Ноемврийски бебета - тема 6.

  • 21 368
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9
Боби Шуши Стискам палци мила, дано всичко е наред с бебче!  Praynig

Танче Стискам палчета и на вас!

Ние от вчера вече сме в другата квартира. Още не съм разопаковала и подредила всичко. Няма да има място за дрешките на бебка и ще трябва да си примъкнем и скрина от Варна. Днес времето беше много хубаво и докато се наканя да излезем и момата докато се събуди и то се развали и пропуснахме.

Да ви кажа какво странно нещо ми се случи днес. Звъни ми телефона - непознат номер (чаках и от автосервиза да ми звъннат за една част и реших, че са те). Вдигам, представи ми се доц. Ангелова, ако не греша, от Генетичната лаборатория, от Генетиката или нещо такова - толкова бързо го каза, че не можах да реагирам. Обаждала ми се понеже в биохимичния ми скрининг бил излязъл висок риск за дефект на невралната тръба/коремната стена. Пита ме дали някой специалист ме е гледал след това. Казах й, че съч ходила на ФМ, където са ми казали, че засега няма проблем, но не ми гарантират, че няма да се появи. Този тест съм го правила може би преди 6 месеца, а тя не знаеше, че съм родила. Пита ме как е бебче, преглеждали ли са го. Обясних, че аз имам спина бифида и може би затова е лош резултата. Тогава тя ми каза, че ако бебето имало нещо щяло да бъде лека форма като моята и ме хвърли в едни размисли...  Tired Пита ме и как е корема на бебето -добре според мен, но никой не я е преглеждал обстойно. Не бях подготвена за такъв разговор и в крайна сметка не ми стана много ясно защо звънят - да проверят дали са им познали резултатите от БХС ли? Замислих се, дали пък не трябва да я заведа на лекар (може би при този, който прави ФМ), който да види гръбчето и коремчето на ехограф? Вие какво ще ме посъветвате?  newsm78 Мъжо ми се скара, че само съм се вкарвала в някакви филми, да не съм се занимавала с глупости.

Аз вчера се сдобих с две малки домашни тикви и съм в голяма чуденка сега какво да ги правя: да ги пазя ли, да ги замразявам сурови ли, на пюре ли, в бурканчета ли да ги слагам... Не знам дали ще издържат цели два месеца.

el_vn Ако даваш за първи път зеленчуково пюре не трябва ли да е само от един зеленчук и след няколко дена да въведеш другия?

Вероника през деня яде на 2 часа, само през нощта прави една пауза от 4-5 часа. А преди 2-3 седмици си правеше нощна пауза от 7-8 часа.

sinapovaaya и крачетата на Вероника са слабички, ама тя цялата си е слабичка 5100/59-60см. Пробвах да й дам АМ, че току виж качи малко, но категорично ми отказва, така че си оставаме на кърма.  Педито само каза, ме ако качва малко мога да се замисля за малко по-ранно захранване. Щом Лили не харесва замразена кърма има вероятност да не хареса и АМ според мен, но пък докато не пробваш няма как да знаеш.

# 46
  • Мнения: 275
анииии Никол преди една седмица за два-три дни пиеше по 190-200 мл но после пак си ги намали на 120-150 мл. мисля, че беше скок в растежа или не знам и аз какво беше сега рядко може да изпие повече от 150.

тили аз бих завеля детето да го видят за всеки случай. По-добре да си спокойна, че няма нищо отколкото постоянно да се чудиш има ли нещо или не след като са ти се обадили.

# 47
  • Мнения: 5
И аз да се запища в темата и за храненето.
Вики е на кърма, но нямаме установен режим - храня я на поискване така да се каже. В началото интервалите бяха на около 3 ч и имахме 8 хранения на ден. Сега от известно време са 7, но са се в различни часове Simple Smile Нощем си поспива 4 часа между храненията и така...Ако през деня сме си играли повече и не е спала много - вечер си наваксва, но ако през деня е била по-сънлива съответно и ве1ер си хапва на 3 часа. Не знам колко изяжда, защото сме само на кърма. Имах един период в който мислех, че не й стига и я мерех преди, след, а понякога и по време на хранене...Но ми мина. Много се надявам да имам кърма още да се покърмим, защото няма по хубаво от това. А и тя е с алергия към белтъка на кравето мляко, та адаптираното мляко което би пила ще е с специално ( и съответно много гадно, както каза периатъра).Заради нейната алергия аз съм на зверска диета и много се притеснявам да не възникне някой проблем, но засега се справяме  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 307
Мерси Тили ти направо ме обнадежди. Като се замисля не трябва да е чак толкова критично положението. Лили миналия месец на 7.02 беше 5400гр, тъй че да се стягам в  циците и да произвеждам повечко мляко. Спомням си, че аптамила много гадно миришеше като го давах на Митко.
А за захранването нашият татко препира, и съм му казала като намери тиква правим продукцията и тогава захранвам Simple Smile

А за това се хвърляш във филми. Имах позната, на която бебечето и беше без коремна стена и като се роди живя няколко часа само. Тъй че просто от БХС пак са "фърляли боб". На моята позната пък от БХС и бяха казали, че всичко е наред, пък като се роди стана така.

Последна редакция: пт, 15 мар 2013, 21:48 от sinapovaaya

# 49
  • Мнения: 180
Днес в DM гледах пюрета Babylove. Някой дали е ползвал такива? Пише на тях био, бла бла бла, без добавени захари, сол и т.н.

# 50
  • Мнения: 1
Здравейтеееее Hug Hug Hug

Ееее, нямате изчитане....добре че е лошо времето, че да ви догоня....макар и отгоре отгоре Simple Smile

Ивчеее, тук съм....ама не смогвам да чета и пиша от разходки....хихихих...  Hug Hug Hug

Аз почвам с оплакване за разкош....отидох най-накрая на гинеколог с идеята, че отивам контролно....ама се оказа, че имам проблем.....много се сдухах...цяла бременност не съм имала никакви проблеми и сега откъде се появи тази гадост не знам....докторката каза, че ставало при отслабнал имунитет.....ми че аз не съм боледувала от сума ти време.....оф, както и да....важното е, че не е нещо сериозно и почвам лечение....поне после и  luvbed :ще можем да правим, че откакто съм родила само веднъж пробвахме и аз умрях от болка....доки каза, че тази инфекция била причината и често се получавало след раждане (макар и секцио).....така....излях си мъката....

Сега хубавите неща.....днес Еричка се обърна самичкааааа по коремче.....и цял ден се въртеше....т.е. опитваше, че не винаги и се получава....само още имаме проблем с едната ръчичка като остане под коремчето и не може да си я извади и помагам....сладката ми тя....даже успях и видео да и направя  Mr. Green

Аз мисля да подхвана една тема, която май вече обсъждахте, но аз сега се сетих....та столчетата за кола - започнах да ги проучвам за да избера най-доброто и най-сигурното столче...решила съм да взема от категория 1 ( 9кг -18 кг или до 4 годишна възраст)....имате ли идея кои са най-добри? Бях се спряла на Киди - тези с възглавничката отпред, а не колани, но след като една мама (не помня точно коя Embarassed) пусна клипче във фацето се поразубедих и сега се чудя...споделете и вие какво мислите да вземете и мамите с опит ако могат да препоръчат нещо? Мерси предварително Mr. Green

Хубава вечер дами и дано утре става за разходки  Mr. Green Hug

# 51
  • Мнения: 5
На babylove пюретата не са лоши. Една приятелка си отгледа детето с тях и от нея съм чувала Simple Smile Но бебчетата и те си имат предпочитания Simple Smile

# 52
  • Мнения: 275
Между другото сега се сещам, че преди 4 години на курсовата ми от БХС и бяха казали, че детенцето и ще е с Даун, но за нейн късмет бяха сбъркали и нищо й няма.

# 53
  • Мнения: 5
Ох, моля ви кажете как да си ложа линийката в подписа, че се измъчих нещо Sad Embarassed

# 54
  • Мнения: 275
Като си направиш линийка ти дава най-различни линкове кйм нея и трябва да копираш този на които пише за форуми и още си нещо беше.

# 55
  • Мнения: 5 173
Монси, гледай тестовете на Адак, аз чакам да излезне и плюс теста, защото той тества само столчета обратно на посоката на движение и е по-тежкият тест от двата. иначе съм се насочила към Сайбек Сирона или Клипан Триофикс (май беше), че ми тр стол, който да се монтира и с колан, и с изофикс обратно на посоката на движение, че колите на нашите са без изофикс.

