Посрещаме бебчета в захлас, че месец МАРТ изисква го от нас! Тема №14

  • 32 250
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2
Здравейте!Отдавна не съм писала, но просто не искам да се отделям от бебка! Обожавам я!!!
Много е спокойна засега и много ни радва Simple Smile
Нашата кожа също се лющи, което е напълно в реда на нещата - бебетата я сменят, все пак Peace С каквото и да се маже, ефект почти няма да има. Важното е да се избегнат обриви, иначе всичко друго ще отмине.
И аз имам същия проблем. Тази сутрин забелязах че кожата на бебето се лющи. Къпя я сутрин и вечер със сапун на Бюбхен и си мисля че е от сапуна...Мажа с олио на Мустела, но не омазнявам много... От днес мисля да къпя по веднъж цялото тяло, а дупето 2 на мивката по-често.

# 646
  • Мнения: 62
Здравейте, най-накрая да се отчета и аз след 12 дни информационно затъмнение. На 12.03.2013 се срещнах с най-прекрасния мъж на света Ивайло.  Роди се 3600 гр. и 53 см. Накратко да разкажа за раждането : на 08.03. ме приеха в Майчин дом, защото преносвах и на 12-ти решиха да предизвикат раждането. Включиха ме на система с окситоцин, започнаха си ми контракции, спукаха водите ( абсолютно никаква болка няма ), стигнах до 4.5 см разкритие, но проф. Димитров прецени, че главата на бебчо е твърда и раждането би било трудно и рисковано и се наложи секцио. И така след като усетих и малко от естественото раждане в 13.20ч.  двама много симпатични лекари д-р М.Атанасова и д-р Филипов извадиха бебчо. Постарах се бързо да се раздвижа и вече съм доста по-добре. С юнака се кърмим и тати сме много щастливи.
Понеже не съм чела назад, честито на всички, които вече са мами, а не тези, които чакат - успех!   bouquet  

# 647
  • Мнения: 242
Иве, защо къпеш и сутрин, и вечер? Нали само вечер трябва?
Иначе аз ползвам измивния гел на Себамед и олиото на Себамед и засега съм доволна, кожичката и спокойна, не се бели.

# 648
  • София
  • Мнения: 423
Aз къпя веднъж на 2 дни, през останалото време на чешмата. Не сме ползвали козметика досега, кожата и е спокойна и здрава. Има още мазни петна от ланугото явно, все пак е на 8 дни. Кожата на ръцете и краката и се белеше ужасно, но откакто сме вкъщи и спрях двукратното къпане се оправи.
Имам проблем с болезнени зърна, не са разранени, но болката я има. Мажа с крема на Нуби, държа на въздух, но тя си захапва грешно и от там. Ще взема протектори за зърна, но трябва някак да я науча как да захапва дълбоко, не плитко като сега. Първоначално засуква на плитко и болката е няколко секунди, после се оправя. Мимсат, някакви идеи?

# 649
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, включвам се набързо само да се похваля, че на 13 март станах мама за трети път - синът ми Калоян се роди по нормален път с тегло 3 400 г и 50 см.
Да са ни живи и здрави родените вече бебчовци, а на очакващите майчета - леко раждане!

# 650
  • Мнения: X
V.A.V.A, честита дъщеричка !

krissu , в този сайт има различни бели шумове , може да се свалят , така няма нужда да пускаш сешоар , прахосмукачка , или каквото и да е друго : http://babysleepnoise.com/download.html

това звучи супер, ще го пробвам още днес...

Мимето - и при мен е същото. Зърната не съм ги пробвала, не смея, че да объркам съвсем схемата. Синът ми навремето не ги прие, може би и затова съм предубедена.

Честито на Аника и на всички останали нови майчета...
Гугичка, има билкова аптека до нас /за щастие/, просто влязох и поисках нещо за увеличаване на кърма. Дадоха ми 8 билки, от тях са анасон, копър, мента и коприва, останалите 4 не ги помня. Ако нямате аптека до вас, прати таткото или някоя баба до билкова аптека!
Овесени ядки много ям откакто родих, защото ми се ядат. Освен това прочетох, че са лактогонни, може би има нещо вярно.

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 15:51 от Анонимен

# 651
  • Мнения: 22
Нощна птица имат ли ефект билките за увеличаване на кърмата,защото моята мн намаля и се налага да я дохранвам и на чай ли ги приемаш?
Момичета някой ползва ли капки за колики Биогайа?През нощта мн се свиваше милата и беше неспокойна и сутринта изпратих мъжа ми до аптеката и тези са му дали,но не знам преди или след хранене се дават?

# 652
  • Мнения: 455
Честито на новите мамчета! Simple Smile Да са живи и здрави те и сладките им бебоци!
И кожата на моята бебка се лющи.Ползвам олиото на Себамед и за сега съм доволна.
Момичета,какво давате за колики?
При нас вече започнаха и се чудя какво да давам чайчета ли или някакви капки да взема,ама какви?  newsm78

# 653
  • Мнения: 374
Не бих давала никакви чайове на бебе под месец-месец и половина. За колики има Инфакол, Еспумизан-капки, БиоГая, Беносан (на "Хималая"), Колийф. На нас ни изписаха Еспумизан-капки, но ние си купихме и тези на "Хималая", защото сме фенове на марката и продуктите. Капките са билкови - с копър, кардамон, дълъг пипер и все такива благини. Имаме колики отвреме-навреме или поне аз не мога винаги да ги хвана. Но имаме.

# 654
  • Мнения: 0
Моят бебок се роди на 11.03.2013г. казва се Ники   newsm30 newsm30 3400,51

# 655
  • Мнения: X
Имам въпрос, каква може да е причината бебе в един и същи час на денонощието да става неспокойно в продължение на час- два? Ама като по часовник? За колики четох че е рано ( американски източници), оказва се, че се появявали след навършването на един месец. Така, че го изключвам като вариант.
Ами бебка очевидно имаше колики от 10тия ден някъде, напъва се, червенее, свива се, ритка с крачета и вика, на всеки е ясно, че я боли коремчето, та не бих разчитала на 100% на американските източници....
Аделина, честито!
Бела, мен ми продадоха аналога на топоцин /съставът е същият/ - Норсулфазол купро, съставът е сулфатиазол /оказа се даже, че мъжът ми го е купил за баткото по-рано, за някаква рана, та сега си имаме 2 кутийки/. Сулфатиазолът е и съставът на топоцина.

# 656
  • Мнения: X
Нощна птица аз имах голям проблем със зърната. Разраняваха се и при всяко засукване изтръпвах от болка. Давах на всяко хранене само от еднатa гърда, да може другото зърно да почива, както и мажех с ланолин, който облекчаваше поне малко: http://www.medela.com/IW/en/breastfeeding/products/breast-care/b … ple-problems.html
При мен причината  беше плоски зърна. След 1 седмица мъчения пробвах със силиконови протектори и това ми реши проблема. Отне малко време и упорство от моя страна, докато бебчо свикне, но сега нещата са коренно различни. Кърменето е приятно и неболезнено!
http://www.mothercare.com/Philips-Avent-Nipple-Protectors/478616,default,pd.html
И при мен причината е плоски зърна...
Имам и протектори, обаче първото ми дете не ги искаше и сега не съм ги пробвала, т.е. пробвах ги в родилното, нищо не се получи и съм ги позабравила, освен да пробвам пак с тях. Господ здраве да ти дава, хихи, друго си е да получиш компетентен съвет от изстрадал. Иначе мажа с крем, но не е достатъчно. Засега реших проблемът като кърмя нощем, денем цедя и давам от шише, за да пооздравеят, а нощем спим по-добре, когато е на гърда, искам лека полека да мина на цялостно кърмене, но не и както гугичка - бебето да реве преди засукването, а аз след.
Апропо, гугичка, пробвай нещо друго, съчувствам ти, аз първият път /със сина ми/ така виех от болка, сега не искам да си го причинявам, не мисля, че си струва. И не мисля, че винаги причината е т.нар. 'неправилно засукване'. Някак ти се вменява вина, че не можеш да 'засучеш' правилно, т.е. да го накараш детето да засуче, изобщо се натъртва на думата 'грешка'. Аз лично ще пробвам със силиконовите зърна.

# 657
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Аз и затова уточних къде съм го чела, не отсякох категорично, че не е възможно. Simple Smile
Нощтна птица, как е с изхождането бебока? Да не би да се напъва, за изхождане. Аз няколко пъти си помислих, че имаме колики, но се оказа, че просто се напъва маймуната. Simple Smile При вас сигурно са си колики щом казваш ( майката си знае най- добре), но да питам.

За къпането първите 2 седмици през няколко дни без киснене във вода. След това ще си го къпя на 2 дни във ваничката. Каката я къпах всяка вечер и нищо и нямаше.
То това си е по преценка на родителя като цяло. Едни казват, че трябва всяка вечер, други през няколко дни. Мое мнение е, че родителя решава подобни неща. Simple Smile

# 658
  • Мнения: X
Ами къпя по-често, отколкото искам, понеже като разсъблека понякога си свършва и двете работи и се омазва цялата, няма как да не изкъпя просто. Опитвам да е само с вода и само дупата с шампоанчето, иначе и аз целя къпане на 2-3 дни, но не ми се получава винага, просто се омазва бебката.
Незнам какво ми помага за кърмата, пия чай и ям доста овесени ядки с мед и орехи, незнам кое от двете е. Пробвахме единият от моите чайове да го дадем на бебка /1-2 лъжички/, но мъжът ми се възмути, много зле го приела, май ще се откажем, другият вариант е да пробвам да му сложа захар, но не ми се иска.
Черната вдовица, не мога да преценя, ту се напъва за голямата работа, ту са колики, различно е, и от двете по малко.
За колики давам саб симплекс, преди давах еспумизан, но много запичаше от него, отвратно е, това мисля, че е по-добре, въпреки че съставът им е един и същ.

Оrchid_, кажи моля ти се колко време ти отне да свикне бебето със силиконовите зърна. Апропо моите зърна излязоха /едното особено, второто е с особено мнение - ту влиза, ту излиза, хихи/ от помпата за кърма и от цеденето на ръка, да знаеш, а и от самото кърмене сигурно ще си излязат сами, едното ми стои вече постоянно навън. Ох, иде ми да си пусна тема за плоските зърна.

# 659
  • София
  • Мнения: 287
Simona06, Aleks23, за коликите давам 2 вида капки по предписание на педиатърката ни 1) Биогая – 5 капки на обедно хранене; 2) Инфакол – по една мерителна доза на следващите 3 до 5 хранения (при нас обикновено стават 3 по-рядко 4 хранения докъм полунощ). И двете ги давам преди хранене, но лекарката каза, че не е фатално да се дадат и след.

Чай на HIPP с анасон, копър и още нещо съм давала на големия ми син, но сега не смея, заради кърменето – да не прецакам пак работата като първия път.

Общи условия

Активация на акаунт