изгаряне на лицето с вода при деца

  • 4 219
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,детето ми се заля с вряла вода върху цялото лице ,сега е в болница.Въпроса ми е ,ако има някой минал през това да ми каже дали ще останат белези с какво са се мазали.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 715
Когато беше на 1 годинка синът ми падна върху маслен радиатор и си изгори цялото лице.Ползвахме и ти препоръчвам горещо правен мехлем от Костинброд.Много съм доволна от него не му останаха никакви белези и помага за всякакви рани  и дълбоки наранявания.Майка ми преди години пострада при вадене на буркани с компот,един буркан гръмна и заля цялата и ръка от лакътя до китката.Беше с изгаряния до месо на места и се оправи само с този мехлем.Надявам се да ти бъда полезна.Бързо оздравяване на детенце.

# 2
  • Мнения: 99
Здравей Simple Smile
Предполагам, че детенцето ти е в клиниката по изгаряния в Пирогов? Ако да, моля те не се доверявайте на мнението на лекарите там, особено ако според тях се налага пластична операция! Потърсете и друго мнение на лекар извън клиниката!

Моето детенце имаше инцидент с изгаряне преди 3 месеца. Към днешна дата дори белега е почти изчезнал. Мажем с СIytol nat centella, по препоръка на лекар. Лекуваха го със сребърни превръзки в Пирогов и с Английски превръзки с някакви масла в друга клиника.

Ако се интересуваш от някакви други подробности кажи.

Пиши повече за детенцето, как е, сериозно ли е изгарянето? Стискам палци всичко да е наред! Hug

# 3
  • Мнения: 7


Да в Пирогов е и е с сребърна превръзка ,но казаха ,че няма да останат белези или може да има на места където е имало по-дълбоко изгаряне ,но с времето с мазане ще изчезне тъй като е още малка и кожата и ще се подменя ще се разтяга.Чакаме тази седмица да я изпишат вече е много по-добре сребърната превръзка почти падна.Нямаме търпение вече да си я гушкаме.

# 4
  • Мнения: 99
Чудесно! Радвам се, че малката е дабре Heart Eyes Тя сама ли е в болницата? Колко е голямо детенцето?

Наистина от цялото си сърце ви пожелавам съвсем скоро да забравите за инцидента и за белезите.

# 5
  • Мнения: 7
да самичка е в болника защото е в реанимация ,а там не пускам има само 30 мин. свиждане.Тя вече не е за реанимация ,но няма място в другото отделение и ще си остане там докато я изпишат за което се надяваме да стане тези дни.На годинка и половина е Simple Smile

# 6
  • Мнения: 99
Горкото детенце... стискам палци да го изпишат възможно по-рано. На много места гледат да държат пациентите в болница дори и без особена причина, понеже им плащат от здравната каса за престоя, досаждай им постоянно с въпроси няма ли да я изписват, още повече, че е сама....

Моето момченце също е на година и половина. Когато се изгори беше на 1 и 3 мес. Не сме били в реанимация, а само горе в отделението. Изписаха ни на седмия ден и то след като вдигнах скандал и казах, че си тръгвам! Иначе не знам още колко щяха да ни мотаят. Аз съм изключително недоволна и от лекуващите ни лекари, и от мръсотията и мизерията в отделението. Дано да сте попаднали на по-читав лекуващ лекар.

Ако искаш мога да ти дам координати на доктора при който отидохме след Пирогов. Има частна клиника, но работи и със здравната каса. Много добър лекар и добър Човек! Пред неговия кабинет се засякохме и с още 2 семейства тръгнали си от Пирогов със скандал докато ние бяхме вътре.

# 7
  • Мнения: 7
Дааа точно за това се ядосваме ,нямат пациенти и се чудят как да я държат да влачат парии от патекии ...вече спокойно могат да я изпишат минаха 10 дена .....и постоянно ги питам и винаги завъртат въпроса ....не бързайте има времее ....нека да оздравее...пак тя вече няма рани само корички тук там .Ще видим в понеделник какво ще кажат и ако до сряда не я изпишат подписвам се че си тръгвам доброволно!

# 8
  • Мнения: 487
Чувала съм ,че най-доброто природно средство против изгаряне е облепиховото масло.Чела съм преди години ,че в Русия(по-точно СССР)  някои клиники по изгаряния са използвали само това масло при тежки изгаряния,защото   не остават  белези. Честно казано ,не знам дали се продава в аптеките.
Бързо възстановяване на детенце!

