Ако можехте да избирате кога да се роди бебчето ви...

  • 1 980
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
През март, април, май е идеално. Не ходиш с голям корем по жегите, като дойде време за захранване - има плодове, зеленчуци, за разходките въобще не говоря. При нас така стана, макар че не съм го мислила предварително. Ако има втори път - не знам. Rolling Eyes
Колкото до училището, на 7 години за мен е най-добре.

# 16
  • Мнения: 2 622
Двете ни деца са планирани, на първото само зодията му планирахме,а за второто вече съобразявах и други неща LaughingКогато започнахме да бебеправим първото дете,веднага пресметнахме,че ако забременея през ноември,ще си имаме лъвче.И се получи-родих дъщеря зодия Лъв.Но пък бременност в жегите и термин в средата на август не са нещо,което доброволно бих си причинила отново.Същото лято температурите не паднаха под 40 градуса,едва устисках до раждането.Но пък си имаме лятно момиченце и си е традиция да празнуваме рождения й ден на морето.Когато почнахме да обсъждаме второ бебе,бях категорична,че не искам да съм бременна през юли-август.Правех си сметка да почнем опити в началото на лятото,за да може да съм бременна зимата и да родя първото полугодие.Слава Богу,получи се от първия опит,термина ми беше 20-ти март,родих на 8-ми.Изкарах много по-леко от първия път,повечето хора не разбраха,че съм бременна.Нямах отоци,не се топях от жега,родих края на зимата и цяла пролет, лято и есен бях на вън.Детето ще тръгне на у-ще на 7г.и 6 м.-идеална възраст!Лично мое мнение,че най-кофти относно училище  е за децата,родени края на декември.Разбира се,всичко е Божа работа,когато и да стане едно бебе,все е радост.Деца се гледат и зиме,и лете,сезонът има значение,но не чак толкова,че да е фактор при планирането на бременност.И все пак изхождайки от моя опит,ще кажа,че зимните месеци по-леко се износва бременност.Идеално е да се забременее  лятото и да се роди в периода февруари-юни.
Пандичка,ако имаш търпение изчакайте до май месец,за да има може да имаш пролетно бебе Laughing

# 17
  • Мнения: 1 569
Мамичка мекичка, а зимата нямаше ли фактори като ядеш повече от скука, нямаш движение, не можеш да си закопчаеш якето, избягваш излизането дори заради това да не се пребиеш по леда/преспите?  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 622
Мне,не съм преяждала,яке си купих специално за състоянието Mr. Green,а колкото до излизането-излизах си до последно когато ми се налагаше.Вече започвам да забравям детайлите,но като цяло лятната бременност ми дотежа много повече отколкото зимната.Пък и аз по принцип в жегите не вирея,може би затова зимата ми дойде по-леко.

# 19
  • Мнения: X
Аз предпочитам зимно бебе. От една страна лятото не си в напреднала бременност и жегите не пречат чак толкова, а зимата се чувствах идеално, въпреки, че съм зиморничева.
От друга страна, когато бебето е родено януари- февруари използваш първите 1-2 месеца, за да си стоиш на топло вкъщи и тъкмо, когато бебето поотрасне се стопля и можеш по цял ден да се разхождаш.
Ако е лятно бебе , времето е хубаво и ти се разхожда на вън, а майката често в началото е неориентирана, натоварена от новите задължения, пък и с новородено по цял ден по пътищата не ми се връзва.
За училището- сина ми е роден януари и смятам да го пращам с набора му. Виждам много предимства дори сега, той е най- голям в групата и се откроява лесно- говори най- добре, знае най- много неща, защитава се идеално. Не бих желала да му отнемам всички тези предимства, а и на него много му харесва да е първи.

# 20
  • Мнения: 1 569
Ако е в началото на годината ясно, че с набора си. Но ако е в края се чудя не би ли било по-добре с предния набор.

Аз раждах в най-голямата жега края на юли. На мен лятната бременност въобще не ми тежеше, дори напротив. Не ходех на работа, вкъщи си пускахме климатик в едната стая и правеше много хубава Т навсякъде. Сутрин и вечер ходех по разходки, при това страшно дълги, лятото има голям избор от по-леки храни и напитки, въобще чувствах се много, много добре. Като цяло си мисля, че всеки месец/сезон си има и предимства и недостатъци и просто трябва да се възползваме от предимствата.  Heart Eyes

# 21
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ако е в началото на годината ясно, че с набора си. Но ако е в края се чудя не би ли било по-добре с предния набор.
Аз раждах в най-голямата жега края на юли. На мен лятната бременност въобще не ми тежеше, дори напротив. Не ходех на работа, вкъщи си пускахме климатик в едната стая и правеше много хубава Т навсякъде. Сутрин и вечер ходех по разходки, при това страшно дълги, лятото има голям избор от по-леки храни и напитки, въобще чувствах се много, много добре. Като цяло си мисля, че всеки месец/сезон си има и предимства и недостатъци и просто трябва да се възползваме от предимствата.  Heart Eyes
Так мисля и аз  Peace
Т.е ще си бъде наборите,но ще е най-мъничка.  Simple Smile/в нашия случай Жиз/

# 22
  • Мнения: 6 993
Лятно си го представях, защото аз съм родена през лятото, всъщност почти цялото ми семейство е родено в една седмица през юли, та си мислех, че ще е готино и бебето да е през тая седмица  Laughing
Оказа се, че сме го направили в същата тази седмица и ще е пролетно.   Sunglasses
Пролетта хич не я обичам като сезон, ама явно ще я заобичам  Simple Smile
Зимната бременност ми понесе добре, навсякъде ми е много топло, а навън - студ  Crazy Спестихме от отопление  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 569
Оказа се, че сме го направили в същата тази седмица и ще е пролетно.   Sunglasses

Хи-хи.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт