Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXXVII

  • 36 817
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 219
Не виждам толкова претенция в Лурман.
Виждам шоу, някакъв дори забавен прочит на различни истории.
Не изпитвам нужда всеки път да гледам шедьоври.

# 706
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
"Гетсби" не е 3D. За сметка на това е почти 2 часа и половина. Rolling Eyes

Аз пък бях убедена, че е ... Thinking
Ето, привеждам откъс от ревю на британски критик - "The biggest problem - outwith the unnecessary 3D (it's becoming something of a Hollywood trend)..."
Тези по два часа и половина вече им обръгнах от есента.  Mr. Green Но продължавам да твърдя, че за седене в киносалон са дълги. Искам антракт.  hahaha

Ако трябва да дам моята лепта за Лурман - ту тъй, ту инак съм.
"Ромео и Жулиета" ми харесва, примерно. "Мулен Руж" не чак толкова.

# 707
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
мячик, доколкото чувам "Гетсби" е именно в стила на "Мулен руж". Thinking

# 708
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
мячик, доколкото чувам "Гетсби" е именно в стила на "Мулен руж". Thinking

Екстра! Heart Eyes

# 709
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
мячик, доколкото чувам "Гетсби" е именно в стила на "Мулен руж". Thinking

И аз така чувам (и виждам от снимки и трейлъри). И затова, за разлика от Акаша, не пърхам с криле.  Grinning

Обаче ще спра вече по темата, че преди време е имало отправени реплики за предварително прехвалени филми. Сега ще стана повод за подобни реплики и за предварително оплюти филми.  Mr. Green

Я по-добре да видим няколко снимки от Кан. Задължителната обедна фотосесия за филма.

   

Както и общата снимка на журито на фестивала.

Последна редакция: ср, 15 май 2013, 17:03 от мячик

# 710
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Не виждам толкова претенция в Лурман.
Виждам шоу, някакъв дори забавен прочит на различни истории.
Не изпитвам нужда всеки път да гледам шедьоври.
И кой говори за шедьоври? Въпросът е, ако се правят филми за забавление, то забавлението да идва естествено, а не от разни "оригинални" врътки.
Тези оригиналните на Лурман му се получиха само в "Ромео и Жулиета".

# 711
  • Мнения: X
Аз се пробвах с "To the Wonder" и не издържах.
С "Killing Them Softly" тоже.
Или не ми е било ден за филми вчера или съм улучила на такива, които са доста далеч от вижданията ми за интересно.
Пробвах се и с "Maniac" ( онзи с Фродо) - беше ми нещо средно между скучен и гнусен. И него не го догледах. Май напоследък почти няма филм, който да съм гледала от начало-докрай.
Ах, да, сетих се "Two Days in New York"
Догледах го стоически, може да се каже.
Не знам американците по принцип ли си имат разни мръсни майтапчета относно французите, но ми беше много трудно да ги възприема. Твърде пресилен ми беше хумора, а лиричният край беше просто като кръпка след всичките простащини, на които се наслушах. Не че не се смея и забавлявам на истински просташки хумор, но това беше по-скоро опит за такъв или пък нещо, което трудно може да се проумее от русата ми глава.
Крис Рок дори не ми беше смешен този път. Е, признавам си, че имаше някои добри попадения като онова
Скрит текст:
с измислената болест и реакциите на съседите
, но не бих го препоръчала на другарче, освен ако другарчето не е французин в Ню Йорк или българин, живеещ във Франция, за да сподели мнение дали сега гледа на франсетата като своего рода Бай Ганьовци или просто въпросните във филма си бяха такива, независимо от националната им принадлежност.

# 712
  • София
  • Мнения: 6 219
Не виждам толкова претенция в Лурман.
Виждам шоу, някакъв дори забавен прочит на различни истории.
Не изпитвам нужда всеки път да гледам шедьоври.
И кой говори за шедьоври? Въпросът е, ако се правят филми за забавление, то забавлението да идва естествено, а не от разни "оригинални" врътки.
Тези оригиналните на Лурман му се получиха само в "Ромео и Жулиета".

не разбрах какво ме питаш  newsm78
говоря принципно за себе си.

# 713
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493

Ах, да, сетих се "Two Days in New York"
Догледах го стоически, може да се каже.
Не знам американците по принцип ли си имат разни мръсни майтапчета относно французите, но ми беше много трудно да ги възприема...

Като се има предвид, че авторката е французойка, може и да се приеме като "критичен поглед" към сънародниците и.  Mr. Green
В интерес на истината преди години първият филм 2 Days in Paris ми беше по-забавен.
Сестрата и бившето гадже ми дойдоха малко вповече.
Но пък на мен Крис Рок ми хареса. Както и идеята на Жули Делпи героят му да е радио-комик тип Хауърд Стърн, който да разказва за несгодите си с френските роднини в ефира...

# 714
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
3D е Гетсби, ето ви линк към едно от кината  Peace

http://cinemacity.bg/cs_04.php?fid=6606

# 715
  • София
  • Мнения: 746
За два дни гледах два хубави филма,(чак не мога да се нарадвам),и един, не толкова лош.
http://www.imdb.com/title/tt0289992/?ref_=fn_al_tt_1 Страхотен!
http://www.imdb.com/title/tt1702439/?ref_=sr_1 Не чак толкова,но, бих дала всичко за да живея там.
http://www.imdb.com/title/tt0462219/?ref_=fn_al_tt_2 Хареса ми!

# 716
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Аз този дори не го издържах до края.  Laughing

# 717
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Ще го видим утре що за птица е филма.  Mr. Green Оф, 3D... ей сега си видях мейла, наистина е 3D.  Sick

# 718
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
не разбрах какво ме питаш  newsm78
Теб ли? Нищо, абсолютно нищо.
Учудих се на неадекватното сравнение.

# 719
  • Мнения: 2 359
За два дни гледах два хубави филма,(чак не мога да се нарадвам),и един, не толкова лош.
http://www.imdb.com/title/tt0289992/?ref_=fn_al_tt_1 Страхотен!

Наистина страхотен  Peace По принцип имам проблем със запомнянето на финала на филмите, които гледам, но този никога няма да го забравя. Оставя едно такова усещане....като буца в гърлото.

Общи условия

Активация на акаунт