Работа мечта си търсим - търси ни и тя!

  • 80 145
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11
За по-горните постове - подайте жалба до съответното началство, тук и да изливате разочарованието си - няма да помогнете с нищо.

Какви са тези Отворени врати, Ред?

За стажа - целя се за 2 седмици стаж, технолог, управление на качество. Засега пробвах в две средно големи печатници, едната ще си помисли, понеже веднъж се е парила от "шпионин", а другата каза че трябвало да се направи граждански договор (говорим за неплатен стаж)?! Thinking
Имам още няколко идеи за по-крупни печатници.
За химията също мисля да опитам нещо такова (или направо за работа да се цаня).

Схема "Подкрепа за заетост" дали знаете активна ли е, чух че щели да я подновяват.

Някой ще ходи ли на Дните на кариерата идната седмица?

Аха значи все пак по машините. Искаш да си там само 2 седмици.  Thinking Според мен има и други начини да разучиш това, което искаш и без да те взимат в печатница. Като си помисля, че мен са ме считали за такава като теб.  ooooh! Но аз никога не съм ходила във фирма с проучвателна цел. Винаги е било за да свържем двата края. А той опитът и знанията така се натрупват. И случайно знам, че тези машини са много скъпи. Така, че се захващай с нещо доходно, че да можеш да си купиш един ден.  Wink

# 46
  • Мнения: 62
 A, и мен ме взеха за шпионин миналата година - обвиниха ме, че се опитвам да ги злепоставя, че нарочно им проучвам цените, че това е някаква инсценировка... Поне 40 минути се обеснявахме преди да се разберем ,че аз съм там в качеството си на клиент и нищо друго  Confused но ми остана горчив вкус от тая история.

# 47
  • София
  • Мнения: 9 931
С кои закони, кодекси, наредби трябва да се запознае човек преди да постъпи/напусне работа - да знае правата си на гражданин, служител...?

Срещали ли сте нещо като Харта на гражданина, в която са описани всичките права/задължения за живота в обществото (от правата му в магазина, градски транспорт... до полицейски обиск/арест)?  Whistling Thinking

# 48
  • Мнения: 762
С кои закони, кодекси, наредби трябва да се запознае човек преди да постъпи/напусне работа - да знае правата си на гражданин, служител...?

Срещали ли сте нещо като Харта на гражданина, в която са описани всичките права/задължения за живота в обществото (от правата му в магазина, градски транспорт... до полицейски обиск/арест)?  Whistling Thinking


За постъпване/напускане на работа с Кодекса на Труда/Кодекс за социално осигуряване.
Конституция на Република България.
Европейска харта за правата на човека.

# 49
  • Мнения: 759
Записах се на 7 ден в БТ. Сега трябва да отида до НОИ. Някой знае ли в какъв срок?

# 50
  • Мнения: 28
Здравейте!
Смятам да отида на Дните на кариерата в НДК, но се чудех, тъй като ще бъде два дни, дали и двата дни всички обявени фирми ще участват на изложението или ще бъдат разделени - единия ден една част от фирмите, другия ден - друга? Някой запознат?

# 51
  • Мнения: 1 446
Здравейте!
Смятам да отида на Дните на кариерата в НДК, но се чудех, тъй като ще бъде два дни, дали и двата дни всички обявени фирми ще участват на изложението или ще бъдат разделени - единия ден една част от фирмите, другия ден - друга? Някой запознат?

Всички фирми и двата дни. От опит казвам,че някои фирми не отиват втория ден. Ако можете, посетете първия.

# 52
  • Мнения: 2 558
Записах се на 7 ден в БТ. Сега трябва да отида до НОИ. Някой знае ли в какъв срок?
3 месеца е срока  Peace

# 53
  • БГ
  • Мнения: 735
Записах се на 7 ден в БТ. Сега трябва да отида до НОИ. Някой знае ли в какъв срок?
3 месеца, но не го чакай а отивай. Ако има нещо нередно в осигуряването ти примерно, да може да се оправи навреме, какъвто беше моя случай! А и колкото по-бързо отидеш, толкова по-бързо получаваш обезщетението си .
Marci честито и успех!
а за нелюбезните служители-аз бих пуснала жалба в сайта им или на активен.бг , от там жалбата отива по предназначение и се дава отговор. Не може някои да с абез работа, други-да се мислят за незаменими.  Naughty

# 54
  • Мнения: 28
Здравейте!
Смятам да отида на Дните на кариерата в НДК, но се чудех, тъй като ще бъде два дни, дали и двата дни всички обявени фирми ще участват на изложението или ще бъдат разделени - единия ден една част от фирмите, другия ден - друга? Някой запознат?

Всички фирми и двата дни. От опит казвам,че някои фирми не отиват втория ден. Ако можете, посетете първия.

Много благодаря!!!   bouquet

# 55
  • София
  • Мнения: 1 115
Здравейте момичета записвам се при вас.И аз съм на  БТ.Днес подадох документи за някакъв курс за маникюр,педикюр и ноктопластика.
Успех на всички

# 56
  • София
  • Мнения: 3 077
Аз получих официално предложение за работа във фирмата, за която споменах преди. Все още съм с колебливи чувства, ако нямам до края на следващата седмица друго предложение започвам. Обадиха ми се и за интервю в Мегалан, някой да има впечатления?

# 57
  • Мнения: 4 595
Здравейте момичета, имате ли набюдения дали частните трудови борси вършат някаква работа или само събират пари за регистрация?

# 58
  • Мнения: 1 446
Здравейте момичета, имате ли набюдения дали частните трудови борси вършат някаква работа или само събират пари за регистрация?

За не знам кой път да кажа. Частните борси, които се казват агенции НЕ ТРЯБВА ДА ВЗЕМАТ ПАРИ. И ВИЕ НЕ ИМ ДАВАЙТЕ.

Добрите агенции работят без пари.  Peace Peace Peace  По принцип всички агенции трябва да НЕ вземат пари.

# 59
  • Мнения: X
Имам въпросче към Red Velvet: Утре ще ходя до местният офис на Менпауър, та да я питам, как би следвало да се подготвя/ кандидатствала съм по няколко обяви, пуснати от тях, но принципно ме поканиха за да си направя регистрация/- да нося ли дипломи, трудова книжка и т.н., както и да питам как да се облека- като за интервю или може и по-делнично/знам,че Ред е винаги много отзивчива и се надявам,че ще откликне и сега/? Благодаря предварително !

Общи условия

Активация на акаунт