Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 268
Еййй а за моят ангел Адриан някоя мома не остана ли? Simple Smile Може и морска, че майка му много я влече към морето Simple Smile

Адриан до сега 2 пъти се обърна от корем по гръб и това е - не му се върти, но иначе е голямо шило. Както докато бях бременна изобщо не риташе, а само се понаместваше - сега не му спират краката и ръцете - трудно намирам снимка, на която да не са размазани Simple Smile

И той много мърда докато яде, затова когато сме в къщи го храня легнала, (кърмя го) така някакси са му ограничени движенията и на мен ми е по-удобно иначе не мога да го удържа.

# 46
  • Мнения: 100
Деси, благодарство  Peace  И аз мислех да изчакам 20-28 дни някъде. Въпреки, че аз се придържам към съветите за захранване на Косе-Босе, която беше коментирана и тук, но ми се искаше да чуя мнения, че не винаги мога да карам на усет  Laughing

Гледам започнахте да се сватосвате. И аз бих предложила нашата Елина ама вече 2 приятелски семейства я искат за снаха и не знам как ще я делят  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 29
Привет!
И ние опитахме пюре от тиква вчера а помеждудругото и мъничко банан-и двете неща и харесват..днес ще и дам пак малко тиква..просто бях любопитна вчера дали ще и хареса..е,искашеоще!Утре сме на консултация !
зА ОБРЪЩАНЕТО-АМИ МЪРЗИ НИ..АМА ВСЕ ПАК СЕ ПРИСЯГАМЕ КЪМ ДАЛЕЧНИ ПРЕДМЕТИ И ПО ТОЗИ НАЧИН СЕ И ПООБРЪЩАМЕ НАЛЯВО-НАДЯСНО..
Оставям ви момичета че голямо мрънкотене цяла сутрин..намазах и венците с гела на Бочко и позаспа..ама за малко Tired
п.с всички бебоци са невероятни сладури!!!Калина е страхотна -има прекрасни сини очи!!!И аз лично мисля че такива ще си останат-имахме едно познато детенце и такива си му останаха ! Grinning

# 48
  • Мнения: 747
Благодаря за разясняването на упражненията за обръщане  Hug Сега цоцка и спи, но като отмине малко и почвам да го тренирам  Laughing

# 49
  • Мнения: 800
Здравейте,
При нас пак е топло и дъждовно и съответно няма как да излезем. Мина съм я приспала. Пак не ни работи газовият бойлер и отново чакаме механик. Някаква част се е повредила, а моделът е стар и хазяинът не може да намери. Но ако пак не го оправят, ще го сменят, защото стана доста често да стоим без топла вода и парно. Хубаво, че времето е топло. Да не ви казвам снощи как къпахме двете деца с тенджери и термокана.
Мина не се обръща. Аз понякога й показвам, но не съм настоятелна. Бобо се обърна за пръв път на пет навършети месеца, почти на шест дори беше. И след това като му хареса, шест пъти ми е падал от спалнята. Хубаво, че отдолу е ламинат, а и леглото не е много високо. Имала съм случаи буквално за част от секундата да си отместя главата да погледна нещо и той се забива на пода. Та сега се наслаждавам на спокойствие и гледамна мишката да не й показвам много мурафети. Като й дойде моментът, ще се обърне.
Ами аз пак за тази супа - ако няма да е надробена със сухар и хляб, то тогава детето ще си остане гладно, все пак е доста течно. А сухар спокойно може да се въведе след 6-7 месец, тогава вече няма опасност от проблеми заради глутена. Пък и попарката със сирене трябва да се надроби с нещо - това в случай че ще давате попарка, де. Аз мисля да я вкарам след зеленчуковите пюрета и кашата. Плодово пюре няма да давам като самостоятелно хранене. Аз смесвам каша с плодово пюре и се получава нещо като кисел - хем по-вкусно, хем по-диетично. С него ще заместим едно привечерно хранене. Освен това три седмици между отделните продукти е условно. Разбира се, че може да се въведат по-начесто или нарядко в зависимост от това дали детето има предразположение към алрегии и дали възприема добре заранването. Ако се прави ранно захранване, се изчаква по-дълго между отделните продукти. При късното педиатрично захранване за 4-5 месеца от АМ детето трябва да стигне до нормална храна с някои ограничения, разбира се. Идеята е към годинката детето да може да яде всичко с по-малко подправки и на по-ситни хапки.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 789
Ами аз пак за тази супа - ако няма да е надробена със сухар и хляб, то тогава детето ще си остане гладно, все пак е доста течно. А сухар спокойно може да се въведе след 6-7 месец, тогава вече няма опасност от проблеми заради глутена.

Супата аз ще я давам като първо (30 мл), а след нея - пюре  Peace Попарка не мисля да давам докато не въведа млечните продукти (живот и здраве!) след 1 годинка. А за този кисел много се чудя още откакто го спомена първия път, доста добре звучи  Hug

# 51
  • Мнения: 558
На безмлечната каша и аз добавях АМ и пюре от плод, така определено много се харесваше на децата. Ние вече ядем плодово пюре в 10,30 /това е между храненията/, в 12,30 ядем плодова каша /на Слънчо - бананово ябълкова, много им харесва/, в 16,30 ядем зеленчуково пюре, което смесвам 1:1 с АМ. С моите две диванета малко трудно се справям с лъжичката, та с нея ядем само обедната каша, пюретата са в шише с биберон за гъсти храни. Вчера им направих домашно пюре от ябълка и днес сутринта го смесвам с няколко лъжички готово пюре от ранни моркови и какво откривам- че изобщо не минава през биберона, а готовите пюрета, които съм давала, свършваха на минутата, докато се усетят. Като погледнах етикета на едно от готовите - ами то било 40 % ябълка, 20 % морков и останалото вода и захар. Та и аз, след 4 разреждания с вода, успях да прекарам пюрето. Утре вече ще знам как да процедирам...

# 52
  • София
  • Мнения: 3 789
Моето дете след като отказа да яде в 10, спа досега, яде, остави 60 мл и направо не знам какво да го правя  Tired Започвам захраването с един ден по-рано от предвиденото - утре, дано да има резултат  Praynig

# 53
  • Мнения: 6 710
Привет и от нас! Да се включа набързо, че Баба Марта се усмихна и ще излизаме.  Hug
И аз за супите да кажа. Идеята да не се дават като самостоятелно ядене е, че не засищат, а за да станат такива майките добавят хляб/сухар и има опасност детето да яде така повече хляб, което всъщност е вредно. Може да се дава супа с натрошен хляб/сухар, просто това да не се превръща в практика. А киселите са много хубави и се препоръчват, защото се съчетава каша с плод.  Peace
Деси, мисля, че добре си измислила менюто (първо супа 30мл , после пюре), така детето ще свикне с различни консистенции.

# 54
  • Мнения: 800
Пак си казвам, че за мен тая работа със сухара е пресилена. Колко сухар ще да изяде детето, че да е твърде много и вредно? В едно бурканче от 190 г да се надробят едно-две сухарчета. А то това е количеството супа, което ще изяде едно дете на 10 месеца-1 година, че и по-голямо. Разбира се, че може да се даде първо супичка и после основно, но и само надробена супичка пак става. Хлябът е много важен за растежа, съдържа куп полезни вещества и витамини и си е направо задължителен за детското меню. Виж само една гола супа - е това никого няма да нахрани. 
А зърнена каша с плодово пюренце е наистина вкусно и ароматно.
Деси, млечните заради опасения от алергия ли ще ги въведеш след една годинка?
При нас в семейството хранителни и медикаментозни алергии никой няма и затова ми е по-спокойно. Сирене мисля да въведа след зеленчук, каша, плод, жълтък, месо. Планът е за около 2-3 месеца най-много да ги прояде тези неща. Тогава ще въвеждам и глутеновите каши и сухари. След годинка ще бъде киселото мляко, а прясното дори по-късно. Е, може и да поразбъркам малко. Освен това не съм от най-търпеливите, та това с увеличаването по лъжичка всеки ден сигурно няма да го спазя. Само най първото захранване ще е по-бавно, за да привекне коремчето на по-гъстата храна. После ще е по-скоростно, имам известни опасения от тези анемии. Знам, че са преходни и нормални, обаче анемията води до понижен апетит и хич не ми се ще да влизам в тая спирала, че злоядо дете не си е работа да гледаш.

# 55
  • Мнения: 295
Здравейте! Страхотна нова тема, а всичките ни бебоци са върхът  Hug Heart Eyes
Да се похваля, днес дадох първите лъжички с пюре от тиква Simple Smile Мисля че му хареса, облизваше се... Само дето после не спа спокойно и много пръцка. Аз дадох пюрето на обедното хранене преди спане, но утре ще го дам в 10 часа. Явно новата храна е странна за стомахчето.
Някоя rock and roll мадама за нас има ли  Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси, млечните заради опасения от алергия ли ще ги въведеш след една годинка?

При всички положения - след 10 месеца когато тръгне на детска кухня (живот и здраве!). Алергии и ние нямаме, киселото мляко - по-скоро заради бактерията, а иначе млечните каши - като стане на 9 месеца  Hug

Ива, тиквата по принцип предизвиква газове и пръцкане  Peace

# 57
  • Мнения: 100
Това за тиквата не го знаех, но ще го имам в предвид  Peace Май това ще ни бъде и на нас първото пюренце. Елина хапва от лъжичката така лакомо, явно посвикна и дано нямаме проблем и с пюретата.

iva_83 , не знам дъщеря ми колко е rock and roll, но аз определено уважавам тази музика. Колко рок и метъл слушах през бременността не е истина  newsm48
Викам след време, когато поотраснат децата да ги съберем на обща сбирка и ще видим кой кого ще залюби  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 0
Здравейте дами! Първо: благодарим за темата и колажите! Много са ни хубави всички октомврийчета! Моята Кристиана е първа и последна във втория колаж, та във тази връзка: самотна бургаска сирена си търси своя рибар  Joy Joy (ако ме чуе баща и ще позеленее.. Сега настръхва само някой да му каже, че я иска за снаха Joy) Обръща се от гръб по корем постоянно последните дни, но само в едната посока. Корем-гръб ни е малко по-трудно. И при нас храненето е трудно:суче около 3-4 минути и после се върти, сумти и т.н. Аз със помпата довършвам. Иначе е на кърма и НАН. Захранването мисля да е април месец със зеленчукови пюрета. Долният венец много белее, но нищо няма още пробило. Разхождаме се 3-4 часа, от който поне 2 са пълноценен сън. Мама може даже да седне да пие кафе или да хапне  Heart Eyes
Хубава вечер!

# 59
  • София
  • Мнения: 3 789
Това за тиквата не го знаех, но ще го имам в предвид  Peace Май това ще ни бъде и на нас първото пюренце. Елина хапва от лъжичката така лакомо, явно посвикна и дано нямаме проблем и с пюретата.

А пък аз междувременно размислих и започвам с пащърнак. Пащърнак-тиква-броколи-морков  Peace

Общи условия

Активация на акаунт