Ноемврийски бебета - тема 6.

  • 21 372
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2
nevyto0611 аз от Джъмбо купих на дреби рамка със стпечатък /ама как само го описах/ . надявам се си се сетила какво имам впредвид

# 706
  • Мнения: 43
Синапова, мъжете са си  глупаци от класа...Моя е същия и доста се караме за тази негова черта-да натяква. "Когато започнеш работа-тогава харчи колкото искаш!" Иии аз не съм от тези дето си мълчат и скандала е готов...при всички го има това в даден момент,ама не му позволявай да се държи лошо и да ти повишава тон пред децата,защото те го приемат много тежко това да се карат мама и тате. Hug
Пуфи, в дом Младост отиди,там и мойте уши пробиха като малка.Поне са лекари там,тези които дупчат.  Wink

# 707
  • Мнения: 19
Днес дадох 1 лъжичка картофено пюре на Хип на моята малка гевезанка!  Mr. Green
Не посмях повече, утре ще и дам 2 лъжички.
В началото гледаше като.......... Shocked и се чудеше защо не може да дръпне от биберона.  Mr. Green
Но после да ви кажа, трудно успях да я накарам да изяде млякото. струва ми се търсеше още от "това странно нещо в лъжичка". Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 708
  • Мнения: 2
Благгодаря мами за отговорите! В събота ще посетим Джъмбото и после ще ви пиша какво купихме. АЗ мисля да наблегна на играчките, защото много бързо й омръзват. Това ще е първото ни толкова дълго пътуване от ВТ до Пловдив. Надявам се всичко да е ок. В неделя като се върнем ще ви пиша. Много са активни всички-то в това време какво да правим, докато заспят дяволчетата и хоп на РС-тата. Хихихих чао за сега от мен.  bouquet

# 709
  • Варна
  • Мнения: 506
Споделете вие какво ги правите свекървите?
А. Оставям и бебето и отивам по магазини или на кафе; понякога използвам и да си свърша нещо по институции Б. Оставяме и и двете деца и отиваме с мъжа ми на кръчма, театър, най-добре и двете Mr. Green В. Пращам я с бебето на разходка, а аз си чистя Г.Двете дружно гледаме разни неща из Фейсбука (тя има, а аз не), клюкарим, а бебето например спи.
Според мен е важно да се изгражда връзка между бебето и бабата, пък била тя и свекърва. Мъжките майки, времето тече бързо и скоро ще ми повярвате Mr. Green

По въпроса с памперсите: 22 лева са 70 бройки от зеления Памперс в "Депо Бебе" на Чаталджа. Наакано пера на ръка, със сапун за петна "Капус" и вряла вода. Но при нас такива инциденти са максимум 5-6 откак е родена.

По въпроса с мъжете: за мен такова отношение е невероятно. Съчувствам и пожелавам да настъпи осъзнаване и обрат Hug

Уредите, предназначени "специално" за готвене на бебетата според мен са абсолютно излишни.  Да дам един куп пари за нещо, което ще ползвам максимум година, а после ще ми заема място, при положение, че си имам и пасатор и кошница за пара, както и тенджери и даже котлон Naughty

На Джъмбо бодитата са умалени - Бубка носи за 12 месеца и опнато.

Моята девойка се обърна от корем на гръб няколко пъти онзи ден. Подпирам я полуседнала и играе с играчките с кеф. Захранване ще почнем след средата на април.

# 710
  • Мнения: 9
Angelin Simon На мен ми подариха такава мрежичка за плодове и на етикета пише Магазини Рая  Peace

//Герито// Може да ти полее свеки цветята например, да забърше прах. То и аз не знам какво да я правя моята като дойде, но като сме у тях на гости обикновено тя се занимава с бебка ние с мъжо си почиваме. Тя е педагог и знае много повече детски песнички от нас и само си пеят с бебка. Сега сигурно ще идва май месец, че аз ще имам няколко дена излизания тука и ще трябва да наглежда малката. А иначе баба ми като идва така с идеята да помага и казвам, че предпочитам да седнем и да си побъбрим, защото по цял ден сама откачам отколкото да почне да ми чисти.

