Смяна на училище по средата на срока

  • 5 741
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,

Налага ни се да сменим училището по средата на срока - конфликтът учител-родител ескалира, жалби към столичен инспекторат, чудеса:-)

Дъщеря ни е в предучилищна група, следващата година трябва да запише 1-ви клас.

Някой имал ли е подобен казус за решаване.

Хубав ден и мерси предварително

# 1
  • Мнения: 498
какъв казус, просто си преместихме детето в друго училище, при не толкова нагла госпожа, даже попаднахме на много свестна. за съжаление доста от учителките са много зле възпитани, груби, крещящи, не мислещи и прочее. за 400 лева заплата толкова.

# 2
  • Мнения: 5
Не намерих нищо в нета по темата - документи за отписване, процедура...

За съжаление са решили да ни създават проблеми, затова се опитваме да сме максимално изрядни.

Явно пак ще има среща на високо ниво  #2gunfire

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 543
    За детето с предстоящ първи клас ли става въпрос? Ако е така какъв е проблема.
Детенце от класа на дъщеря ми се премести миналата година март месец. Т.е заминаха хората в чужбина и трябваше да оставят детето при бабата и дядото  в провинцията. Взеха бележка , че ще новото училище ще го приеме, върнаха учебниците и си взеха отпусното. Майката отдели  не повече от 2 дни за цялата работа.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 300
От първи до четвърти клас детето може да бъде преместено по всяко време на учебната година. Предполагам, че за подготвителната важат същите правила. Едва от пети клас  има по-специални изисквания и ограничения при смяна на училището.

# 5
  • Мнения: 498
отне ми общо половин час - просто отидох в другото училище и казах че го записвам там и това беше. някаква бележка носех в едно от училищата и приключихме

# 6
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за отговорите! Наистина по всяко време на годината може да се премести в друго училище. Вече знам и ще се задействам.

# 7
  • София
  • Мнения: 747
Elfi ,какви по-специални изисквания има?Интересувам се,защото синът ми е пети клас, и искам да го преместя възможно най-скоро в друго училище.

# 8
  • на майната си
  • Мнения: 425
И аз да се присъединя към въпроса на елказелка
Пуснах питане и в петокласната тема, но както обикновено се получава, на важните въпроси няма отговори Simple Smile.
Дъщеря ми има големи проблеми с деца /поведенчески/ в класа /5 кл./, с които явно никой не се занимава сериозно от учителите. Решила съм твърдо да я преместя в друго училище - съжалявам, че не го направих още след 4 клас.
Та питането ми е следното: като подавам молба в новото у-ще трябва да напиша някакви причини - търся идеи за това - не ми се иска да насаждам сегашното, но от друга страна ми се иска да съм убедителна, не просто лични/семейни.
Ще съм задължена за всяко мнение/предложение, както и съвети за самата процедура.
Благодаря.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 9 769

Пуснах питане и в петокласната тема, но както обикновено се получава, на важните въпроси няма отговори Simple Smile.


На важните въпроси се отговаря, ако имаш опит и можеш да помогнеш адекватно. Не се сърди, че никой в петокласната тема не ти отговаря. Аз лично предпочитам да не пиша, отколкото да ти дам "тъп" съвет.
Ако си избрала училище, в което да преместиш детето си, говори с директора и може и семейните причини да свършат работа. Има деца, които отиват да живеят в друг град или заминават в чужбина и да се намери местенце за детенце. А пък ако имат паралелки с по-малко от 28 деца, ще го вземат веднага. Все пак с детето върви и съответната сума в делегирания бюджет.

# 10
  • на майната си
  • Мнения: 425
Благодаря за отговора, аз мислех, че в учебен отдел ще подам молбата и реално няма да имам достъп до директора, но ще опитам и лична среща.

PS ако не се лъжа във Вашето училище ще се мъча да я преместя Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 747
Аз ходих до избраното училище,директорката я нямаше,говорих със зам.директора,каза ми,когато детето завърши годината,с дипломата и характеристиката от училище,да отида и да подам документите,пък те ще решат,дали да го вземат.Силно се надявам да стане.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 365
Ограничението е в това, че не може да се мести дете един месец преди края на срока/годината и мисля, че това важи за всички, а не само за 5-12 клас, но не споря.

# 13
  • Мнения: 4 936
Не може да се мести дете ако остава 1 месец до края на уч. година!
т. е до 15 май трябва да е преместено детето.

Това за периода 5-7 клас! - за малките не зная.


# 14
  • София
  • Мнения: 2 300
Не може да се мести дете ако остава 1 месец до края на уч. година!
т. е до 15 май трябва да е преместено детето.

Това за периода 5-7 клас! - за малките не зная.

От пети клас натам преместването може да стане не по-късно един месец преди края на срока. При малките смяната на училището може да се извърши по всяко време.

елказелка, пропуснала съм питането ти...

Общи условия

Активация на акаунт