# 9
  • Мнения: 99
Изписаха ли детенцето? Дадоха ли ви препоръки как да се грижите за мястото и с какво да мажете?

# 10
  • Мнения: 4
Чувала съм ,че най-доброто природно средство против изгаряне е облепиховото масло.Чела съм преди години ,че в Русия(по-точно СССР)  някои клиники по изгаряния са използвали само това масло при тежки изгаряния,защото   не остават  белези. Честно казано ,не знам дали се продава в аптеките.
Бързо възстановяване на детенце!

Да, това масло се продава в аптеките и е на достъпна цена. Чувала съм, че много хора са доволни от неговите свойства и ефект върху кожата. Предполагам, че колкото по рано започне да се маже засегнатото място, толкова по-бързо ще се получи и желания резултат. Успех и бързо възстановяване на детето!

# 11
  • Мнения: 7
Благодаря за инфото всичко ще пробваме ,за сега мисля че няма да има белези вече лицето почти се оправи само е чарвено има две корички на челото там ще поработим! Не още не е изписана ,утре сутринта сам на първа линия в пирогов и си я взимам ,че прекалиха !Благодаря им за лечението ама те се уляха ,има 3 -ма пациенти в отдлението общо с моето дете....тоест нямат хора и ги държат максималноо да точат пари от здравната ...ама еидеее стига им толкова!

# 12
  • Мнения: 99
Прибирайте си го детенцето. Всеки ден повече там не само, че не е плюс, ами е в нейн ущърб. Не мога да си представя какъв стрес е това за детето - само, сред чужди хора... Свидетел съм как държаха седмица момиченце с миниатюрна точица на дланта!!! Нямат ли поне малко съвест, толкова ли са им важни парите.... това все пак е толкова малко дете и то само.

За раната - то остава червеникаво после бледо розово петно, но не се води заздравяло. Докато има макар и малка червенина процеса на зарастване продължава. Каквото и да решите да мажете е важно да сте постоянни и поне сутрин и вечер да мажете обилно. Казаха ни, че първите три месеца са особено важни и не трябва да се пропуска, макар, че процеса на регенериране на кожата приключва чак на втората година от зарастване на раната. При нас три месеца след инцидента вече розовее съвсем леко, границите на раната не са ясно очертани и се вижда, че всичко ще изчезне. То нашето е петно около 1см на 2 см на крака и не би било проблем и да има малко белегче. Важно е кожата да е много добре овлажнена и подхранена. Важно е и да не се излага на слънце мястото докато не изчезне червенината напълно, като е на личицето ще е малко трудно... от слънцето може да остане по-видим белега след време. Трябва да наблюдавате мястото да не се образува цикатрикс, това е нещо като одебеление на кожата и изпъкване на мястото, доколкото знам на такива не функционални места е рядкост, но все пак следете да не изпъкне след време.

Пиши после какво са ви препоръчали да правите с мястото  Hug

# 13
  • Мнения: 7
Здравейте,сутринта си прибрахме детето от Пирогов . Голяма разправия беше.Не мога да ви напиша разговора дословно тъй като беше голям скандал.Сигорно около час се карахме с персонала на отделението ,защото не искаха да я изписват.Накрая подписах документи ,че си я взимам по собствено желание и се отказвам от лечението както и че са сам запозната с последствията и я изписаха,но голяма борба беше.Сега детето е стресирано ,защото 15 дена беше в болницата и по 30 мин ден беше свиждането и когато си тръгвахме тя се скъсваше от рев ,чак от напъване повръщаше.Днес като се прибрахме в къщи не иска да седи при баба си ,само ме държи за ръка да не я оставя пак.Като тръгвам за работа отново почва да реве и постоянно мама , тати ,а никога не е било така ,даже като тръгваме за работа с баща  и казваме чао и тя маха с ръка и казва чао.Дано да забрави случая скоро.

# 14
  • Мнения: 99
Просто не е истина.... дано скоро забрави и да се възстанови от стреса детенцето. Може и да не повярваш, но едва се здържам да не се разплача... душичка малка, трябваше да я вземете по-рано...

Нас даже не ни караха да подписваме, отказахме и операция, и си тръгнахме по-рано. Никак не е лесно да вземеш такова решение. Опитаха да заплашат, че трябва да платим не знам колко си хиляди за предстоящото лечение, като видяха, че така няма да ни променят мнението ни изписаха.

Общи условия

Активация на акаунт