Мами от Пловдив с термин август, септември, октомври 2013г.

  • 25 529
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 742
Аз имах проблеми със съня преди време,но мисля че това беше защото не се уморявах достатъчно.Сега сменяме жилището и са пренасяния,ремонти,покупка на мебели,по цял ден съм в движение,само днес където малко повече се застоях в къщи и вечер си заспивам като бебе и не се събуждам до сутринта.Затова пък в 6:00 съм на крак.И да искам да спа повече не става.

# 76
  • Мнения: 32
Аз чувам от доста момичета които са рождали в Хирургиите,че там е доста обновено.Лекарите са едни от най-добрите.На мен доктора ще ми назначи секцио поради здравословни причини.
Мисля че за сега там ще се ориентирам.Нямам средства за частна болница.А и смятам че това са излишни разходи. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 20
Аз чувам от доста момичета които са рождали в Хирургиите,че там е доста обновено.Лекарите са едни от най-добрите.На мен доктора ще ми назначи секцио поради здравословни причини.
Мисля че за сега там ще се ориентирам.Нямам средства за частна болница.А и смятам че това са излишни разходи. Simple Smile


Реално си права, че са малко излишни разходи...защото вместо да ги дадеш за детенце после ще ги дадеш за да родиш, ами след това...почерпки за доктори, за роднини, приятели...не е едно и две май  newsm78

# 78
  • Мнения: 0
О при нас ремонта е в процес , така , че е забавно - къртене, цапане абе все занимания ама по-малко. За капак колата ми е ожулена та и с Каското ще се виждам тези дни -пак на криво ще се гледаме.
За болниците това което съм чула е , че в частна ако има проблем те карат в някоя от държавните .

# 79
  • Мнения: 20
Здравейте тумбачета,
Аз все още отказвам да мисля за раждането ,въпреки , че времето наближава. Радвам се на голямото си коремче и на шутчетата, ей да Ви кажа много задобря бебо, даже вече ме събужда нощем .... не ,ч е спя спокойно. Да ви питам успявате ли да спите ...


задобрял викаш Simple Smile и аз съм от будуващите нощем...нещо повече, не мога да заспя без възглавница между крачетата...иначе се въртя, неудобно ми е...такива шантави нещица  Flutter
понякога сутрин се будя рано, друг път не мога да се разсъня цял ден...всеки ден е различно и аз не знам вече...а и като за началото на 6 месец сигурно е доста нормално...и очаквам какво ли не Simple Smile

# 80
  • Мнения: 32
Така е Живодара. То си е Божа работа-където и да рождаш винаги има риск.
А и за разходите след това-почерпки и т.н.
 Simple Smile  

# 81
  • Мнения: 20
Ами истината е, че каквото е писано това ще стане Simple Smile на нас остава да мислим позитивно за малките човечета, които скоро ще станат неизменна част от нас Simple Smile

# 82
  • Мнения: 0
Възглавницата е задължителен атрибут, но понякога не мога да си намеря място. Лягам си аз на една страна и след малко се почва рит-рит-рит, по гръб въпреки , че не било хубаво пак рит-рит -рит, хайде на другата - е пак се повтаря също... и какво ... няма угодия
После заспивам си аз като пън ... до един момент и после като ококоря тези очи и до там... , а сутрин един ден е трагедия, друг съм свежа като краставичка.
Не знам какво ни чака за напред ...
А тумбака взима да тежи ....

# 83
  • Мнения: 20
Възглавницата е задължителен атрибут, но понякога не мога да си намеря място. Лягам си аз на една страна и след малко се почва рит-рит-рит, по гръб въпреки , че не било хубаво пак рит-рит -рит, хайде на другата - е пак се повтаря също... и какво ... няма угодия
После заспивам си аз като пън ... до един момент и после като ококоря тези очи и до там... , а сутрин един ден е трагедия, друг съм свежа като краставичка.
Не знам какво ни чака за напред ...
А тумбака взима да тежи ....

В такъв период сме, че не знаем следващия миг какъв ще ни е камоли да мислим за утрешния ден Simple Smile Всяка бременност е различна и индивидуална Simple Smile Аз вчера би следвало да съм влязла в 6 месец, но коремчето ми е много малко все още. Опитвам се да хапвам възможно повече, по-начесто, защото съм доста слаба и не качвам кг...уж не е притеснително, но знае ли се в един момент какво може да стане... по начало съм и с ниско кръвно, ако стана рано задължително пия кафе, да по едно на ден, никога повече, за да не раздразвам малкото чудо в корема си Simple Smile
Надявам се всичко да е наред и да продължава все така леко до края на бременността ми...пожелавам го и на всички вас, понеже знам колко е важно за една жена този период да е лек Simple Smile

Успех на всички! Много се радвам, че има тук с кого да споделя всичко което ме вълнува Simple Smile

# 84
  • Мнения: 62
Същата работа и при мен навлизаме следващата седмица в 8-ми месец и да ви кажа ритниците нощем са доста яки та чак подскачам , а и тези странни активни издувания ( така и не знам главата ли е, дупето ли е)като планина ту отляво на корема ту отдясно и корема ми не прилича на нормален
 и аз като Tonyto-D все според това където ме ритне сменям позата за да му е удобно на бебето уж...че май му става тясно в хотел "Мама".
 Спя със 3 възглавници 2 под главата, 1 под краката , но ако си легна по-рано от мъжа ми вземам и неговата ..горкия после си я търси. Цялото легло е мое от въртене наляво надясно.
Сутрин се събуждам от крампa в прасците на някой крак при протягане, но на това вече му свикнах както и среднощното ставане  до WC . Иначе сутрин съм на крак от 6.30-7.00

Jivodara и аз си пия едно кафенце  само сутрин , една голяма чаша но 1/2 с мляко 1/2 с кафе  и закуска разбира се  . Пия феро фелгалма от 2 седмици защото хемоглобина ми е нисък от последното изследване.
Нещо налитам на сладките неща, бисквитки и тн., а и дори си правя десертчета в къщи   chef ( панакоти , грис, мусове) като на малките деца  а и мъжа няма нищо против нали и той си похапва около мен (качила съм 10 килца от началото, сега съм 67 кг напълно нормално)... а в началото на бременността когато ми ставаше лошо имах много странни вкусове и нищо не ме караше да се
чувствам по- добре от китайската храна  ( много странно наистина) ... а иначе сега хапвам всичко нямам претенции към храната.
Ехх такива ми ти работи  с тези коремчета... отсега са ни взели вниманието и грижите  Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 20
Същата работа и при мен навлизаме следващата седмица в 8-ми месец и да ви кажа ритниците нощем са доста яки та чак подскачам , а и тези странни активни издувания ( така и не знам главата ли е, дупето ли е)като планина ту отляво на корема ту отдясно и корема ми не прилича на нормален
 и аз като Tonyto-D все според това където ме ритне сменям позата за да му е удобно на бебето уж...че май му става тясно в хотел "Мама".
 Спя със 3 възглавници 2 под главата, 1 под краката , но ако си легна по-рано от мъжа ми вземам и неговата ..горкия после си я търси. Цялото легло е мое от въртене наляво надясно.
Сутрин се събуждам от крампa в прасците на някой крак при протягане, но на това вече му свикнах както и среднощното ставане  до WC . Иначе сутрин съм на крак от 6.30-7.00

Jivodara и аз си пия едно кафенце  само сутрин , една голяма чаша но 1/2 с мляко 1/2 с кафе  и закуска разбира се  . Пия феро фелгалма от 2 седмици защото хемоглобина ми е нисък от последното изследване.
Нещо налитам на сладките неща, бисквитки и тн., а и дори си правя десертчета в къщи   chef ( панакоти , грис, мусове) като на малките деца  а и мъжа няма нищо против нали и той си похапва около мен (качила съм 10 килца от началото, сега съм 67 кг напълно нормално)... а в началото на бременността когато ми ставаше лошо имах много странни вкусове и нищо не ме караше да се
чувствам по- добре от китайската храна  ( много странно наистина) ... а иначе сега хапвам всичко нямам претенции към храната.
Ехх такива ми ти работи  с тези коремчета... отсега са ни взели вниманието и грижите  Heart Eyes

