е, май имаме всичко, пък и както споменах по-горе, не е много удачно да трупаме прекалено много играчки.

# 267
  • Мнения: 451
Мария,тенкЮ че сподели тук такива подробности,които за мен лично биха били доста полезни Hug

а,че Вальо е У ред,никога не съм се съмнявала  Naughty явно с моя се конкурират по мързел,щото скоро те четох,че мислиш,че памперса ще махнете последни,но мисля,че забрави нас Mr. Green абе сЯ като се замисля те и майките им са достойна конкуренция в тва отношение   Joy

бтв,нашите играчки с брат ми са също много запазени  Wink и честно казано сега като гледам В. как ги троши след Х на брой години...ми става Уеко кофти Close ооох,не знам луда нация,лудо поколение.... Crazy

душе,още предният път щях да ти предлагам за подарък на Боря пързалка(не за друго,ами щото имаш къде да я кюхнеш),ама виждаш ли дядото ме изпреварил,ама поне мислим по един и същ начин Laughing и сЯ кат се замисля не само в тва отношение сме единомислещи  Mr. Green

Нандьо,четЪ те,четЪ те и не разбирам що се оплакваш - имате един вагон забавления там,само кеша ти трЕбЕ Wink айде,че нЕмаш време - РД на Мончо чука на вратата Naughty
Скрит текст:
баш на нейния РД имам едно изключително важно изследване и много се надявам да ми донесе късмет това любимо дете Praynig

аз съм почти готова - няма да имаме тематично парти,отиваме - кръщаваме се и оттам ядене и пиене на ресторант с детска площадка Peace тортата е заръчана,заведението е запазено,лошото е,че за кръщенето не могат да се запазват часове предварително и дано не издухаме супата накрая,та в общи линии ми остава да се приготвя за купон Sunglasses
ааа,всъщност подаръка на В. все още не е наличен,ама имам предимството,че все още мога да не се съобразявам с датата,с оглед,че нЕма кой да ме разкрие Mr. Green

п.п.моля се за градация в дневните Т в следващите дни Mr. Green

# 268
  • Мнения: 5 622

 В каква рожденденска еуфория ви заварвам, браво  Hug

Но като гледам какви цени споделяте и направо се оцъклям! Липсват ми приятелите и всичко мило, българско и родно, нооо..там не се живее  Stop Тук пък всичко е достъпно, животът е по-лесен, уреден и хубав, но..на мен ми е скучно, защото не е това, с което съм свикнала 30 години преди да дойдем тук..
Няма угодия  Confused

Гледам Нанди говори за Чъки Чийз заведението, ние не сме ходили никога там, но прекрасно го знам, сякаш не бих направила и РД парти на такова място, не е моето заведение, просто.

Ние ще сме си у нас, най-близките ни хора- приятели и комшии, все Българи..евентуално. Казвам евентуално, защото за разлика от вас, аз никак не съм така еуфорична, но все повече ми се струва, че грешката е у моя телевизор  Confused  Confused  Confused

Нанди, това, за което говоря, тези научни експерименти с деца, не съм ги гледала на клипчета, а в научно популярни филми по ТВ. Едното беше, например с малки бебета около 8 месечни, които все още пълзят. Показват им едно място, което е като пропаст между два бряга и ги пускат да видят дали ще пълзчт там или ще ги спре опасността. Като преди това, разбира се покриха тази пропаст с нещо като плексиглас. Тоест децата виждат пропастта, но тя е безопасна. И бебетата НЕ преминаха, не пълзяха върху плексигласа, въпреки, че ги окуражаваха, с което показаха, че те имат представа от височина и правилна преценка за реална опасност.
Гледала съм и подобен експеримент с деца оставяни сами като им се казва да не гледат какво има под един капак (изпитващият излиза от стаята) и като се връща ги пита дали са видяли и тези, които погледнаха (99.99%) всички излъгаха, че не са гледали и не знаят какво има под капака. С това казаха, че е напълно нормално за децата да лъжат (но бяха по-големи, не бебета) и е част от тяхното развитие, не бива да се счита за провал във възпитанието и е период, който ще отмине и, че те няма да разберат разговор на тема " Да се лъже е лошо"..

Ей такива неща  Wink

Сега пак на темата за РД:

Както споменах и преди първите три РД на Габ, в БГ ги правихме на заведение, ресторант (този, в който ни беше сватбата, любим ни беше, освен това затваряха залата само за нас и беше достатъчно голямо за да играят децата, ставаха супер купони!), та по спомен плащахме около 300 лв тогава, като това включваше менюто- някакви хапки асорти и пиенето (безалкохолно), даваха ни да си внасяме алкохола. А който искаше бира, доплащахме на място.
След това започнахме да правим рождените дни в къяи на двора. До скоро дворът беше много хубав и добре озеленен, но сега вече като ни няма, всичко е западнало, тревата не е така добре поддържана, гъста и зелена каквато беше, но пак правя всички партита на двора. Така хем децата има къде да играят, хем храната е изобилна, пиенето също, хем не ни ограничават откъм време, хем излиза най-изгодно  Wink

Подаръци не съм мислила още..Всичко имаме, от нищо нямат нужда моите момчета, та не знам..

# 269
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Ко да ви пиша, нищо ново не се случва, обаче ми се пише, та шЪ мЪ търпите и ш'ми четете безсмислиците Mr. Green

Херич, хубави подаръци сте избрали, сигурна съм че ще пада игра и с двете съоръжения Hug

Мария , благодаря и аз за споделеното Hug, винаги е хубаво да си свериш часовника и да краднеш малко идейки Wink

Лусиндова,
п.п.моля се за градация в дневните Т в следващите дни Mr. Green
, аз се моля за обратното, ама секи му с проблемите си Whistling
Скрит текст:
дано всичко е наред Praynig Hug

Бубе, това с пропастта, страшно и интересно едновременно, интуитивни същества са бебоците Simple Smile.
С подаръците на децата ми е до болка познато като се замисля големита неща(кухнята, колелетата, скутерите, ролерите на Соник, пързалката, къщата с пързалките......) сме ги взимали без повод, просто когато нещо ни попадне изгодно им го взимаме. Сега се замислих че Соник например няма нещо което да иска, т.е. за което да мечтае, просто няма вещ която да иска да има. Затова за празници получават нещо дребно, което така или иначе омръзва на третия ден Confused

Общи условия

Активация на акаунт