Времето минава, МАЙчето расте, пролет наближава, ставаме на ДВЕ!- 22

  • 62 719
  • 731
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 669
Тони, ще я правя, но не фонданена, а с целуфчена основа и 4 вида крем, просто няма време за друго Confused
Момичета, много задълбахме в темата за формите и цветовете, затова ще пиша за последен път - това, че едно дете знае кое е жълто и зелено не означава, че не тича, не скача и какво беше..не мирише тревата. Просто си е до дете, все едно да кажете, че  детето, което си обува обувките не играе пълноценно.
Ние един ден седим с малката и баща ѝ и строим кула. В един момен аз казвам "Сега ми дай жълто кубче" - детето дава. И аз, за да разбера дали знае кое е жълто или го е нацелила случайно продължих с останалите цветове. Ами винаги ми подаваше точният цвят кубче. И така и аз случайно разбрах, че детето знае цветовете. Но пък аз винаги съм говорила - жълтото цвете, синята кола, кафявото мече и т.н.
Мария - пиши за резултата от прегледа Hug
Бягам, че имам блат във фурната, двете с Аля го разбихме с миксера, а съставките "Мама сьо" - мамо, аз ще сложа:)Simple SmileSimple Smile

# 226
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Тони, ще я правя, но не фонданена, а с целуфчена основа и 4 вида крем, просто няма време за друго Confused
Shocked, ухаааа, е то как да ти остане време за друго Hug. Идеята с музиката е страхотна, ще крада Peace

Тони, радвам се за Рая, все се каня да те питам какво стана с целодневната детска градина Hug. Това с изрязването и Нико как го постигна, Моник милата все се мъчи, но не ѝ се  получава?

При нас след като цяла седмица Соник беше у дома с повръщане и лека температура, днес и Моник започна Confused. В такива моменти си мисля за спасидиди, сватята(надявам се поне да ни четат Hug Hug) и другите мами с повече дечица, как се справят...


Експеримент с бонбон



# 227
  • Варна
  • Мнения: 302
Ох, невероятни са тези малките с бонбона Heart Eyes

И аз си сейвнах линкчето на Нанди и тези дни ще пробваме някои неща.

Моето дете явно е решило да саботира организирания за сряда преглед и хората да ме обвинят, че им губя времето и днес ми каза ясно "Дай шиш", сочейки към шишето с вода Shocked Но ще видим де, може да е случайно... Сещам се, че и с ортопеда стана същото, бях му записала час, защото се притеснявах, че ходи като пате, то пък за тоя прехваления ортопед във Варна се чака цял месец и докато дойде датата, малкият започна да ходи съвършено нормално Laughing.

Иначе като цяло подкрепям поста на нанди, че сега им е времето за други неща и всъщност хич не бързам да порасне малкия и съм благодарна, че той май не бърза много много да расте в сравнение с другите деца, върху които имам наблюдения, обаче в същото време се и притеснявам, когато даден етап от развитието се забави, та май няма угодия за мен. Спасението явно ще е да си направим още едно бебе Laughing.

# 228
  • Мнения: 32
мария, успех в начинанието  Laughing

сега да променя посоката на сравнението - как сте със зъбите - ади има 8, показват се отдолу, ама не излизат повече. при вас как е, аз знам, че и да се притеснявам и да не се притеснявам, няма да ги накарам да пораснат, ама ми е притеснено.

# 229
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
,  аз, много зле Mr. Green.
Извинявай, не се сдържах Hug
Моник има 16 отдавна излезли, 2 наполовина пробили втори кътници + на другите два им се виждат връхчетата, с две думи озъбена е достатъчно.

# 230
  • Мнения: 451
на това:
Момичета, много задълбахме в темата за формите и цветовете

щях да отговарям(се съгласявам) така - оставете децата да се развиват на спокойствие  Peace

на това пък :
все пак в сряда ще го види психолог и после ако има нужда евентуално логопед

щях да пиша така - вИднагически да се включиш с резултата Naughty

....противоречива личност...отвсЕкъде Mr. Green

п.п.шА вЪ замолЪ да не навлизате в нЕкви сложни дебати точно преди празниците на децата,щото ще има изгонени от час,ми се струва Naughty Mr. Green
п.п.сЯ гледайте и зъбите да почнете да си мерите Crazy(в таЗ връзка отново сме в златната среда - 16 броя за героя Mr. Green)
п.п.и накрая - целувки за тебе,тебе,тебе и тебе  Wink ... ама съм добра,дори за миг не ми хрумна да ползвам оригинала Mr. Green

# 231
  • До морето :)
  • Мнения: 328
 Зъби - 18 броя. Чакам последните 2 кътника горе.  Grinning Сигурно ще имам почивка между едните и другите зъбииии!  baby_neutral

# 232
  • Варна
  • Мнения: 302
Нашите зъби последно бяха 17 с 18-ти на път, но може и другите кътници да са на път, няма обаче кой да ми даде да видя, а в устата вече не ровя, че много хапе зверчето Laughing Само надничам тайничко като реве силно или се смее силно Joy

# 233
  • Мнения: 660
Шенка, звучи много вкусно тази торта...ммм...

Нанди, Рая още не желае да ходи сладобяд на училище. Изчаквам я, не искам да я насилвам. Тези 2 седмици вкъщи, обаче ѝ омръзна. Mr. Green Последните 3 дни само ме пита кога ще е на детска "градиния"- отбелязваме дните в един календар и вече няма търпение да отиде при децата. Подозирам, че сега като се стопли и времето - другата седмица го дават да е 20 С и слънце цяла седмица....чак не мога да повярвам Shocked - и предполагам, че като я заведа да види как тичат по двора и играят навън сама ще риши да ходи и следобяд. Peace

Ножичка имаме ето такава още от когато Рая беше на година и половина. Тя вече реже перфектно с обикновена, но  на Никола още не смея да му дам и си реже с тази. След това пускам задължително прахосмукачка, че има малки късчета хартия където може да се сетиш, но е важно че се занимават и двамата. Sunglasses Лепилото ни е сухо. Опита го веднъж Нико, но не му хареса...и сега само лепи с него. Mr. Green

Дано се оправят бързо и Монката и Соня. Hug

Maria_I, изобщо не съм убедена, че ви трябва консултация някаква, но щом си решила да я направите няма лошо. Пиши после, ако решиш, да споделиш какво и как се е случило. Peace


 Joy hahaha Нико в момента е с 2 пробили и последните 2 до 20 все още пробиващи и е малък ад... суче по 324671 пъти в денонощието и е кисел доста..но скоро се надявам да пробият и последните и да се приключи. Имам надежда, защото сополките, които съпътстваха пробиването на първите 2 от послединте зъбчета вече отдавна минаха...

LussyHug

# 234
  • Мнения: 1 669
Тортата стана един път, ама още не сме я разрязали. На който му е интересно - блат целуфка с орехи, крем ванилия, крем портокал, мока крем, шоколадов ганаш. Снимка - после. Отвън ще е налепена с бишкоти
Зъби - 14 цели + кучешки - вече пробили. Кътници - няма.

# 235
  • Мнения: 254
 Добър ви ден! Mr. Green
 Няма да питам помните ли ме или не Whistling
Мария дано се успокоиш и всичко да е наред.Няколко пъти те засичам из квартала,защото отскоро живеем до Двете кули,но все нямам време да ти се обадя,че търча нанякъде с бясна скорост Grinning Валентин е просто голям сладур  bouquetНадявам се да се видим скоро.
 Ралица има 16 зъба,реве и се тръшка редовно за всичко.Обожава баща си-мен ме отсвирва newsm78 Още нямам никаква идея за рождения ден,който що па да не се падне баш на изборите #Cussing out Форми и цветове-доникъде.Иначе казва "две"-тоест познава кога има две бройки от един и същ предмет. Ще чакам лятото да махна памперса,защото както казах по-горе-тръшкането,викането и истерията са на дневен ред ooooh!Нито гърне,нито тоалетна.......
 Връщам се да ви чета.....  bouquet

# 236
  • Варна
  • Мнения: 302
Зу, не знаех, че сме комшийки вече, аз пък как не съм те видяла newsm78. Може да се уговорим някой ден, ние най-често ходим на площадката до СВА или в едно кафе с детска площадка до нас.

# 237
  • Мнения: 5 622

 Добрютро! (при нас си е сутрин все пак)

Много сте писали, бе  Shocked

Мернах нещо за цветовете, да кажа, че баш сега си е момента да започнете с ориентацията кое какво е.
И Рафаел знае два-три цвята, веднъж се беше заиграл с едни цветни щипки, като бяхме на гости в майка ми и тя му казала "Дай ми червената", той подал, после пак му казала, той, обаче подал синята, тя казала : "Не синята, червената ми дай" и той се поправил и така..От там насетне подаваше само верните искани цветове.
Като гъби са в момента, всичко попиват много бързо, не пренебрегвайте това  Sunglasses

Нанди, тези "експерименти" са ми сред любимите на мен (с деца). Гледала съм и други и са много заинтригуващи. Но твоето клипче наистина беше много, много сладко  Heart Eyes

Мария, за пръв път споменаваш второ бебе, преди напълно го отричаше като невъзможно, помниш ли?  Wink
Аз също като родих Габ и дълго време вярвах, че ще си остана с едно дете, защото не исках второ дете, беше си ми хубаво (и достатъчно) така, нооо..човек се променя  Mr. Green

Айде, отивам да се оправяме за БГ училище, до скоро  Hug

# 238
  • Варна
  • Мнения: 302
Aaa, Бубе, бъркаш ме с някого, никога не съм отричала категорично желанието за второ дете, даже напротив, винаги съм казвала, че искам второ дете, по възможност момиченце /но и момченце няма да върна, де/, може да съм казвала нещо категорично в смисъл, че не бих имала второ дете скоро след първото, ама никога не съм имала намерение да си оставам само с едно.

# 239
  • Мнения: 1 328
Не знам защо, но и аз бях останала с такова впечатление. Както и да е, важното е че сте се нагласили Simple Smile)) Peace

Общи условия

Активация на акаунт