изгаряне на лицето с вода при деца

  • 4 224
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 28 668
Защо не се обадите в ЗК и не проверите за симптомите на детенцето колко време е пътеката? И ако има разминаване, т.е. само са стресирали детето, за да си вземат парите, подайте сигнал. С входящ номер.

# 16
  • Мнения: 345
Не можах да се въздържа да не пиша, макар че не е точно по темата.
 Много обичате да говорите  за неща, които не разбирате,  никой няма да ви държи безмислено децата в болница извън дните на пътеката, ако това ви е проблема. И казвате, че ги държат само заради пътеките и че парите ли са най-важното? Ами важни са разбира се,  кой да плати труда на лекарите, ако на всеки му хрумне да си тръгне, след оказанато му помощ, обаче, забележете.
Защо изобщо ходите тогава в болница - сами си се лекувайте. Много често даже пациента стои повече от дните на пътеката, ако не е добре, без това да се заплаща на болницата.
Говоря от личен опит, защото съм лекар, а не просто празни приказки. 

# 17
  • София
  • Мнения: 28 668
Хм, предложението ми за сверяване на информацията със ЗК и евентуален сигнал ли подпали искрата?

# 18
  • Мнения: 345
Ами съвсем не. Но се набива на очи мнението, че болниците държат децата излишно дълго време, според вас,заради пътеката. Не знаете, че пътеките в по- голямата си част даже са прекалено кратки   за лечението и често пациента стои дни извън пътеката, а не обратното.
 Но така е, като непрекъснато се говори за лекарите, че едва ли не са убийци и само пари искат.
Защо не пробвате следващият път да вземете на детето скъпи храни и дрехи от някой магазин, а после да се възмущавате по форуми как са ви искали пари за това!

# 19
  • София
  • Мнения: 28 668
Ами съвсем не. Но се набива на очи мнението, че болниците държат децата излишно дълго време, според вас,заради пътеката....
А какъв е проблемът авторката да провери дали детето ѝ е държано необосновано дълго или не? И ако е - да подаде сигнал.

...
Защо не пробвате следващият път да вземете на детето скъпи храни и дрехи от някой магазин, а после да се възмущавате по форуми как са ви искали пари за това!

Цял подфорум има, посветен на изгодното пазаруване от чужбина и немалко теми срещу необосновано надутите цени тук.

# 20
  • Мнения: 99
milenaka аз като излязох от болницата бях категорична, че няма да оставя нещата така! Истината е, че към момента нищо не съм предприела...

jul@e има Лекари и "лекари"! Не видях никой да казва, че е против лекарите по принцип! За мен да си лекар е хуманна професия и парите не са оправдание за поведението, отношението и действията им. Плащам си здравните осигуровки редовно и очаквам нещо в замяна, ако и когато е необходимо съм готова да си платя за получената услуга, но не и да се примиря с лошо отношение!
Убеждаваха ме, че детето ми никога няма да проходи и да носи обувки, ако не се оперира веднага! Като казах, че ще изчакам раната да зарастне и тогава, ако е необходимо ще предприемем такова нещо, че дори шанса да е 1 на 1 000 000 пак ще изчакам и тогава, че това все пак е пластична операция и след като може да се направи и в бъдеще ще изчакам ми се изсмяха и ми се развикаха, че съм лош родител. Алтернативата - пластика и корекции на пластиката докато детето не спре да расте, защото пластиката няма да расте с него... Ако в този момент някой ми беше дал дори малка надежда бях готова да му дам всичките си спестявания и всичко което имам към момента, дано никога не се чувствате толкова безпомощни. Е, не всички лекари са такива. След това попаднах на Лекар, който каза, че няма никаква вероятност детето да не ходи при рана 1 на 2 см на не функционална част от крака!!!! Този Лекар не си позволи да каже нито едно лошо нещо за, двете лекуващи "лекарки" от Пирогов! Единствения му коментар беше "добре, че сте се разминали само с превръзки"! Когато в Пирогов казахме къде отиваме, се започна едно подсмиване и подиграване по адрес на другия доктор! Днес сина ми ходи, тича, почти няма белег! Само седмица след напускането на пирогов беше без превръзки и само с розов белег на крака!
Никой не е в състояние да ме убеди, че не се държат излишно дълго пациенти, нито че не се правят излишни интервенции с цел източване на касата!
За съжаление не ме накараха да подпиша документ за отказ от операция и нямам нищо черно на бяло. Поне можех да опитам да си потърся правата.

Последна редакция: сб, 09 мар 2013, 16:53 от the ladybird

# 21
  • Мнения: 63
За изгаряне - вит. Е на ампули се маже няколко пъти дневно върху изгорените участъци. Преди години си бях изгорила крака с вряло кафе и след като се мазах известно време, белегът се изличи. За съжаление, вече го няма по аптеките, затова може да си купите "Герилукс" (вит. А и Е) или капсулки от сорта на "Геритамин" (същото е). Една капсула се спуква и с маслото от нея се намазва кожата. Успех и бързо оздравяване на детенцето! Peace

Общи условия

Активация на акаунт