ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 19

  • 43 695
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
Според вас какъв отговор има тази задача?

Малкият принц написал писма до своите приятели. Изпратил 12 от тях.
Оставало му да изпрати още 7. Колко писма е написал Малкият принц?

След малко ще дам и посочения отговор  Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 20:18 от Laluni

# 76
  • Мнения: 11 828
Laluni, 19, но явно не е! Simple Smile

Мечо Пух, да оздравява бързо! Hug

# 77
  • Мнения: 5 393
И аз 19 го смятам, но....сигурно има уловка Laughing

Странен вирус, само с температура. Но висока, и като я вдигне над 39 започват да го болят крака, ръце, глава. Добре, че Нурофен-а му действа безотказно.

# 78
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
в отговорите пише 12 Thinking

Мечо Пух , бързо да сте здравички

# 79
  • Мнения: 5 393
Е защо да е 12? В задачата питат колко е написал, а не колко е изпратил newsm78 Не знам , аз ли много праволинейно гледам на нещата или просто съм....тъпа Crossing Arms

# 80
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
И аз съм праволинейните.
Днес съм много съм недоспала, но пише:
"Изпратил 12 от тях" - "Колко е написал?"
 И го разбирам, че трябва да се прибавят неизпратените, но написани. newsm78

# 81
  • Мнения: 11 828
.. написал и изпратил 12 ОТ ТЯХ! Аз го разбирам, че е написал всички, но е изпратил само 12 първоначално.. И за мен по-верният отговор е 19! Peace

# 82
  • Мнения: 5 393
Явно и трите не вникваме в математическта логика на автора на задачата Mr. Green

# 83
  • Мнения: X
Задачата най-вероятно е преводна. Дали ще ви успокои фактът, че към 6-7 клас задачите стават по-математически и по-разбираеми?  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 5 393
Честно ли? Ужасявам се от задачите за 6-7 клас Embarassed Точно по това време започнаха да ми идват нанагорно, и не знам дали сега няма да е същото Tired Точните науки не са ми силната страна.

# 85
  • Мнения: X
Честно ли? Ужасявам се от задачите за 6-7 клас Embarassed Точно по това време започнаха да ми идват нанагорно, и не знам дали сега няма да е същото Tired Точните науки не са ми силната страна.
Честно, заклевам се с ръка на сърцето.  Peace Има много повече истинска математика, която може да се свърже с ученото в училище, докато преди това (1-5 клас) смея да твърдя, че доста от задачите са като изсмукани от пръстите на съставителите.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Щом е изпратил 12,значи със сигурност ги е написал.А останалите 7 утре например трябва да ги изпрати,ама ще ги напише по-късно тази вечер. Joy
Отново грешно зададено условие,нещо навик става май. CrazyПоне да беше "имал да пише" Twisted Evil

# 87
  • Мнения: 416
Според вас какъв отговор има тази задача?

Малкият принц написал писма до своите приятели. Изпратил 12 от тях.
Оставало му да изпрати още 7. Колко писма е написал Малкият принц?

След малко ще дам и посочения отговор  Simple Smile
В условието пише - 12 от тях. Аз го разбирам, че от общия брой написани писма е изпратил 12, но щом има това "от тях" следва, че има и още. Не би трябвало верния отговор да е 12.
От къде е тази задача?
Аз си мислех, че не разбирам задачите за 7 клас, но ако на тази верния отговор наистина е 12, то тогава и тези за първи не ми се отдават.  Laughing

# 88
  • Мнения: X
Те за първи клас са по-трудни от седмокласните.  Mr. Green
При така зададено условие момъкът може да е написал 100000000000000 писма.  Това, че е изпратил 12 от тях и му остават за изпращане още седем по никакъв начин не влияе на броя на написаните писма. Продължавам да мисля, че или се касае за некадърен превод или за лош опит за съставяне на задача.

# 89
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
задачата е от тук
http://www.thelittleprinceschool.com/

Може да се пробвате и с 1-ва задача на 4-ти клас Mr. Green
http://www.it-tlp.com/dw/math13/mat.sust.4.klas.2013.pdf

Общи условия

Активация на акаунт