# 56
  • Мнения: 439
Запис и от мен

Боби шуши , танче стискам палци всичко да е наред


# 57
  • Мнения: 2
добър вечер момичета. много ви благодаря за палчетата  Hug  
лама   bouquet
лелеееееее, цели 4 страници. Ама на какво прилича това... аз още последните 2 от предишната тема не съм прочела  #Crazy
много лош вятър имате в БГ. Надявам се всички сте добре  Hug
аз още не съм ви изчела. ще се пробвам утре.
само да дам отчет от ДК днес - 7 кг. и 65 см. на ваксините плачка малко. Т нямаме засега, дано да не вдига и утре
отивам да спинкам, че съм като разглобена. лека нощ мамчета  Hug  и сладки сънища

ПС боби незнам какво ви е, но силно стискам палчета всичко да е наред  fingerscrossed

# 58
  • Мнения: 2
Опаааа нова тема....само чета, чета не мога да ви догоня..ама най-накрая успях  Party
За llama   Hands Clap Simple Smile

Ние от три дни не сме излизали, че при нас е страшен студ, вятър, а днес и сняг  Close , а пък и в понеделник сме на имунизация и само стискам палци таткото да не донесе някой грип, че  неговата работа е такава, че много хора минават през него, а при нас в Перник е някаква грипна епидемия и грипа държи по 10-15дни  Confused
 
За яденето , Зара яде 5 пъти на ден по 170мл. АМ през около 3ч. и половина...ама по някога особено на последното ядене вечер иска и още , за това правя още 30мл. ама тя изяжда само 10-15мл. (явно се запасява повечко за през нощта  Laughing )Така, че и ние сме в групата на лакомниците  Embarassed сега ще я видим колко е качила и сигурно педи пак ще се кара, че много е яла...ама не ми пука аз гладно детето няма да го оставя  Crossing Arms

За мамите които се притеснявате, че бебоците ви не качват много кг., все пак не мисля, че  трябва да им се притеснявате и да им давате АМ след като са изцяло на кърма те гладни няма да се оставят, а пък и всяко дете расте различно Simple Smile Проблема е ако почне да сваля, а щом качват дори и по-малко си е  newsm10

На болничките бързо оздравяване Hug
Лека   sleepuu

# 59
  • Мнения: 2
b]Лама,[/b] много красиво оформление на темичката.Хиляди благодарности  bouquet! newsm51
На болничките стиснати палчета да се оправят бързо! На всички вас пазете бебчовците в тези ветрове да са здравички Hug!
Тили не се вкарвай във филми [.Ако имате друго ходене при такъв лекар можеш да искаш да я прегледат но ако всичко си и е ок няма от какво да се шашкаш.Баткото на какви ли не специалисти ни препоръчваха да го водим и ние като луди хвърляхме пари да ни кажат че нищо му няма.Най-големия проблем е че превърнаха страховете ни в индустрия за печелене на пари.
С храненето на поискване нямам идея колко изсуква нито колко пъти на ден.Нощем прави един интервал от 5-6-7 часа почивка.Мисла че зависи от калоричността на кърмата дали суче повече или по малко.Кърмата не винаги е с еднаква консистенция и когато е по водниста суче по често.Виждам защото кагато суче от едната гърда често изцеждам другата.
Днес много ветровито.А моята принцеса нещо не иска и в количката да стои.Голям рев от няколко дни или след 8 март когато не ме вижда започва да мрънка и ако не се появя до 10 минути започва един рев до посиняване и със сълзи.Какво е това чудо не знам.Ходихме в мола първо в столчето кош -плака много.Мзех я в кенгуро, дори си поспа така и като тръгваме да се прибираме я давам на сестра ми да я държи отзад.Е няма такъв рев #Crazy станах докато се приберем а сме на 5 минути. Какво да правя направо незнам.В количката реве, на леглото ако не се занимавам с нея пак рев, ако и говоря и си играем няма проблеми сама обаче -не.Вече в чудо се виждам.На когото от близките я оставя за 30 минути после немога да я успокоя часове, от най-малкото нещо и започва рев.Следващия път като го види направо обръща устната и ме гледа и започва да плаче, вероятно разбира че е възможно да я оставя ли незнам.Супер странно защото сестра ми почти постоянно е с мен но и с нея не свиква.\Има ли други такива бебета или само мойто не ми слиза от ръцете. smile3511Вечер си спи до мен на леглото.ММ вика да продаваме кошарата тя 1 нощ не е спала там.Пробвах да увеличавам времето да я оставям самичка обаче после няма успокояване.
Имаме нова придобивка утре ММ се прибира и ще я донесе.
Днес така бях ядосана че му викам за какво ми е количка, тя и без друго е само на ръце едни маратонки ми купи че останах без крака, та и маратонки намазах. newsm44 newsm68 newsm44
Лека вечер от нас.

Последна редакция: сб, 16 мар 2013, 00:48 от Angelin Simon

Общи условия

Активация на акаунт