Рецепти с киноа

  • 95 182
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24
Моят фаворит за сега от рецептите с киноа: булгур (среден размер) + киноа + сушени доматчета в зехтин + маслини и отгоре задушени в малко масло замразени зеленчуци - броколи, моркови, зелен боб... ммм, много е вкусно, освен това добре държи сито.
А също и не пропускам да сложа по една шепа в зеленчуковите супи.

# 31
  • Мнения: 3 242
Моя фаворит е : в тавичка нарязвам тиквичка, пиперки, червен лук на едро и чери доматчета Simple Smile пека на фурна и след това смесвам с булгур и сирене на кубчета Simple Smile и много магданоз.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 26 388
...а къде е киноата  Thinking

# 33
  • Мнения: 3 242
Можеш преспокойно да замениш булгура с киноа, но аз никога не ги смесвам двете.

# 34
  • Мнения: 122
Ето една салата със свеж спанак, киноа и орехи и от мен. Като нямам пресен спанак, замествам с рукола и става чудна!

# 35
  • Мнения: 26
Супер рецепти Simple Smile Аз много обичам киноа с коприва и извара, но сега не е сезона на копривата, така че ще се възползвам от някоя от вашите Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 209
От известно време правя доста успешни кюфтета с киноа и телешко. Рецептата е моя си някаква вариация на аржентинска такава, която приятелка преведе от испански, затова оригинален първоизточник не мога да посоча.

500 -600 гр. мляно телешко
1 ч.ч. цяла сурова бяла киноа – изкисната и измита добре
2 големи глави лук - настъргани
1 настъргана на ситно тиквичка
2 или според големината 3 яйца
50 мл или малко повече прясно мляко
1 ч.л. лют червен пипер
2-3 ситно накълцани сушени кайсии
Кориандър, магданоз, черен пипер и сол- на вкус
1 с.л. царевично нишесте
Киноата се сварява и всичко се смесва добре, оставя се да преседи около половин час, за да се прецени реалната влажност. Сместа следва да е лепкава и да позволява да се оформят с мокри ръце плоски кюфтета. Ако ги пека го правя върху мокра хартия за печене и загрята на вентилатор и 200 градуса фурна. Ако пържа- потапям в добре разбито яйце.
Рецептата става с всякакво мляно месо/кайма.
В оригиналната рецепта имаше настърган сварен сладък картоф.

# 37
  • Мнения: 48
Ходихме на обяд със съпруга и малката в Happy и за първи път опитах киноа. Поръчах си салата киноа със спанак, много беше вкусна и искам в нас да си направя. Как точно се приготвя киноата? Калорична ли е много?
Ще бъда много благодарна, ако някой ми отговори Simple Smile

# 38
  • Мнения: 114
Ходихме на обяд със съпруга и малката в Happy и за първи път опитах киноа. Поръчах си салата киноа със спанак, много беше вкусна и искам в нас да си направя. Как точно се приготвя киноата? Калорична ли е много?
Ще бъда много благодарна, ако някой ми отговори Simple Smile

Киноа не е никак калорична, даже напротив! И е истинки полезна! Simple Smile Една от т.н. суперхрани. Можеш да погледнеш тук повечко за нея.

# 39
  • Мнения: 41
Киноа можете да намерите в повечето големи вериги, по рафтовете със здравословни продукти и в биомагазините.
Страшно полезна храна, препоръчвам Simple Smile
На нашата трапеза присъства често!

# 40
  • Мнения: 48
За тази вечер ще се готви киноа! Благодаря ви, момичета Simple Smile  Hug

# 41
  • Мнения: 29
Салата с киноа - спанак, малко домати, сирене-натрошено, няколко маслинки, киноа /може вместо да се вари, да престои за 4 часа във вода/. Всичко това се залива с малко зехтинче и балсамов оцет. Става превъзходна.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 610
 Пресовани ядки от киноа.Накисват се във вода за 30 мин.Сирене,чесън и тиквички запечени леко на скара.Супер бързо,лесно и вкусно-)))

# 43
  • Berlin
  • Мнения: 11 263
Доколкото разбирам, киноата спокойно може да замести ориза в ястията, така ли е? От 1 месец съм купила 1 пакет и още не мога да се престраша да сготвя нещо с него. Simple Smile След накисване, бързо ли увира? Може ли да се яде и само накисната или задължително се вари преди друга обработка?

# 44
  • Мнения: 41
Да, може да замести ориза. Не се нуждае от много варене.
 Преди употреба семената от киноа трябва да се измият много добре и старателно, за да се премахнат сапонините. Залива се с два пъти повече вода и се вари към 20 минути.
Трябва да се знае, че дори напълно сварена зрънцата си остават леко хрупкави.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт