Времето минава, МАЙчето расте, пролет наближава, ставаме на ДВЕ!- 22

  • 62 729
  • 731
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 669
Привет...Писали, писали, писали..Ми да се включа и аз

п.п.аз съм ви заръчкала за тия РД,ама сега се сещам,че повечето сигурно сте месец след нас и едва ли още ви е дошло до д-то Mr. Green

С Неллито ги обсъждаме от около месец в скайпа Mr. Green Има и по-зле от теб  Sunglasses
Тъй, за РД при нас се очертава 90% парти извън София...датата е една такава - понеделник, работен, преди почивните дни за Великден и първи май...Повечето от приятелите ни ще слеят отпуски и няма да са в града. Освен това, най-вероятно след 20 април започваме ремонта, за да може и ММ да се възползва и с по-малко реална отпуска да свърши повече неща...Та, аз съм готова с темата на партито, с визията на Аля, с идеята за поканите и тортата също съм почти готова. При нас ще е така - преди обед ще се съберем с майки и деца в заведение (надявам се на открито, в парка), там ще обядваме, ще разрежем тортата (направена от мен), и кой от къде е. След като се събуди малката от следобедния сън - отиваме на гости на баба ѝ (свекърва ми), която ще е подготвила терена за празнуване с роднините. Меню - не съм го мислила още, ама то не ми е и най-важното Wink Детето ще е с 2 купона- с деца и с бабите си, които много обича, а аз изобщо не мисля да се побърквам да посрещам гости на чужда територия,  смятам да се забавлявам Simple Smile
Сега, това балансиращо колело много го искам и аз, обаче не мога да убедя ММ и това е...Той иска колело с педали и по този въпрос не можем да постигнем съгласие Shocked От колата се отказах аз отдавна - едно заради парите (които нямаше да дам аз, но все пак сумата е безобразна) и второ - заради носенето...Защото моето дете излезе ли навън няма прибиране...От мен се очаква само да ходя след нея, да и нося играчките, катос е измори да ми казва Гуушиии!, да я понося колкото и се иска и после пак от начало...А на мен вече много, много ми тежи бе хора, само аз ли съм така. Тя е от категория "буболечка", обаче май и аз съм от нея...Та се получава конфликт на интереси Simple Smile

# 136
  • Мнения: 660
Балансиращо колело и аз ще взимам. Дайте идеи от къде , каква марка и т.н. Май на Кетлер били най-добри  Thinking

В другата ми отчетна много хвалят Пуки-тата и то за наборчетата на Рая. Нико има мотор за сега, който е на същия принцип и той кара успешно. Като поотрасне още ще му вземем и колело, но може би чак като тръгне на детска - да си ходи с него. Mr. Green Та исках да ви кажа, че страшно са доволни всички от Мисто http://misto-bg.com/index.htm
 Макар да не е магазин, а склад собственикът бил много точен и вади нещата, сглобява ги набързо (ако ги няма сглобени), за да може детето да го тества и да реши кое би пасвало най-добре. Peace Много от тях са си мислили, че по-големия модел би бил по-добър за конкретно дете, но когато се пробва се оказва друго, така че пробата може да е от изключителна важност. Дано да ви е от полза тази информация! Hug

И Фифо и Монката са страхотни сладури.

Нанди, на мен ли ми се струва, или Монката се е издължила и сякаш поотслабнала?

Шени, и двата вида колела са важни за двигателното развитие на децата. Peace И двата вида колелета би било добре да карат децата, защото развиват различни двигателни умения. Нико е като фъртунка с мотора, който се бута с крачета, но колелото с педали още не го кара добре...спъпва на педалите и върти, ама не е бърз като Рая например. Тя беше на 2 г и малко когато го подкара и всички тук много ѝ се радваха по улиците, защото ме правеше "Митко-китката" да търча да я гоня с огромния корем преди да се роди Нико. ooooh! Та си мисля, че има смисъл и от двете стига човек да може да си го позволи...щото като знам цените в България и ми настръхва косата...ние едва ли бихме си го позволили, ако бяхме там. Confused

# 137
  • Мнения: 451
ОМГ!!!виждайки снимката публикувана от Хоупова,си помислих,че някой си прави зле скроена шега с мен,щото "колело без педали" ми прозвуча като "кола без гуми" Crazy но продължавайки нататък и скивайки малкия разбойник,който супер здраво отпаря с подобно чудо,щях да умрЪ от смях Joy то си било живата истина Mr. Green

вие сериозни ли сте с това предложение hahaha тва колело ще има да го разнасям като прани гащи по улиците,щото просто нЕма да има кой да го кара - В. е толкова мързелив,че абсурд да си даде чак такъв зор с нещо Mr. Green аз за кво мислите се натискам за кола с дистанционно Joy



п.п.аз съм ви заръчкала за тия РД,ама сега се сещам,че повечето сигурно сте месец след нас и едва ли още ви е дошло до д-то Mr. Green

С Неллито ги обсъждаме от около месец в скайпа Mr. Green Има и по-зле от теб  Sunglasses

предателки такива Crossing Arms

хаха,сЯ като кръстосах ръцете и се сетих как В. от едно известно време ме имитира точно по този начин - още преди няколко месеца когато му се разсърдех нещо и скръствах ръцете и завъртах главата на другата страна - с две думи - сърдита,а сега той го прави същото,като ми се разсърди(представете си той на мен Mr. Green) Joy

Нандисима,Моник ми се вижда нещо вталена на таЗ снимка Thinking ама пак шА я ям Heart Eyes
уффф,откога искам да ви вкарам въпросът за мерки и теглилки,ама като ви знам как ще почнете да увъртате,че не сте ги мерили,не сте ги теглили и т.н.,все се отказвам Mr. Green ама пА ако решите - изненадайте ме Joy

п.п.днес съм бърза,точна,ясна и конкретна...като никой път Mr. Green

# 138
  • Мнения: 660
вие сериозни ли сте с това предложение hahaha тва колело ще има да го разнасям като прани гащи по улиците,щото просто нЕма да има кой да го кара - В. е толкова мързелив,че абсурд да си даде чак такъв зор с нещо Mr. Green аз за кво мислите се натискам за кола с дистанционно Joy

Съвсем сериозни! Ела да видиш Никола каква е фартунка с мотора, който се бута с крачета и е на същия принцип. Засилва се, вдига крачета и се вози после...още повече, че с двете крачета има възможност да балансира много добре и е много стабилен. Дори обикновеното колело-трикола, което има го кара по същия начин бутайки...и си слага краката на педалите едва когато се е засилил - още не може да го кара добре него, но ще се научи. Wink

# 139
  • Мнения: 251
От сто години не съм писала,но ви чета детайлно и с удоволствие Laughing

Не можах да се сдържа да се включа,обаче,поради факта,че Ина също очевАдно е навлязла в бебешкия пубертет и май скоро няма да се мръдне от там.В момента,в който плановете й се разминат с моите,ляга на земята и започва да се търкаля като магаре.Мисля,дори,да се извиня на Ева,че съм я обвинявала,че е инатлива и непослушна,а то-милото детенце такива номерца не ми е правило. Mr. Green

Втората тема,която не мога да отмина са цените на самолетните билети. И двете ми най-близки и добри приятелки живеят в чужбина и за първи път от сума време отказват да се върнат през лятото в Бг.Със същите пари,както казва и Бубето ще си прекарат супер на някое екзотично местенце.Толкова ми е мъчно,че няма да ги видя...

# 140
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Ужас е с тези рождени дни! 2 месеца напред са запазени хубавите детски кътове! Баси!  Crossing Arms
Оплаках се!

# 141
  • Варна
  • Мнения: 302
Ехо, помните ли ни?

Аз май напоследък по веднъж на тримесечие се разписвам, но пусто време, никак не стига.

Гледам вече обсъждате рождените дни, и аз от известно време съм на тази вълна. Мисля РД да е на същото място като миналата година - имаме една огромна площадка в квартала със заведение към нея, просто идеалното място, затова пак ще сме там, дано имаме отново късмет и времето е хубаво /миналата година на 9-ти май валя дъжд през деня, но за 5 часа, когато беше обявен РД, пекна слънце и всичко изсъхна Laughing/. Мисля темата да е Колите на Дисни, но тортата няма да е Маккуин, по-скоро ще е торта с писта и малки захарни коли, ще видя какви варианти ще ми предложат в сладкарниците.
Тази година само с деца ще правим РД (миналата правихме отделно и с роднини в Разград), просто се пада малко след Великден, а ние за Великден ще сме в Разград и не ми се размотава седмица след това пак да си ходим там и пак организации, миналата година бяхме на заведение в Разград, на Валентин му беше криво и скучно, та тази година ще го пропусна това.

