Отговори
# 15
  • Мнения: 1 961
Лино не можа ли с един засукан младеж да ме сънуваш,че варим ориз hahaha ,много постно така само ориз
Ааа Зафира на мен хич не ми беше постно, аз ставах няколко пъти през ноща и лягах и пак наш Зафира ориз вари Crazy, направо ме сбърка, цяла вечер ooooh!
Бюти мерси за темата Hug. Аз така правех в началото, давах директно след това млякото,но той не знае кога да спре и връщаше много. Сега обаче си мисля, че не огладнява достатъчно и пюре не иска. А и ако правя така както казваш, той с времето ще яде все повече пюре и след това ще откаже млякото. Това се води тогава заместено, а нали не трябвало. Лесно ви е на тези с АМ, слагате си по една, две лъжички и готово ядене с мляко Mr. Green. Аз пробвах да цедя, еми повече от 20мл не мога да изкарам
Ох,раздвоена съм, понеже си чета и тукашните неща за захранването и отсреща имам Косе Босе Mr. Green и не знам как ще го караме.
Ето как е тук, като закуската си остава мляко до годинката, ако бебето желае
закуска- мляко, след 10-ти месец евентуално мюсли или нещо друго зърнено
обяд-зеленчуково-картофено/месно пюре
следобедна закуска- каша с плод или само плод, кисело мляко с плод
вечеря- млечна каша
Първо се вкарва обяда, после вечерята и след това междинната следобедна закуска.
Блонди много хубав аватар
Аничка и на мен уж вечер ми е времето когато бебето заспи, ама той си ляга в 10 и колко да ми остава време, затова си лягам все в 1,сутрин едвам ставам с него, а през деня съм парцал. Забелязах, че това е за сметка на ражодките ни
Биби ти заместили обяда?
Тарантулка и аз това се чудя за кашата, Блонди дай едно мнение Mr. Green
Ехаа имаме пролазило бебе Simple Smile, Влади на Лоа, това съм го пропуснала

# 16
  • Мнения: 393
Честит празник!!!

Бюти   bouquet Hug  И да не се втелясваш ей!

Следя ви от време на време  Wink

Ние малко се овъртяхме болни един през друг. В този ред на мисли исках да питам Принцеска - колко дни правихте инхалации и давала ли си АБ? Спомням си, че  Месечинка беше давала Седакс май... newsm78 Колко дни обаче не помня.

После ще се включа пак, че сега няма как

# 17
  • Мнения: 251
Хайде и аз да се разпиша тук Mr. Green
Благодарско за темата Hug
Бюти,как е Анди?Води ли го на преглед?Аз като се замисля и Рош кашля,ама си мисля,че е от слюнки.То такова чекнене никъде няма,ръце,крака,всичко в устата.Дърпа си ушите,абе маймунски работи Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Аз днес сутринта рано рано отразих една зумба и кипя от енергия сега Simple Smile
По някое време може да излезем с малкия навън,но ще видим.Днес мисля втори опит да направя на Хипски картоф и ако не стане,давам тиква с картоф Simple Smile
Чао от мен засега Heart Eyes

# 18
  • Мнения: X
Hug Марги, май май може и от слюнки да е, отидохме, ама нямаше никой  Mr. Green при личната де, беше казала, че имат денонощен кабинет, ама нъцки..ще я питам на 7ми на консултацията.. ако продължи да кашля може още утре да го заведа  Whistling
Аз да се похваля, днес ми 4-ти ден диета и съм -3 кг  Mr. Green то може и вода да съм свалила, ама важното е, че не се чувствам гладна  Blush
Лино, е да..така ще заместиш ядене Tired
Тарантулке, давай я следобед направо  Hug
Дбс, дано сте здрави вече  Hug

# 19
  • Мнения: 10 893
Зачетох класацията и аз на първа страница, аз всъщност често си я чета Simple Smile ама някой дали му се занимавам да ми обясни "най-изненадващо" бебе в какъв смисъл е Simple Smile
А Влади кога е пролазил  Simple Smileи сега забелязвам, че няма бебче, родено през септември Simple Smile
Днес ще давам коричка хляб хем да чеше зъби хем глутена да види Simple Smile

Последна редакция: нд, 03 мар 2013, 13:00 от иглуб

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Честит празник!!!

Бюти   bouquet Hug  И да не се втелясваш ей!

Следя ви от време на време  Wink

Ние малко се овъртяхме болни един през друг. В този ред на мисли исках да питам Принцеска - колко дни правихте инхалации и давала ли си АБ? Спомням си, че  Месечинка беше давала Седакс май... newsm78 Колко дни обаче не помня.

После ще се включа пак, че сега няма как


И вие ли сте болнички Sad Hug.Първоначално инхалациите ни бяха за 3 дена,после контролен и ги направи на 5 дена общо.АБ каза че няма да дава,защото си  е вирусно,а инхалациите ги предпочете пред даването на сиропи.Честно казано страшно съм доволна-не вярвах че е възможно да има такъв резултат.Бързо да оздравявате Heart Eyes

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Дбс,
7 дни пихме АБ. Лекарят каза поне 5, по-добре 7 и аз го послушах... Уф, много студен вятър духа тук бе, май и днес няма да излизаме. По-точно ще изляза сама по някое време. Бобо още спи, кога ще яде пюре, кога ще дояжда с мляко... Ами като се криви цяла сутрин и не щя да спи Whistling
Lino,
аз максимум 15-20 мл мляко слагам, то иначе ще стане много рядко пюрето Confused

За този домашен картоф може ли някой да ме светне пак? Значи ще сваря на пара всичките картофи - около кило. Размачквам с вилица, да слагам ли кърма и тогава да ги разпределя във формички и да ги замразя или пък да ги замразя на парченца, а пюрето да го правя след размразяване?

# 22
  • Мнения: 27 524
Лино, Тарантулке, Камелия (дано все така да е) няма никакви алергични прояви, нито обремененост, така че не спазвам стриктно това правило за новите храни до обяд. Кашите си й ги въведох следобяд направо (ориз и просо)  Simple Smile

Ако се притеснявате, единият вариант е просто към зеленчуците да добавите малко каша, ако е без плодови или сладки аромати и така да въведете, после измествате следобяд. Другият вариант е да спрете временно зеленчуците и да давате кашата на тяхно място. И третият - давате кашата в ранния следобяд   Hug

Месечинке, картофът не става за замразяване, него специално трябва да си го правиш преди поднасяне, ден за ден  Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 252
А така Crazy Добре, че попитах, преди да ги скопосам. А кои стават? Тиквичките стават ли? Сто на сто е писано много пъти, но пишман готвачката като сега се сети Whistling

# 24
  • Мнения: 27 524
Всичко друго става. Вече ти ще си решиш дали готово пюренце ще замразиш или сурови. Аз съм за готово  Blush

# 25
  • Мнения: 1 961
Блонди мерси Hug, ще помисля, днес въвеждам моркова и след 5 дена мисля кашата
Месечинка да, тези 20мл сега стигат за пюрето, но аз си мислех за кашата, че исках да я предлагам млечна и като достигне поне 100гр я местя за вечеря. Няма да мога да изцеждам толкова кърма, а държа да ми е млечна каша, когато е въведена. Трябва готова млечна да давам. И ще се простя с вечерното кърмене Sad. За картофа и аз знам, че не става за замразяване, аз правя за два дена, а когато вкарвам нещо ново го замръзявам за следващите 4-5 дена
Тиквичките гледай максимално без вода да ги пасираш, ако ще ги замразяваш. Аз ги пасирах с малко вода и познай, сокче от тиквички Crazy. Бъркам ги с картофа да замажа малко положението

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Никита нали не ми е била на кухня и и готвих,та първоначално се спрях на варианта да и замразявам,обаче честно казано замразеното после като го даваш е гадно,нищо общо с прясно приготвеното.
Та започнах сутрин докато спеше ставах в 7 да и правя обяда,следобед докато спеше и правех вечерята,ама така издържах довреме...и после почнах да стерилизирам.Като е горещичо още го слагам в стъклено бурканче ,обръщам и се запечатва.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Блонди,
благодаря Hug
Лино,
да, за кашата си права, там ще трябва повечко мляко Confused И аз може би ще прибягна до млечна на малко по-късен етап, защото особено през деня е абсурд да изцедя кой знае колко, а не ми се ще да цедя по нощите, тъкмо се регулираха нещата Whistling
Лея,
честно казано и на мен сякаш вариантът стерилизиране повече ми допада от замразяване. Все ще издържи няколко дни поне, да не готвя всеки ден. После няма нужда да седи в хладилник, нали?

# 28
  • Мнения: 1 961
Принцеске да аз четох за този вариянт. Буркани от лютеница, малките на Олинеза стават ли, че имам от тях много. И колко време мога да ги държа така? Като изтинат в хладилника ли се слагат? Малко ме е страх, ами ако не е хванало как ще разбера, да не стане някоя беля

# 29
  • Мнения: 4 070
Пльооок. ppp
Бюттткаа,  newsm74си !

Общи условия

Активация на акаунт