Ноемврийски бебета - тема 6.

  • 21 369
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 180
Титолино, аз след лекцията в МОЛа (сигурно ще вземем Иииив с Ани) ще ходя до Бизнес Парка. Информативно, да знаеш  Wink

Много си лоша, да знаеш Wink
Защо не се организирате и някой друг ден, да се включим и ние Simple Smile За утре не обещавам.

# 691
  • Мнения: 5
Здравейте мами! Предстои ни пътуване до Пловдив и ще отидем по Джъмбото да се разходим. Кажете някои сполучливи неща, които мога да си напазарувам от там и такива, които са пълни буклуци. Мерси предварително! Hug
Аз от Джъмбо до сега съм вземала:
=>бодита - доволна съм от всичките,
=>плюшени гащеризони / пижамки - дадоха ми да ползвам, но са купувано от там , вече второ детенце ги носи почти постоянно и са си супер
=>един голям биберон пълен с  8 лекички пластмасови дрънкалки й бяха подарили на Вики и той е от там и от него съм много доволна
=> пластмасови / меламинови купички , лъжички , вилички за захранването можеш да си вземеш пак от там....
Друго не се сещам. Има неща, които не са им много хубави (например едни кърпи за прах си бяхме взели, но от детските съм доволна....

# 692
  • Мнения: 2
http://www.amazon.co.uk/Munchkin-Fresh-Food-Feeder-Colours/dp/B0 … 25777&sr=1-27
ето за тези  джаджи говоря удобно е да се сложи нещо вътре и да си го мачка и яде не е опасно
За пюренцата затопляне може и в дрг съд или празно вече бурканче сложено в съд с гореща вода или микровълнова а също и уред за затопляне .Купих си един може да съм го пускала и преди стерилизатор , за затопляне на храна и готвене на пара за малко количество идеален е ще го пусна отново само да намеря линк

# 693
  • София
  • Мнения: 1 977
Мамчета не топлете пюретата в микровълонувата фурна губят се всички полезни съставки на храната. Топлете на водна баня.В един малък съд пюренце се поставя в друг по голям,вкойто има малко вода и се слага на котлона.Аз малко като свекърва,но наскоро гледах едно предаване за вредите от микро вълните:)

Искам и още да пиша,но днес все някой иска нещо от мен  Crazy

# 694
  • Мнения: 2
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … products_id/21925
за този уред говоря .Идеален е за зеленчуци на пара сипваш водичка слагаш каквото решиш и го оставяш дори се изключва сам .Много съм доволна .Може и да се затоплят бурканчета но още не съм пробвала .

# 695
  • Мнения: 5
Мамчета не топлете пюретата в микровълонувата фурна губят се всички полезни съставки на храната. Топлете на водна баня.В един малък съд пюренце се поставя в друг по голям,вкойто има малко вода и се слага на котлона.Аз малко като свекърва,но наскоро гледах едно предаване за вредите от микро вълните:)

Искам и още да пиша,но днес все някой иска нещо от мен  Crazy


Peace Съгласна! И аз съм чувала, че за бебто нищо не се претопля в микровълнова - нито адаптирано мляко, нито кърма размразена  - нищо.
Ние всичко топлим за водна баня и изстудяваме под течаща вода..

# 696
  • Мнения: 275
Аз имам на Томи Типи уред за затопляне на злякото и храната и ползвам него.

# 697
  • Мнения: 100
Боже, нямам шанс да ви изчета на напоследък пък камоли ли да изпиша ферманите които да хроникират преживяванията на Алис откакто се е родила.  Laughing Ама и аз съм сама с две деца цяла седмица до уийкенда, де. Все като седна на компютъра се налага да ставам за нещо през 5 мин и забравям и до къде съм стигнала и какво щях да напиша и т.н.

Та... Ние се кърмихме към 2 месеца и тъй като тогава минах през една криза на млеко-производството, реших да я дохранвам с АМ. После пак се върнахме само на кърмене, но нещо му стана на стомахчето на това дете и нямаше изакване без помощта на свещички или разхлабително! В чудо се видях защото единия път изкара 11 дена без да ака!  Shocked Ама нито й беше твърдо стомахчето нито имаше напъни с рев!

Междувременно от един месец вече и не наддава като хората (вчера я мериха и беше наддала 100 грама за 3 седмици!  ooooh!) а пък не е като да я държа гладна! През 2 часа се кърмим горе-долу! Ама пък тя и много повръщаше по едно време и й изписаха Ranitidine, чиито ефект не беше кой знае колко впечатлителен. От днес вече ни дадоха зелена светлина да захранваме и му давам на детенце АМ! Снощи изпи 120 мл и повърна здраво, но днес вече изпи 150 и не повърна въобще.
Аз съм решила да захранвам с готови пюрета за сега, защото не ми се маже из нас да правя пюрета като тези от магазина са доказани БИО и изготвени от какви ли не специалисти. Понататък, обаче, след като се установи добре на тях, мисля да си й правя домашни, защото асортимента не ми се вижда кой знае колко голям. Все пак ние не ядем 10 манджи които да се въртят!  Grinning

В този ред на мисли и у нас кръстосваме шпаги с моята половинка не заради пазаруването за ядене, а за това че все гледам да купя къде що има машинария и изобретения за бебета и повече тоалети отколкото може да износи. За втората фаза на захранването сега съм хвърлила око ей на това чудо: http://www.mothercare.com/Beaba-Babycook-The-Original-Baby-Food- … 5,default,pd.html Ами, по-удачно ми се вижда отколкото да мажа и да мия съдинки и какво ли не за още един човек на този етап! И без това сега ще мия и стерилизирам и шишета, а колко по-лесно си е да бутнеш цица само...  Mr. Green Май няма да стерилизирам дълго, то и без това на тая възраст е излишно май или греша? Купих и един уред за правене на домашно кисело мляко за бебета, мисля да й давам и от него смесено с плодово пюре. Гледам че се обсъжда и глутена... Ами не знам, тук от кога го има това за забавеното захранване с глутен пък познавам доста деца с алергия/непоносимост към него. И съм съгласна, че това с какво се захранва е до мнение на съответните здравни организации в държавата в много от случаите. Вчера например, на мен ми казаха ако ще давам сок на Алис да е от портокал!  Shocked

Относно памперсите, аз ползвам тези на Лидл, които предполагам са същите и в България. Ами до сега не са пропуснали нито веднъж, не виждам смисъл нещо на което се ака и пишка да инвестирам в него двойно.  Mr. Green Алис не се е и подсичала нито веднъж откакто се е родила! Мисля си че това с подсичането е до кожа и нейната чувствителност по-скоро, отколкото до памперси толкова. Не знам.

За килограмите... завиждам благородно на който има да сваля 2 килограма...моите са 20 така че ще следя темата за кой на каква диета е с интерес!  newsm39 running jump

Толкова за сега, че имам да ходя на великденско тържество на голямата ми дъщеря в църквата . А и кой знае колко отговори са публикувани докато съм писала.  Mr. Green

Честити месечинки на всички бебчовци днес да не изреждам!  Hug И който друг има повод, че може и да съм пропуснала, да се чувства поздравен!  Mr. Green

# 698
  • Бургас
  • Мнения: 1
tanya_t точно вчера вечерта и при нас стана така, този път по-зле от всякога до сега. Направо се побъркахме с ММ Sad Много се изпалишме, ама много... Sad

# 699
  • Варна
  • Мнения: 483
Ама верно днес голям лаф пада.
Съвсем забравих да честитя днешните месечинки!

Благодаря ви за стиснатите палчета и пожеланията за сестричката ми. И аз се надявам да се разберат цивилизовано.

За жълтите петна
аз накисвам с Вениш, изчаквам да подейства, приплаквам, поразтърквам и бум в пералнята при другите дрешки. И аз съм с Беко и в началото пусках дългата детска програма, но напоследък пускам обикновена кратка на 40С с допълнитлено изплакване.

nevyto0611- аз не съм много доволна от Джъмбовските дрехи. Не си отговарят на номерацията.  Иначе имам разни играчки и аксесоари, от които съм доволна- шезлонг за корито и една непромокаема постелка за повивалника на леглото. Също овлажнител за въздух. Помня, че и албум симпатичен бях купила от там, но такъв дето страниците са с фолио, за да мога да слагам различни по големина снимки.

Ох сега ми се обади ММ да каже, че майка му утре ще дойде преди обяд. Чувствала се зле, че не може да идва да ми помага (нали нейната майка се тръшна на легло та всеки дне ходи да й сменя памперси и да й носи храна) и сега решила през ден да идва. Какво ще я правя не знам.  Rolling Eyes В смисъл не съм свикнала някой да ми помага, особено с детето. Вече 4 месеца си се гледаме успешно, имам си ритъм на живот и сега не знам какво да й давам за задачки като дойде. Усещам, че идеята й е не точно да ми готви и чисти, а да гледа детето докато аз се вихря в домакинството (което пък мен не ме блазни). Споделете вие какво ги правите свекървите?

Нашето момченце днес става на 4 месеца. Честно казано искам да спра времето. Гледах снимки от изписването до днес. Колко е порастнал малкия ми мъж.  Heart Eyes . Понякога го гушкам и целувам до умора и пак не мога да му се нарадвам  Embarassed

Олее майко  hahaha Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 10 нови отговора.

# 700
  • Мнения: 5
Детето спи и аз само чета и пиша, пиша и чета. Днес няма да излизаме, че нали н исложиха ваксината и педи каза да седим  у дома.