Като сме заговорили за мъже да ви се оплача от моя. Нали имахме годишнина в понеделник /няма да разказвам как мина, скука и половина/ и специално за случая извадих сватбените ни чаши, които така и не използвахме на сватбата, понеже ги бях забравила. Извадих ги, измих ги и викам сега ще пийнем нещо по случая в тях и ще ги снимам. Да ама не, скара ми се, че не съм изстудила шампанското /а на мен ми е студено за шампанско/ и отказа да сипем каквото и да е друго в тях, защото после хората щели да ми се подиграват как можело да пием червено вино от такива чаши примерно, да не съм се излагала. И така измити си ги прибрах  Tired

Скрит текст:

Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бяха публикувани 2 нови страници
 Joy

# 711
  • Мнения: 9
Цитат на:
при положение, че си имам и даже котлон Naughty
[/quote

Ехааа  Joy

# 712
  • София
  • Мнения: 131
Титолино, аз след лекцията в МОЛа (сигурно ще вземем Иииив с Ани) ще ходя до Бизнес Парка. Информативно, да знаеш  Wink

Много си лоша, да знаеш Wink
Защо не се организирате и някой друг ден, да се включим и ние Simple Smile За утре не обещавам.

Говорех с Ивчето - тя няма да може да дойде, за съжаление. Но моят план си остава същият..

# 713
  • Мнения: 95
Ние днес се поразходихме, стегна ми се душата в къщи, омръзна ми от мрачно време, пфу...

Момичета, нормално ли ви се струва - до обяд само 4 пъти ака по много...след обяд продължава в същия дух - поне още 2 пъти,...то как да наддаде това дете, каквото влезе, бързо излиза  Confused

# 714
  • София
  • Мнения: 3 123
за мен е нормално.Никола ака също по много- няма не наакан памперс .Брат му беше същият и всеки памперс беше с ако,нищо че беше на АМ НАН,които уж запичал и хапваше всяка сутрин каша за закуска.Той и сега ака поне по 2 пъти на ден ,а е на 5г.

# 715
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета! Много съм притеснена, малката е изцяло на Аптамил AR от месец и половитна и от тогава започна запека, много мъки, бе......Педи ни каза, че до две седмици ще се отрегулира, но уви, все още е със запек....Но най-лошото е, че онзи ден видях кръв в акото. Някой сблъсквал ли се е с този проблем? А и другото, което е, че педи ми каза да я захраня вече с оризова каша, от която още повече ще се запече. Не смея...., а и малката не иска да пие вода, а когато успея да й дам две глътки повръща. Дайте съвет, моля...... 

# 716
  • Мнения: 607
Аз също давах Аптамил АР,но го смесвах с обикновения и не сме имали проблеми.Даже имаше диария. Кръв може да има от спукано капилярче от напъването. По-добре звънни на доки да питаш. Но оризова каша...защо не тиква?

# 717
  • Мнения: 1 179
Здравейте, момичета! Много съм притеснена, малката е изцяло на Аптамил AR от месец и половитна и от тогава започна запека, много мъки, бе......Педи ни каза, че до две седмици ще се отрегулира, но уви, все още е със запек....Но най-лошото е, че онзи ден видях кръв в акото. Някой сблъсквал ли се е с този проблем? А и другото, което е, че педи ми каза да я захраня вече с оризова каша, от която още повече ще се запече. Не смея...., а и малката не иска да пие вода, а когато успея да й дам две глътки повръща. Дайте съвет, моля...... 

Аз лично не бих дала оризова каша при такъв проблем, да не говоря, че бих сменила млякото. На малкия смених няколко докато намеря това, което му понася най-добре и беше едва на месец.   Peace
Върнах се малко назад да ви прочета, не можах всичко  Embarassed - Синапова, искрено ти съчувствам, това за мен не е нормална реакция, но според мен както са те посъветвали и момичетата е по-добре да го оставиш той да пазарува и като искаш му готви буламачи, но бебка е много малка, за да махаш памперси, най-много да се простуди детето.  Hug

# 718
  • София
  • Мнения: 3 123
аз четох,че за рефлукс Хумана АР било уж най-добро,но дали е така и как ще се отрази на акането не знам.

# 719
  • Мнения: 5
brilliant, и вики е имала кръв в акото, което от нашия педи знам, че може да е признак на алергия. При нас беше като бях яла малко торта+няколко шоколадови бонбона Sad Вики е само на кърма.
Тогава педи ни пусна изледвания на акото + ни даде направляние зе детски гастроентеролог.
Ходихме и при нас се оказ алергия към белтъка на кравео мляко.
Според мен искай да ти пусне изследвания ( микробиология) + направление за детски гастро!

Общи условия

Активация на акаунт