Отговори
# 30
  • Мнения: 16
Ей, че хубави бебенцааа!  Heart Eyes И хубава нова тема!
Аз пак не сварих да изпратя снимка, но на най-първия колаж все пак ни има.
Понеже с Калинка си спим заедно, не бях обърнала внимание колко често и давам да суче нощем. И проверих - поглеждам си часовника от 2 нощи, ами то се оказа, че и тя през горе-долу 2 часа е на линия. Таткото протестираше, че гушкам нея вместо него и че сме я научили на нашето легло, но ако трябваше да ставам и да я взимам с този режим на нищо нямаше да приличам Tired
От седмица успешно си хапва пюренце от тиква. Много й харесва, като свърши почва едно сърдене, едвам сварвам да я забърша и да й дам гърда да дояжда. След обяд си изпапка половин бурканче от малките (Хипп 125гр.). Обикновено й го давам по обед или по-рано, но днес чаках таткото да ми донесе. Цял ден нещо ме боли стомах... а не мога да разбера защо Sad, за това и не излязохме. А вън беше много пролетно + един хубав пролетен дъжд.
Утре мисля да добавя домашно картофче или пюре от пащърнак, съвсем по заглавието темата Simple Smile
Я да се покажем все пак:
Скрит текст:
С лелята и кучето:
и с все още сините очички (май има вероятност да останат...)
Спокойна вечер мамита и спинкащи щастливи бебенца!

# 31
  • Мнения: 168
Оф, не мога да ви стигна бързаци  Joy
Голяма красавица тази Калинка  Hug
 HugБлагодаря ви момичета за отново прекрасната темичка и аз не успях със снимката хем направих една малка домашна сесия по случая, исках да ви я пратя как се люлее в бънджи гащите, ама другия път.
За храненето - същите маймуни сме, цоква по малко, върти се мрънка, извива, се играе някакви модерни танци, дето не ги разбирам, а аз я въртя от гърда на гърда, за да я излъжа да се нахрани. Е, ака си детето значи не е гладно.
Водичка също почнах от 2-3- дни да давам, и наистина след първоначалното отвращение сега пийва по малко, много е топло вече и децата са жадни, също мисля, че затова суче повече.
Режима ни е както от първия ден, в който се роди - суче по цял ден и цяла нощ  Sad, понякога съм като сомнамбул. Но забелязвам, че когато вече съм на предела поспива повече тази нощ, само с 3-4 будения, иначе - цяла нощ чака-рака през 1, 2 часа мрънкоти да цока.

# 32
  • Мнения: 60
Мноооооого хубава тая Калина. И ние се кърмим нощем горе-долу на същите интервали. Дори напоследък като се събуди към 2 и половина и откарва чак до 5 и половина 6ч в почти постоянно цокане, мъркане и будуване. И аз я вземам при мен, иначе е пълен кошмар.
Вода не давам изобщо.
За захрнването - ще го направя към средата на следващия месец. До тогава ще стане на 6м и половина почти.
Новата тема е чудесна! Поздравления  newsm10

Последна редакция: нд, 10 мар 2013, 22:51 от IvetkaS

# 33
  • Мнения: 30
Бърз запис и от мен, благодаря за темата Hug
От 8-ми март Сияна вече се върти от гръб по корем.От корем по гръб се обръща още от 3-ти месец искам много горда с нея. Искам също така да си похваля доктора, който ме научи да и правя упражнения за обръщане, мисля че те много и помогнаха да усвои това умение Wink
И тя много взе да шава докато яде, мята ръце, крака, много е забавна.
В петък бяхме на рожден ден, противно на моите очаквания, се дъпраж страхотно, не спря да раздава усмивки Hug
Един въпрос към мамите, които скоро започват работа, как организирате времето си? Аз принципно не съм  прекъсвала да работя, но се занимавах с частния бизнес на майка ми, сега ми предстои да заема доста висока длъжност във фирмата, в която работя и като за начало ще работя по няколко часа от месец юли.

# 34
  • София
  • Мнения: 7 987
Ихааа, какви очи има тази Калинка, много красива. Simple Smile Светле, дори и да се променят, ще са доста светли.  
Ние вчера си бяхме вкъщи, а и навън наваля доста сняг. Тъкмо си мислех, че пролет ще идва, но ще почакам още месец-два.  Confused
Иначе продължаваме да спим на студено, аз имам откровена нужда от иглу. Пинчерът ни също скоро ще пише до Страсбург да си търси правата, защото и той мръзне. Само се гуши като мишка в мен. На останалите трима от семейството (мъж, син и кокер) им е повече от добре. После ще видят те през лятото, когато дойде "нашето" време. Mr. Green Сър Андрю, каквато е снежинка, направо не знам как ще го опазя от слънцето. Мъжът ми се маже с 60-ти фактор за деца на Виши, на Андрейчо ще търсим боя за кюнци сигурно.  Laughing

# 35
  • Мнения: 747
siana999 можеш ли да споделиш за упражненията, че хич ни няма в обръщането от корем по гръб, а аз не знам как да го науча  Embarassed
милинка аз също съм от топлолюбивите  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 25
Здравейте, и от голямо благодарско за темата и колажчето! Дани е розовия бонбон в средата на новия колаж Simple Smile. Чак и две снимчици имаме.
И ние сме с изключително хаотичен "режим". По различно време се буди, по различно време яде, когато яде, защото основно и при нас е едно кривене, опити да става и така. Вече се отказах да се надявам на някакъв режим. Дано само след време си създаде такъв, иначе ще дам фира. Ама пък никак не съм заслабнала аз, така че има явно има още накъде. И пиивам по-малко кафенце вече.

Късметче, не си за завиждане с това абсолютно неспане  Hug.

Милинка, дано поне доведе до един по-траен резултат. Като ще мръзнете с пинчера поне да има смисъл. Дано се оправя малкия ни СЪР.

Ние сме на консултация утре и ще питам док вече по-подробно за захранването.

Аз смятах да съм на работа вече, но много ми е непредвидима Дани и ме притеснява да не преча повече, отколкото да помагам. Може би като захраня и заместим поне едно хранене по - възможни ми се виждат нещата.

Много бързо ги заформихте двойките  Laughing, останаха ли за нас момченца?

# 37
  • Мнения: 558
Запис в новата тема и от мен, че старата нещо я изпуснах  ooooh!

# 38
  • Мнения: 30
siana999 можеш ли да споделиш за упражненията, че хич ни няма в обръщането от корем по гръб, а аз не знам как да го науча  Embarassed
милинка аз също съм от топлолюбивите  Mr. Green
Това, което правя аз е, както е по гръб хващам противоположното краче на страната, на която искам да я завъртя  и го завъртам настрани, те бебоците сами се сещат и помагат в преобръщането, после когато вече е по корем щипваш леко ръчичката, която е останала отдолу, за да се сети да я извади Simple Smile Сега обърнах внимание, че питаш за обратното обръщане, за него нищо не съм правила, тя още на месец се обръщаше случайно

# 39
  • София
  • Мнения: 3 789
Reneta_87, остана Зарчето  Mr. Green Стига да харесвате руси мъже със сини очи  Mr. Green Избирай от колажчето  Hug

Момичета, Зарко ми погоди много мръсен номер - яде в 6, а после вместо да яде в 10, плака неистово, изпи преко сили 20 мл АМ и заспа  Tired Някой друг така днес?  newsm78 Всъщност се чудя дали вече да не мина на "НАН-2", то уж е от 6-ти месец, но от друга страна Зарчето е над 8500 кг, да не би 1 да не е подходящо за него Thinking

За обръщането: това, което ни показа педиатърката - горното краче под прав ъгъл и подбутване на дупето - не помогна. Аз го научих така: хващам противоположната ръка, изтеглям я така, че детето на легне настрани, а оттам се напъва сам и се обръща по корем. От корем по гръб също се обръщаше (инцидентно, според мен), но сега отказва и се опъва с всички сили, когато тръгна да го връщам. Иначе се прави така: долната ръка се изпъва назад покрай тялото, горният крак се сгъва под прав ъгъл и цялото дете се катурва настрани и по гръб Peace

Последна редакция: пн, 11 мар 2013, 10:40 от -=Деси=-

# 40
  • Мнения: 24
Здравейте и от нас. Темичката е newsm74 , а бебчовците са големи сладури- нека са живи и здрави.
just a dreamer кашата само с вода ли я разтваряш?
Големи разходки направихме през уикенда, но все така не иска да спи момчето и дори от количката по някога лее сълзи. Благородно завиждам на майките със спяши бебета, които сядат да пият кафенце с бебо. smile3522 kaffeetrmker_2
И аз ще взема да се наканя да пратя още снимки за новия колаж.
Щах да забравя, да ви питам, давате ли Биогая по време на захранването?
  bouquet Приятен и усмихнат ден

# 41
  • София
  • Мнения: 3 789
Азария, аз ще продължавам с "Биогайа", тя е пробиотик и няма нищо общо със захранването  Peace Между другото, падна ми се някакво бездънно шишенце - предишните ми свършваха за няма и 2 седмици, сегашното съм го отворила на 20.02 и още пуска  Simple Smile

Уффф, съвсем забравих  ooooh! Калина е страхотна!!!  Hug

# 42
  • Мнения: 100
just a dreamer кашата само с вода ли я разтваряш?

Ние сме на безмлечна каша т.е разтваря се само с мляко, което си ме устройва перфектно Simple Smile

Абе имам едно питане... след колко време на прием от каша, мога да започна с пюретата? Вече 15 дена сме само на това и ми се струва, че скоро е редно да започнем да опитваме и други неща, като кърменето си остава приоритет Simple Smile

Относно спането, вече 2 дена Елина спи по 7 часа нощем. Това никога не е било и може би се дължи на захранването ли, или просто с това щъкане се измаря повечко. Абе дано този режим се задържи, че май месец започвам да уча, а недоспала съм толкова разсеяна  ooooh!

# 43
  • Мнения: 25
Reneta_87, остана Зарчето  Mr. Green Стига да харесвате руси мъже със сини очи  Mr. Green Избирай от колажчето  Hug
Харесвам, харесвам.  А и каквато ми големичка шошка, тъкмо със Зарчето и неговите 8,5 добре ще си паснат.  Simple Smile
На Дани й повдигах леко главичката като искаше да се обърне не, защото тя й тежеше и заради това не успяваше. Сега заякна и е като малко шило, върти се нон стоп, само че все наляво. Надясно още не го е отренирала. А от корем по гръб сама си усети как да се обръща - накланя глава на страната, на която иска да се обърне, кто и натежи и обръща и тялото след това. Както го обясних дали се е разбрало?  newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 3 789
Reneta_87, остана Зарчето  Mr. Green Стига да харесвате руси мъже със сини очи  Mr. Green Избирай от колажчето  Hug
Харесвам, харесвам.  А и каквато ми големичка шошка, тъкмо със Зарчето и неговите 8,5 добре ще си паснат.  Simple Smile

Супер, уредихме се   Hug Предлагам в следващото колажче направо да ни наслагат по двойки  Mr. Green

Just a Dreamer, ако трябва да съм съвсем точна - 3 седмици след захранването със зеленчуци се дава каша, още 2-3 седмици по-късно се започват плодовите пюрета. Значи около 3 седмици между различните видове  Peace

Общи условия

Активация на акаунт