Времето минава, МАЙчето расте, пролет наближава, ставаме на ДВЕ!- 22

  • 62 654
  • 731
  •   1
Отговори
# 585
  • гр. София
  • Мнения: 104
Да ти кажа.... единствено на нашата имам доверие, но тя е отпуска точно сега. За кашлица - д-р Стоичкова, тя е педиатър и пулмолог (така ли се пише), та за нея знам добри отзиви. Ако те интересува - да ѝ издиря координатите, но не знам дали и тя не е в отпуска в момента.

Благодаря. Вече бяхме при д-р Праматарова ( уж била добра, хвалеха я във форума). Изписа ни лечение и сега ще видим ще има ли ефект.

За нея наистина знам, че е добър специалист.

Дано! Благодаря ти още веднъж за отзивчивостта !

# 586
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Изписа ни лечение и сега ще видим ще има ли ефект.
, ако ти остане време сподели моля какво лечени изписа.
Моника като тръгна на градина започна кашлица, сополки ту имаше ту спираха, след третата седмица кашляне я заведох при ПедКо и той рече по принцип изчакваме две-три седмици ако няма температура. При нас нямаше, гърди, уши, гърло , всичко беше чисто  и не ни изписа нищо. Кашлицата спря след още седмица може би. От няколко дни пак се почна и то основно нощем, от което се буди по няколко пъти, няма сополи, няма температура, значи пак чакаме да мине от самосебе си .

# 587
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Да не е алергия нещо? На едни приятели дъщеричката (колкото нашите дечурлига е голяма) беше така 1-2 месеца. Кашлица сутрин докато спи и от време на време вечер. Никакви сиропи и лечение не им помогнаха. Накрая спря от самосебе си.

# 588
  • Мнения: 111

1.Мисия "махане на памперс" - успешна,неуспешна?Съвети за максимални резултати с минимални усилия! - НЕУСПЕШНА.Започвам да си мисля,че никога няма да махна тоя памперс."Мамо,пика,ака к'ак" това казва Мариела като се напика в гащите.
2.Говор - думи,словосъчетания,изречения - прости,сложни,примери! - Вече говори много,прости,сложни... Мамо и'кам мако пий.Бебе има аки-и маха гащите на куклата. По-дългите думи ги съкращава например басейна е "сем"
3.Прием на течности - колко мл. и какво(вода,сок,айрян,нектар...)на ден- пие много и вода и сок и айрян и к'вото и дадеш,ама количество незнам
4.Прием на храна - има ли все още деца на кухня,ако няма друг,който да продължава да изтезава детето си като мен по този начин,кажете какво предлагате и по колко на ден(брой хранения и т.н.)- какво яде в яслата не знам,у дома понякога яде като разпрана,друг път нищо не яде.....яде обща храна,кухнята приключи на година и два-три месеца като отиде на ясла.Напоследък отказва всички видове плодове и зеленчуци,причина неясна за мен
5.Към мъжките майки - докъде стигнахте с оправянето на п*шките,някой стигна ли до лекарска намеса? -пас
6.Използвате ли слънцезащитни кремове? -вече не
7.Използвате ли гривни против всякаква летяща и нелетяща твар,ако да - какви?(Женка,тук си ти Naughty- не,бях купила лепенки,полза никаква или баба и не е била постоянна.
8.Контактни ли са децата ви - лесно ли се сприятеляват с другите деца по детските площадки,споделят ли играчки,храна и т.н. - "моето си е мое,чуждото е общо" е принципа на Мариела,вчера пак се опитвах да и обесня ,че като е взела нещо чуждо,трябва да даде нейното,ама уви.
9.Брой "големи" изхождания на ден -1-2
10.Споделете нещо,което ви се струва интересно в развитието на вашето собствено дете,нещо,което вие самите смятате за "уникално"! - мииииии май няма такова нещо,или поне не се сещам.


# 589
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Много съм зле, все си мисля че писах нещо в отговор на Буболечето newsm78 #Crazy newsm78

 Сега се врнахме от пазар та да споделя докат ми е още пресен споменът Sunglasses . Подредила съм се на опашката и зяпам на хората пред мен ,/ знам невъзпитано е , но наште са виновни Mr. Green Naughty/ Та, предм мен стоятт две пълнички особи  с къси коси, едната особа с шнолка с панделка учната в косицата, другата с бяла дидема прикрепяща тъмни къфрици, после се зазяпах в крака та им. Двете особи бяха с перфектен педикюр, таз с панделката на косата беше с  рзово с цветенца, дугата особа беше със синичък с акулски челюсти. Шокът дойде  два пръста по нагоре от акулските нокти- космясали краци Shocked, вторачих се аз по подровно и тогаз забелязах че тез краци вървят и с брада+ мустаци, следователно таз особа се оказа от мъжки пол, мдаааа пък аз се забудиих от диадемата, къдриците и акулките на крачетата Mr. Green

# 590
  • Мнения: 1 328
 Joy Joy Joy Joy Joy на последното от Нанди. поне е бил издокаран човекът Simple Smile

# 591
  • До морето :)
  • Мнения: 328
О, Боже, ще ме умориш Нанди. Ама Свят шарен...

Ние сме в някаква серия с вируси. Вчера ММ повръща 2 часа. Елена пък снощи от 3 до 5. После заспа като талпа и днес нищо ѝ няма. Сега е мой ред. Чакам си търпеливо.  Mr. Green

# 592
  • Мнения: 338
Здравейте,мами!Въпросите ви са така на място и толкова ми харесаха,че реших и аз да се повключа и да споделя опит.
1.Мисия "махане на памперс" - успешна,неуспешна?Съвети за максимални резултати с минимални усилия!Добре върви,благодарение на свекърва ми.Казва различно,имаме попадения,обандеждена съм,понеже отначало изобщо не искаше да сяда на гърнето и работата все я вършеше скришом...Съвет-всички да се включат присърце,постоянно питайте детето дали му се пишка и го следете,показва си..

Във връзка с памперсите искам да питам-бяхте споменали за такива непромокаеми гащи за вечерния памперс евентуално.(ние сме махнали през деня,ама следобед и вечер слагам).Забелязвам,че го сърби и му е неудобен памперса,а същевременно няма как да си предпазя леглото(спи на спалнята с баща си) може ли някой който е пробвал такива гащи да ми даде отзиви?Аз нищо не разбирам и колкото и да чета пак не ми е ясно кой вид е най-добър.


2.Говор - думи,словосъчетания,изречения - прости,сложни,примери!
Не може да казва "в"-поради тази причина той се казва 'Ити Simple Smile,което ми е много симпатично Simple SmileНе може и "к",замества я с "п"-вместо крем-пем или с "т"-вместо кран-тан.Въобще,скъсява си думичките.Изречения-от по три думи-"мама,пем,баба,там!"-да намежем баба с крем там-и сочи една пъпка  Grinning
3.Прием на течности - колко мл. и какво(вода,сок,айрян,нектар...)на денВода,сокове..прясно мляко за закуска,айпян не обича..Незнам колко,доста..
4.Прием на храна Сутрин-закуска мляко с бисквити,с корнфлейкс,плод-сега обича ябълки.Обяд-в момента свекърва ми си е тук и се е заела да му готви,беше на кухня,от която всеки ден хвърлях по 2 манджи Sad...Най-обича краставици и домати,не обича много месо-предпочита кайма,харесва и риба,но пилешкото го дъвче въвче и изплюва ако не е много добре сварено.
5.Към мъжките майки - докъде стигнахте с оправянето на п*шките,някой стигна ли до лекарска намеса? След всяка баня баща му се занимава Simple Smile Има още за отлепяне,но ще го даваме бавничко.
6.Използвате ли слънцезащитни кремове?Не,само за море.Козметиката съм я намалила съвсем
7.Използвате ли гривни против всякаква летяща и нелетяща твар,ако да - каквиСпрей на Биотрейд
8.Контактни ли са децата ви - лесно ли се сприятеляват с другите деца по детските площадки,споделят ли играчки,храна и т.н.По принцип е наблюдател,който леко и бавно се присламчва към някой.Обича да гледа по-големите и много се радва,когато някой се заиграе с него.Всичко дава,но обича и да си взима-най вече колички... Rolling Eyes
9.Брой "големи" изхождания на ден1-2
10.Споделете нещо,което ви се струва интересно в развитието на вашето собствено дете,нещо,което вие самите смятате за "уникално"!Нищо специфично,само мога да кажа,че след 2та годинка изключително много се промени-стана по-отворен и бърборещ и сякаш по-весел Simple Smile
11: Как се справят вашите деца с обличането/събличането на дрехи/обувки?Никак,въпреки,че има желание,ама аз нямам търпение Simple Smile
12: Как се забавляват вкъщи самички?
Много се заиграва-с колички,с влакчета,конструктури,все прави нещо
13: Къде спят вашите деца? Как заспиват - самички, с ритуал, на тъмно/светло и пр.?Спят с тати в детската,а аз с малката-в спалнята.Спали сме и всички заедно,малко е блъсканица,ама ми липсва гушкането с него и от време на време аз си го приспивам.

Нанди,ти къде си ги намерила тез пичове,бе мила?Тия са само за снимка!"Познайте-мъж или жена" Joy Joy Joy
Лече-Бубулече,дано ти се размине!

# 593
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Буболече, надявам се да тте е пропуснал тоз гад  Hug

Как ме изчетохте не знам, то толкоз грешки че сама не си схващам, ко съм писала Blush Embarassed

Имам още за разказване, ама друг път, че стана утре Wink

# 594
  • Мнения: 451
Имам още за разказване, ама друг път, че стана утре Wink

а пА докато те чакаме да се изкажеш,стана догодина Mr. Green Joy

завърнах се от морското си летуване по живо,по здраво,заварих В. обзаведен с "прекрасния" летен вирус,сега се борим упорито с него,а майка му вече си мисли,че призванието ѝ в този живот е борба с гадове от всякакъв характер Twisted Evil писнА ми на шапката,че и отгоре,ама на - съдба Mr. Green

ако някой е минал по тоЗ трънлив път да сподели кЪ го е прескочил,че положението е страшно Whistling повече ме притеснява разстройството,защото се оказва много упорито и Ентерола е абсолютно безпомощен за момента ooooh!

п.п.малко миризлив пост се получи,но има и такива моменти,а и като цяло в наш`та държава си вони отвсЕкъде,така че трябва да сте свикнали с това Wink  Mr. Green

# 595
  • До морето :)
  • Мнения: 328
За разтройство - компот от дренки ако намериш... И диета. Вземи и някакъв пробиотик.

# 596
  • Мнения: 331
Клечке, вместо да пишеш по форумите отивай да раждаш, жена!  Laughing

За вируса - пробиотик, ентерол или хидрасек, чайове, течности, диета - вируса е просто ужасно гаден!!! Аз го изкарах и две седмици не можех да стана от леглото. Tired

# 597
  • София
  • Мнения: 2 817
Досега ако някой ми кажеше, че едно дете ще мрънка, реве и се тръшка, защото НЕ ИСКА да му се смени нааканият памперс, никога нямаше да му повярвам никога. На всичкото отгоре не желае да ходи и на гърне.  ooooh! #Cussing out А после се тръшкаше още толкова, че дръзнах да й избърша сополите.  #2gunfire

Оплаках ви се!  Close Че нямаше на кого друг! Извинявам се за спама!

# 598
  • Мнения: 1 328
Някъде бях чела обяснение за това нежелание за смяна на памперса - децата виждат "съкровището" като нещо, което си е тяхно и възрастните искат да им го отнемат и изхвърлят.. Някакъв ритуал по сбогуване с него би помогнал в случая. С баткото, който свали на 2.5 м. памперса си спомням, че го "оставяхме" в тоалетната и т.н.
Успех на несвалилите Peace

# 599
  • Мнения: 1 668
Ние го изпращахме да плува в морето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт