Отговори
# 45
  • Мнения: X
Блонди с решетката  newsm78 да не излезе сега, че не правя нещо както трябва  Joy Joy не сипвам вода да покрива решетката, поне 1 пръст под нея  newsm78

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Блонди за зеленчуците съм съгласна -единия ми шкаф на фризера е пълен с домашна разфасована тиква-от нея правя на беба пюренцето.За приготвено вече на пара мисля да стерилизирам,но засега съм мнооооого далеч от количествата за едно бурканче,рекорда ние е 60 гр,досега. Hug

# 47
  • Мнения: 27 524
Цитат на: s.koycheva в Съб., 02 Март 2013, 21:57

Дано всичко да се дължи на хормоните на щитовидната жлеза, че не са в ред, но докато кърмя хапчета нъцки.


Койчева, забравих да пиша преди - хапчетата за щитовидната, в частност Еутирокс-а са абсолютно съвместими с кърменето и нямат никакви противопоказания за приемането им, даже е задължително при малки нарушения да се пие по време на кърмене, както правих аз.  Peace

Бютка, ами не ми е ясна много системата с решетката  Rolling Eyes Не им слагай вода тогава  Thinking Тя тази вода, дето ти я сипваш не ти трябва, но кофтито на решетките е, че губиш водата на зеленчуците  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 2 052
Запис  newsm03

# 49
# 50
  • Мнения: 1 111
Днес правих клизма на Джули Sad
Не беше акала 9дни,давах два пъти Дуфалак и изкара само 2-3топчета.
Клизмата подейства на 2та минута и излезе доста ако,доста твърдо,направо като пластелин.
Явно си е запек.
За кърменето-и на мен взе да ми писва.Вечер се буди през 2часа и не заспива докато не захапе кокакала.Е,снощи сука в 8,заспа,събуди се в 22.30 пак яде и така през 2,2.30ч.
Смятам да пробвам да спи само със баща си,да видя дали пак ще се събужда или само на мен ги прави номерата.

# 51
  • Мнения: 251
Не се стърпях....
Скрит текст:
Наръчник за баби при отглеждане на внуче!
Съветите на специалиста д-р Андреева:
Който си няма любяща баба, има безцветно детство. Затова, щом станеш баба, веднага ти се присъжда званието "гувернантка", а малкото същество ти се настанява трайно в сърцето.Но като всяка сериозна работа, "бабинството" си има строги правила.
Запомни ги, за да си любимата опора, а не досадния придатък.
 1. Цип на устата и кънки на краката. Помагай колкото можеш, но не се бъркай на младите и не давай постоянно съвети. Бебето си е тяхно. Да го гледат, както те сметнат за добре, а не по твоите разбирания. Ако много се нервиш, пий 1-2 лексотана и приемай положението.
2. Винаги запазвай самообладание и недей да "трепериш" постоянно! Бебето е много по-жизнено, устойчиво и приспособимо, отколкото си мислиш. Господ го е създал такова, за да устои на грижите на баби и майки.
3. Грижи се за себе си! Създавай си приятни емоции и развлечения, за да си в добро настроение. Децата са сетивни като животинчетата, те усещат напрежението и страха на хората около тях и реагират със същото. Щастлива баба/майка - щастливо дете.
4. Не се престаравай! Една от теориите за многото алергии в последно време е прекалената хигиена. Когато имунната система не се сблъсква с дразнители, няма как да се развие. И после - олеле майко...
5. Купи си 3-4 книги за бебета и не ги чети. Бебетата не четат книги и не живеят по тях.
6. И една изненада. Мислиш си, че на света има само едно внуче, но не е така. Още няколко милиарда са. Които далеч нямат късмета на вашето. Има род маймуни, които от любов толкова стискат малките в прегръдките си, че ги задушават. Не бъди като тях.
 Не ти харесват правилата? Я си спомни, когато беше млада майка и ти се бъркаха бабите, какво ти беше...
И не забравяй, че децата се отглеждат по друг начин, не както ти си отглеждала твоите.
Храненето е на поискване. Инстинктът на детето най-добре показва от какво има нужда. Веднъж може да огладнее след три часа, друг път след два.
Вода до шестия месец не се дава. Но най-правилно е да "попитаме" детето. Предлагай, ако иска - нека пие, ако не иска, може и без вода.
 И още една отживелица от твоето време: малкото бебе не се къпе всеки ден! Два пъти седмично е достатъчно. Кожата е покрита със защитен хидролипиден слой, водата и сапуните го унищожават и може да развие атопичен дерматит. Първите месеци бебето няма развити потни жлези, не се поти, не е миньор, не копае в градината, защо да го къпем всеки ден? Когато порасне и е топло, може.
Не навличай бебето с много дрехи! Поради несъвършеното кръвообръщение краката, ръцете и нослето са хладни, но не значи, че му е студено. Просто си представи, че си на негово място, облечена с неговите дрехи, плюс един топъл памперс на задника. Сигурно ще пукнеш от жега...
Температура на въздуха - човешка. В началото около 22, през нощта 19-20.
И още една голяма изненада - правилата в крайна сметка ги определя бебето, а не възрастните.
Ще си го принтирам и ще го разлепя на всички стени в апартамента smile3534 smile3534 smile3534

