Орхидея - номер 10.

  • 86 138
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Ами здравейте и тук , мерси за темичката .   bouquet

Вчера  се прибрах  с нова приятелка, за само  5 лв пълна е с пъпки. ( от прецъфтелите уж ,имаше още с пъпки и хубави, но нека не избухвам на веднъж, нека тръпката бъде дълго).Най- лесно да купя 10 различни . . хих  .
Дендробиум нобиле , май е бяла, но ше видим, после ще пусна снимки , че беба има нужда да хапва.
Имам една питанка, има пъпки ще цъфти, корите и са вече като на каша, на много малки парченца, вече свършили са от всякъде сякаш. Беше прогизнала от вода като я взех и сега 2 дни не съм я поливала. Чакам я да засъхне хубаво май.,.не знам. Кажете как да постъпя. Чудя се, дали да я прехвърля в нови кори сега или след като прецъфти да я ремонтирам ?

 Май ще се върна до борсата да си взема и една МИЛТОНИЯ, че бяха в много добро здраве.

 А за 8-ми всички ли очаквате мъжлетата ни да ни подарят орхита или вече разнообразяват  ?

# 16
  • Мнения: 0
Здравейте!
Записвам се, за да ви следя. Мисля, че и аз почвам да се зарибявам доста по тези цветя, но засега имам само двечки (едната не иска да цъфне от миналата година, а другата е в цялата си прелест в момента).
Нещо обаче немога да се оправя с качването на снимки, така че като го разуча ще ви покажа и двечките ми хубавици Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 841
Днес минах през Практикер и Бриколажа на оглед за цветя. Не ми харесаха. На Практикер бяха по 8,88лв и имаше всичко на всичко два вида (бели нямаше). Другите бяха хубави, но бяха над 30лв понеже били в стъклена кашпа.

На Бриколажа имаше хубави Милтонии (мисля такива бяха). Останаха ми очите, но ми се сториха много в разцвета си и цветът им няма да изтрае особено дълго. Имаше и невероятно много прецъфтели орхидеи, но цена на тях нямаше. Имам съмнение, че са останали от 14ти февруари. Имаше и прецъфтели милтонии по 15лв  ooooh! ай мерси  Crossing Arms

Моя мъж чак сега ме подразпита за подарък за утре и аз му казах, че не съм си харесала орхидея и не искам.

# 18
  • Мнения: 4 841
Честит Празник мили момичета   bouquet Нека този хубав ден не е само веднъж в годината, а всеки ден (нахално от моя страна, нали?)

Аз бързам да се изфукам как ме изненада половинката. То явно не трябвало да си искаш, за да получиш, а да твърдиш точно обратното. Явно в моето семейство действа обратната психология  Mr. Green




Сори за кофти качеството, обаче единственият снимащ уред ми е уеб камерата  Tired

# 19
  • София
  • Мнения: 591
Здравейте момичета.
Чета от доста време в темата ви,защото имам една орхидея и не знам как да се грижа за нея.
Подариха ми я минала зима с цветоноси,които прецяфтяха,и до сега орхидеята само си спи. Grinning
Разбрах,че е Цимбидиум,смених я в прозрачна саксия,поливам я като изсъхне кората,държа я на метър от южен прозорец,и до там се простират моите знания и грижи за нея.
Пуска активно листа,но ми се струва,че това,което вие наричате кори вече не съществува-тя като че ли е само корени.
Сигурно ще отнеса много критики, имам желание да отглеждам и други орхидеи,но не смея да взема нови,преди да разбера къде бъркам.
Моля,който има време и желание разбира се,да погледне моето цветенце и да каже как я намира,добре ли се грижа за нея,или зле,и какво мога да направя за нея,най-малкото за да цъфне.  bouquet



# 20
  • Мнения: 3
 newsm51 smile3525 newsm51

`Честит празник сладки дами, желая ви много цветя, много цъфнали и мноого любов.

Да ви се похваля,явно и моята лудост е обвзела къщата , хихи, мъжо снощи ми подари в 00.01 ч. орхидейка, вече5-та поред.
Ей сега ще я снимам и покажа. Снощи я целувах чак.така и се зарадвах.
хихиА мъжа ми, щастлиииив хихиихихи.Вика, толкова не си се радвала на цвете никога.
ХАХХАХАХА Joy

# 21
  • Мнения: 3
Здравейте момичета.
Чета от доста време в темата ви,защото имам една орхидея и не знам как да се грижа за нея.
Подариха ми я минала зима с цветоноси,които прецяфтяха,и до сега орхидеята само си спи. Grinning
Разбрах,че е Цимбидиум,смених я в прозрачна саксия,поливам я като изсъхне кората,държа я на метър от южен прозорец,и до там се простират моите знания и грижи за нея.
Пуска активно листа,но ми се струва,че това,което вие наричате кори вече не съществува-тя като че ли е само корени.
Сигурно ще отнеса много критики, имам желание да отглеждам и други орхидеи,но не смея да взема нови,преди да разбера къде бъркам.
Моля,който има време и желание разбира се,да погледне моето цветенце и да каже как я намира,добре ли се грижа за нея,или зле,и какво мога да направя за нея,най-малкото за да цъфне.  bouquet






Аз не съм от спецовете тук, но това кафявото ако е корени, което виждам долу в саксията ,според мен трябва да я извадих , да и намокриш корените и да отстраниш корите от тях и след това дда изчистиш кафевите корени.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 151
Честит празник, момичета!   bouquet  Да сме здрави и с късмет и да се радваме на много орхидеи!  Hug

Агнесана, дълго да се радваш на цветове!  Hug

Уна, избрала си най-неподходящата за цъфтеж орхидея. С милтониите заемат челни места в класацията за нецъфнали орхидеи.  Laughing  В темата се броят на пръсти хората, които са накарали цимбидиум да цъфне. Лично аз не съм от тях, макар и да имам два вече 4-5 години. За да се предизвика цъфтеж им трябват сериозни температурни разлики, а и не са топлолюбиви. Затова в оранжериите, които на практика почти не се отопляват, а има разлика между дневни и нощни температури цъфтят, а в домашни условия - почти не. Иначе са земни растения и не им трябва нито прозрачна саксия, нито кори. Не виждам корените на моите, защото са заровени, но тези от снимката ми се виждат твърде сухи. Все пак явно ѝ е добре с този режим на поливане, щом е оцеляла цяла година.  Wink Като се стопли я изнеси на балкон и я остави до късна есен да постудува малко. Тогава евентуално ще направи цветоноси. Аз не успях да се справя, макар и да ги прибрах когато нощните температури стигнаха почти до нулата.  Wink  А докато чакаш, си купи фаленопсис и му се радвай. Хем цветовете им траят с месеци, хем зимата е почти сигурно, че ще цъфне.  Laughing

Мамии, честито и на теб! Чакаме снимка, за да я видим.  Grinning

Последна редакция: пт, 08 мар 2013, 11:19 от Тaня67

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 204
Честит празник!Да са ви честити и новите придобивки!

# 24
  • Мнения: 13 809
Честит празник на всички.
Бъдете усмихнати и красиви , носете позитивния женски заряд в себе си, омагьосвайте мъжете около вас!


Да се оплача че такова опадване на пъпки като тази година не ми се е случвало откак гледам орхидеи , значи от 2006 година. Не съм сменила условието на гледане ... пък и капят пъпкие на цветя разположени в различни ъгли на стаята. Капят понякога през пъпка, което е още по объркващо. Имам цветоноси на които са се отворили две пъпки и останалото капе ден след ден. да кажем по статичстика от 40-тина цъфнали фалчета - на половината има проблеми с капещи пъпки. Другите слава богу са ок.


защо така не разбирам newsm78

# 25
  • Мнения: 0
Честит празники от мен! Бъдете красиви и обичани като цветята които отглеждате   bouquet
Ре ге ако не си сменила нищо в отглеждането да не е от мрачната зима. Много тъмни дни се насъбраха за два месеца. Друго не ми идва на ум  newsm78
На всички честити придобивки! Много са ви красиви.

# 26
  • Мнения: 146

Реге, аз загубих също пъпки на две орхидеи. Цъфнаха два цвята и останалото опада.
Бяха до вратата на двора и ги е духнало като ходат да пушат навънка.
 #Cussing out
Сега съм ги преместила на друг прозорец и изкарват нови пъпки като че ли.

# 27
  • София
  • Мнения: 13 151
Да се похваля - неочаквано се сдобих с осмо-мартенска орхидея.  Laughing  У нас от години този ден е денят на дъщеря ми, а не женски празник и изобщо не съм и помисляла за нова орхидея, но влязохме в Пикадили и там имаше орхидеи.  Shocked Бяха само 1 поставка, но пък интересни разцветки. Сдобих се с тази много тъмно червена, почти черна красавица:



С дребни цветове е, но с два цветоноса и в много добро състояние. Все си мисля, че имах такава, но с едри цветове, но мъжът ми каза, че се лъжа. Simple Smile Съгласих се. Laughing

Ре_ге, не знам на какво се дължи. Аз нали се бях оплакала, че на една орхидея и опадаха пъпките и само 2 се отвориха. Беше в кашпа и беше доста мокра. Мислех си, че се оправи като я извадих, но двата цвята вече увехнаха. Sad А няма и месец откакто се отвориха. Поне се утешавам, че цветоносът продължава да се развива и има нови пъпки по него. Но пък ако Ина е права и се дължи на мрачна зима, наистина това е единственият ми цъфнал фаленопсис, който е в хола, а той е значително по-тъмен от другата стая, която е с два прозореца и на орхидеите им е много по-светло.

Ре_ге, варненчето ми е разцъфтяло прекрасно. И цялата стая ухае от него и от другия цъфнал дендробиум.  Laughing Ще го снимам и ще ти го покажа.  Wink Жалко, че "майка му" не успя да те зарадва с цвят.

# 28
  • Мнения: 3
Много е красива, много . Искам и аз такъв цвят орхидейка на всяка цена. Уникален цвят е, толкова е изискана.

Да ти цъфти мноого .


Ммомичета моля ви отговорете ми , че вече 3 дни не ги пипам и си мисля да взема мерки вече,само да не объркам нещо.

Прибрах  се с  нова приятелка, за само  5 лв пълна е с пъпки.


https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

( от прецъфтелите уж ,имаше още с пъпки и хубави, но нека не избухвам на веднъж, нека тръпката бъде дълго) . . хих  .
Дендробиум нобиле , май е бяла, но ше видим.
Имам една питанка, има пъпки ще цъфти, корите и са вече като на каша, на много малки парченца, вече свършили са от всякъде сякаш. Беше прогизнала от вода като я взех и сега 2 дни не съм я поливала. Чакам я да засъхне хубаво май.,.не знам. Кажете как да постъпя. Чудя се, дали да я прехвърля в нови кори сега или след като прецъфти да я ремонтирам ?

 Май ще се върна до борсата да си взема и една МИЛТОНИЯ, че бяха в много добро здраве.

Последна редакция: сб, 09 мар 2013, 10:52 от _mammi_

# 29
  • Мнения: 0
Мамми това с връщането колко ми е познато  Joy навъртяла съм хиляди километри от борса в борса. Не му мисли, бягай да си радваш душата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт