Какъв термометър да купя

  • 3 988
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
Здравейте! Кажете ми какъв термометър да си купя - има електронен,но явно не съм уцелила марката,защото ми показва само 35 градуса.

# 1
  • Мнения: 261
Не знам дали си внушавам, но имам повече доверие в живачните термометри. В една аптека ми казаха, че те вече са забранени и купих електронен. Да, но за мен електронния не отчита правилно и от друга аптека купих живачен, одобрен от ЕС, за 8 лева.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 749
Не знам дали си внушавам, но имам повече доверие в живачните термометри. В една аптека ми казаха, че те вече са забранени и купих електронен. Да, но за мен електронния не отчита правилно и от друга аптека купих живачен, одобрен от ЕС, за 8 лева.

Какъв е този, защото и аз въобще не съм доволна от електронните и търся нещо такова?  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 44 223
Няма как да е живачен и да е одобрен от ЕС Wink
Най-вероятно е такъв - http://eruditabg.com/?pid=57&NewsID=287

# 4
  • София
  • Мнения: 28 749
А точен ли е?  Кажи "да" newsm17    Simple Smile А времето на измерване като на живачния ли е?

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мен ме интересува електронен, който да мери максимално бързо и максимално точно.
За в ушите не искам, за под мишница питам.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 223
А точен ли е?  Кажи "да" newsm17    Simple Smile А времето на измерване като на живачния ли е?

пише 4-5 мин, за точност идея нямам аз си меря още със живака Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 28 749
И аз още ползвам него, но ми се искаше приличен резервен вариант.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 223
Ами купи един и пробвай, като им сравниш показателите, ще стане ясно може ли да му се вярва, уж по други теми съм чела, че са точни...

# 9
  • Мнения: 385
Една  вечер се побъркахме с един електронен термометър мисля,че беше испански.Все различни стойности и нито веднъж точна температура,а  тогава дъщеря ми имаше  над 38.На следващият ден купих от този ,който показвате и прилича на старите с живак.Той си показваше точно,държи се около 5-6 min.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 749
Значи ще взимам такъв. N-тия поред...

# 11
  • Мнения: 440
Момичета,аз си купих от продавалника и съм доволна. Казаха ми че е живачен  - дали е такъв не зная,но мери точно .Днес си поръчах още един,за да имам резерва. И като го тръскам след меренето се сваля,защото имах два които се закотвиха на 37.4 и 39 градуса и после не помръднаха по никакъв начин. А електронния ми показваше само 35. Ако искате мога да ви дам линк съм обявата - не зная дали може в темата,за да не  изглежда като реклама.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 223
Ами то в продавалника всеки може да си продава, каквото си иска, т.е. като нищо може да има някакви залежали  живачни и да си ги продава.
Но живачен, одобрен от ЕС - росто няма такова животно Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 371
 Аз си меря вече 3 години с електронен на Чико и едва миналият месец ми направи проблем, защото батерийката беше за смяна. Винаги е мерил точно. Мери се веднъж, ако искаш повторно измерване чакаш 5-10 минути и тогава мериш пак. Ако се премери веднъж и се сложи веднага пак ,показва резултати по свой вкус. Баща ми има Омрон и той мери вярно. На мен са ми много удобни, защото 5 минути няма как да задържа малкия на едно място. Имам и стъклен, не живачен (галиев ли се казва newsm78) и мисля, че и той мери вярно.

# 14
  • Мнения: 2 286
Имам на Силвъркрест (SilverCrest)



Безкрайно доволна съм, меря в ушето за по-голяма точност, иначе при леки съмнения и на челото. До сега никога не ме е подвел Praynig . Купихме го от Лидл на промоция с огромни съмнения и предубеждение. Сравнявала съм го с термометрите в болницата, в която често лежим - 1 към 1.

Преди това си купих какви ли не, обаче нито един не ми показваше вярно.

Mери Т на твърда повърхност или течност.

Общи условия

Активация на акаунт