# 52
  • Мнения: 4 070
Галка, с грешка си, ако заблудата ти идва от страницата ни за пелените- мъжът ми, който е по- голям историк по душа от мен и е силен родолюбец реши да сложи тая рождена дата на страницата по незнайни за мен причини- не си го обяснявам освен с горепосоченото. А хората такива мили пожелания пуснаха днес, че ми е жал да ги махна. Embarassed Wink :hug
Цитат на: s.koycheva в Съб., 02 Март 2013, 21:57

Дано всичко да се дължи на хормоните на щитовидната жлеза, че не са в ред, но докато кърмя хапчета нъцки.
Има едно лекарство, което е билково, казва се див ямс, аз съм пила преди и мисля пак да си купя- имам много пърхот, започнах пак много да забравям и др. подобни, които според мен са следствие от хормонален дисбаланс.

# 53
  • Мнения: 27
Блонди, фт4 ми беше висок, а тсх нисък и ендокриноложката ми каза , че не мога да пия Тироксин при този вариант ( ако са обратно може). Даже ме посъветва да спирам да кърмя , но аз не та не. След 2 месеца пак ги изследвах , вече се бяха обърнали Shocked и щях да записвам час пак да ходя, но тя починала внезапно Sad ( а сигурно няма 50 години). Сега трябва да търся друг лекар, а така си я харесвах тази-преди да забременея ми оправи хормоните  супер бързо и ми даде зелена светлина да действам с бебето - още на следващия месец наш Борис го видяхме като точка на ехографа. Та така , кърмата скоро няма да я има и ще ида вече като свърши при някой лекар.

Днес дадох оризова каша за следобедна закуска и той много я хареса, и искаше още, но се опасявам да давам тъй като ни е за 1 ден. А преди това цял ден почти не е ял- хапна съвсем малко пюре на обяд , а  сутринта сука 2 мин. Та взех да се тревожа сега, че не яде ooooh!

Месечинке, Борко като не ака му давам няколко лъжици пюре от сливи  и на другия ден пълни яко памперса. Вчера така направихме и днес се получи оакано събуждане.
Благодаря ви момичета Hug за подкрепата

Последна редакция: нд, 03 мар 2013, 17:55 от s.koycheva

# 54
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Уф, утре мислех круша да му дам, че нямам чиста слива. Не ще и не ще да се изака, днес е трети ден Tired Даже се чудя дали днес да не му дам, но е 4-ти ден пащърнак, май не е минало достатъчно време, за да въведа нова храна Confused

# 55
  • Мнения: X
Месечинке, достатъчни са 3-4 дни, дай му круша още днес щом се притесняваш, че не ака  Hug Hug

# 56
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Честит празник и от мен! bg
Бюти, мерси за темичката!  Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 29
Месечинке, и ние се запекохме от пащърнака, уж го дават регулиращ и като казах на д-рката и тя вика, ами съвсем нормално, той пащърнака си е като морков Peace
Връщам се да чета, много сте изписали в това хубаво време ,не ходите ли по разходки Naughty

# 58
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Белверде,
при вас на кой ден се оправиха нещата? Ей, да му се не види, все за нещо да се притеснява човек Whistling Преди малко дадох круша, в първия момент се намръщи, но после си изяде всичко Laughing
п.п. Той пък взе, че свърши работата - като пластелин, беше му залепнало за дупето. Явно пащърнакът, особено в комбинация само с картоф, както му го давах първите 2 дни запече нещата. Повече тези две неща няма да му ги давам самостоятелно, задължително с нещо разхлабващо - тиква, тиквичка или пък круша.

Последна редакция: нд, 03 мар 2013, 18:46 от Месечинка виторога

# 59
  • София - град
  • Мнения: 141
Не се стърпях....
Скрит текст:
Наръчник за баби при отглеждане на внуче!
Съветите на специалиста д-р Андреева:
Който си няма любяща баба, има безцветно детство. Затова, щом станеш баба, веднага ти се присъжда званието "гувернантка", а малкото същество ти се настанява трайно в сърцето.Но като всяка сериозна работа, "бабинството" си има строги правила.
Запомни ги, за да си любимата опора, а не досадния придатък.
 1. Цип на устата и кънки на краката. Помагай колкото можеш, но не се бъркай на младите и не давай постоянно съвети. Бебето си е тяхно. Да го гледат, както те сметнат за добре, а не по твоите разбирания. Ако много се нервиш, пий 1-2 лексотана и приемай положението.
2. Винаги запазвай самообладание и недей да "трепериш" постоянно! Бебето е много по-жизнено, устойчиво и приспособимо, отколкото си мислиш. Господ го е създал такова, за да устои на грижите на баби и майки.
3. Грижи се за себе си! Създавай си приятни емоции и развлечения, за да си в добро настроение. Децата са сетивни като животинчетата, те усещат напрежението и страха на хората около тях и реагират със същото. Щастлива баба/майка - щастливо дете.
4. Не се престаравай! Една от теориите за многото алергии в последно време е прекалената хигиена. Когато имунната система не се сблъсква с дразнители, няма как да се развие. И после - олеле майко...
5. Купи си 3-4 книги за бебета и не ги чети. Бебетата не четат книги и не живеят по тях.
6. И една изненада. Мислиш си, че на света има само едно внуче, но не е така. Още няколко милиарда са. Които далеч нямат късмета на вашето. Има род маймуни, които от любов толкова стискат малките в прегръдките си, че ги задушават. Не бъди като тях.
 Не ти харесват правилата? Я си спомни, когато беше млада майка и ти се бъркаха бабите, какво ти беше...
И не забравяй, че децата се отглеждат по друг начин, не както ти си отглеждала твоите.
Храненето е на поискване. Инстинктът на детето най-добре показва от какво има нужда. Веднъж може да огладнее след три часа, друг път след два.
Вода до шестия месец не се дава. Но най-правилно е да "попитаме" детето. Предлагай, ако иска - нека пие, ако не иска, може и без вода.
 И още една отживелица от твоето време: малкото бебе не се къпе всеки ден! Два пъти седмично е достатъчно. Кожата е покрита със защитен хидролипиден слой, водата и сапуните го унищожават и може да развие атопичен дерматит. Първите месеци бебето няма развити потни жлези, не се поти, не е миньор, не копае в градината, защо да го къпем всеки ден? Когато порасне и е топло, може.
Не навличай бебето с много дрехи! Поради несъвършеното кръвообръщение краката, ръцете и нослето са хладни, но не значи, че му е студено. Просто си представи, че си на негово място, облечена с неговите дрехи, плюс един топъл памперс на задника. Сигурно ще пукнеш от жега...
Температура на въздуха - човешка. В началото около 22, през нощта 19-20.
И още една голяма изненада - правилата в крайна сметка ги определя бебето, а не възрастните.
Ще си го принтирам и ще го разлепя на всички стени в апартамента smile3534 smile3534 smile3534

Аааалилуяяяяя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт