АПРИЛ наближава, до раждането все по-малко време остава!

  • 23 833
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 687
Не пера нищо на ръка. Ако една дреха не оцелее в пералнята, значи не и е било писано да споделяме живота си  Joy

За свекървата - бих казала на половинката, че в момента не ми е до чистене за нея, така че той да реши какво да се договори с нея - или да не идва, или да дойде да изчисти. Нашите като идваха, така им заявих, и в крайна сметка поизчистиха у дома Grinning (у дома сме възприели тактиката, че всеки води преговори със собствените си родители)

Иначе не смятам, че нито свекърите, нито нашите са длъжни да купуват нещо, нито за бебето, нито за жилище. В крайна сметка си е наше решението да имаме дете, взели сме го, когато имаме възможност да го гледаме сами. Все пак предполагам, че ще искат да подарят нещо, но честно казано би ми било по-лесно, ако нищо не ни подарявят, тъй като каквото съм преценила, съм го взела или ще си го взема, а останалото за мен са ненужни вещи. Ще се радвам да го виждат от време на време и да му се радват, но определено не смятам за нужно нито да му купуват вещи, нито да помагат в отглеждането му.

# 61
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен в новата темичка, толкова е пролетна Simple Smile
Аз от няколко дни съм без нет, сега изнамерих една флашка и се опитах да ви изчета  Crazy

Mirama, съжалявам за тежката операция, важното е, че всичко вече е зад гърба ви и сте си вкъщи. Желая много здраве и щастие на малкия бебок и бързо възстановяване на теб   bouquet

Rozita Petrova Rozita, честито бебче, радвам се, че сте добре. Бъдете живи и здрави и само хубави емоции отсега нататък  bouquet

Аз онзи ден прокървих леко. Оказа се, че имам раничка..... още нещо, което е пропуснала "лекарката", която ми следеше бременността досега, добре че я смених. Доктора каза, че няма нищо опасно.
И да се похваля - днес ми е последния ден от 8-ми месец  newsm44

Утре мисля да ходя до очен лекар и може да мина през педиатърката, на която съм се спряла, дано ни приеме.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 145

Иначе не смятам, че нито свекърите, нито нашите са длъжни да купуват нещо, нито за бебето, нито за жилище. В крайна сметка си е наше решението да имаме дете, взели сме го, когато имаме възможност да го гледаме сами. Все пак предполагам, че ще искат да подарят нещо, но честно казано би ми било по-лесно, ако нищо не ни подарявят, тъй като каквото съм преценила, съм го взела или ще си го взема, а останалото за мен са ненужни вещи. Ще се радвам да го виждат от време на време и да му се радват, но определено не смятам за нужно нито да му купуват вещи, нито да помагат в отглеждането му.

 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 Напълно съм съгласна с теб за това. Хората достатъчно техни разходи си имат, че да очаквам от тях да купят или купуват неща за бебето. Наистина ние сме си достатъчно големи хора, които да могат да му купят нещата, които са необходими.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 145
Здравейте и от мен в новата темичка, толкова е пролетна Simple Smile
Аз от няколко дни съм без нет, сега изнамерих една флашка и се опитах да ви изчета  Crazy

И да се похваля - днес ми е последния ден от 8-ми месец  newsm44

Утре мисля да ходя до очен лекар и може да мина през педиатърката, на която съм се спряла, дано ни приеме.

wish*,

9 месец е от 36 г.с. до 40 г.с.
до 35 +6 си все още в 8 месец. И аз нещо искам по бързо да минава този 8 месец....ама пък и ми е добре, че после ще взема много да се шашкам.

# 64
  • Мнения: 13

Иначе не смятам, че нито свекърите, нито нашите са длъжни да купуват нещо, нито за бебето, нито за жилище. В крайна сметка си е наше решението да имаме дете, взели сме го, когато имаме възможност да го гледаме сами. Все пак предполагам, че ще искат да подарят нещо, но честно казано би ми било по-лесно, ако нищо не ни подарявят, тъй като каквото съм преценила, съм го взела или ще си го взема, а останалото за мен са ненужни вещи. Ще се радвам да го виждат от време на време и да му се радват, но определено не смятам за нужно нито да му купуват вещи, нито да помагат в отглеждането му.

 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 Напълно съм съгласна с теб за това. Хората достатъчно техни разходи си имат, че да очаквам от тях да купят или купуват неща за бебето. Наистина ние сме си достатъчно големи хора, които да могат да му купят нещата, които са необходими.

Аз също разбирам, че хората си имат разходи, но щом може да купува неща за другото си внуче (другата дъщеря на мм) значи може и за нашето. Не трябва да има разделение между двете, а има такова.
Дразни ме факта, че идва без да са ме питали мен, сега е момент когато не е удобно. Трудно се справям с чистенето и домакинската работа, а тя после обсъжда с цялото село колко е било мръсно.

# 65
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен.
Честита ни нова пролетна и красива темичка  bouquet
prada_87 ,мерси за инфото.Май така ще се получи и при мен #2gunfire Ще се звънка в НОИ,ама има ли значение на кой телефон newsm78
Мира,честито че вече сте си вкъщи Wink
Схващания имах и аз,но с увеличения магнезий минаха.Но сега,като днес запоследно го пия и спирам ме е малко шубе.Някой беше казал,че като спрем магнезия можело до дни да родим #CrazyТо не че не му е време де,ама...Моя док,който ще ме изражда каза,че вече съм в 9 месец и ако започне родова дейност няма никаква причина тя да бъде спирана.Аз контракции получавам,но без болка.Иначе понякога имам някаква лека,тъпа болка ниско долу.А иначе обичайните кръст,срамната кост,таз,ябълките,а за през нощта да не говорим.
А за свекитата мани...
Скрит текст:
Наща ни даде пари,че преди 2 години като се роди внук и,всичко тя му накупи,което аз не разбирам за нормално,но там положението е олеле мале.Онзи ден ми каза,че още щяла да ни дава,понеже погачата и кръщането тя ги била поела smile3555.Как да и обясня,че не е нужно ooooh!Искала да идва да ми помага,ама аз с нея ще се разбера.А и за сега все още не сме я запознали с наще,а сме заедно от 2г и половина.Тя си мисли,че съм като другата и снаха.Готвеше и,гладеше,чистеше,переше,малкия гледаше,а е жена на 66г и ходи на работа по 8 часа.Аз не искам да ми се мешат,ако имам нужда ще питам да помогне,така да.Ама да ми виси по цял ден няма да стане,ще показвам рогата.а и все пак за сега живеем с мойте родители.За помощ има хора не сме сами,нияо че всички ходят на работа.Хайде и аз ви се оплаках Blush
˙·٠• АлЕкС •٠·˙ 35г.с.+ 1-7д си е 36 седмица. 35 + 1 ден,дефактно си изкарал 35 седмица цялата и си 1 ден на 36 седмица  Wink Peace Акушерка и 3 лекари ми го разясниха.
А в нета даже на места се среща да пише,че от 35г.с. си в 9месец

# 66
  • Мнения: 31
˙·٠• АлЕкС •٠·˙, уж мислех, че ги схванах тия изчисления. Нали, когато си 35 + нещо си, фактически си започнала 36 г.с.? Питах лекаря кога се влиза в 9-тия, дали когато започнеш 36-та или когато я завършиш и той каза, когато се започне.... А аз я започвам утре.. гледах и по този календар, пак така излиза: http://www.ladypill.com/calendar.php

 Thinking

# 67
  • Мнения: 687
Аз също разбирам, че хората си имат разходи, но щом може да купува неща за другото си внуче (другата дъщеря на мм) значи може и за нашето. Не трябва да има разделение между двете, а има такова.
Дразни ме факта, че идва без да са ме питали мен, сега е момент когато не е удобно. Трудно се справям с чистенето и домакинската работа, а тя после обсъжда с цялото село колко е било мръсно.
Неизчистените отношения в семейството са едно. Но за мен лично е неразбираемо отношението да се измерва с покупки. Мен лично не би ми било проблем, ако купуват за другото си внуче, а за нашето дете, не. Ако имат различно отношение обаче - т.е. на едното се радват, на другото не, вече би ме притеснило. Но бих обсъдила с тях това, а не защо не ни били купили не знам какво си... Но разни хора, разни обичаи Simple Smile

# 68
  • Мнения: 4
и мен ме дразни това разделение, племенниците ми са 1 момче на едната сестра и 2 момичета на другата, и като едно от момичетата има рожден ден или повод се подарява и на другата, а на момчето не. винаги съм се карала на роднините да не го правят, че момчето се усеща и почва да задава въпроси и му става гадно на детето, ама не някои още го правят. малката вече се е научила даже и все пита "а на мен" като аз дам само на другата с повод примерно

# 69
  • Мнения: 26
Ох, докторът ми каза, че нищо ми няма. Хормони които се отделят за омекване на хрущялите с цел разширяване на таза. Ама болката си беше сериозна.
Пак трябва да пия ношпато.  Tired

Момичета вече не издържам. Много ми тежи, не мога да повярвам, че качих толкова килограми.  ooooh! Въобще не се храня като бременна, даже се случва да пропускам хранене.  newsm78
След днес си стягам багажа за болницата вече, че да ми е по-спокойно.  Laughing Laughing Laughing

Ася 20
http://beznadejden-1.prodavalnik.com/
Аз купих 3 пакета по 46 бройки и 3 пакета мокри кърпички за 38лв. и ми ги донесоха безплатно до вратата. Много изгодно, мисля пак от тях да взема  следващия път.
За праха, няма да те занимавам и все още се чудя дали да не взема течен.

За свекървите: радвам се, че нямам такива проблеми. А майка ми все се опитва да помогне и гледам, че пазарува повече от мен  Mr. Green, ама щом е щастлива, нека!

# 70
  • София
  • Мнения: 4 145
Малееееее момичета, стига бе! Значи и аз от утре започвам 9 месец. #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy ужас. Аз си мисля, че като влезна точно в 36 г.с. и тогава ще съм в 9 месец. Офф това ми е много объркано.
Явно утре ще захващам прането на малката....добре, че снощи купих малък прах Тео Бебе да изпера най важните неща...пък после ще купя и по голям за другите, които не са от първа необходимост.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 249
Здравейте и от мен:)
Чудесна пролетна темичка! newsm51

Мира, пак е било екшън при теб. Радвам се, че всичко е наред вече и сте си вкъщи.

За свекървите - слава Богу, моята не живее в същия град, рядко се виждаме (да не кажа, че няма и общо 10тина пъти откакто съм с мъжа ми да сме се виждали) и жената е много тактична и поне до сега не се е месила в нищо. Не ни е питала за подаръци все още, но предполагам заради това, че мъжът ми не е от най-словоохотливите, а както казах ние не се познаваме кой знае колко добре и сигурно й е неудобно да ми звъни на мен. За сватбата обаче ни дадоха доста щедър финансов подарък (не е имало нужда, защото двамата си я платихме), та мисля, че и сега ще е същото.
Иначе аз нямам скрупули да си казвам какво ми е на сърцето, прям човек съм, а и на тези години вече съм се научила да си отстоявам мнението.

# 72
  • Мнения: 31
Малееееее момичета, стига бе! Значи и аз от утре започвам 9 месец. #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy ужас. Аз си мисля, че .

хаха, утре, утре е денят  newsm44  Hug
Алекс, ти нормално ли ще раждаш?
Аз пък май наобратно на всички, вече съм спокойна... ама много Simple Smile))) Беше ме страх докато дойда до този етап на бременността.
Още не съм започнала с прането, може би събота или неделя. Да попитам - бебешки омекотител може ли да се ползва в началото?

# 73
  • Мнения: 687
Още не съм започнала с прането, може би събота или неделя. Да попитам - бебешки омекотител може ли да се ползва в началото?
По принцип не се препоръчва.

# 74
  • Мнения: 31
По принцип не се препоръчва.

Благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт