Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 5

  • 34 210
  • 707
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 15 379
Не, Мимка.
Фуциталмик е само за очите, лекарят да каже какво да капеш в нослето.

# 661
  • Бургас
  • Мнения: 711
Ясно,УНГ ли да каже за нослето,това ли имаш предвид.Защото ЛЛ ми каза да слагам фуциталмик  newsm78 Ох мразя я тая система с тези направления,всеки пък се моля и ме кара да се чувствам виновна едвали не.

# 662
  • Мнения: 21 275
Няма направления ли или не дават?

# 663
  • Мнения: 8 892
Чери, каква ти е логиката да не е фуситалмик в нослето? Ако ще се пуска МБ и се чака АБ-грама, да. Което обаче ме съмнява и УНГ да се втурне да прави.

# 664
  • София
  • Мнения: 455
 Краят на първото тримесечие е и направленията са изчерпани.

# 665
  • Мнения: 21 275
Краят на първото тримесечие е и направленията са изчерпани.
Да,знам ,но мен за детето винаги ми дават,иначе за мен няма ,чак април  Peace

# 666
  • София
  • Мнения: 455
 Ако сте при педиатър, добре, но ние сме при общопрактикуващ лекар.

# 667
  • Мнения: 21 275
Ако сте при педиатър, добре, но ние сме при общопрактикуващ лекар.
Имам едни познати,които са при общопрактикуващ и винаги им дава за педиатър

# 668
  • Мнения: 15 379
Блу, Фуциталмик са емулсия/маз за очи, макар че се водят капки. Досега са изписвани само за очи при моят син и нямам никаква представа дали са ок и за нос Rolling Eyes.
Друго - щом хъркоти детенцето, по-добре да са си капки, че да се стичат и да лекуват и носоглътка, което при мазта не знам как ще се случи.
По принцип винаги съм съгласувала лечението с педиатър и УНГ отделно и при тези ужасни хреми с гнойни очни секрети са изписвани отделни медикаменти и за двете.

Мимка, избери по-добре педиатър за детето, а не общопрактикуващ. Така ще е по-лесно и с направленията, пък и тесен специалист е в пъти по-удачен избор.

# 669
  • Мнения: 8 892
Чери, суспензия е фуситалмика, т.е. неразтворими частици в някаква основа/носител. По-вискозни са от развор, спор няма. Но то и типичните капки, т.е. разтвор да са, пак има вероятност да не стигне до "целта", ако детето мръдне и не сложиш добре. От друга страна назалния бактробана си е типична маз.
Уви, не всички майки имат достъп и възможност за съгласуване с няколко лекаря.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 504
Нашата педиатърка, която не е фен на аб капките..пък е фен точно на аб на маз. Дори макситрола го изписва на маз...защото според нея, капките като се капнат бързо  се стичат към гърлото...докато мазта се стича значително по-бавно и според нея е по-доброто от аб капките. Има логика..единствено като изключим, че няма капки предназначени за носната лигавица...всичко друго е оки.

# 671
  • Мнения: 15 379
Назалният бактробан си е маз - да, макар и ограничена в спектъра си.
Друго - ако се капе в нос и очи Фуциталмик, то със сигурност са необходими 2 опаковки - една за нослето, една за очите.

Фуциталмик сега видях - водна суспенсия се води.

Колкото доктори - толкова мнения.
И педиатърът ни и УНГ-то предпочитат капки, заради стичането назад и подсушаващото действие, особено при задна хрема и оточна трета сливица.

# 672
  • София
  • Мнения: 1 504
Колкото доктори - толкова мнения.
Така си е...

# 673
  • Бургас
  • Мнения: 711
Момичета,благодаря за мненията.
Малкия го водя на педиатър на частно,въпроса ми беше за УНГ.
Но, винаги първо минава през ЛЛ за направление-за педиатрите ,спокойно се дава всеки месец,но за др специалисти  са и голям кът на личната....

# 674
  • у дома
  • Мнения: 965
 newsm20 Последните две страници, ме разбиха от инфо! За съжаление, обаче, най-вероятно е  придобито по неволя  Tired
Сега да питам и аз - купих тоз пусти мултисаностол, /предадох се, така да кажа, на фармацефтичната мафия  Mr. Green/. Децата още са на антибиотици, обаче. Трябва ли да чакам да го спрем и тогава да го давам или може и по време на лечението? И второ - ако да, може ли непосредствено след антибиотика или трябва да мине време между лекарствата?  

Общи условия

Активация на акаунт