Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 5

  • 34 212
  • 707
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Здравейте и от мен отново.Месец и половина ходихме на ясла напълно здрави и ни беше вече ред,понеже повечето му другарчета се разболяха.Засега се разминахме само с 3 дена вкъщи със леки сополи и мн леко зачервено гърло.В понеделник ни изписа ЛЛ само Умкалор  и капки за нос.Много се чудих ,дали да го купя ,но го купих.Незнам дали е от него,но днес вече сме на ясла здрави.Вярно,че беше много леко разболяване без температура.Интересно ми е и вашето мнение за Умкалор.

# 676
  • София
  • Мнения: 2 799
EmiR, да не сме при една и съща лекарка, нашата също винаги предпочита на маз ... дори вчера каза не искам Олинт спрей, а предпочитам Ксилогел - така или иначе не намерихме Ксилогел в нито една аптека и купихме Олинт, но нейното обяснение беше, че мазта се задържа по-добре по лигавицата и действа по-мощно, защото "работи" по-дълго време  Peace
Проста Мария, можеш спокойно да даваш Саностола по време на лечение с АБ, продължи го след приключване на АБ  Peace

# 677
  • Мнения: 15 379
Мария, давам винаги по време на лечение с АБ и Саностол, който продължавам и след това.
Мултивитаминните препарати е редно да се дават сутрин, което означава, че ако си дала АБ в 8.00 часа, към 9.00 часа даваш и витаминната добавка.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 504
EmiR, да не сме при една и съща лекарка, нашата също винаги предпочита на маз ...
Мисля, че не сме...имаме обща позната или поне така си мисля Wink
Аз лично от умкарола съм доволна, давам го обаче профилактично, но каката ми ходи 2 месеца на ДГ като само умкарола съм го давала 3 седмици + витами...или саностол или ями беарс...не съм лекувала само с него...Предишните страници беше коментирано доста за него има и отзиви.

# 679
  • София
  • Мнения: 2 799
Мисля, че не сме...имаме обща позната или поне така си мисля Wink

Ако говориш за Дени и Мира, правилно мислиш  Peace

Сори за спама  Blush

# 680
  • София
  • Мнения: 455
 Има ли нещо лошо да споделим имената на докторите си тук?

# 681
  • София
  • Мнения: 139
 да питам: при кръвна картина - ок, само CRP извън норма МНОГО  36, при реф. на лаб. 6, какво може да означава?
да припомня - изкаран вирус/ грип преди 27-28 дни, пит Зинат, седмица след него  започна да вдига Т, изследван CRP -36,  назначен Клацид. Сега седмица след края на Клацида и 2 дневно ходене на ДГ - хрема, еднократна Т 37,6, суха кашлица. CRP отново е 36, останалите показатели в кръвната картина са ок. Изчаквам и резултата на урината, личната се съмнява за възпаление на бъбреците.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 504
Тити Г. - със сигурност бактериална инфекция  Peace
ninnann - ммдааа  Peace

# 683
  • София
  • Мнения: 139
Резултатите от урината са при единия има белтък, при другия левкоцити. Утре на ехограф на бъбреци.
При условие че са изпили 2 АБ / зинат, клацид/ как не утрепахме пустите бактерии........верно е че не сме пускали антибиограми- според педито нямало нужда...е познайте дали вече ще дам АБ без такова изследване!!
градината я забравяме до края на месеца.....за после ще мислим.

# 684
  • Мнения: 2 677
Задължително искайте антибиограма  Peace
Не знам дали съм споделяла тук, но на една приятелка детенцето много боледуваше преди и постоянно изписваха АБ. Последните три пъти си иска антибиограма - само в единия случай имаше нужда от АБ.

# 685
  • София
  • Мнения: 4 560
Аз искам, ама не ми дават Simple Smile Може би не искам достатъчно настоятелно. Отказът обикновено е - няма нужа, те децата така си боледуват.

При каката в 2 от 3-те случая когато пускахме се оказа, че тр. да дадем АБ.

Сега малкия се освести и върви към оправяне. Но в момента, в който кихне следващия път, ще пусна веднага секрет на моя глава.
Леко ме гризе съмнение, че може и да влачи нещо и затова да ми прави такива изпълнения.

# 686
  • Мнения: 6 214
Ми направи я на частно антибиограмата.  Peace

# 687
  • София
  • Мнения: 4 560
Мисълта ми беше, че е лесно да се каже - направи.
Но доста лекари се опъват за направления, включително и моята. Айде, аз мога да си платя, но това не важи за всички...

# 688
  • Мнения: 21 275
МАйде, аз мога да си платя, но това не важи за всички...

+1  Peace

# 689
  • Мнения: 2 677
Аз съм за задължителна антибиограма преди изписване на АБ (освен при спешни състояния естествено) - така и така масово се протестира и всеки има някакви искания - да го впишат и това  Mr. Green
Освен това съм за задължителни изследвания преди ваксините за поносимост към съставките им.
Не смятам, че са толкова скъпи тези изследвания, особено като става въпрос за здравето на децата.

Общи условия

Активация на акаунт