Подарък - мислех си за тротинетка или такова балансиращо колело, каквото сте обсъждали newsm78. Май клоня към колелото повече, малък ми се струва за тротинетка Валентин, тя може да остане като идея за РД номер 3 Crazy. Това триколката, каквато му взехме за миналия РД, при нас се оказа безполезна вещ, първо, че се разпадна на съставните си части след точно две(!) излизания, второ, миналото лято той не стоеше стабилно на нея и все ме беше страх, че ще падне, това лято пък вече е голям за нея, не знам дали изобщо ще седи, ако го сложа, той все иска да бяга.
Кола с акумулатор - не, мерси, къде-къде по-добре е детето да се набеснее и натича навън и в къщи да няма сили за много поразии и да спи по 3-4 часа следобед Mr. Green.

Период на тръшкане - и при нас е налице от 2-3 седмици, аз обаче го отдавам на избиващите последни кътници newsm78. Моля ви, не ми казвайте, че ще продължи цяла година #Crazy.

Ето една що-годе скорошна снимка от нас:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2771/205084678510767513251365 … 58kfMmtREtGpw.JPG

# 142
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Да ви почерпя, че пораствам с още 1 годинка  Grinning

# 143
  • Мнения: 5 591
Добро утро,момичета!


Да ви почерпя, че пораствам с още 1 годинка  Grinning
Скрит текст:

Взимам си веднага парче торта.

Лече-Буболече,честит рожден ден!Здраве,щастие,късмет!  Hug Hug Hug

# 144
  • Мнения: 251
Буболече,да ти е честит рождения ден!Бъди здрава,щастлива,обичана,глезена и обгрижвана!

# 145
  • Мнения: 1 130
Буболече,да ти е честит рождения ден!Бъди здрава,щастлива,обичана,глезена и обгрижвана!

момичета, днес разбрах, че съм бременна, за което мн се радвам, НО идва големият проблем, че съм пила почти 5 дни хапчета, които са за бучката в гърдата. И сега половината доктори казват да прекъсна бременността, другата, че нищо няма да му има на плода. Не знам какво да правя. Лекарството се казва Дексофен, ако някой знае нещо моля да сподели  Hug

# 146
  • Мнения: 5 622
 Десинце, кажи ми основната съставка на Дексофен-а. Предполагам Дексофен му е търговското наименование (името, под което се продава). Вътре на листовката или отдолу под това име трябва да пише и основната съставка, кажи ми я да му проверя класификацията и дали е тератогенно (увреждащо плода) и в коя категория попада!

# 147
  • Мнения: 451
Десинце, кажи ми основната съставка на Дексофен-а. Предполагам Дексофен му е търговското наименование (името, под което се продава). Вътре на листовката или отдолу под това име трябва да пише и основната съставка, кажи ми я да му проверя класификацията и дали е тератогенно (увреждащо плода) и в коя категория попада!

декскетопрофен трометамол  Peace

това си е обезболяващо лекарство,от рода на Нурофена  Peace скоро го пих за моите си проблеми с това и онова,но честно казано не може да стъпи на малкия пръст на Нурофена Naughty

# 148
  • Мнения: 660
момичета, днес разбрах, че съм бременна, за което мн се радвам, НО идва големият проблем, че съм пила почти 5 дни хапчета, които са за бучката в гърдата. И сега половината доктори казват да прекъсна бременността, другата, че нищо няма да му има на плода. Не знам какво да правя. Лекарството се казва Дексофен, ако някой знае нещо моля да сподели  Hug

Деси, виж каква е активната съставка, за да мога да проверя в справочниците, които ползваме за съвместимост с кърменето. Тази информация може да ти е от полза при обсъждането ѝ с лекарят ти. Hug Другото, което е важно - провери колко от активната съставка се съдържа в 1 таблета? Това също би следвало да го пише в конкретната листовка, защото на примависта намирам таблети от 1 мг и 25 мг, а си мисля, че определено има разлика какво точно ти си взела. Peace

А, тя и Буба това писала. Peace

# 149
  • Мнения: 1 130
Дексофен 25мг, активното вещество е декскетопрофен трометамол (36,90 mg) съответстващо на декскетопрофен (INN) 25mg. Другите съставки са: царевично нишесте, микрокристална целулоза, натриев нишестен гликолат, глицеринов палмитостеарат, хипромелоза, титанов диоксид (Е 171), пропиленгликол, макрогол 6000.
Единят гинеколог при който ходих днес каза, че било 3-та група и че трябва да го махна.
Пия го 2 по 1 т, днес сутринта ми е 9-та таблетка

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 19:04 от dessince

Общи условия

Активация на акаунт