Е, аз не мога да се оплача от гадене, не съм повърнала нито веднъж. Надявам се така да продължи до края, че колкото съм слаба не знам...до сега съм качила 3кг...което ми се вижда малко, дано след този месец вече да започне да качва повече Simple Smile Иначе бебето се развива мн добре според лекарката Simple Smile
На мен следко изобщо не ми се яде, освен ако не е под формата на сладолед...кафето си го пия чисто без захар дори, но си го правя по-слабо уж  newsm78
Усещам леки ритници, а издуването на корема си го виждам от доста време вече Simple Smile въпреки, че корема ми е малък Simple Smile

любопитството какво ще е бебето се засилва с всеки изминал ден, но то милото се крие...последния път беше застанало с ръчички между крачетата и нямаше как да разберам  Whistling

скоро предстои да ходим на 4д, дано там не се крие толкова и да разберем вече какво ще си имаме, макар и по-важното да е бебето да е живо и здраво Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1
Здравейте мами аз съм едва в 8 9 седмица. Нямам никаква ориентация в този сайт както и ми липсват контакти с други мами от софия. Ще се радвам на съдействие ...имам дости въпроси на които не мога да си отговоря, но се надявам нещата да се канлизират!

# 87
  • Мнения: 32
Здравейте мами аз съм едва в 8 9 седмица. Нямам никаква ориентация в този сайт както и ми липсват контакти с други мами от софия. Ще се радвам на съдействие ...имам дости въпроси на които не мога да си отговоря, но се надявам нещата да се канлизират!

Добре дошла мила.
Можеш да задаваш въпроси тук има доста момичета които могат да ти помогнат.
Понеже си от София.Ако желаеш можеш да пишеш и в тема- http://www.bg-mamma.com/index.php?topiчc=675875.0. (Там има мами от София-само че за кв. Люлин)Но не виждам да има някакъв проблем да пишеш и там Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 май 2013, 13:08 от Chervenata_6ap4ica

# 88
  • Мнения: 20
Здравейте мамите Simple Smile как сте днес в това временце

# 89
  • Мнения: 62
Добро утро  ,

Вчера беше перфектно времето   Party , малко релакс от жегата.... Беше перфектно време да изгладя една купчинка от бебешки дрешки за новородено и да сортирам по вид с късо, с дълго ръкавче ...размери.

В момента пия кафенце и закусвам един прясно изпечен кроасан с нуга шоколад ...никога не съм обичала да закусвам а сега си промених навиците.
 
Днес ще ходим да избираме количка и кошче за кола и да видим  да купим другите неща ( термометри , бархетни пеленки и тн. от един списък който намерих в интернет въпреки че някои неща ми се виждат че може да се изчака да се види дали ще трябват изобщо ) 
Ще пада  гледане на Брезовско , на бул. Свобода магазин Щъркела също ще обходим дам видим и там какво има на живо, Вис Виталис в Тракия вече го знаем какво има но така и не видях Peg Perego Количка та за нея исках да я видя и да сравня Abc design.
Нещо интересно за вас  коремчета тук  http://pregnant.thebump.com/pregnancy/pregnancy-tools/articles/h … y.aspx?MsdVisit=1
може да видите какъв плод или зеленчук  е вашият мъник в момента според гестационната седмица  ( е това е един американси сайт , та мерките са в инчове и унции, но горе долу ще се ориентирате   bouquet  Моята бебка  е размер на краставичка околко 42 см . а иначе ако искате да си ги конвертирате размерите ето един сайт
http://www.convertworld.com/bg/length/%D0%98%D0%BD%D1%87.html

Приятен ден от мен коремчета !! 

Общи условия

Активация на акаунт