Мами от Пловдив с термин август, септември, октомври 2013г.

  • 25 466
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 742
 Jivodara,добре дошла Hug.Не се притеснявай,няма от какво щом си с планувано секцио,няма да усетиш родилните болки.От какво те е страх? Те ще ти назначат дата,упояват те,вадят бебо и това е.После ще те поболи ,но няма как....
 За количката аз съм твърдо за хубава,маркова количка.Столчето за кола и количката са най-важните покупки за мен и държа да са качественни,1-во разбира се заради безопасността на бебто в колата,2-ро количката по мои лични наблюдения се използва поне 2 години независимо кога е проходило детето и е важно да е здрава,иначе ще ми излезе двойно и тройно,каква полза от 3-4 счупени колички,3-то качественната количка е много по-удобна и лесно проходима от евтината,а и изглеждат по-добре.Това разбира се е лично мнение,просто споделям вижданията си без да искам да засегна никой.
 Вие къде,ще раждате момичета? Много ми се искаше да отида на отворените врати на окръжна болница,но го изпуснах.Някоя ходи ли?

# 61
  • Мнения: 62
Аз ще раждам във Селена, там си следя бременността и посетих родилната им зала там  по време на безплатните им лекции за бъдещи родители.

 Не съм била във Окръжна , но чух че там са също много добри.
Celevra - ти към коя количка като марка си се насочила,ние ходихме по магазините и засега като че ли Abc Design Cobra се оказва доста добра. Hauck доста съм ги чувала но когато ги видях на живо нещо не съм много сигурна в тях.

# 62
  • Мнения: 742
 И на мен Кобрата много ми хареса.Двуумя се между нея и Peg Perego Skate .Поечето ми познати,които вече имат деца ме съетват да взема Пег Перего,всички са много доволни от тях.Май и така ще направя.
 Hauck нещо не ми харесват и аз незнам защо. Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 20
Аз все още не съм решила къде ще раждам. Първоначално мислех за клиника "Торакс", но в последствие ме разубедиха...
Имам приятелки, които раждаха в Хирургиите, но преди години. Доколкото знам там родилното отделение е изцяло обновено и доколкото съм чела има положителни отзиви.
Не знам вие какво ще кажете по този въпрос?
Благодаря за мнението за количката и аз съм на същото мнение, въпреки че една позната даде 700 лв за комбинирана количка и ползва само единия кош за новородено, понеже коша, който е и за кола не й се сторил много удобен и бебенцето било изцяло свито вътре.

# 64
  • Мнения: 20
Искам да ви попитам и още нещо...виждам, че почти на всяка от вас отдолу в допълнителна информация излиза в коя седмица сте и колко остава до появата на бебо...
Дали на някоя ще й бъде удобно да ми каже как да направя това и за мен Simple Smile предварително благодаря

# 65
  • Мнения: 62
@ Jivodara
Ето сега ще се опитам да напиша как се прави лентичката
1.   Кликни на Дом и семейство ( горе на страницата) , и като падне менюто най –вляво под Инструменти избери Лентички
2.   После следваш инструкциите – и най накрая ще ти дадат код който ти трябва да маркираш и копираш и после за  трябва  да направиш следното
-   Горе вляво където пише Jivodara  натискаш и от менюто избираш Профил
-   Отваря ти се страницата с Профила и във вляво избираш Профил (под Промени Профил)
-   На тази страничка като слезнеш по-долу има Подпис и срещу него празно поле – Ето там трябва да сложиш копирания код  на лентичката ти
-   Като приключиш вече натискаш Променми профила най най долу вдясно и така вече ще имаш и  ти лентичка.

Това е ...

Аз не знам изобщо нищо за Хирургиите, а се насочих към Селена защото познати раждаха скоро там и са доволни и понеже нямах други отзиви от познати за другите клиники реших да съм там и  си следя бременността пак по Здравна каса , но ще раждам с екип. За Торакс и аз също си мислех в началото да отида там но разбрах че  даже и да не си за цезарово пак с цезарово те  израждали , а аз живот и здраве искам нормално раждане с епидурална упойка...но това никой не знае със сигурност до последно- зависи как се е обърнало бебчето или там от размерите,

# 66
  • Мнения: 62
Peg Perego Skate само съм чувала но не съм я виждала и сега като видях  в google на Брезовско имат магазин и от описанието мисля че има доста повече неща от Кобрата...и най хубавото което чета е че гумите се помпят при необходимост и си имат помпа в комплект ...тоест не са някаква пластмаса където ще те остави на пътя. .

# 67
  • Мнения: 20
cvetelinabramley
Благодаря мила Simple Smile

# 68
  • Мнения: 20
@ Jivodara
Ето сега ще се опитам да напиша как се прави лентичката
1.   Кликни на Дом и семейство ( горе на страницата) , и като падне менюто най –вляво под Инструменти избери Лентички
2.   После следваш инструкциите – и най накрая ще ти дадат код който ти трябва да маркираш и копираш и после за  трябва  да направиш следното
-   Горе вляво където пише Jivodara  натискаш и от менюто избираш Профил
-   Отваря ти се страницата с Профила и във вляво избираш Профил (под Промени Профил)
-   На тази страничка като слезнеш по-долу има Подпис и срещу него празно поле – Ето там трябва да сложиш копирания код  на лентичката ти
-   Като приключиш вече натискаш Променми профила най най долу вдясно и така вече ще имаш и  ти лентичка.

Това е ...

Аз не знам изобщо нищо за Хирургиите, а се насочих към Селена защото познати раждаха скоро там и са доволни и понеже нямах други отзиви от познати за другите клиники реших да съм там и  си следя бременността пак по Здравна каса , но ще раждам с екип. За Торакс и аз също си мислех в началото да отида там но разбрах че  даже и да не си за цезарово пак с цезарово те  израждали , а аз живот и здраве искам нормално раждане с епидурална упойка...но това никой не знае със сигурност до последно- зависи как се е обърнало бебчето или там от размерите,


СТАНА Simple Smile Simple Smile Simple Smile много благодаря

# 69
  • Мнения: 62
Супер, вече и ти си имаш лентичка .....!! Simple Smile

# 70
  • Мнения: 742
 Добро утро,коремчета!
 За хирургиите има доста добри мнения,не съм чула някоя от скоро родилите мами там да се оплакват,но мен ме е страх там поради скорошна неприятна случка с моя приятелка свързана с тази болница.Разбира се ,че навсякъде се случват инциденти,но на мен ми стана противна и няма да раждам там.Частните болници и аз знам ,че са големи привърженици на секциото и то не само Торакс,а и ако нещо недай се боже му има на бебенцето го изпращат пак в хирургиите и....май няма смисъл заради единия лукс за 3дни да давам 1000лв. за раждане.За това за сега съм се насочила към Окръжна.Само хубави работи се чуват за там.
 Jivodara,кошчето за кола е предназначено за най-много двучасов престой в него,все пак е кош за кола ,а не за разходки.Колкото да превозиш бебо до някъде.Дали количката е 700 или 300лв. не се препоръчва дълъг престой в такова кошче,защото е мъничко.Цвети (нали мога така да ти казвам),ние ходихме на Брезовско да видим количката на живо-много е хубава и сега е на промоция.Гумите не са помпащи,помпащи били на стария модел,но това от една стана е по-добре май-няма опасност да се спукат.Не са и пластмасови,по-скоро нещо като много твърд каучук,поне така ми изглеждаха,но със сигурност не са пластмаса.
 АЗ вчера ходих да ми правят изследвания за глюкоза и май всичко е наред,нямам търпение да дойде време за ЖК ,за да видим бебо Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 20
Права си за частните клиники. Ако нещо (Разбира се да Пази Господ) се случи на бебо пак ще отиде в хирургиите поради липса на медикаменти от страна на частните клиники. Така съм чувала и от други пациенти на подобни болници.
Иначе за "Торакс" ако искате мога да дам подробно инфо:
Раждане секцио с избор на екип струва 950лв. Като допълнителна екстра са добавили една много приятна услуга - заснемане на цялото събитие срещу 30лв. Хубавото в случая е че в тази сума от 950лв се включва всичко, дефакто влизаш и не си носиш куфар с теб  Party

За хирургиите до колкото знам завеждащ отделение лекар е д-р Малинова, а за нея до сега не съм чувала нито една лоша дума. Дори мисля сега в началото на юни 4Д да мине при нея.

Колкото до Окръжна...аз за съжаление не съм на същото мнение...чувала съм какво ли не за там...и никак не останах с добро впечатление за тази болница.

Но въпреки всичко всеки има право на лично мнение по въпроса. На един се е случило нещо там, на друг в Хирургиите, на трети пък в частна клиника... Общо казано...
1) никой не е застрахован на този свят от подобни неща
2) имаме достатъчно време да поразпитаме още и да решим Simple Smile

Аз искам да ви попитам друго...
Консултациите ми за сега са при д-р Боргоджийска...някой може ли да даде мнение за нея? Напоследък малко се разочаровам...

# 72
  • Мнения: 20
Супер, вече и ти си имаш лентичка .....!! Simple Smile

Даааа! Благодарение на теб Simple Smile  Hug

# 73
  • Мнения: 62
Добро утро и от мен,

Тъкмо и аз започнах да пиша тук ....че май колкото и да го обсъждаме коя клиника какво и как - всичко си е доста индивидуално и до лекарите и до това как протича раждането.
Аз съм доста спокойна от избора ми в селена въпреки някой негативни отзиви по форумите. За нас бе важно -да знам при кого ще раждам , бебата ще е при мен в стаята, нищо не ми е необходимо да взимам със мен за болницата като дойде времето да раждам ( само тоалетни принадлежности, джапанки , зарядно и телефон и ластик за коса) , храна от меню  за престоя е осигурен, учат те как да се грижиш за бебето, за бебето всичко ти е осигурено по времем на престоя. Единствено трябва да си имам подготвени дрешки за изписването , които мъжа ми ще донесе.
Разбира се човек решава дали има възможност да плати или не, дали се чувства сигурен в държавна болница или не . В моя случай , мъжа ми който не българин , беше така леко изплашен от държавните ни болници  и отношението на докторите ни  ...та затова  много много  не го обсъждахме  държавна или частна . Вярвам че частните клиники знаят как да постъпят правилно ако има  някакви усложнения с бебето и се наложи ходене до окръжна  все пак е живот.

В края на краищата пожелавам на всички ви  здрави и пухкави бебета  , независимо къде и как ще раждаме.И накрая като си говорим тук да се смеем какви тревоги сме имали и как леко е минало.   bouquet

# 74
  • Мнения: 0
Здравейте тумбачета,
Аз все още отказвам да мисля за раждането ,въпреки , че времето наближава. Радвам се на голямото си коремче и на шутчетата, ей да Ви кажа много задобря бебо, даже вече ме събужда нощем .... не ,ч е спя спокойно. Да ви питам успявате ли да спите ...

Общи условия

Активация на акаунт