Бръмболина, за готвенето ние си поръчахме ето това - http://www.amazon.co.uk/Philips-AVENT-SCF870-21-Combined/dp/B003 … 475843&sr=8-1
. Братовчедка ми живее в UK и има детенце малко по - голямо от моето, та те идваха до БГ по нова година и ни бяха на гости и тя го беше донесла. Много се зарибихме вкъщи по него. От както е дошъл и ние експериментираме с него Simple Smile Много съм доволна! Тя малкатане е опитвала нищо още от него, но ние с татко й   chef

За захласването - и на нас ни се е случвало, на два пъти, но беше по в началото. Докато сучеше една вечер и се задави и като се закашляяяяя!!! Ужас, още си го спомням! Дано да не ми се случи никога вече! А другия път пък беше тъкмо тако я преобличах и пак така се задави ужасно, а ММ миеше чинии в кухнята и аз като хукнах с голото бебе към кухнята ..... Sad

За свекървите - моята като беше миналата семица на гости и й бях подготвила пълна програма - две перални детски дрешки за гладене + една сложих да се пере докато тя гладеше Simple Smile Но иначе ги разбирам и тях - и те искат да помогнат, радват се, имат внуче ...

Последна редакция: чт, 28 мар 2013, 15:04 от sladirana

# 701
  • Мнения: 100
Оу, то същото нещо ама по-евтинко!  Mr. Green Мерси, sladirana! Другото обаче има и кошничка за варене на ориз, ще трябва да проверя това има ли аксесоари.

# 702
  • София
  • Мнения: 3 123
ние се поразходихме малко,че в нас се не издържа вече.

Аз също не съм захранила - на 29.04 става на 6м. и тогава започвам и каша.После ще е морков или тиква .На Нуби видях,че има такива биби за хранене и ще потърся ,защото ме е страх мен от задавяне.Те лошите работи бързо стават,та не ми се рискува много,но ще видим -може и да пробвам.

Зеленчуковите пюрета съм ги затопляла в микровълновата -може да се сложи в кафена чашка примерно малко.Плодовите не съм ги топлила.Ако са били в хладилник - може да се извади малко по-рано или пък да се затопли под течаща топла вода.

Аз пък основно гледам Никола и пера неговите дрехи и готвя.Другото го прави ММ,но хич и не му позволявам да си отваря устата по темата,той и не се пробва много. LaughingМного добре знае,че Никола не стои и минута сам.Аз до тоалетна едва ходя,пък за друго да не говорим.Вчера пуснах една бърза прахосмукачка,че мъжо имаше много работа -ми не спря да се дере това малкото.
Просто ,според мен,не трябва да позволявате и да се опитват да се държат не добре с вас,защото веднъж допусне ли се ,после нещата зачестяват.Сега ще вика за едно ,после за друго и уважението изчезва.

Никола не го е страх от непознати,ходи при всички,гука им и им се радва.Не му пука кой го държи,важното е да е в някой.

Аз пера с Тео бебе нормален на гранулки и на 40 градуса.Никога не съм препирала предварително петна и винаги са се изпирали без проблем.
 
На нас пък от Лидл памперсите не са ни изпускали,а сутрин са страшна бомба .Аз го слагам към 21.30 и сутрин сменям в 7-8.Винаги е наакан сутрин ,но не изпуска.Да не да са ви много широки на крачето,Никола му е дебеличко там и няма проблем.
,
гери,ние ходим всяка Неделя на гости за 2 часа в свекърите -хем виждат децата,хем ние се наяждаме и не готвим. Laughing

От Джъмбо само разни играчки съм взимала и няколко бодита ,но за 12м. са ни малки вече.

Ох докато напиша с лява ръка всичко това... Laughing
Някой беше писал,че се кърмят легнали,заради тежеста.А Никола от час вече спи на дясната ми ръка  Crazy,на 5.03 беше 8 кила.
 много пишете ,само се налага да дописвам. Laughing

Аз вече не виждам смисъл от стерилизация - то вече всичко им е в устата .
Аз имам уред за затопляне на Авент ,ма така и не съм го ползвала.

Последна редакция: чт, 28 мар 2013, 15:23 от angels_zg

# 703
  • Мнения: 4
Този месец сме наддали 400 гр или вече сме 5.700 и 60 см......... манИкен ще става май......  Joy
Аз пюренцата ги топля на водна баня, като ако е за първи път сипвам си в купичка желаното количество и така.......
И аз пера с Тео бебе гранули на 40 градуса, ако има петно го препирам на ръка със сапун и после го слагам в пералнята.....

# 704
  • Мнения: 347
Jiema, благодаря за изчерпателния отговор! Точно това ми трябваше!  bouquet Аз и в София ще постоя малко, че там са ми всички приятели и ще намеря начин да напазарувам. Те повечето неща, които ми трябват са трайни.

Синапова, толкова са смотани тия мъже и моят е за бой, толкова са нелогични и са такива егоисти! Няма да се даваш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт