Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 5

  • 34 213
  • 707
  •   1
Отговори
# 690
  • гр. София
  • Мнения: 445
Аз съм за задължителна антибиограма преди изписване на АБ (освен при спешни състояния естествено) - така и така масово се протестира и всеки има някакви искания - да го впишат и това  Mr. Green
Освен това съм за задължителни изследвания преди ваксините за поносимост към съставките им.
Не смятам, че са толкова скъпи тези изследвания, особено като става въпрос за здравето на децата.

+1
Сигурно много ще ми се подигравате, но наистина не знаех, че има изследвания за поносимост към съставките на ваксините Embarassed. Какво трябва да изискам/направя аз или как се правят те? При новородени?

# 691
  • Мнения: 2 677
О, спокойно, те и някои педиатри не са чували  Hug
За новородени са около 15 лв, доколкото си спомням. Когато една приятелка ги поискала, персонала в родилното веднага скочил, че много били скъпи - да си ги платят сами. 
За съжаление повечето хора научават, че има такива тестове едва след като стане някакъв проблем...

# 692
  • София
  • Мнения: 139
Седя и си мисля и не ми дава мира въпроса за инфекция при нас. Какво бих могла да искам още като изследвания? Носен и гърлен секрет? дали стрептокок, мораксела и всякакви коки могат да са причина за нашата одисея? Много ми е притеснено за утрешния ехограф, да не се окаже че има нещо на бъбреците....
Другото което не ми дава мира е дали неизлекувана мораксела / изолирана и лекувана края на декември / може да доведе до сегашното положение.... много въпроси.... отговор дали ще има скоро....?

# 693
  • София
  • Мнения: 1 504
Не смятам, че са толкова скъпи тези изследвания, особено като става въпрос за здравето на децата.
Че са скъпи, скъпи са.... поне в добрите лаборатори.....затова смятам, че на GP  трябва да се дават повече пари за микробиологии, особено, ако контингента им са малки деца. На нашето GP никога не стигат направленията и въобще за мб не обича да дава направления. Аз пък си пускам...само няколко пъти съм давала аб без мб.
Тити Г. не разбрах стерилна урина пуснахте ли...щото при тоя белтък и левкоцити  newsm78може и в урината да има бактерии.
При Кати на 2,5 години изолираха еширихияколи... почна от едно подпикване...Не знам дали моракселата и стерптококите могат да доведат до броблеми с бъбреците ...нали все пак сте ги лекували...

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 18:46 от EmiR

# 694
  • София
  • Мнения: 139
утре след прегледа на бъбреците предполагам ще ни кажат за стерилна урина, педиатърката каза че ако има нещо в урината и това ще правим. мораксела лекувахме - да.....ама....незнам имам 100 въпросителни в главата

# 695
  • София
  • Мнения: 1 504
Демек, че след като обикновената не е отчела бактерии...затова ли не иска стерилна? Защото обикновено, ако има бактерии и в обикновената - пише само бактерии, аз затова винаги пусках и двата вида и обикновена и стерилна, пон да не губя време. Почти 1 година следях, че тия еширихияколи доста упорити се оказаха...

# 696
  • София
  • Мнения: 5 729
Не, Мимка.
Фуциталмик е само за очите, лекарят да каже какво да капеш в нослето.

Нашата педиатърка,няколко пъти вече ни го изписва за нос. Голяма част от капките за очи са приложими в носът,обратното- НЕ.

# 697
  • София
  • Мнения: 139
Емир,  пуснахме урината да видим дали ще изкочи в обикновената нещо, каза че ако има , ще правим стерилна. Трябва да се поровя какво и как се взима стерилна при малки деца.

# 698
  • Мнения: 21 275
ПП-
Скрит текст:
Пуснах нова тема,но нека изпишем тази първо  Peace
[/b]

# 699
  • София
  • Мнения: 1 504
Емир,  пуснахме урината да видим дали ще изкочи в обикновената нещо, каза че ако има , ще правим стерилна. Трябва да се поровя какво и как се взима стерилна при малки деца.
Трябва да е сутрешна след направен тоалет, има си специални контейнерчета за стерилна урина.

# 700
  • Мнения: 2 805
Задължително искайте антибиограма  Peace
Не знам дали съм споделяла тук, но на една приятелка детенцето много боледуваше преди и постоянно изписваха АБ. Последните три пъти си иска антибиограма - само в единия случай имаше нужда от АБ.

Ами като има антибиограма, значи има гадинка и трябва да с пие АБ. Какво значи 3 антибиограми само един път АБ?

Ако няма изолирана бактерия няма антибиограма.

# 701
  • Мнения: 2 677
Ами сигурно защото казвам "антибиограма" на изследването  Blush

# 702
  • Мнения: 8 892
Тити Г., вероятно ще излезе уроинфекция. Щом в обикновена урина има отклонения, вероятно от стерилната ще се изолира нещо. Ако в обикновената урина има показател "нитрити" и са /+/, това пак насочва към наличие на бактерии. А имай предвид, че на обикновена може всичко да излезе нормално, а от стерилната да се изолират бактерии. Аз имам голям страх от уроинфекции, именно защото могат и почти безсимптомно да се развиват, а да нанесат големи поражения. Но няма да те плаша, дано днес лекарят да открие нещо и да се лекувате адекватно.

# 703
  • София
  • Мнения: 139
Тити Г., вероятно ще излезе уроинфекция. Щом в обикновена урина има отклонения, вероятно от стерилната ще се изолира нещо. Ако в обикновената урина има показател "нитрити" и са /+/, това пак насочва към наличие на бактерии. А имай предвид, че на обикновена може всичко да излезе нормално, а от стерилната да се изолират бактерии. Аз имам голям страх от уроинфекции, именно защото могат и почти безсимптомно да се развиват, а да нанесат големи поражения. Но няма да те плаша, дано днес лекарят да открие нещо и да се лекувате адекватно.
а ако има уроинфекция, тя може ли да причинява хрема, кашлица....защото те сега така ми почнаха- бистра и обилна хрема / която от виброцила се повлия /, суха кашлица / вече започва да е отхрачваща /  и еднократно Т / 37,6 / Според мен уроинфекция едвали причинява всико изброено  newsm78

# 704
  • София
  • Мнения: 1 504
Мисля, си че сополите икашлицата са си нещо отделно. Но тази Т си е типична за уроинфекция...за мен най-притеснителено е наличието на белтък в обикновената урина. А и днеска ще разбереш най-вероятно...така че не се вкарвай във филми...

Общи условия

Активация на акаунт