Ноемврийски бебета - тема 6.

  • 21 351
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Уау, успях да ви изчета днес  smile3501 Голямо писане пада.
Ние утре сме на консултация и последен прием на двойната ваксина. Мен от вчера нещо ме боли гърлото (пих една студена бира), но днес съм по-добре! Ходя с една маска като Шрьодер  tooth Ще питам педи дали има нужда да отлагаме, надявам се не.
Днес станахме на 4 м и да ви почерпя


И аз исках да питам във Варна къде пробиват ушички.

# 736
  • Мнения: 5
Е днес ще си я изпишем тази темичка май май Simple Smile
Ние снощи имахме случка. Вики цяла вечер беше кисела от ваксината, но заспа както обикновено в 23ч. И уж всичко беше наред  и като се събуди малкото човече с един пронизителен писък точно в 2:00. Направо ми изкара акъла! Няколко минути  не можех да я успоя, много се притесних. Тя по принцип е доста спокойна и досега никога не беше ревала така, аз дори и не подозирах че може...ММ вика, че даже на първия етаж сигурно са я чули (ние сме на 8мия). Като хапна се успокои малко и заспа и съответно аз не смених памперса. Сега сутринта в 6 след манджата тъъъъъкмо да го сменя и тя се изпишка за пореден път в него, а той протече зверски  Grinning и докато постеля чаршафчето да я преоблека и тя свърши и другата работа  Mr. Green Е, оказа се че и ЛИберото пропускат, просто е било бъпрос на количество.....Този памперс тежеше тоолкова много, че реших да го претегля на бебешкото кантарче - 220г Shocked излезе

mecani, вики пък винаги посяга с лявата ръчичка. Но и аз започнах да хитрувам и умишлено подавам и към дясната. На мен самата лявата ми е по-силната ръка, въпреки, че пиша с дясната.
coucoumelle, аз преди две седмици някъд еимах херпес на устната и също бях няколко дни с маска. И Вики много странно ме гледаше като й говорех. Сякаш не можеше да разбере сериозно ли е, смешно ли е...
Облак, заповядай
 http://www.-/portal/statii/vredni-mikrovylnovi-furni-236.html
http://agronet.bg/agro-news/interesni-novini/2146-microvylnovi-furni-pechki.html
Към мамите от младост, днес мисля да изляза малко с Вики в парка на Патиланци. Някой да се присъедини?

Последна редакция: пт, 29 мар 2013, 08:43 от sladirana

# 737
  • София
  • Мнения: 230
Добро утро, мами и бебета!  Hug

След вчерашния писателски маратон, днес каква ли ще я сътворим?  Mr. Green

tanya_t, ти ли беше питала за захласването?  newsm78 ММ препоръчва "пасивното наблюдение"- да не скачаш веднага да го взимаш на ръце, да го разнасяш и да се суетиш, ами да го наблюдаваш и, ако има нужда да му духнеш в лицето, да го плеснеш лекичко по бузката или да му пръснеш няколко капки вода. Нямало нищо страшно в захласването, и, както казвал един от именитите детски невролози (най- добрият в Бг, всъщност)- доц.Литвиненко, нямало нужда за всяко захласване да се тича в болница Wink

Какво да ги правим свекървите, докато са ни "на гости"- ами, моята сега се разпери да готви. Обеди, вечери, десерти, да мие съдовете... Изглади и една бебешка пералня. Аз пусках прахосмукачка и парцал, пазарувах... Успях да отида на кола маска, да се видя с приятелка, а с мъжа ми отидохме и на кино. А с детето- е, поразвалиха й дисциплината, дядо й все я разнасяше. И се ужасяваха, че я оставям по толкова часове навън да спи, щяла да настине.  Laughing Оставих им я един следобяд вътре и излязох- като се върнах беше спала само половин час и я заварих мега мрънкаща и кисела, а тях- чудещи се вече какво да я правят.  Laughing

sladirana, аз бих дошла, нооо...както винаги, чакаме гости утре. Трябва да изчистя къщата, банята, да сготвя...ядяло им се чийзкейк.  Crazy Та малката пак цял ден ще спи на терасата, а мама ще се вихри.  Laughing Ноо, запазвам си правото за по- нататък, само да се запролети!  Hug Май сме около 4 "бг мами" в Младост Wink

Хубав ден, сладурки!   bouquet

# 738
  • Мнения: 275
Привет така като гледам май нова темичка ще ни трябва вече. Simple Smile

Утре отивам да си взимам мъжа от летището и най-после ще сме си четиримата.

# 739
  • Мнения: 2
Juleto благодаря ти мила  Hug Hug Hug
Никинце още спинка. не мога да повярвам. ама така е като цока на всеки 1,5/ 2 часа тази нощ
хубав ден момичета   bouquet


# 740
  • Мнения: 307
Облак На теб не, но моя мъж мрази елда и аз знам това. Иначе стана вкусно аз и Митко се сбъркахме да ядем.

захласването Моя Митко много се захласваше. Та просто трябва да си   в готовност без да се панираш да го раздрусаш ( при мен най-много това помагаше).Ако не става обръщаш го с главата надолу и друсаш докато си поеме въздух.      
И спокойствие, защото това е най-лекия период, после като растат зъби и в бебешкия пубертет става страшно. Реве и се тръшка с часове за нещо си и не може да му помогнеш колкото повече някой се опитва да говори с него толкова повече се тръшка пред публика. Та тогава трябва да си се имунизирал и да стоиш спокойно като пън до него да не му позволяваш да се нарани, но да си твърд в искането и като отмине кризата е като едно пречистване. Като отмине кризата му обясняваш и се разбирате какво го е ядосало. Хубавото е че се израства. Като се научи да говори и да си казва какво го ядосва вече няма проблем. Можеш да чуеш само някоя обидна дума по твой адрес, но това е колкото да си изрази емоциите и на фона на зверския рев е "бял" кахър.

# 741
  • Мнения: 5
sinapova, кажи ми моля те рецептата на тази елда с гъби Simple Smile Нещо се зарибих сега + имам половин пакет елда и едни гъби, които бях купила вече не помня за какво, но още си стоят в хладилника...ММ май харесва елда, но има един сигурен начин да разберем

# 742
  • Мнения: 307
Печена елда рецепта

Гъби запържвам в тиган масло. След това слагам в тава, заедно с чаша и половина елда, две чаши вода, сол, черен* и червен пипер, босилек** или джоджен. Печем на фурна до омекване и набъбване на елдата .

* чер пипер ММ не обича та не беше съгрешил чак толкоз и това да му сложа Simple Smile
** босилек нямах и не сложих


В най-лошия случай ще си получиш неполучените извинения за целия съвместен живот  Joy

Последна редакция: пт, 29 мар 2013, 09:45 от sinapovaaya

# 743
  • Мнения: 615
Добър ден.
Днес дадох на Йони 1 лъжичка тиква, леле какво мляскане падна и после не иска млякото  Joy
Момичета кога започнахте да подпирате малчовците в полуседнало положение?

# 744
  • Мнения: 2
аз Ники го слагам от около 10 дни, но то е по-скоро полу легнало, а не полуседнало  Joy




# 745
  • Мнения: 83
   Цветенце,аз от няколко дни го слагам в стола за кола /почти седнал е/ и ме наблюдава да не подмина някое мъхче с прахосмукачката.
   Мисля да продължа да си ползвам микровълновата/предвид,че всичко около нас е вредно повече или по-малко.../.Тя от много престараване една мама беше захранила бебето си с кълнове ooooh!.Педиатърката щеше да падне от стола.

# 746
# 747
  • Мнения: 2
Привет. Hug
Честити месечинки на бебунка на Кокумеле.Много сладка тортичка на фото.
Слагам моята принцеса седнала или полулегнал на възглавничка.Много е сладка като постоянно стои леко изправена за да вижда телевизора така си укрепва мускелуте на вратлето според мен. Иначе бих и сложила тънка възглавничка, както на баткото.
За стимулиране на неактивната ръчичка се препоръчва именно да се подава играчка на нея или като порастне още малко топка и към двете за да види че са равностойни при хват.
Благодаря ви за отговорите за биберона за плодове дори незнаех как да го търся пробвах с някакви думички но биберон не ми дойде на ум.Сега съм в чуденка дали този силиконовия или с мрежичка, понеже моята принцеса не смуче биберон може би ще е по добре с мрежичка. Но пък за по големички деца е според мен с по координирани движения или пък е добре за да ги координира но това ще стане ако и хареса да поднася към устата съдържимото вътре.сигурно ще взема сега силиконов пък по нататък с мрежичка.Вие как мислите?
Аз да си призная елда не съм правила но тази ще я пробвам, много време я заглеждам но така и не ми се експериментира че моите мъже са много злояди.
Синаповая ще му е за урок на ТМ, обаче може да го пращаш да пазари той с един голям списък с необходими задължителни храни да видим как ще купи всичко  и колко пари ще остави.Практикувам го  с ММ винаги когато мога защото все недоволства къде съм харчела парите и ние често за това се караме, въпреки че нмаме финансови проблеми, но според него с 500 лв без сметките за ток и вода можело да се живее преохолно, което аз категэрично не споделям.Хубавото е че минава за ден два..Обаче е много обидно, защото все следя промоциите пък накрая все съм виновна.
За пробиване на ушички  във Варна, знам козметично студио на бул Мария Луиза ,точно преди Годзилата има табела синьо и бяло пише козметично студио Диди. Дамата има страхотен подход, на 2-3 дечица знам там са пробивали безболезнено.Аз догодина ще го направя.мислех тази да дори обички купихме за 25 ти но роднините казаха че може да си дърпа ушите и да не се нарани.Така че ще изчакам.
Цветенце аз затова отлагам захраанването за да не ми откаже къменето.

Общи условия

Активация на акаунт