Запичане на бебе

  • 6 384
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 179
Да давам му пюрета от сини сливи,тиква плодожи пюрета яде,а другите не яде давам повече течности,купих му сироп Лактоза.На всичките ви благодаря! Овесени ядки му сварих ама неще да пие

Birsen92,
давай му пробиотик ( ние ползваме Биогая ), крушата също действа разхлабващо, аз бих добавила малко фино смляни овесени ядки към киселото мляко.  Ето един линк за запичащи и разхлабващи храни : http://www.zadecata.com/vkuhniata/Zdr_diet_hranene/Zapichashti_r … bvashti_hrani.htm

# 16
  • Мнения: 275
Аз бих внимавала с пробиотика не на всеки действа еднакво. Например на голямата ми дъщеря действа добре и и регулира стомаха докато на малката точно обратното запича я ужасно много.

# 17
  • Мнения: 52
Аз давам кисело мляко забравих да пиша,не яде млякото,за сладката царевица за пръв път чъвам ще го купя! Биогая съм давала да но не помага все пак благодаря ви много.

# 18
  • Мнения: 3 114
Аз много разчитам на пресните плодове и зеленчуци. Давам Бифидус комплекс.

# 19
  • Мнения: 6
На 7,5 месеца е внучката ми. Има запек. Даваме пюрета от сливи и круши и тиква и пак нищо. Голям проблем е. Заради запека по съвет на педиатъра спряхме другите пюрета, ама пък не наддава изобщо като хората. По 3-4 дни не се изхожда, което според една част от лекарите е нормално. Дайте съвет мили майки.

# 20
  • Мнения: 275
На 7,5 месеца е внучката ми. Има запек. Даваме пюрета от сливи и круши и тиква и пак нищо. Голям проблем е. Заради запека по съвет на педиатъра спряхме другите пюрета, ама пък не наддава изобщо като хората. По 3-4 дни не се изхожда, което според една част от лекарите е нормално. Дайте съвет мили майки.

Пробвайте както писах и по-напред в темата с пюре от царевица то също разхлабва, само че ефекта от него не по-рано от следващия ден след приема му.

# 21
  • Мнения: 6
Още едно питане. Овесени ядки мога ли да й давам. Както прочетох и те действали доста добре. Примерно на следващо хранене - овесени ядки с мляко?

# 22
  • Мнения: 22
Ако сте давали храни съдържащи глутен, може да се дават овесени ядки!

# 23
  • Мнения: 6
Давали сме само картофи, моркови, един път пуешко с тиква и картофи, в общи линии само това, освен сливите, крушите и ябълките.

# 24
  • Мнения: 275
Тогава може да започнете да въвеждате и глутена, за да можете да давате овесени ядки. Даже може да въведете глутена с тях. Не че искам да се бъркам, но четох, че според последните проучвания е хубаво глутена да се въведе не по-рано от 6 месец и не по-късно от 7, защото след това риска от алергия към глутена пак се увеличавала.

# 25
  • Мнения: 22
Както казва  KapriZ, въведете си глутена направо с овесените ядки.  Може първо да давате само водата, в която са варени ядките и постепенно да започнете да давате и от тях. Пожелавам ви успех и дано да се оправи мъничето.

# 26
  • Мнения: 6
Благодаря ви много момичета. Вече й купих овесени ядки и започваме с водата.

# 27
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
На 7,5 месеца е внучката ми. Има запек. Даваме пюрета от сливи и круши и тиква и пак нищо. Голям проблем е. Заради запека по съвет на педиатъра спряхме другите пюрета, ама пък не наддава изобщо като хората. По 3-4 дни не се изхожда, което според една част от лекарите е нормално. Дайте съвет мили майки.
Опитайте киви на закуска.Действа много разтоварващо на стомахчето  Peace

# 28
  • Мнения: 8
КАК ДА ДАВАМ БИОГАЯ-ТА И КОГА......БЛАГОДАРЯ НА МАМИТЕ КОИТО МИ ОТГОВОРИХА......БЕБЕТО МИ НА 28.03.2013 ПРАВИ 2 МЕСЕЦА

# 29
  • Мнения: 275
Биогая се дават по 5 капки, а кога решаваш ти, но според мен най-удачно е сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт